TEMAT: Piwonia ,Avis Varner,

Piwonia ,Avis Varner, 07 Maj 2023 15:44 #831186

  • Mimbla
  • Mimbla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Dobrego dnia :)
  • Posty: 739
  • Otrzymane dziękuję: 2326
Kupiłam ją jako Armani ale od razu wiadomo było że to nie to, niedawno pewna osoba która zajmowała się piwoniami na plantacji stwierdziła że to jest Avis Varner. Nic o takiej piwonii nie wiedziałam więc zaczęłam grzebać w necie i rzeczywiście wydała mi się podobna ale do końca przekonał mnie film pani Woroszyłowej która taką właśnie piwonię prezentowała a jej ufam jeśli chodzi o piwonie :) Nie wiem czy tutaj mogę zamieścić ten film, jakie tu są zwyczaje odnośnie linków? Jeżeli nie, to Jolu proszę Cię, skasuj go.

.

Jest to piwonia potężna, wysoka, z ciemnymi wielkimi liśćmi i ogromnymi kwiatami barwy ciemnego amarantu wpadającego odrobinę prawie w fiolet ( u mnie zdjęcia robione w słońcu trochę rozjaśniają tę barwę) Kwiaty ma gigantyczne, bardzo pełne i kwitnie obficie. Posiada pąki boczne, dwa albo trzy; nie przyjrzałam się jednak dokładnie. Jak zakwita to jest coś, zapewniam Was :hearts: Wybrałam jej złe miejsce, tuż przy ścieżce a dodatkowo naprzeciwko rośnie Princess Margaret i czasem się "sczepiają". Nie wiedziałam że ona będzie taka potężna.













Zwróćcie uwagę na bardzo ciemne i duże liście:





Później doślę pozostałe zdjęcia bo Imgur fiksuje :crazy:
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2023 15:45 przez Mimbla.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl



Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Fafka
Wygenerowano w 0.292 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum