TEMAT: Zwalczanie karczowników, nornic, kretów

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 03 Paź 2013 12:29 #196338

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Lałam w dziury gnojówkę z wrotyczu, na razie szkód nie widzę :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."


Zielone okna z estimeble.pl

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 22 Paź 2013 10:14 #199671

  • konewka88
  • konewka88's Avatar
u mnie sprawdził sie sonic solarny. taka lampa imitująca dzwięki, któe odstraszaja krety.
Polecam tez sadzenie cebul cesarskiej korony (szachownica cesarska), jej zapach i obecność w glebie tez odstrasza krety i gryzonie

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 22 Paź 2013 13:52 #199705

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
konewka88 wrote:
u mnie sprawdził sie sonic solarny. taka lampa imitująca dzwięki, któe odstraszaja krety.

Też mam ale melodyjka pewnie im pasuje i tańce sobie urządzają
konewka88 wrote:
Polecam tez sadzenie cebul cesarskiej korony (szachownica cesarska), jej zapach i obecność w glebie tez odstrasza krety i gryzonie

Moge kupić wsadzić ale pewnie będa miały dodatkowa stołówkę bo zeżerą ta szachowicę

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 26 Paź 2013 11:52 #200619

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haloooooo.......,jak tam walka (czyt.wymiana ciosów)z kretami.U mnie po mozolnej, acz nieustępliwej walce z mojej strony po 4 latach - jakby mniej atakują naszą działkę.Tak naprawdę sprawdziły się tylko łapki-pułapki(rurki PCV i kleszcze).

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 26 Paź 2013 13:21 #200629

  • Roma
  • Roma's Avatar
U mnie Pawle, księżycowy obraz :jeez: Krety i nornice urządziły sobie plac zabaw chyba :evil:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 15 Lis 2013 18:00 #204570

  • kazik
  • kazik's Avatar
Ja mam 2 solarne odstraszacze kretów (aluminiowy bolec - długości ok. 40cm) i z kretami mam spokój od kilku lat. Odstraszacze z bolcem dł. ok 28 cm są mało skuteczne.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 15 Lis 2013 19:44 #204593

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
A ja ostatnio czytałam, że w pobliżu elektrowni wiatrowej nie ma kretów:) pozostały tylko puściutkie dziury w ziemi. No i w związku z tym chytrze pomyślałam sobie, ze taki wiatraczek na działce sobie fundnę, to i prąd na kawkę będzie darmowy :)
Ale później był akapit o dżdżownicach, że też się wyniosły, a tego bym nie chciała :)

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 15 Lis 2013 20:11 #204603

  • Nemo
  • Nemo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 215
Podejrzewam, że krety elektrownię to... takie niedomówienie. Tyle że jak żarcie poszło, to i one :lol:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 16 Lis 2013 20:43 #204807

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
kazik wrote:
Ja mam 2 solarne odstraszacze kretów (aluminiowy bolec - długości ok. 40cm) i z kretami mam spokój od kilku lat. Odstraszacze z bolcem dł. ok 28 cm są mało skuteczne.

Zauważyłem że odstrasza myszony i nornice, a krety hmhm.... :think: ryją przy solarach....

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 21 Lis 2013 19:11 #205733

  • Roma
  • Roma's Avatar
Zastanawiam się nad założeniem siatki przeciwko kretom,czy ma ktoś z tym doświadczenie?

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 16 Gru 2013 12:05 #209806

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Roma, widocznie na Forum nikt siatki nie zakładał-chyba szkoda kasy(chyba że zakładasz angielski trawnik :tongue2: )

dobrze że ziemia jeszcze nie zmarzła bo mogę postawić pułapki, średnio na 3 tygodnie pojawia się u mnie kret-daję mu poszaleć by pędraki nie zeżarły mi roślin i jak nie wyprowadzi się w porę z ogrodu w końcu zaliczy pułapkę.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 17 Gru 2013 16:03 #209856

  • Roma
  • Roma's Avatar
hahaha u mnie angielski trawnik,dobre sobie :P ale i tak muszę wiosną zerwać te resztki niby trawnika bo już jest tak poryty, że nic z niego nie zostanie :(

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 22 Maj 2014 11:25 #262751

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 950
  • Otrzymane dziękuję: 4443
Najlepszy sposób na krety , nornice : do korytarza wsypac karbit zalać wodą chwileczkę poczekać i podpalić . :rotfl1: :rotfl1: Njlepiej to robić na jesieni działka będzie skopana . A tak na serio walka trudna i mozolna . Ja mam powbijane pręty metalowe i pozawieszane puszki po spożytym piwka :drink1: . I tak sobie dyndają na sznurkach i przy każdym podmuchu wiatru dzwonią o paliki .I na razie spokój . :thanks:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 19 Cze 2014 23:09 #274717

  • Norka
  • Norka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 123
  • Otrzymane dziękuję: 14
A ja zauważyłam sporej wielkości dziury w ziemi. I to w wielu miejscach! Nornica chyba jest mała?
Czy to może być karczownik? :angry:
No i widzę, że przy płocie graniczącym z polem ziemia jest cała poryta. Zapadam się momentami.
Ratunku! Boję się sypać trutkę, bo moja psica jest z polujących i jedzących upolowaną zwierzynę.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 15 Lip 2014 14:18 #283335

  • łucja
  • łucja's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
możecie podpowiedzieć co niszczy mój ogródek? Są tunele płytko kopane, nad tunelem jest ziemia spulchniona, gdzieniegdzie są kopce, ale sa też dziury, to wszystko jest ze sobą połączone. Mąż twierdzi, że kret, ale jakoś mało tych kopczyków na kreta. Większość szkód jest na rabatach, tam gdzie miękka ziemia, na trawniku tylko jedna. Co to może być i czy jest szansa, że kot pomoże???

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 15 Lip 2014 14:25 #283336

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
To kret - ja mam tak samo - w pulchnej ziemi nie powstają kopce a tylko dziury i korytarze.
pozdrawiam
Ela

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 15 Lip 2014 20:51 #283416

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie takie same ślady zostawia nornica ;) , kot czasem pomaga, chociaż mój woli polować na ptaki :evil:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 15 Lip 2014 21:04 #283426

  • Roma
  • Roma's Avatar
Obstawiam, że to jednak nornice,mam takich kanałów niezliczoną ilość.Wydaje m się,że krety nie lubią przemieszczać się pod powierzchnią ziemi.Swoje korytarze kopią nieco niżej niż nornice.Chyba znalazłam na te upierdliwe zwierzątka sposób,do dzir wlewam nierozcieńczoną gnojówkę z pokrzyw.Ostatnio przez miesiąc ich nie widziałam.Dwa dni temu pierwsze kopczyki i gnojóweczka znowu poszła w ruch :evil:


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.503 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum