TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 09 Cze 2026 23:56 #894571

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2333
  • Otrzymane dziękuję: 16730
Niestety Alu, u mnie nadal nie spadła ani kropla deszczu. Podlewaliśmy cały wieczór.

Lato w pełni: słońce, 27*C, prawie bezwietrznie. Dalej wysadzam rośliny, zbieram truskawki i podlewam.


586ca11e-810d-4a40-b746-f6eba50ad1ca.jpg
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 10 Cze 2026 07:49 #894574

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9565
  • Otrzymane dziękuję: 62849
U mnie popadało, ale niezbyt mocno. I dobrze, bo jest wystarczająco mokro. Na termometrze 14* i chyba wiele więcej nie będzie. Na słońce dzisiaj chyba nie ma co liczyć. Pozostaje coś porobić w domu.
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 10 Cze 2026 08:19 #894578

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50480
Poranek przywitał temperaturą +14,6*C.Słoneczka nie ma a niebo jest całkowicie zachmurzone brudnymi chmurami.Podwiewa delikatny wiaterek.ogólnie jest mokro i chłodno.Aktualnie termometr wskazuje +16,8*.Smacznej kawki i miłego dnia. :bye: :bye: :bye: :bravo: :bravo: :bravo: :coffe: :coffe:
IMG_20260609_162936323_HDR2.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Łatka, bietkae, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, Mejra, lusinda, Rumianek

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 10 Cze 2026 08:31 #894579

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Z kubkiem smacznej i życzonej przez Józika :coffe: Szaro, buro, ponuro, ciapie, na osi 14°C, Ma padać cały dzień. Nasypałam ptakom pełne karmniki słonecznika, jak pada, owady nie latają, a tu karmić trzeba dzieci.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2026 08:59 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, bietkae, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, Mejra, lusinda, Rumianek

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 10 Cze 2026 12:20 #894584

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1984
  • Otrzymane dziękuję: 14343
Żyję, ale co to za życie...

Dwa tygodnie temu, po bolesnym upadku na chodnik spędziłam kilka godzin na SOR -ze. Zerwane więzadło. Niewielkie złamanie wyrostka kości łokciowej, dwa wybite zęby, stłuczony nos i broda. Zastrzyk przeciwtężcowy. Orteza na prawe kolano i temblak na rękę. Do tej pory guzek po szczepionce. Chwila nieuwagi i takie buty.

W temacie pogody - duże ochłodzenie, zero słońca i co jakiś czas niewielki deszcz.


:flower1:
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, pomodoro, Krecik stary, Łatka, bietkae, Nimfa, JaNina, Szczypiorek, renmanka, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 10 Cze 2026 12:28 #894585

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Ewuniu :hug: , też tak mawiam. Potłuczenia się zagoją najszybciej, to już będzie do przodu, a reszta potem doszusuje, głowa do góry.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, bietkae, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 10 Cze 2026 13:22 #894591

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
Ewciu :hearts: trzymaj się kochana :hearts:

Pogoda zmieniła się bardzo. Wczoraj 26 stopni, dzisiaj 16.

Wczoraj po południu i w nocy padało. Dzisiaj też prognozowane są intensywne opady.

Miłego dnia :hearts:

Trzymajcie się zdrowo :hearts:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, bietkae, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 10 Cze 2026 17:14 #894597

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22925
  • Otrzymane dziękuję: 97196
We Wrocławiu wczoraj do mniej więcej czwartej było lato, potem przeszła krótka ulewa, po której nastała jesień z mżawką i temperaturą wahającą się między 12 stopni nocą a 16 teraz. Rano deszcz zrobił sobie kilka godzin przerwy i koło południa wznowił zraszanie.
Zdążyłam w sumie "po łebkach" ogarnąć 2/3 wyglądających na zdziczałe rabat i skosić trawnik- to najważniejsze, bo wysokiej trawy moja mała kosiarka baaaardzo nie lubi.



Moje róże łamią się pod ciężarem nasiąkłych kiści kwiatów, ale co tam, czytam o kolejnej znajomej osobie, która sama się połamała. :jeez:
Ewuniu - wracaj do zdrowia! Ludzie, uważajcie na siebie, zwłaszcza moje pokolenie, czyli "młodzi z umiarem". :P
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2026 17:15 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 10 Cze 2026 19:28 #894608

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 712
  • Otrzymane dziękuję: 7524
14 st.od rana z przerwami pada,wszystko podlane,najgorsze to,że się ślimaki będą wściekać :mad2:

IMG_20260610_192207.jpg
Pozdrawiam,Anka
Ostatnio zmieniany: 10 Cze 2026 20:13 przez Mejra.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 10 Cze 2026 21:45 #894613

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2333
  • Otrzymane dziękuję: 16730
Ewuś chyba najgorsze masz za sobą, teraz jak najszybciej dochodź do siebie. Zdrowia :hug:

Kolejny letni dzień. Z rana się chmurzyło, ale nic nie padało. Czekam na deszcz...
W oddali coś grzmi.


765d7962-c31e-4e96-a278-b5530123bb30.jpg


Dobrej nocy. :bye:
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, MARRY, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 10 Cze 2026 22:03 #894614

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8314
  • Otrzymane dziękuję: 30374
Ewo zdrowka ,wyjdziesz z tego :kiss3:
Zauważam też ,że muszę chodzić wolniej ,roztropniej :hammer:
Prawdziwy przyjaciel okazuje miłość przez cały czas i jest bratem, na którym można polegać w chwilach udręki.
2026 rok .

Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, MARRY, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 11 Cze 2026 00:59 #894625

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2014
  • Otrzymane dziękuję: 10780
Ewo, zdrowia. :hug:

A pogodowo to pada j to dość intęsywnie

gify_deszcz.gif
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2026 01:04 przez zwykły chłop.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Łatka, MARRY, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 11 Cze 2026 06:57 #894626

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9565
  • Otrzymane dziękuję: 62849
U mnie już wody po kokardkę. Do tego zrobiło się zimno, bo nad ranem zaledwie 9* na termometrze. Jeszcze trochę pada, ale to już końcówka. Ja ponarzekałam, ale ogród wydaje się być zadowolony ;)

IMG_2452.jpeg

Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 11 Cze 2026 07:45 #894627

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22925
  • Otrzymane dziękuję: 97196
We Wrocławiu podobnie, jak na Górnym Śląsku. Troszkę cieplej może, w tej chwili "aż" 12 onadal mokre. .
Chwilowo nie pada. Ponieważ mam sporo roślin w donicach , a te w osłonach ceramicznych, powylewałam przelewającą się porzez krawędzie wodę. Zostawiona bez kalamondyny osłonka wysokości 25 cm była pełniutka.
Prognozy są nadal mokre, przynajmniej do końca tygodnia.

Ewunia obiecywała gorące, słoneczne lato - gdzie ono?

Lady Shalot prosi o wytchnienie od deszczu.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 11 Cze 2026 09:14 #894629

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1879
  • Otrzymane dziękuję: 13981
A u nas pada i pada, ale z przerwami takimi, że można ogrod utrzymywać w ryzach a i odpoczywać zadowolonym pomiędzy pracą. Ostatnio każdy ranek deszczowy, co mnie bardzo cieszy, bo lubię spacerować w deszczu, więc nie rezygnuję z moich porannych marszów. Tak, tak, mam parasol.
Teraz przerwa w opadach do 14, więc czas najwyższy na pielenie, oj
Z nową ziemią przyczaiła się portulaka w znacznych ilościach, więc nie omieszkałam jej wykorzystać w kuchni.

Portulaka.jpg


Cytryna chyba zadowolona z deszczu

cytryna2026czerwiec.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2026 10:19 przez Nimfa.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 11 Cze 2026 10:36 #894632

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
Dzień dobry w czwartek!

Od wczoraj pada.

Zrobiło się zimno, w tej chwili 11 stopni.

Miłego dnia :hearts:
20260611_103222.jpg
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Kaja, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 11 Cze 2026 12:17 #894638

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Na ten moment, typowe polskie lato, zimne i deszczowe :(
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 11 Cze 2026 13:21 #894644

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8314
  • Otrzymane dziękuję: 30374
Witam :flower1: Miasto w deszczu i wietrze .
Stosunkowo ciepło,deszcz bardzo potrzebny .
Niemniej nastrój taki sobie ,daleki od ideału :)
Pogodnego zbliżającego się weekendu i odpoczynku od prac w ogrodach ,zyczę .
Trawnik w mieście prosi się szybko o dosianie.
Pierwsze koszenie wczoraj . ;)

IMG-20260611-WA0001-3.jpg


IMG-20260611-WA0000-3.jpg
Prawdziwy przyjaciel okazuje miłość przez cały czas i jest bratem, na którym można polegać w chwilach udręki.
2026 rok .

Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2026 13:23 przez Bobka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.255 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum