TEMAT: Kompozycje na balkon

Kolorowy i pachnący taras 05 Mar 2014 09:45 #231062

Witam,
Jestem tutaj nowa i nie bardzo jeszcze moge sie odnaleźć :)wiec wybaczcie
Zaczne od tego ,żę niestety nie mam ogrodu , ale mam bardzo duży taras 35m2 na ktorym od rana do wieczora jest słonko.
Chciałabym jakoś ładnie go zagospodarować aby byl taka mała oaza do relaksu.
Niestety nie za dobrze zanm się na kwiatach i tych wszystkich pieknych pnaczach dlatego bardzo bym prosiła o pomoc jakie kwiaty moge zasadzic w doniczkach żeby bylo pieknie kolorowo i oczywiscie pachnaco :) fajnie by bylo gdyby te roslinki pieknie kwitly z roku na rok.
Jak narazie mam posadzone krokusy, hiacynty, ktore nieziemsko pachna :P tulipany i narcyzy. :flower:
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2014 08:47 przez .


Zielone okna z estimeble.pl

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 11:15 #231090

Witaj :)
tak na szybkosci udalo mi sie takie foteczki zrobic mam nadzieje ze coa pomoga
Zdjcie1114_2014-03-05.jpg


Zdjcie1115_2014-03-05.jpg


Zdjcie1116_2014-03-05.jpg

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 11:34 #231093

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Aneczko, piękny taras, masz ogromne pole do popisu. Powiedz, jakie lubisz kolory, jaki rodzaj roślin (pokrój, wielkość), jakie pojemniki, czy myślisz o elementach "architektury" na tarasie, kąciku wypoczynkowym z odrobiną cienia. Będzie łatwiej podpowiadać, a Tobie szybciej uda się zbudować tarasowy raj. Zrozumiałam, że chciałabyś rośliny wieloletnie, czy masz je gdzie przechowywać w zimie?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 11:38 przez hanya.

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 12:32 #231105

Dziekuje :)
Podobaja mi sie wszytskie kolory kwiatow nie mam jakich specjalnych upodoban no moze troszke bardziej zółte, fioletowe jak rowniez i czerwienie.
Co do wielkosci tez specjalnych upodoban takze nie mam. Zastanawiam sie nad duzymi skrzyniami-donicami prostokatnymi wlasnie na kwiaty. Chcialabym rosliny wieloletnie tylko takie ktore moga zimowac na tarasie , poniewaz tutaj jest problem moja piwnica jest baaardzo malutka i niestety nie zmieszcze tam nic w duzej ilosci. Czy roze sa odpowiednimi kwiatami na taras, badz hortesje? chodzi mi konkterniej o takie odmiany jak na zdjeciu.
pol_pm_Roza-Pienna-Dessa-4485_1.jpg

Kacik wypoczynkowy z odrobina cienia jak najbardziej wskazany :)

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 12:41 #231107

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Aneczko, róże czy hortensje jak najbardziej nadają się do uprawy w pojemnikach. Oczywiście, donice muszą być duże, dobrze by były odpowiednio zabezpieczone przed mrozem (podwójna scianka-w środku styropian).
Taras masz piekny i moża na nim stworzyc prawdziwie ziolona oazę.
Jest położony dość wysoko napisz prosze czy wiatry bardzo dokuczają.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 13:02 #231116

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Właśnie też chciałam zapytać o wiatr. Możesz uprawiać w donicach drzewka na pniu. Pomyśl o kratownicach. Może chciałabyś podzielić taras na "wnętrza" np. ziołowe, śródziemnomorskie; taras jest piękny, ale nie wiem, jak Ci się sprawdzi dużo kolorów. Co kto lubi, jednak na małej przestrzeni to może męczyć.Może trawy? Czy myślisz o zielonych roślinach? I jeszcze jedno, jeżeli na tarasie będą dzieci czy zwierzaki, pamiętaj, że kwiaty to dużo owadów, również gryzących i uczulających. Czy nie masz ograniczeń co do wagi pojemników? Dużo spraw do ogarnięcia, ale warto to zrobić przed zakupem roślin i innych rzeczy. :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 13:04 przez hanya.

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 13:07 #231118

  • grazynarosa22
  • grazynarosa22's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 53
Pozdrowionka.....Grażyna

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 13:18 #231123

Drogie Panie to jest 3 pietro ostatnie i jest dosc wietrznie jak narazie na dole cisza i spokoj a u mnie wichura mimo ze slonko pieknie swieci, nie wiem co bedzie w lecie bo mieszkam dopiero od 3 miesiecy mam tylko nadzieje ze tak nie bedzie wiało.
Ograniczenia co do wagi pojemnikow sa ale nie mam pojecia jakie musze zapytac meza to napisze co i jak. Obowiazkowo chce rowniez zrobic grzadke z ziołami. Dzieci sa i nie wzielam pod uwage owadów :club2: corka jest uczulona, ale tylko na trawy a bardziej na to czym je pryskaja zeby nie bylo chwastow. Trawy ozdobne bardzo fajny pomysl moze dodalyby troche prywatnosci na ktorej tezz mi troche zalezy bo tak sie sklada ze ze mam z lewej strony widok na blok obok i patrzymy sobie w okna a to jest dla mnie dosc krepujace. Hanya masz racje jest masa rzeczy do ogarniecia ale mam nadzieje ze stworze cos pieknego z wasza pomoca jak dla mnie to wyzwanie bo nigdy nie mialam tarasu, a ogrodem w domu zajmowali sie rodzice. :)Czy clematis tez powinien miec donice izolowana styropianem?

Podobaja mi sie takie zwisajace kwiaty super to wyglada :)
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 14:22 przez .

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 13:59 #231134

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aneczko, wszystkie roślinki, które mają zimować w donicach muszą mieć bardzo dobrą izolację. A i to nie ma pewności, że wszystkie przetrwają. Przy dużych wiatrach, trudno będzie uprawiać wysokie rośliny, zwłaszcza o zwartej strukturze. Nasze pory roku ostatnio trochę poszalały. Pamiętam, jak kilka lat temu, podczas bardzo deszczowego lata wyrzucałam (w lipcu chyba) wielkie pelargonie- grzyby tak je zaatakowały, że nie dało rady nic zrobić. Na otwartej przestrzeni trudno opanować wszystko. Dlatego zastanów się, czy np. wiszące pelargonie na ścianach, powojniki na kratownicach przy ścianach odpowiadałyby Twoim upodobaniom? Przy balustradach może właśnie ażurowe trawy, drzewka na pniu, trochę jednorocznych? Nie mam doświadczenia z uprawą ziół, ale tutaj są znakomici znawcy tematu i na pewno Ci pomogą. Ale się nagadałam :woohoo:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 14:01 przez hanya.

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 14:31 #231140

  • 's Avatar
Nie mamy może dużo opracowanych tarasowych zagadnień (jeszcze!), ale jak tylko coś znajdę (lub nasi forumowicze), to z pewnością zaprezentują. Na taki duży taras jak Twój można zastosować niektóre pomysły z naszych ogrodów.

Tymczasem poniżej post z pokazanym tarasem naszego kolegi TeBe

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 14:48 #231142

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aneczko, nie pamiętam dokładnie, ale był ostatnio (a może jesienią?) odcinek Mai w ogrodzie z tarasem trochę podobnym do Twojego. Nie oglądam już tego programu regularnie, ale pamiętam, że było tam trochę ciekawych pomysłów. Poszukaj, ja też popatrzę. Może Ci się przyda?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 14:49 przez hanya.

Kolorowy i pachnacy taras 05 Mar 2014 20:20 #231242

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aniu, zobacz odcinek Maja w ogrodzie 474 z 14 grudnia 2013
:bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Kolorowy i pachnący taras 06 Mar 2014 10:34 #231391

Witajcie Kochane :)
a ja wczoraj znalazłam Maja w ogrodzie Ogród na wysokości. Zieleń to Życie 2013 (odc. 466) tez nieziemsko piekny taras, niesamowite wrazenie zrobily na mnie trawy i napewno one beda czescia mojego tarasu :) Hanya ten taras tez cudo w tym odcinku :bye:

Mojemu mezowi bardzo spodobaly sie donice z pomidorkami u TeBe wiec i u nas maja zagoscic ;)
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2014 12:00 przez .

Kolorowy i pachnący taras 06 Mar 2014 13:19 #231424

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
No i wspaniale! Ile pomysłów :woohoo: Masz o czym myśleć. Znajdziesz swój styl i klimat, niestety zapewne nie od razu. Pokazuj na bieżąco, co tam wymyślisz. Powodzenia :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Kolorowy i pachnący taras 06 Mar 2014 17:16 #231458

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Aneczko w doniczkach możesz też hodować truskawki, tzw. pnące. Chociaż tak naprawdę są one mocno rozłogowe i to właśnie rozwijające się latem rozłogi tworzą efekt spadającej kaskady.
Kiedyś miałam też w doniczce poziomki :) Dużo jedzenia z nich nie było, ale można było skubnąć listek i razem z miętą dorzucić do herbaty ;)
Na pewno powinnaś mieć miętę, oregano, cząber, rozmaryn :) W doniczkach świetnie te rośliny rosną, ich sadzonki są dość tanie, więc co roku można hodowlę odnawiać :)
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2014 17:16 przez Hiacynta.

Balkonik Seby 22 Kwi 2014 19:20 #245492

  • Sebu
  • Sebu's Avatar
Witam wszystkich :D
Jestem Seba i jestem tutaj nowy ale od pewnego czasu już obserwuję forum :D
W tym roku późno wystartowałem z roślinami na balkon bo dopiero dzisiaj ! :D
Odpuściłem sobie hodowle roślin z nasion. Kupiłem dzisiaj 6 surfinii w Leroy Merlin i wierzbę mandżurską. Z tamtego roku na balkonie przezimowały mi 2 powojniki summer snow i właśnie wypuszczają nowe pędy :D (oba rosną w starym 60-cio litrowym akwarium:D
20140422_190549.jpg


20140422_190556.jpg


20140422_190607.jpg


Wybaczcie że fotki bokiem ale coś mi sie dzieje z laptopem i nie chce wszystkich zdjęć przekręcić:<
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2014 19:22 przez Sebu.

Kompozycje na balkon 26 Cze 2014 15:31 #277340

  • aga111
  • aga111's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 362
  • Otrzymane dziękuję: 156
Petunie czarna i żółta :)


P1012172.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

kwiaty na balkon 16 Mar 2015 22:03 #349704

  • emilinka
  • emilinka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 113
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witam, postanowiłam dowiedzieć się jakie kwiaty warto trzymać na balkonie?. Chodzi mi o takie, które nie wymagają nadmiernej pielęgnacji i nadają się dla amatora?. Czy są jakieś kwiaty, które już teraz można dać na balkon?. Jakie gatunki można zasadzić w jednej donicy i żeby przy okazji ładnie się razem prezentowały? :bye: :P


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.343 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum