TEMAT: Zwalczanie karczowników, nornic, kretów

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 26 Lip 2014 21:14 #286643

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Jakie podziemne zwierzę żywi się orzechami włoskimi? Właśnie odkryłam, że pod donicą zadołowaną w gruncie coś zrobiło sobie spiżarnię. Do spiżarni prowadzi w 2 strony korytarz a wzdłuż niego też kiełkują sobie spokojnie orzechy. Pod gruszą z kolei mam dziurę a przy niej poznoszone puste łupiny :woohoo: :jeez:
pozdrawiam
Ela


Zielone okna z estimeble.pl

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 26 Lip 2014 21:21 #286649

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ela wszystkie gryzonie mogą się żywić orzechami - ja obstawiam ,,myszony''.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Sie 2014 16:20 #295926

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Ja ostatnio walczyłam z kretem :angry: Udał się na jedną z moich rabat.Wszystkie sposoby zawiodły a stworzonko kpiło sobie ze mnie w najlepsze :angry: Każdego ranka nowy kopiec i tak krążył jakby w kółko.Pomyślałam,o nie!Tak łatwo się nie poddam.Albo ja,albo on! :bad-idea: Dodam,że morderstwo nie wchodziło w grę :hammer: gdyż nie jestem zwolenniczka
takich metod.Każdej nocy on sobie kopał a ja każdego ranka zadeptywałam nowym wymyślonym krokiem tanecznym :happy3:
i tak trwało to tydzień czasu.chyba sobie przemyślał,że ze mną nie wygra i przeniósł się do sąsiada :happy: :happy: Swiadczyły o tym pozostawione przez niego kopce za ogrodzeniem.Na razie jest spokój. :devil1:

Odp: Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Sie 2014 17:11 #295937

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
chester633 wrote:
Znalazłem na pewnym forum ogrodniczym taką oto poradę na wypłoszenie kretów z naszego ogrodu :laugh1:

jest tylko jeden sprawdzony sposób.....
należy postawić w ogródku (w dowolnym miejscu - limituje dlugość przedłużacza) TELEWIZOR!
włączyć koniecznie:
1. modę na sukces
2. klan
3. ę jak miłość
spodziwane efekty:
po "1" krety wlezą na okoliczne drzewa i będą skakać aż się zabiją
po"2" krety złożą wniosek do Łunii Eóropejskiej, że nie chcą być chronione i proszą o przydział pułapek (jak pójdą złożyć wnioski to potem zapomną gdzie był ogródek i nie wrócą)
po "3" po 5 minutach popadną w alkoholizm i zgarnie je policja
UWAGA...
krety są ślepe ale nie głuche
gwarantuję, że wystarczy posłuchać

zawsze będę powtarzał że taniec i telewizja to jest to ,,coś,, na wypłoszenie kreta z ogrodu.....
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 29 Sty 2015 16:18 #334784

  • Anika
  • Anika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 617
  • Otrzymane dziękuję: 1443
U mnie bardzo skuteczny okazał się Odstraszacz kretów i nornic z panelem solarnym. Urządzenie emituje, co około 30 sekund, fale oraz wibracje, które powodują u gryzoni bardzo silny dyskomfort.
Po zastosowaniu krety się wyprowadziły. :happy:
odstraszaczkrety.jpg
Ania

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 29 Sty 2015 19:28 #334863

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Ciekawe czy na pędraki i opuchlaki ten panel będzie równie skuteczny? :rotfl1:
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 29 Sty 2015 21:22 #334932

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Chester, ja do listy "audycji" dodałabym jeszcze paradokumenty typu "trudne sprawy" ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 30 Sty 2015 11:53 #335105

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5506
  • Otrzymane dziękuję: 12607
AnnaBelka wrote:
U mnie bardzo skuteczny okazał się Odstraszacz kretów i nornic z panelem solarnym. Urządzenie emituje, co około 30 sekund, fale oraz wibracje, które powodują u gryzoni bardzo silny dyskomfort.
Po zastosowaniu krety się wyprowadziły. :happy: ....
Kupując odstraszacz trzeba zwrócić uwagę by grot był długości ok. 38 cm. Te z krótszym grotem (27cm) są mało skuteczne. Ja mam taki odstraszacz i od 4 lat krecików nie mam na działce.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anika

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 30 Sty 2015 20:50 #335283

  • Nemo
  • Nemo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 215
waldek727 wrote:
Ciekawe czy na pędraki i opuchlaki ten panel będzie równie skuteczny? :rotfl1:

Podstawowym pokarmem kreta są dżdżownice. Na zimę magazynuje kilkaset. Zaiste pożyteczny... Pędraka owszem, zeżre. Larwy opuchlaka siedzące praktycznie w szyi korzeniowej... zapomnij. :)
Jakoś nie widziałem kopców na Twoim trawniku...
Za tę wiadomość podziękował(a): Anika

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Sty 2015 01:36 #335399

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Nemo.
Jak mało z kim, z treścią Twoich postów zgadzam się w 100%. Ja też nie jestem nawiedzonym ogrodnikiem pomimo tego, że niektórzy przypisują mi nie wiedzieć czemu przedrostek ,,eko". Rozumiem ogrodników którzy chcą przywrócić swoje ogrody lub nowe tereny do stanu, w którym będą one przyjemnym akcentem wizualnym. Śmieszy mnie tylko pomysłowość producentów różnych ogrodniczych gadżetów, którzy wykorzystując niski poziom wiedzy ogrodniczej panującej wśród ogrodników amatorów, starają się przyozdobić co roku ogrody nowymi wynalazkami.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Sty 2015 09:58 #335414

  • Nemo
  • Nemo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 215
Dawno, dawno temu napisałem... trzeba złapać, posmarować towotem- obrazi się i sam pójdzie ;) Morderstwo wiele nie pomoże- przyjdzie rodzina na pogrzeb i po złości jeszcze bardziej ryją. Albo cierpliwie rozgrabiamy kretowiny- albo porządnie założona siatka- jeśli ktoś chce mieć trawnik angielski.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Sty 2015 14:10 #335475

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 938
  • Otrzymane dziękuję: 4327
Odkopać korytarz , dodać karbid , pod :jeez: lać trochę wody , przykryć , trochę odczekać , podpalić i szybko uciekać . :happy3: Powrócić i podziwiać efekty . :search:

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Sty 2015 15:58 #335499

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Ja mam radę ,niestety tylko dla tych ,którzy dopiero przed sobą mają stawianie ogrodzenia...

Pan ,który robił podmurówkę naszego ogrodzenia, kopał głęboko . Byłam nawet trochę wkurzona ,że tyle cementu pójdzie na głupi murek. Mamy go na 90 cm w głąb ! Co więcej , taka głęboko wkopana podmurówka jest nawet w miejscu wjazdu na działkę,
pod bramą , czyli cały teren otoczony jest szczelną opaską.

Kiedy u sąsiadów pojawił się kret czekaliśmy na ,nieuchronne wydawałoby się, pojawienie się go u nas....
A tu niespodzianka :-)) kopce "zawróciły" po dotarciu pod nasz płot i dalej buszowały u sąsiadów.
Przeczytałam ,że kret buduje korytarze na głębokości 40-60 cm.
Wyszła nam taka twierdza całkiem przypadkowo ,ale chyba wiecie jak ja się cieszę ,że tych kopców nie mam u siebie.
Dodam,że sąsiedzi założyli siatkę przeciw kretom pod trawnikiem. Jakoś jednak to nie działa.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Sty 2015 20:09 #335609

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
magdala wrote:
[...] Pan ,który robił podmurówkę naszego ogrodzenia, kopał głęboko . Byłam nawet trochę wkurzona ,że tyle cementu pójdzie na głupi murek.[...]
Sama widzisz, dlatego teraz "Magda, pocałuj pana..." i dziękczynną flaszkę zaproponuj, masz z głowy dość poważny problem...

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Sty 2015 20:14 #335616

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Święta racja, Madziu! :happy3:

To był w ogóle bardzo dobry fachowiec, co prawda w życiu nie pomyślałabym ,że któryś z jego pomysłów będzie miał związek z kretami ,a jednak .....

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Sty 2015 21:28 #335682

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Ja miałam trochę inny problem: po zburzeniu starego garażu została podłoga. Po skuciu i wywiezieniu gruzu chciałam, żeby wybrać go do końca. Za garażem jest browarniany ogród, kiedyś pracownicy browaru zamieszkujący w służbowych mieszkaniach go uprawiali. Od 40 lat ogród stoi zachaszczony i nieużywany (stamtąd ściągają do mnie ślimaki, które pokazywałam na zdjęciach), niestety są tam też krety. Na szczęście pan, który burzył garaż powiedział, że skoro budynek i tak stoi niżej niż reszta, to najlepiej trochę gruzu zostawić i nawieźć ziemi. Tak zrobiłam, teraz mam dzięki temu drenaż i krety przez tę ubitą warstwę się nie przedostają.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 31 Sty 2015 21:38 #335690

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
leszek0921 wrote:
Odkopać korytarz , dodać karbid , pod :jeez: lać trochę wody , przykryć , trochę odczekać , podpalić i szybko uciekać . :happy3: Powrócić i podziwiać efekty . :search:

Tą metodą sąsiad zza płota przegonił kreta na moje podwórko a u mnie zaledwie dwie puszeczki na prętach i co? Owszem, poryły trawę. Nic to na wiosnę kopce rozgarnę, nierówności terenu wyrównam... Znów przegonię za płot... :devil1: Ja tam żyję w zgodzie z kretami a one nie ryją moich rabat (tylko na truskawki się zaparły :mad2: )
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2015 21:38 przez futrzasta.

Zwalczanie karczowników, nornic, kretów 01 Lut 2015 11:17 #335855

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 938
  • Otrzymane dziękuję: 4327
Nie wiem może się mylę ale po wypiciu piwka z kolegami z działki :drink1: , puszki wieszam na prętach wbitych w ziemię . Kretów nie miałem nigdy odkąd Mam działkę 16 lat . Nornice kręcą się przy krawężnikach , ale walczę z nimi różnymi sposobami . W tym roku były 2 kopce na trawniku przyszedł od sąsiada po wyrównani u na razie spokój . :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.623 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum