TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 19 Cze 2026 17:10 #894972

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50471
Woda jest na bieżąco w 3 michach.Najlepiej ptaszkom smakuje woda dla pieska.Rano o godz.5,00 termometr wskazywał 18,8*C.Normalnie było cieplutko.Szbko też pokazało się słoneczko a temperatura rosła jakna drożdżach.W południe na balkonie iałem +42* a na płytkach trzeba było chodzić w papciach.Przez cały czas grrzeje i nie zauważyłem ani razu aby chowało się za chmurki.Aktualnie termmometry wskazują 32,6* i 34*.Zaraz biorę się za podlewanie. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :garden1: :garden1:
IMG_20260619_145732767_HDR2.jpg
po ostatnich deszczach wysyp grzybków na trawniku.NIkt niestety nie chce spróbować. :rotfl1: :rotfl1: :bye: :bye: :bravo: :bravo: :P :P
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, lusinda, Sonka


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 19 Cze 2026 17:21 #894973

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
Dzień dobry!

Piękny i gorący dzień w Głownie.

Cały dzień słoneczny :hearts:

Bardzo się cieszę!

Józiu :hearts: U nas też takie grzybki i też chętnych brak :hearts:

Udanego weekendu :hearts:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Łatka, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 19 Cze 2026 19:30 #894974

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1879
  • Otrzymane dziękuję: 13981
U nas pomimo zapowiadanych ulew, grzmotów itp. - pada spokojny, ciepły deszcz. Miło i przyjemnie siedzi się na tarasie pod dachem, i nie tylko ja sobie patrzę na deszcz.

gobek.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, bietkae, koma, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 19 Cze 2026 20:29 #894975

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16376
  • Otrzymane dziękuję: 56891
Józiu , idą w Twoją stronę chmury burzowe od zachodu.

www.meteox.com/pl-pl/city/3071491
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, koma, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 19 Cze 2026 21:08 #894976

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50471
Mieciu już od 30 minut przechodzą bokiem z nad Odry w stronę gór.Trochę grzmi błyska a deszcz lekki.Może się uda.
IMG_20260619_210301729_HDR2.jpg
tak wyglądało 30 minut temu
IMG_20260619_211323823_HDR3.jpg
a tak wygląda teraz.Pada spokojny deszcz grzmoty przeniosły się w kierunku Sobótki
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2026 21:23 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Łatka, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 19 Cze 2026 21:46 #894979

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
We Wrocławiu w tej chwili dość widowiskowa burza.
Na "moją parafię" spadło na razie tyle wody, co nic, absolutnie nie żałuję półtorej godziny spędzonej na zabawie wężem.
Nim zaczęło padać, tarasowy termometr nadal twierdził, że 26o. Prawie Sycylia :lol:
Zdjęcia burzy nie dam rady zrobić, to zachodzące słońce na zdjęciu spod płotu(pozazdrościłam spektakularnych zachodów u Ewy na Roztoczu, cóż, miejskie nigdy nie będą takie :crazy: )



Edit: jednak zdrowo lunęło, ulicą przez chwilę płynął wartki potok.
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2026 22:30 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 19 Cze 2026 22:19 #894985

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8311
  • Otrzymane dziękuję: 30346
Dobry wieczór :flower1:
Dzień był upalny ,po 8 byliśmy na działce miastowej :wink2:
Posadzona różyczka sztuk 2 ,i zostawiona do wysadzenia laurowiśnia.
Pod agrotkaniną korytarze mrówek eh ,czy trzeba będzie ją zdjąć?-masakra .
Wprawdzie to tylko pas przy ogrodzeniu ,ale" zjedzą " wszystkie nasadzenia .
Laurowiśnia nie posadzona .
Deszczu nie ma .
Spokojnej nocy życzę.

20260619_100919-2.jpg



20260619_080807.jpg


20260619_095900.jpg


20260619_081344.jpg
Prawdziwy przyjaciel okazuje miłość przez cały czas i jest bratem, na którym można polegać w chwilach udręki.
2026 rok .

Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2026 22:24 przez Bobka.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, zwykły chłop, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 19 Cze 2026 22:36 #894986

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8311
  • Otrzymane dziękuję: 30346
Alu :flower1: wczoraj na walnym w mojej spółdzielni, pani prawnik z zarządu zgłosiła wniosek ,by
na osiedlu mozna było wieszać karmniki .
Uzasadniła, że kupy piesków nie zbierane z trawników sa wiekszym problemem ,niż "kaćkanie"ptaszkoŵ .
Miód na serce moje byl ten wniosek ,a że "publika " :wink2: nie chciała jej się narazić :happy4: to wniosek
przegłosowano.
A jakąż radością naszą są ptaki ,które gniazdują u naszych sąsiadów na ROD ,ponieważ
ta działka jest wiekowa ,ma piękne nasadzenia iglaków ,tuj i innych
drzew i krzewów.Te ptaszki licznie zaczęły nas odwiedzać ,tylko
teraz zmienię aparat i chyba, polubię to miejsce . :woohoo:
Widok bezcenny ,jak biegają po trawniku ,za jedzonkiem i okupują
nasze ogrodzenie ,wiszą ze wszystkich stron :devil1:
Dziś dostały wodę ,będziemy robić pilnie poidełka.
Prawdziwy przyjaciel okazuje miłość przez cały czas i jest bratem, na którym można polegać w chwilach udręki.
2026 rok .

Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 20 Cze 2026 01:22 #894988

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2332
  • Otrzymane dziękuję: 16726
Elu piękna ta Twoja kaskada z Pelargonii. :hearts:

Aniu udało Ci się uchwycić piękny zachód i nie wygląda on na "miejski". :hearts:

Dzień piękny i gorący...lato... B)

Dziś rozdałam resztę roślin i w końcu mam luz, posadziłam ostatnie pomidory i koleusy.

Stwierdziłam z przykrością, że papryki uwsteczniły się ze wzrostem po ostatnich zimnych dniach i nocach. Ogórki też ucierpiały. Jedynie pomidory dały radę.

Cieszę się na te ciepłe dni. :hearts:

Pomidorki rosną.


c94c8c88-5f66-460e-a22f-0d26899a6cd61.jpg


Naparstnice rozłażą się po całym lesie i ogrodzie.


c8fe6429-fac3-463d-bbc4-0c72b948310a.jpg


Aniu dzisiejszy księżyc dedykuję Tobie. :hug:


303acd64-fc96-4367-a0a5-8c255717ebf8.jpg


Miłych snów. :sleep:
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2026 01:24 przez lusinda.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 20 Cze 2026 09:18 #894991

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Ewuniu, księżyc niezwykły, jaki musisz mieć obiektyw, by wyszło takie zdjęcie? Luneta?

Burza z ulewą trwała koło pół godziny, potem przeszła w umiarkowany deszcz z dalekimi pomrukami i efektami świetlnymi na horyzoncie. Spadło sporo wody, w (pustych) osłonkach około 5 cm.
Rano jeszcze pochmurno, trochę trzeba było uporządkować taras i podwiązać przygięte pędy róż.
Teraz z powrotem pełnia lata. Zanosi się na prawdziwe gorąco.
Kwitną rozsiane po całym ogrodzie maki o pełnych kwiatach, a w nich dosłownie roją się pszczoły.



Dobrej soboty - nie zapominajcie o pojeniu siebie i zwierzaków!
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 20 Cze 2026 10:12 #894994

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2232
  • Otrzymane dziękuję: 12953
Przynajmniej raz sprawdziła się prognoza pogody na wczoraj.Najpierw były potężne podmuchy wiatru od zachodu, drzewa bardzo mocno się przyginały, musiałam zamknąć szklarnię od zachodniej strony bo bałam się, że ją wyrwie. Później przyszły wyładowania atmosferyczne i opady, momentami deszcz był mocny. Uzupełniły mi się zbiorniki na deszczówkę bo wcześniej wylałam dużo przede wszystkim na jeżówki bo zwisały im główki, pod róże i warzywa tak więc rośliny w sumie dostały sporą dawkę wody. Dzisiaj ponownie ma być bardzo gorąco - teraz jest już 31 stopni, przyszedł alert o burzach. Jak ktoś lubi to ma okazję się porządnie wygrzać, dla mnie za gorąco. Miłego i spokojnego dnia :bye:
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, koma, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 20 Cze 2026 17:02 #895006

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4417
  • Otrzymane dziękuję: 37670
W tej chwili jest 30 w cieniu.Zero wiatru.To nie "moja"pododa nie tylko ze względu na wiek.Prace w ogrodzie tylko bardzo wczesnym rankiem.

Spokojnego,dobrego dnia.

20260620_165220.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, bietkae, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 20 Cze 2026 17:34 #895008

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50471
U mnie się zaczyna.Słychać grzmoty i widac błyskawice od strony Legnicy , Lubina.Namiot zamknięty a było dziś wcześniej 42*C :dry: :dry: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2026 17:36 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 21 Cze 2026 08:49 #895026

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 712
  • Otrzymane dziękuję: 7524
Z ponad 23 st.temp. spadła do 18,burza,mocny deszcz,na szczęście bez wiatru...a tak miało świecić :jeez: :jeez: :jeez:


IMG_20260621_085010.jpg



Spokojnej niedzieli :coffe:
Załączniki:
Pozdrawiam,Anka
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2026 08:51 przez Mejra.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 21 Cze 2026 09:00 #895027

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1879
  • Otrzymane dziękuję: 13981
U mnie świeci Aniu, weź je całe, nie chcę nawet jednego promyczka :)
Zeby aż tak gorąco było o 8 rano?
Na dzisiejszy marsz byłam gotowa już o 5.30, bo potem jest niekomfortowo, a i tak lekko pochmurne niebo nagle się rozstąpiło i pełnia gorąca zalała powietrze. Właśnie wróciłam z ogrodu, bo pracować już się nie da, nawet w cieniu. Na szczęście w nocy popadało i wąż w użyciu tylko pod drzewami.

szawiabiala.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, MARRY, ewakatarzyna, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 21 Cze 2026 09:05 #895028

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3486
  • Otrzymane dziękuję: 23195
Od 4,30 do 6 była silna burza z potężną ulewą. Teraz nadeszła druga burza, wygląda jeszcze groźniej. Warzywa lekko przyklepane do ziemi i bardzo mokro.
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 21 Cze 2026 09:11 #895029

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 712
  • Otrzymane dziękuję: 7524
Słoneczko przygarnę nie ma problemu :) ale szczerze to ten deszcz robi robotę w jarzynach i kwiatkach ,konewki odpoczywają ;)
Gorzej z rolnikami co pokosili trawy i codziennie im polewa.
Pozdrawiam,Anka
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 21 Cze 2026 10:38 #895035

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50471
Wczorajsza wieczorna burza przeszła spokojnie.Pogrzmiało i pobłyskało ale deszczyk był spokojny.Znów znalazłem się na krańcach burzowych chmur.W sumie spadło 1l.deszczu na 1m2.Od rana jest słońce.O godz.6 termometr wskazywał 18,9*.Teraz jest w słonecznym balkonie wynosi 38,6 .W cieniu jest 27*.Podwiewa delikatny ciepły wiaterek.Spokojnego dnia we wszystkich regionach kraju. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :bravo: :bravo:
IMG_20260621_0925322.jpg
pierwszy raz zakwita u mnie anginka,stoi na zewnątrz i odstrasza kleszcze
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, lusinda, Sonka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.432 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum