TEMAT: Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu?

Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu? 07 Kwi 2012 22:05 #21866

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Co roku na wiosnę mam problem jak w temacie. Jeszcze do niedawna nie było to takie trudne, wysypywałam mrówkofon na ścieżkę i po kilku takich "akcjach" problem znikał. Jednak dziecię mi urosło i w związku z jego wszędobylskością i wszystkopróbowactwem metoda odpadła a mi już opadają ręce. Mrówki są wszędzie! Nawet w wannie :evil: Spróbowałam sypać w miejscach niedostępnych dla syna ale najwyraźniej mrówki też tam nie zaglądają. Macie może jakieś sprawdzone bezpieczne dla człowieka metody? Wiem, że za miesiąc, dwa same się wyprowadzą ale obawiam się, że szybciej wywiozą mnie do Tworek :rotfl1:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu? 08 Kwi 2012 14:44 #21967

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Karolina wrote:
Podepnę się pod temat bo i u mnie ten problem występuje :evil:
Może są jakieś ekologiczne sposoby na pozbycie się mrówek?
Sam pomysł pozbycia się mrówek nie jest ekologiczny (ekologia nie polega przecież na eliminacji czegokolwiek ze środowiska, bo tak nam się podoba), ale w starych książkach proponowali zawsze mieszaninę cukru z boraksem. Nie wiem co to boraks i nigdy nie próbowałam, używam "Expela" tam, gdzie muszę (mrowiska w trawach kępkowych, floksach szydlastych itp.)
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!

Odp: Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu? 08 Kwi 2012 16:00 #21991

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ja nie chcę wytępić mrówek z podwórza, tam mi nie przeszkadzają. Problemem są w domu.

Odp: Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu? 08 Kwi 2012 23:42 #22233

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Snigdha wrote:
Karolina wrote:
Nie wiem co to boraks i nigdy nie próbowałam...

Boraks to inaczej czteroboran sodu (stosowany w preparatach leczniczych, środek grzybobójczy, antyseptyczny, przeciwzapalny, w wiekszych ilościach toksyczny), kwas borny też na mrówki jest skuteczny. Sprawdzone.
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2012 23:46 przez Hiacynta.

Odp: Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu? 11 Kwi 2012 01:25 #23168

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Boraks albo kwas borny miesza się z cukrem pudrem (wystarczy maleńka ilość cukru) i posypuje okolice gniazda, ścieżki po których mrówki chodzą. Mrówki traktują taką mieszankę jako zapasy jedzenia, przenoszą do gniaza wytruwają się.
Oba te preparaty w rozcieńczeniu są lekarstwami, w postaci krystalicznej pewnie mają jakąś toksyczność, przy rozsypywaniu używałam łyżeczki, nie sypałam mieszanki gołą ręką.

Odp: Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu? 15 Kwi 2012 04:21 #25201

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Ja tez mialam mrowki. Kupilam preparat w sparu Bayera , ktorym sie pryska dom z zewnatrz nieco powyzej gruntu, wokol drzwi i okien i w szpary w domu. Od roku (bo dziala przez rok )nie mialam zadnego robactwa w domu, wlaczajac pajaki...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Odp: Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu? 15 Kwi 2012 08:34 #25211

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
Kiedyś (ok 30 lat wstecz) była plaga mrówek. Były wszędzie - w domach, sklepach, przedszkolach. Zapytałam w aptece o jakiś środek i usłyszałam, że środka żadnego nie mają, ale mrówek po kokardkę. Wtedy starszy pan stojący w kolejce poradził, żeby przywieźć liście paproci leśnej, porozkładać ją w domu i poczekać aż uschnie - mrówki się wyniosą. ZADZIAŁAŁO. Leżały później te liście jeszcze trochę takie uschnięte i pokruszone w miseczkach. Od 30 lat nie mam mrówek. A było to obrzydliwe - biorę szklankę czy talerz a tam mrówki. Szczoteczkę do zębów - i sprawdzam, czy na niej nie siedzą. Do dzisiaj mam traumę.
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2012 08:35 przez kokolidek.

Odp: Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu? 15 Kwi 2012 09:42 #25228

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ha! W takim razie pora na spacer do lasu w poszukiwaniu liści paproci.

Planto, możesz podać nazwę tego preparatu?

Jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu? 12 Lut 2014 15:25 #223879

  • Paulap
  • Paulap's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Mam niestety ten sam problem w kuchni...gniazdo jakoś przetrwało i teraz zaczynają wyłazić...proszę o informację jak się tego pozbyć...niestety żadne domowe sposoby nie zadziałały i jestem zmuszona kupić jakiś środki chemiczne.
Znalazłam różne w internecie, np.
http://www.hodowlany.pl/i1858_ASCYP_10_WP_25_g_srodek_owadobojczy_na_owady_biegajace_i_latajace.html
http://www.ecoagra.pl/produkt-310-Preparat-owadobojczy-uniwersalny-zabijajacy-wszelkie-owady-K-OTHRINE-25-FLOW-10-ml.html
http://www.rabatka.pl/i1192_Preparat_owadobojczy_na_wszelkie_owady_latajace_i_biegajace_ASCYP_PBO_50_ml.html
Proszę o polecenie czegoś skutecznego!


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.263 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum