• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania....

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 03 Mar 2018 07:54 #593030

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Kasiu jak tam idą postępy w wyborze sprzętu . Czas szybko biegnie i będziemy nową konfiguracje tworzyć . :) :) :)


Zielone okna z estimeble.pl

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 03 Mar 2018 10:06 #593051

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Adamie czas biegnie. Jakoś muszę odłożyć te 8 tysięcy :rotfl1: a jestem w trakcie remontu od podstaw łazienek. :lev:
Zapewne jak już będzie blisko to się odezwę.Najważniejsze, że syn wie czego szukać - ma zestaw już gotowy. :drink1:

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 03 Mar 2018 19:10 #593225

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Fajnie i rozumiem ale czas na remonty to dość drażliwy czas :mad2: powodzenia w remontach :)
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2018 19:11 przez alfamixi.

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 03 Mar 2018 19:31 #593236

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Adamie ja maluję osobiście dom a płytkarz i hydraulik robią swoje. :devil1: Przyzwyczaiłam się , że coś nieustannie się naprawia :happy3:
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 04 Mar 2018 00:59 #593312

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
Wielki szacun dla Ciebie, odnawianie domu też zachowuję dla siebie ,żeby choć znajomi mieli się z czego pośmiać ale staram się , żeby byli poważni ;) . Kasiu ale pamiętaj że te wszystkie kłótnie ,poważne rozmowy i ustalane strategie w odnowie budowlanej tylko łączą rodzinę a efekt końcowy i tak jest zawsze super . Więc cóż czekamy na zdjęcia prac końcowych. :)
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2018 01:00 przez alfamixi.

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 04 Mar 2018 07:59 #593318

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dziękuje Adamie. A zdjęcia w swoim wątku powoli będę wstawiać, bo tutaj rozmawiamy bardzo poważnie na tematy komputerowe :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 26 Mar 2018 16:23 #597605

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 1192
:flower2:
Witam.
Planuję zakupy laptopa:14. W tej chwili pracuję na 15,6.Będzie mi służył do pracy w szkole (sprawozdania). Nie będę grać w żadne gry itp. Czy mogę prosić o radę? Byłam w kilku sklepach. Ale dalej nie wiem jaki. Cena też nie za wysoka ok. 2 tys.
:bye:
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2018 16:24 przez gosiaczek1977.
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 26 Mar 2018 17:26 #597624

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Gosiaczku na Twoim miejscu poszukałabym salonu komputerowego (ale nie z tych molochów, tylko taki normalny = komputery, drukarki, oprogramowanie) wypatrzyła sympatycznego sprzedawcę i lekko "robiąc za blondynkę" poprosiłabym o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, bo na komputerach to ja się zupełnie nie znam, potrzebuję do tego i tego, nie musi być z najwyższej półki i mieć wodotrysk :wink4:

Jeszcze bym dodała, że mieszkam niedaleko (=jak coś będzie nie halo to mam blisko).

Co prawda uważam, że takie postawienie sprawy i uśmiech wystarczy.

Wiesz, ja tak zrobiłam bardzo dawno :devil1: . Pierwszy pecet służył mi ponad 10 lat. Od "pierwszej akcji" w tym samym salonie kupiłam sporo sprzętu. Ostatnio "na telefon" kupowałam laptopa. Okazało się, że mają po leasingowe 2 letnie w cenie (jak dla mnie :wink4: ) 2100. Nowe są powyżej 4,5 bo to HP ELITE BOOK... a ja potrzebuję maszynę do pisania i rysowania... Tyle, że do pracy na "żywym internecie". Bo moje słabsze na IPlusie nie dawały rady...
I dobrze, że zadzwoniłam, bo schodziły jak "ciepłe bułeczki"...

A 2 tysiące to wcale na taką "maszynę do pisania" jak Ty potrzebujesz nie jest mało.
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2018 17:29 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiaczek1977, alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 26 Mar 2018 17:28 #597625

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2427
Szczerze jeżeli potrzeba Ci laptopa do pracy, a raczej notebook'a to 2 tysiące to za dużo. W tysiącu zamkniesz się w jakimś fajnym małym komputerku. Przejdź się po elektromarketach i na pewno wychaczysz coś fajnego dla siebie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiaczek1977, alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 26 Mar 2018 18:25 #597657

  • alfamixi
  • alfamixi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 102
  • Otrzymane dziękuję: 144
gosiaczek1977 wrote:
:flower2:
Witam.
Planuję zakupy laptopa:14. W tej chwili pracuję na 15,6.Będzie mi służył do pracy w szkole (sprawozdania). Nie będę grać w żadne gry itp. Czy mogę prosić o radę? Byłam w kilku sklepach. Ale dalej nie wiem jaki. Cena też nie za wysoka ok. 2 tys.
:bye:
Gosiu Michał dobrze gada do takiej pracy to naprawdę proste urządzenie . Zastanawia mnie tylko te 14" nie szkoda oczu . Ja bym jeszcze postawił na nim oprogramowanie Linuxa np, Ubuntu masz w nim pełny pakiet biurowy fajne oprogramowanie do zdjęć i nie tylko i to wszystko gratis . Nie chciał bym narażać się ale mnie bardzo przekonuje firma Dell może popatrz na aukcjach na modele E5440 i7 , E6420 i5 , E6430 Core i5. Jako maszyna do pisania super a i w sieci dają super radę
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiaczek1977

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 26 Mar 2018 20:47 #597706

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 1192
:flower2:
Pochodzę jeszcze po sklepach i popytam...dziękuję za pomoc.

:bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): alfamixi

Laptop, tablet, komputer - różne porady, pytania.... 04 Sty 2019 19:24 #635084

  • czesio
  • czesio's Avatar
Koniec roku i pierwsze dni stycznia to dobry moment na zakup taniego polizingowego laptopa z Linuksem - wiele firm robi wyprzedaże.
Wystarczy wejść na Allegro i w sekcji Elektronika wpisać
laptop Linux
i zacząć przeglądanie oferty od najtańszych modeli.
Ja wypatrzyłem tam tani laptop za 499 zł.
Jego dostawca ma ich do sprzedania aż 9 999 sztuk. Stąd niska cena. Więc nie będzie kłopotów z jego wymianą lub naprawą.
Tak niska cena wynika z tego:
- że oferent ma ich do sprzedania aż 9 999 sztuk,
- że w środku jest dwurdzeniowy Celeron 2 GHz,
- że maksymalna szybkości LAN’u to 100 Mb/s
- że brak DVD
- że matryca TN ma 14 cali
- że RAM jest 4 GB
- że HDD ma 320 GB
- że obudowa jest z tworzywa sztucznego.
Plusem tego zakupu jest roczna gwarancja na laptop i miesięczna na akumulator. W zestawie jest oczywiście zasilacz.
Te minusy sprzętowe w niczym nie umniejszają przydatności tego laptopa do przeglądania Internetu, prowadzenia e-mailowej korespondencji, pisania dokumentów i innych prac biurowych.
Z równie taniego laptopa, Lenovo ThinkPad używanego bezawaryjnie od wielu lat, piszę niniejszy post.
Można również na Allegro wypatrzeć jeszcze tańsze linuksowe laptopy ale z matrycą 12 cali.
Polizingowy laptop warto kupować w miejscu zamieszkania. Zalecam aby przed zapłaceniem go obejrzeć.
Ja to zrobiłem we Wrocławiu.
Miałem ten laptop w ręku i wiem co zalecam do kupienia forumowiczom.

Zalecam laptop z systemem Ubuntu 16.04 LTS.

Dlaczego Ubuntu 16.04 LTS?
Bo Ubuntu to obecnie najpopularniejszy i najbardziej przyjazny dla użytkownika Linux. Popularność zapewnia powszechną dostępność pomocy. Przyjazny bo "sam się instaluje i aktualizuje".
Dlaczego LTS bo będzie wspierana przez 5 lat od chwili wypuszczenia na rynek.
Dlaczego 16.04 bo jest to wersja dostępna na rynku od dwu lat. Poprawiono w niej wyłapane błędy. Czego nie można jeszcze powiedzieć o najnowszej tegorocznej wersji.

Linux jest darmowy, stabilny, bezpieczny, legalny, łatwy w użytkowaniu, a sprzęt na którym można go zainstalować kosztuje drobną część tego co kosztuje sprzęt na którym instaluje się inne systemy operacyjne. Osobę która nigdy nie użytkowała komputera osobistego można znacznie szybciej przyuczyć do Linuksa niż do innych systemów operacyjnych.
W podobnej cenie w ciągu ostatnich kilkunastu lat zakupiłem kilka tanich polizingowych laptopów. Były to Toshiby Tecra, Lenovo ThinkPad. Wszystkie działały przez wiele lat. Wszystkie działają do tej pory. Wiele dałem Rodzinie lub znajomym. Tym którzy chcieli dokonywać operacji finansowych bezpiecznie z domu. Tym którzy nie chcieli podjąć ryzyka samodzielnego wyboru przy zakupie.
Powodzenia przy zakupie!
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2019 20:47 przez czesio.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.387 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum