TEMAT: Shine On - hybryda OT

Shine On - hybryda OT 22 Sty 2021 14:56 #744360

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
Odmiana bardzo podobna do Corcovado - bardziej morelowa w kolorycie. Kwiaty na pędach wysokich do 120 cm "patrzą" w górę, płatki lekko faliste. W głębi kielicha zielona gwiazda.
U mnie kwitły pierwszy raz.



Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2021 06:37 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea612, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Shine On - hybryda OT 23 Lip 2021 00:02 #771203

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Lilia OT Shine On 2021 :)


Shineon.jpg


Lilia193-3.jpg


Lilia194-5.jpg


Lilia205-5.jpg


Lilia249-3.jpg


Lilia250-3.jpg


Dodam tylko od siebie ważną rzecz. Odmiana Shine On ma wyjątkowo mocny i sztywny pęd przez co się nie wywraca podczas wiatrów.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Bea612, ewakatarzyna

Shine On - hybryda OT 06 Sty 2022 18:57 #788003

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
U mnie jeszcze nie ma powodu się wywracać, do maksymalnej wysokości z opisu sporo moim egzemplarzom brakuje.
Cieplutki kolor i piękny zapach rekompensują nikły wzrost.





Dodam, że niefrasobliwie posadziłam te lilie przy hm, głównej trasie komunikacyjnej w poprzek rabaty. Co przechodziłam - to spodnie do zmiany, pylniki po prostu zasypywały mnie brązowym pudrem, plamy wyglądały, niestety, jakbym usiadła na całkiem innej substancji organicznej. :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Shine On - hybryda OT 22 Sty 2023 18:10 #821601

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
W 2022 utrzymały się przy życiu, ale nie rozrosły jakoś imponująco; we wczesnej fazie płatki są wyraźnie jaśniejsze.

Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2023 18:11 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, ewakatarzyna, Babcia Ala

Shine On - hybryda OT 22 Sty 2023 19:17 #821609

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Niestety Aniu wychodzą w tym przypadku problemy z glebą, z jej przepuszczalnością, ilością światła i zasób składników mineralnych. W pierwszym roku każda jedna lilia OT zakwitnie prawidłowo, wybarwiona, kwiat duży bądź bardzo duży, w następnych latach jest już pod górkę. Tak naprawdę to są to lilie wymagające. Dlatego też ja zwożę tonami różnego rodzaju odpadki, bo mam taką możliwość, mogę sobie na to pozwolić, na ten cały bałagan w ciągu sezonu jesienno- zimowego, wtedy nie jest za pięknie, szaro, brudno i dodatkowo nie pachnie wtedy za cudnie ;) . Ale jak przyjdzie lato to już efekty tego babrania widać gołym okiem. Stosowałem kiedyś przez sezon czy dwa nawóz płynny w opryskiwacz i po pędach lilii. Efekt był dobry, ale można w takich wypadkach przesadzić z mocą nawozu i zwyczajnie popalić lilie. W przypadku rozkładania materii organicznej takiego problemu nie ma. Wszędzie są plusy i minusy. Z jednej strony idealny nawóz, roślina pobiera go sobie ile potrzebuje, ale brudzi i nie pachnie zjawiskowo, ale za to efekt długotrwały, produkuje, tworzy strukturę gleby, z innej strony nawóz sztuczny czysty, ale też zwykły który tylko wypędza rośliny. Nie tworzy materii, nie poprawia jakości gleby/ wręcz przeciwnie.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.225 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum