TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 13 Cze 2026 21:28 #894772

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2333
  • Otrzymane dziękuję: 16730
Do południa znów popadywał deszczyk. Potem wyszło słońce i zrobiło się ciepło, 22*C, delikatny wiatr.

Wysadziłam kolejne kwiaty. Ta praca sprawia mi zawsze wielką przyjemność. :flower2: :garden1:
A pod wieczór stwierdziliśmy z M, że robimy sobie wolną sobotę.

W kominku się pali, dobry film leci, kolacja za nami i jest dobrze. :drink1:


3542ee2f-6f85-4573-bd2b-5cdf0d0f9b98.jpg



3e0491a1-c73e-43c4-9f73-dc43786976ac.jpg



b26a3a71-acdc-46a1-a8d2-5a4b1dc7bdd0.jpg


Dobrej nocy! :bye:
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 14 Cze 2026 10:24 #894789

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50480
Ranek wstał z temperaturą 12,4*C,z zimnym wiatrem i zachmurzonym niebem.W nocy spadło 3 l.wody.Wczoraj w godzinanch wieczorowych była burza z wyładowaniami i błyskawicami.Imprezka trwała ponad godzinę.Teraz jest słoneczko które pokazało sie ok.godz.8.Dalej wieje mocno a niebo pełne chmur.Dziś niedziela bez podlewania.Strat nie ma oprócz złamyuch 2 wysokich pędów ostróżki w połowie przekwitniętych.Spokojnego i miłego dnia. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :bravo: :bravo:
IMG_20260614_091404729_HDR.jpg

IMG_20260614_091359806_HDR.jpg
Pozdrawiam Józek!!

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 14 Cze 2026 10:33 #894792

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4418
  • Otrzymane dziękuję: 37681
W nocy padał tak silny deszcz,że miałam obawy,czy wytrzymają szyby okien dachowych.Do tego wichura.
Ranek bez deszczu na tyle,że zdążyłam zrobić przegląd w warzywniku,podwiązać kilka pomidorów i nocna powtórka. Dobrze,że trwało to tylko kilkanaście minut. Teraz wyszło słońce, temp.13 stopni.

Spokojnego dnia.

20260614_095935.jpg


20260614_095850.jpg


20260614_095901.jpg
Maria

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 14 Cze 2026 11:05 #894795

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1984
  • Otrzymane dziękuję: 14343
W Kielcach słońce co chwilę wychodzi zza chmur, ale na zmianę z nim pojawiają się przelotne opady. Przez porywisty wiatr temperatura odczuwalna spada poniżej 13 stopni.


Africandaisyflowersinthespringongarden.jpg



Ciepełka :flower1:
Pozdrawiam Ewa

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 14 Cze 2026 11:48 #894803

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 973
  • Otrzymane dziękuję: 6526
Pogoda działa na mnie niekorzystnie. Ogród leży. Dosłownie, bo wszystkie wyższe rośliny położyły się po deszczach. W niektórych miejscach nie da się przejść, czarna porzeczka położyła się jak dywan.
Teraz nie więcej niż 15 stopni i niebo ciemniutkie.
Na foto nasza tegoroczna kwoczka. Taka chorowita była, coś z płucami bo nie mogła złapać oddechu. A ona dzielna siadła i na 12 jajek wykluło się 10 piskląt. Dalej dyszy, ale pięknie dba o młode. Moja dzielna mamuśka.

IMG_20260608_171116.jpg
Pozdrawiam Celina

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 14 Cze 2026 14:36 #894811

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 712
  • Otrzymane dziękuję: 7524
Beznadzieja.. :pinch:
16 st.wieje, zachmurzone,czasami coś pokropi.


IMG_20260614_142748.jpg


Spokojnej niedzieli :coffe: :coffe:
Pozdrawiam,Anka
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, bietkae, koma, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, jack90, lusinda, Rumianek

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 14 Cze 2026 14:59 #894813

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2333
  • Otrzymane dziękuję: 16730
Celinko pokazuj te swoje śliczności częściej. :hearts:

Roztocze słoneczne, 20*C i silny wiatr. To co popadało zaraz odejdzie w niebyt...

Rozdałam kolejne koleusy, sporą część wysadziłam w ogródku, i się zastanawiam co zrobić z resztą. :rotfl1:
Nooo, nie miała baba kłopotu sypnęła nasionami... :wink4:

Za chwilę lecimy do Gosi, jej mąż rozpalił pod wielką balią, podgrzewa wodę i będziemy grzali schłodzone kości. ;)


3995e600-3221-4fe7-9623-b3f395ded9aa.jpg



7d3343fb-01c0-4cc6-a40e-f2a5d33d78c5.jpg


Dobrego dnia. :bye: :coffe: :drink1:
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 14 Cze 2026 19:44 #894816

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1421
  • Otrzymane dziękuję: 13133
U mnie dziś pogodowa huśtawka, dzięki temu obserwuję różnego rodzaju kolorowe tęcze.
20260614_181017.jpg


20260614_191914.jpg

20260614_192143.jpg

:hearts: :bye:
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2026 19:45 przez jack90.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 15 Cze 2026 08:12 #894836

  • Rumianek
  • Rumianek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • działkowiczka z Warszawy
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 927
W Warszawie cały weekend pogodowa huśtawka, jeszcze w sobotę były dłuzsze chwile bez deszczu tak, ze nawet coś tam można było poskubać na działce. Wczoraj makabra, cały dzień przechodziły przelotne ulewy a nawet burza z gradem.

grad.jpg


deszczowara.jpg
Kamila
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, bietkae, koma, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 15 Cze 2026 09:07 #894840

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1879
  • Otrzymane dziękuję: 13981
U nas również huśtawka pogodowa, teraz świeci słońce, ale z nadciągają ciemne chmury - zwiastuny deszczu i wiatru. Ogólnie zimno. Wniosłam kilka papryk doniczkowych do ogrodu zimowego.

Bodziszek

Bodziszek.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, bietkae, koma, MARRY, ewakatarzyna, Mejra, lusinda, Rumianek

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 15 Cze 2026 09:24 #894841

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Polskie lato trwa, zimno i deszczowo, do tego wietrznie :dry:. Nawet w domu temperatura bez szału, idę po ciepłe skarpety, bo mi zimno w nogi przy biurku
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 15 Cze 2026 09:25 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, bietkae, koma, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, lusinda, Rumianek

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 15 Cze 2026 09:36 #894842

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
Dzień dobry!

Po chłodnym i deszczowym weekendzie bardzo zimny poniedziałek.

Teraz tylko 12 stopni, ale odczuwalna 10 stopni.

Podobno ostatni dzień opadów.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, bietkae, koma, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 15 Cze 2026 09:59 #894846

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2232
  • Otrzymane dziękuję: 12953
Kolejna chłodna noc 9 stopni, teraz huśtawka chmury, czasami słońce i ok. 14 stopni, wiatr wieje dość mocno. Od ubiegłej środy spadło ponad 40 litrów deszczu i na razie wystarczy. Ogórki, fasolka stoją w miejscu. Następny weekend ma być nawet ponad 30 stopni to szybko ziemia się wysuszy. Miłego dnia mimo wszystko.
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, koma, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 15 Cze 2026 13:36 #894851

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22925
  • Otrzymane dziękuję: 97196
Ela w zasadzie dokładnie napisała o pogodzie, rzut beretem od centrum Wrocławia jest może tylko minimalnie chłodniej niż u mnie.
Nadal pochmurno, troszkę wieje, mniej, niż wczoraj. Była przed momentem dłuższa chwila ze słońcem, ale to już czas przeszły.



Dodam tylko, że w Karkonoszach niby też padało, myślę, że o wiele mniej tej wody spadło, niż na Wrocław, pod wysokimi drzewami nadal suchuteńko. A ja nie zdążyłam podlać najmłodszych rododendronów. :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, koma, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 15 Cze 2026 21:00 #894867

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3486
  • Otrzymane dziękuję: 23197
Jak się narzekało na suszę to teraz mamy na odwrót. Od kilku dni pada deszcz, zero słońca, temperatury w dzień 13-14 stopni i do tego chwilami bardzo silny wiatr. Wody mamy pod dostatkiem. :jeez:

MVIMG_20260614_091403.jpg
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, koma, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 16 Cze 2026 08:52 #894880

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22925
  • Otrzymane dziękuję: 97196
Niby już miało być dobrze, tuż przed zmierzchem nawet były piękne zorze na zachodzie...
Jest tak sobie, gdzieś tam czai się słońce wśród chmurzysk.



Dalej dość zimno, a już zwłaszcza, jak się przypomni, że oto mamy drugą połowę czerwca. o siódmej we Wrocławiu ledwo 12 stopni. Podobno pomidory potrzebują co najmniej 14?
Z moich wsadzonych do pojemników, całych 4 sztuk, pierwszy kwitnie.



Spokojnego dnia!
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, ewakatarzyna, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 16 Cze 2026 18:26 #894887

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50480
Poranek chłodny z temperaturą 11,8*C.Po wzejściu słońca temperayura urosła do 18 i koło południa do 23*.Podwiewa cały czas zimnym powietrzem i to dość mocno.W momentach kiedy chowa się słońce robi się zimno.Dziś u mnie nie padało.Teraz słoneczko za chmurami i jest mocno chłodo.Nie jest to pogoda z połowy czerwca.Dość narzekania bo to i tak nic nie zmieni.Wygląda na o ,że w nocy może padać.Dziś u mnie też jeszcze chłodna nocka.Przez ten tydzień najbardziej ucierpiały ogórki i papryka. :bravo: :bravo: :flower1: :flower1: :bye: :bye:
IMG_20260615_095301231_HDR4.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, koma, ewakatarzyna, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 16 Cze 2026 20:10 #894890

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4418
  • Otrzymane dziękuję: 37681
Cały tydzień w dzień i w nocy bardzo intensywne opady i silne wiatry,a w niedziele nawet grad.W warzywniku wszystko prawie pływa.Temperatury od 10 do 15 stopni.

20260614_121432.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, ewakatarzyna, Mejra, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.474 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum