TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 05 Cze 2026 14:26 #894347

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2232
  • Otrzymane dziękuję: 12953
U mnie od rana było ponuro ale ok 12 wreszcie zaczęło padać, teraz ledwie mżawka. Cieszę się i z tego bo rośliny mają troszeczkę oddechu.
IMG_20260601_204308.jpg


IMG_20260601_204518.jpg
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, CHI, koma, Nimfa, JaNina, Szczypiorek, Babcia Ala, Mejra, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 05 Cze 2026 16:07 #894348

  • olegowa
  • olegowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 846
  • Otrzymane dziękuję: 2344
Wczoraj przed południem przekropił lekki deszczyk - nie był obfity, ale ilość komarów wieczorem już tak :angry:
Dziś do południa niebo zachmurzone, tylko od czasu do czasu słońce przebijało się przez chmury. Teraz lekka mżawka
porządnie ma padać dopiero wieczorem.
Pozdrawiam Zosia
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, bietkae, koma, JaNina, Szczypiorek, Babcia Ala, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 05 Cze 2026 16:23 #894349

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50480
U mnie od godz.10 spokojnym rytmem napadało 6l/m2 deszczu-mżawki.Teraz przestało mżyć i jakby się troszeczkę rozjaśiało.Oznak burz nie było widać ani słychać,a deszczyk padał tak drobniutki ,że prawie niezauważalny w tle.Miłego weekendu i spokojnej pogody. :coffe: :coffe: :drink1: :drink1: :bye: :bye: :bravo: :bravo:
IMG_20260604_080233175_HDR4.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2026 16:23 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marlenka, CHI, koma, olegowa, JaNina, Szczypiorek, Babcia Ala, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 05 Cze 2026 17:16 #894352

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9565
  • Otrzymane dziękuję: 62849
Rano było nawet ładnie, bo słonecznie, a po południu zaczęło padać i pada z małymi przerwami do teraz. Albo za sucho, albo za mokro :jeez:
Chwaściory rosną w oczach. Na jutro zapowiadają słoneczny dzień, więc trochę trzeba będzie poplewić.

IMG_2416.jpeg

Spokojnego wieczoru :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, koma, najemnik, Szczypiorek, renmanka, Babcia Ala, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 05 Cze 2026 17:41 #894355

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1463
  • Otrzymane dziękuję: 9825
Parę dni temu dobrze popadało, ale po tak długim okresie suszy to nie zaszkodzi jak jeszcze dopada. Na deszcz zanosi się od wczoraj, może dojdą opady.

Dokończyłem rozkładanie agrowłókniny przy pomidorach i papryce.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.

Pomidorowe pewniaki na 2025: Wielmoża, Bycze serce z noskiem, Gigant Podlasia, Cytrynek
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, JaNina, Szczypiorek, Babcia Ala, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 05 Cze 2026 17:52 #894356

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50480
Po 3 litrach wczoraj i 6 litrach deszczu dziś od godziny jest słoneczko.Aż weselej się zrobiło na duszy. :drink1: :drink1: :bye: :bye: :bravo: :bravo:
IMG_20260605_174736576_HDR2.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marlenka, CHI, JaNina, Szczypiorek, Babcia Ala, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 05 Cze 2026 18:50 #894358

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 973
  • Otrzymane dziękuję: 6526
Pada i chłodno. 13 stopni teraz.

Miałam ostatnie wolne miejsce w szklarni, włożyłam pomidorka kupnego, od razu następnego dnia przewrócił się, łodyga zżółkła, zwęziła się i pomidorek padł. Odcięłam górę i ukorzeniam...
Dałamw to samo miejsce arbuza, taka sama sytuacja.
Odkopaliśmy trochę, nic tam nie widzę prócz mrówek. Reszta w szklarni ok. Co by to mogło być?

IMG_20260528_185521_1.jpg
Pozdrawiam Celina
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2026 18:51 przez renmanka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, JaNina, Szczypiorek, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 05 Cze 2026 20:42 #894359

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7859
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Moim zdaniem to przypadek. Arbuz wygląda jakby padł od zgorzeli siewek na skutek zmiany warunków i silnej operacji słonecznej.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, Szczypiorek, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 05 Cze 2026 21:44 #894363

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2333
  • Otrzymane dziękuję: 16730
A u mnie nadal nic.

Podlewamy wszystko wodą z kranu, bo woda w mauzerach się skończyła. Dziś sadziłam cebulę słodką, pory i selery. Działeczka która czekała na te rośliny była założona grubą warstwą liści do dziś i wilgoć dalej w niej była i to jest pozytywne. Po posadzeniu liście wróciły w rządki. :wink4:

Dzień dzisiejszy duszny, parny i ciepły. Ale deszczu nadal brak...
Na tę chwilę 21:46 jest 21*C.

Jakoś w tym sezonie powoli mi to wysadzanie idzie. Ale pomidory trafiły w końcu na swoje miejsce...
Cóż PESEL-u nie da się oszukać... :tongue2: :devil1:


97e88750-96b9-4122-85ad-d635707f3f7e.jpg



f9bbf985-4324-418d-988f-937c98ee0bc8.jpg



6bc91235-c55b-4b70-9049-1b461f71c999.jpg


Dobrego weekendu - dalszego. :hug:
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2026 21:48 przez lusinda.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Marlenka, CHI, bietkae, Szczypiorek, Babcia Ala, Mejra, Chiarodiluna

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 05 Cze 2026 22:16 #894366

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2014
  • Otrzymane dziękuję: 10780
A u mnie właśnie pada i ma padać do 2 w nocy. Gęsty równy i ciepły. Jutro kolejny wysiew na grządkach. Nie wzeszły mi dwa rządki marchewki i pietruszka wylazła co 30 cm. To już chyba trzecia dosiewka. Ech...
Za tk cebula dalej puszcza pędy kwiatowe. Czosnek też. Na dodatek liście czosnku marne, pozasychane. Ciężki początek sezonu. Jutro zrobię trochę fotek i się pochwalę i ponarzekam :P
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2026 22:18 przez zwykły chłop.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Marlenka, CHI, bietkae, Szczypiorek, Babcia Ala, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 06 Cze 2026 07:52 #894372

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50480
Poranek zaczął się z temperaturą+12,8*C.Wzeszło też upragnione słoneczko.Aktualnie termometr wskazuje 32,4* w lekkim słońcu.Dziś nie ma wiatru,niebo czyste z niewielkimi białymi błoczkami.Dzisiejsze poranne podlewanie warzyw w gruncie odpadło po wczorajszych opadach.Pozostały jedynie pomidory w namiocie.Spokojnego weekendu życzę wszystkim. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :bravo: :bravo:
IMG_20260604_121233245_HDR3.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, bietkae, Szczypiorek, zwykły chłop, Babcia Ala, Mejra, Chiarodiluna, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 06 Cze 2026 08:58 #894377

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 712
  • Otrzymane dziękuję: 7524
Ogród podlany przez deszcz...
Dziś zapowiada się słoneczny dzień,16st.lekki wiaterek.


IMG_20260606_085249.jpg



Długi weekend trwa.... :) :)
Pozdrawiam,Anka
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, Szczypiorek, zwykły chłop, Babcia Ala, Chiarodiluna, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 07 Cze 2026 09:58 #894422

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
Dzień dobry w niedzielę!

Od rana ciepło i słonecznie. Teraz powoli nachodzą chmury, a w porze obiadowej, czyli około 14 zapowiadają burze.

Dobrego dnia :hearts:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, bietkae, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 07 Cze 2026 11:01 #894423

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4231
  • Otrzymane dziękuję: 23155
O 4-tej padało...
Teraz świeci słońce i jest 25 st.

Wczoraj "robiłam za kierowcę" - pojechałam z Przyjaciółką do Centrum Ogrodniczego w Krzewiu. Musiałam przerobić autko na towarowe :devil1:
Byłam dzielna - skończyło się na 1 rododendronie, 2 piwoniach, 3 hostach, kilku pomidorach (moje są jeszcze b. małe), 2 dyniach, cukiniach i paru ogórkach. Nie miała baba roboty. :ouch:


Najgorzej, że jest jakaś dziwna pogoda - bardzo źle śpię, budzę się kilka razy w nocy, wstaję bardziej zmęczona niż jestem wieczorem i potrzebuję 2-3 godzin na rozruch. Czy też cos takiego obserwujecie u siebie?

Ale nie ma co narzekać, druga kawa i do ogrodu.

Spokojnego dnia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 07 Cze 2026 11:21 #894424

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7859
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Ja obserwuję u siebie coraz gorszy sen, ale składam to na karb swojego przebiegu, a nie pogody, a ta dziś: zataženo (po
czesku pochmurno). Niemiec wróży we wtorek burze, potem poważne ochłodzenie i opady deszczu do niedzieli. Nie wiem czy węże już pozwijać i pochować na zimę :silly:
IMG_20260526_203537526.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2026 11:25 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 07 Cze 2026 11:59 #894427

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 712
  • Otrzymane dziękuję: 7524
Rano za oknem mokro :eek3: a zapowiadali piękny, ciepły, słoneczny dzień..
Teraz 23st.w prawdzie chmurki są ale jest b.przyjemnie. :)


IMG_20260607_115307.jpg


Smacznego obiadku i przyjemnego popołudnia. ;)
Pozdrawiam,Anka
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, Babcia Ala, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 07 Cze 2026 13:49 #894428

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50480
Rano trochę popryskało i wyszło słoneczko.Momentami chowa się na krótkie pzerwy.O poranku temperatura wynosiła+14,8*C.Teraz termometr pokazuje +26,8*.Dziś znów mocniej wieje chłodny wiatr.Na niebie jest niebiesko,szaro i białawo.Spokojnego popołudnia i smacznej kawusi. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :bravo: :bravo: A wieczorem niestety znów :garden1: :garden1: :garden1:
IMG_20260606_150708103_HDR2.jpg

IMG_20260606_150703069_HDR2.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2026 13:50 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 07 Cze 2026 14:49 #894429

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7859
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Józku, zapraszam do mnie, u mnie się właśnie samo podlewa :jeez:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, Mejra, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.473 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum