TEMAT: Hippeastrum - zwartnice

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 14:44 #647557

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Ela Ty to jak kusisz to od razu całym ogromnym bukietem piękności. :devil1: :thanks: A do tego wątku zaglądają ludzie o słabej, silnej woli. :rotfl1: Picasso koniecznie na piedestał. :wink4:

Bożenko Terra Mystica popisała się. :P

Iwonko Mandela to było moje marzenie. Mam ją od ubiegłego roku, ale dotąd nie zaszczyciła mnie kwiatem. :cry2:

Aniu Coral Beach ma wszystko to co lubię u hippeastrów. :woohoo:
Pytałaś o temperaturę. Wykopałam swoje cebule jesienią gdy spadła do +4. Ale one stopniowo przyzwyczajały się do takiej.
Pozdrawiam. Ewa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, Łatka, CHI, Carmen, jagodka27, nikita5, Perełka


Zielone okna z estimeble.pl

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 15:08 #647561

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Aniu, dziękuję, zaostrzyłaś mi apetyt na mojego, jest cudny, dobrze,że go zamówiłyśmy :dance: Ja swoje pewnie, jeżeli dalej pogoda taka będzie, przeniosę do szklarni i przesadzę z obornikiem do większych donic.

Ewo, Mandela z zeszłego roku, druga też ma pąka, ale Carmen już nie mam :placze: - nicienie ją zżarły, muszę się o nią postarać, bo nieskromnie powiem :funnyface: , piękna była :happy: i oczywiście masz rację - Ela kusi, oj kusi :happy:
Zielono pozdrawiam Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, Łatka, dana581958, CHI, jagodka27, nikita5, Perełka

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 15:48 #647571

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
No to jeszcze Was pokuszę przy niedzieli. :lol:

San Remo:

10.03.20191.jpg


Terra Cotta Star:

10.03.201915.jpg


Exposure:

10.03.20199.jpg


Amigo:

10.03.201920.jpg


Monaco:

10.03.201924.jpg


Cherry Nymph:

10.03.201917.jpg
pozdrawiam
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, nikita5, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 17:26 #647594

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Oj Elu, toż to razem kolekcja narodowa :hearts:
Zielono pozdrawiam Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, nikita5, Perełka

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 19:32 #647628

  • krezus
  • krezus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 652
Aniu, ja na razie bym się wstrzymał z wystawianiem do ogrodu, też już mnie maksymalnie wkurzają w domu, bo liściory prawie metrowe i świata nie widać zza okna. Ja wystawiam do ogrodu jak temp. oscyluje w nocy między 8-10 stopni, dlaczego? 3-5 stopni im zbytnio nie zaszkodzi, ale przy braku słońca w dzień będzie wstrzymana wegetacja i obniżenie kondycji, co na dłuższą metę spowoduje podgniwanie. A słońca
jak na razie na naszym terenie jak na lekarstwo.
Dobrze, że się wychyliłaś i pokazałaś, że pięknie myjesz okna, ja jak przypuszczam za niecały miesiąc będę wyprowadzał swoje do ogrodu więc będą ze 3 do umycia więc... Ja nie chwaląc się (tak wszyscy naokoło twierdzą) pysznie gotuję - może jakaś transakcja wiązana??? :rotfl1:

Dalej wyłażą mi wełnowce, to naprawdę trudny do zwalczenia przeciwnik. Truję je Mospilanem, ale wziąłem się na sposób i robię mocniejszą ciecz aktywną w buteleczce takiej 100 ml. i pędzluję całą cebulę. Muszę po tygodniu przeglądać te nowo posadzone i powtarzać zabieg, bo gdzie nie gdzie potrafią jeszcze niedobitki wyłazić, a te plamy na liściach już pozostaną, bo to efekt żerowania wewnątrz cebuli zanim liście się wychylą. Nieciekawie to wygląda, ale ważne żeby następne były już bez uszkodzeń. Mospilan ma to w charakterystyce działania, że rozpuszcza tą ich ochronną wełnę i niszczy je kontaktowo i systemicznie wnikając w strukturę rośliny i trując ssąco gryzące sokiem spijanym przez intruzów.
Muszę je wytruć wszystkie przed przeprowadzką, bo pod włókniną jak wszystkie będą razem trudniej będzie dotrzeć do każdej doniczki z osobna i dociekliwie przeglądać każdą.
Sądzę też, że po ataku tego 'dziadostwa' w połowie ubiegłego sezonu (totalnie przegapiona sprawa, bo od lat cebule miałem zdrowe) nie zakwitło mi dość sporo cebul słusznych rozmiarów (zasuszanie pędów w środku cebuli) No, niestety reperkusje nowych zakupów, gdzie co najmniej od dwóch sezonów trudno kupić zdrową cebulę.(tylko dwie zakupione w tym sezonie i obie z 'surprise' in minus) Nie skuszę się już na żadną, żeby nawet była pakowana w szczerozłotą folię... Basta , za dużo tego dobrego :evil:

Elu, chylę głowę nad Twoimi w tym sezonie multum tego i odmian tyle urodziwych i pięknie pokazanych, że nie nadążam przyswajać nazw.
Nie ujmując nic pozostałym pokazywanym taka kumulacja przyprawia o zawrót głowy... :woohoo:
Może nie doszedłem tam, gdzie planowałem, ale myślę, że jestem tu, gdzie powinienem być.
Pozdrawiam Andrzej
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2019 19:49 przez krezus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, Łatka, dana581958, CHI, Zibi77, Carmen, nikita5, Perełka

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 21:19 #647654

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
No ja chyba przestanę tu zaglądać bo zawału dostanę,a już nie mam jak się poruszać po mieszkaniu.Pokazujecie taki cuda że serce robi pik,pik :happy-old: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Aniu a czy miałaś oznaczony konkretnie AB czy jako biało-różowe,zrób zdjęcie w dziennym świetle bo to co zrobiłaś pokazuje przynajmniej u mnie pomarańczowo-łososiowy ale nie różowy,i wygląda jak mój SPaolo.Ja swojego mam z Kauflanda z różowo-białej folìi,z takiej samej folii z Biedronki ABlossom :think: :think: A u mnie w sobotę wieczorem spadł śnieg,prawdziwa zima,ale już go nie ma. :happy: :happy: :happy:
Elu,kusisz,kusisz Kusicielko. :happy-old: :hearts: :hearts: :hearts: To moje białe pełne pachnie.
Iwonko,to może nareszcie zobaczymy tą mityczną Estellę,ja mam nadal liściory a Twoja z Fluwela czy od Gimaa? :dance: :dance: :dance:
Andrzeju,tylko pędzlujesz cebulę czy podlewasz też tym Mospilanem?
Bożena
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2019 22:15 przez nikita5.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, Łatka, CHI, Zibi77, Carmen, Perełka

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 21:44 #647658

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 989
  • Otrzymane dziękuję: 4417
Krótko ,bez zbędnych słów ....Zagapiam :eek3: :flower2: i notuję :jeez: ......
Czekały na mnie

Parfait,taki jak należy na drugiej wieży

Czekam jeszcze na trzy cebule :mad2:
zakwitnie :supr3: czy zgodne zobaczymy
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2019 21:48 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 22:14 #647662

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
Perełko,a gdzież to na Ciebie czekały? :wink2: :wink2: :wink2:
Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Perełka

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 23:01 #647664

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 989
  • Otrzymane dziękuję: 4417
W domu, dwa tygodnie mnie nie było.Córka zrobiła fotki zgodnie z instrukcją a i tak nie ma fazy od pokazania koloru do pełnego rozkwitu.Nie było jak.Kwiaty bez opieki powyginały się,kielichy nienaturalnie sterczały ,tortura/te zdjęcia mnie zadziwiły,są tak dziwne i nienaturalne/ i dopiero po zobaczeniu mobilnych fotek zostały po prostowane.Okazało się ,że te co kwitły będą miały drugie pędy np Samba.Na szczęście już wyjazd poza mną. Na żywo zobaczyłam już końcówkę kwitnień.Muszę nadrobić zaległości,ale po pierwsze muszę odespać bo jestem bardzo zmęczona :lev: ......
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2019 23:15 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Zibi77, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 23:13 #647665

  • krezus
  • krezus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 652
Bożenko tylko pędzluję, to dotyczy tych wszystkich przezimowanych gdzie przetrwalniki są i w cebuli i między łuskami i w ziemi.
Ziemię wymieniam, czyszczę cebulę i moczę w anty grzybie, po obsuszeniu właśnie pędzluję całą i do nowego podłoża. Mam gwarancję, że w ziemi już nic nie siedzi, ewentualne niedobitki wyłażą jeszcze sporadycznie przy wzroście pędu, czy liści, bo kamuflują się jeszcze w środku cebuli. :jeez:
Może nie doszedłem tam, gdzie planowałem, ale myślę, że jestem tu, gdzie powinienem być.
Pozdrawiam Andrzej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, dana581958, CHI, Zibi77, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 10 Mar 2019 23:46 #647668

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
Dzięki Andrzejku za informacje,jakbyś tak jeszcze mógł zajrzeć do identyfikacji to byłoby super,trochę się tam już nazbierało. :hug: :hearts: :hearts: :hearts:

20190310_231831.jpg
Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 11 Mar 2019 08:29 #647680

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Bożenko, Estelle od gimaa, więc to loteria, chociaż, odpukać, jak na razie prawie wszystkie były zgodne, bo nie pamiętam skąd miałam Elvasa, który nim nie był :happy:
Zielono pozdrawiam Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 11 Mar 2019 09:17 #647694

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21018
U mnie kwitną drugim pędem te 2 zdechlaki z castoramy, co to niby miały być "rasowe" - te, co mamy z Anią Łatką te same (Aniu Ty oznaczyłaś, co to?)
P3113973.jpg

P3113974.jpg


I aby mi się nei nudziło - "bo czasu mam na kopy" - odkryłam jakieś "życie doniczkowe". Coś przywlokłam - chyba z wilczomleczem, bo padł...

Ziemiórki? Tak mi wygląda... :mad2:
I mam pytanie "techniczne" - czy Ktoś próbował zwalczać "robactwo w roślinach" ozonem? Czy "technicznie jest to logiczne"? Ozonowałam kurniczki...

Na razie testuję:
P3103959.jpg


Drugi raz po 30 min w odstępie 24 h...
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2019 09:18 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, dana581958, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 11 Mar 2019 16:10 #647758

  • Zibi77
  • Zibi77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 781
  • Otrzymane dziękuję: 3093
Pierwsza z 3 cebul od ogrodniczy zakwitła myślę że trafiona to ambiance

:)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, kero, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 11 Mar 2019 18:22 #647779

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
Małgosiu, to nie ja oznaczyłam, tylko Andrzej. Ten całkiem czerwony to ma być Ferrari, a ten z białym centrum i białymi żyłkami - Dynasty. Podobno.
Ziemiórki nie do podrobienia, takie małe, latające nad doniczkami paskudztwo, spokrewnione chyba z drozofilą. A larwy siedzą w ziemi - ale na szczęście jestem na tyle ślepa, że ich nie widzę :lol:
Z moich obserwacji: jak już je masz, to najlepiej je polub. :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958, CHI, Carmen, nikita5

Hippeastrum - zwartnice 11 Mar 2019 19:21 #647793

  • nikita5
  • nikita5's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 1836
Jedne przekwitają,drugie zaczynają.Marilyn,Terra Mystica kończy ale trzeci pęd idzie,no i pierwszy kwiat Pyjamy. :dance: :dance: :dance:
20190311_190626.jpg


20190311_190613.jpg
Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, kero, Łatka, dana581958, minohiki, Zibi77, Carmen, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 12 Mar 2019 16:44 #647953

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Gratuluję Wszytkim przepięknych kwitnięć :flower2:
U mnie trochę skromniej
Seedling 31-1 drugi pęd :hearts:


Terra Mystica czwarty pęd :hearts:

Ambianse :hearts:

Mambo ostatni kwiat trzeciego pędu :(

Jednak nie udało mi się długo omijać biedrony :happy4:


Mam pytanie to jest Marylin czy Alfresko ?
Ale cieszę się bardzo bo moje wielkie chciejstwo udało się zdobyć :hearts:
I chyba kolejny Mambo do kolekcji :happy4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice 12 Mar 2019 18:09 #647959

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
kero, wcale nie tak skromnie, a kwitnienie na 4 i 3 pędzie to już prawdziwy sukces :supr3:
Dobrze, że mi do biedry nie po drodze :happy: :happy: :happy:
Zielono pozdrawiam Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, nikita5


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.904 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum