TEMAT: Apteka Pana Boga zioła i inne

Apteka Pana Boga zioła i inne 21 Lut 2021 11:39 #749429

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Twoje objawy wskazują na kamienie w woreczku żółciowym. Najlepiej zrobić morfologię plus do tego biochemię czyli AspAT, AIAT, Amylaza w surowicy, GGTP oraz serologię CRP ilościowo. Do tego przydałby się USG jamy brzusznej, ale nie na szybko, tylko bardzo dokładnie. Szczególnie dobrze zobrazowana wątroba, nerki i śledziona. Jeśli możesz to dodatkowo zrób badanie moczu. Wszystko to dostaniesz skierowanie od lekarza rodzinnego. Niestety, nie zawsze chce dać skierowanie, wręcz robi łaskę, ale naciskaj. Jeśli kłucia są mocno bolesne, bierz zwykłą nospę (nie max) i ostropest. Najlepiej mielony, pełną łyżeczkę minimum dwa, trzy razy dziennie. Można też kupić w aptece liv52. Dieta lekkostrawna, suche bułeczki, nic smażonego. Owoce, warzywa tylko gotowane. To minie, a ty będziesz miała czas, by znaleźć odpowiedniego lekarza, no i powie ci co dalej.
Moje skierowanie leży, bo nie mogę dostać się do chirurga. Oddział w szpitalu zamknięty, bo wykryty przypadek wirusa. Koszmar, nie wiem kiedy znajdę kogoś, kto by mnie poprowadził.
Powodzenia, będzie dobrze.
Pozdrawiam Alicja.
Ostatnio zmieniany: 21 Lut 2021 11:43 przez Zielona.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Apteka Pana Boga zioła i inne 21 Lut 2021 16:57 #749494

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6065
  • Otrzymane dziękuję: 22024
Alicjo bardzo dziękuję ,oj z rodzinnymi ciężko o skierowania .Trzeba się posiłkować wizytami prywatnymi .Alat ,Aspat Amylaza,CRP wszystko w porządku ,Ob też tylko to GGTP ,ale może to rzeczywiście tak jest że laboratoria różnie badają i różnie określają jak pisze Ania Amlos.Dzwonię jutro do lekarza ,który zlecał te badania i przeczytam wyniki ich .Tak mi radził ,by przeczytać i jeśli się coś nie mieści w normie lub lekko po za to trzeba tym się zainteresować ,to Go zainteresuję .Wiesz w ubiegłym roku miałam RM z kontraset jamy brzucha i w opisie wsio ok .Zagadka ,czy przez rok pojawił by się kamień ? czy kamyczki ? możliwe ? Tak czy siak trzeba szukać przyczyny.
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona

Apteka Pana Boga zioła i inne 22 Lut 2021 18:14 #749681

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6065
  • Otrzymane dziękuję: 22024
bialystok.tvp.pl/52408328/w-bco-ruszyl-p...zpSpwaAAJzJzy7b_NfNk

Może się komuś przydać (oby nie ) :kiss3: a jeśli to ,zawsze tak jest ze w takich nowo powstałych oddziałach ,szpitalach czy klinikach ,wszystko odbywa się szybciej ,łącznie z rozpoczęciem leczenia
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, Babcia Ala

Apteka Pana Boga zioła i inne 12 Mar 2021 23:45 #752379

  • ogrodowazagroda
  • ogrodowazagroda's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 66
  • Otrzymane dziękuję: 155
Czy ktoś chce aloes, Mam do przesadzenia i przycięcia , Więc jak ktos chce na nalewkę czy inne mixtury chetnie się podzielę. Myślę że i sadzonki by były.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik

Apteka Pana Boga zioła i inne 23 Mar 2021 00:44 #754174

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Ja stosuję tą nalewkę z aloesu. Leżakuje u mnie już od kilku ładnych lat , a to że aloes dość wolno rośnie to trzeba oszczędzać ;) . Stosuję w swoim przypadku na różnorakie bóle mięśni rąk i nóg spowodowane czy to pracą czy też ,,przeziębieniem '' czyli tak zwany zimny łokieć ;). Smarowałem także tym specyfikiem klatkę piersiową. Fajne ciepełko się robi. Rozgrzewająca i antybakteryjna. Podejrzewam, że dodatkową i mile widzianą właściwością tego specyfiku są jej właściwości oczyszczania i wygładzania nawet skóry. Polecam. Swoją trzymam w ciemnym miejscu. Nie zlewam płynów. Wszystko się moczy i taką stosuję. Łęty siedzą cały czas aż do osuszenia słoja. Wygodny jest po ogórkach bo łatwiej rękę tam włożyć :wink4:
Robert

Apteka Pana Boga zioła i inne 23 Mar 2021 06:11 #754179

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4648
  • Otrzymane dziękuję: 16921
Mam 3 duże donice z 2 letnimi aloesami.
Oprócz rośliny matecznej jest dużo dzieci.
Doczytałam, że wartość dla zdtowia mają tylko okazy minimum 2 letnie.
Co Wy na to?
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2021 06:12 przez whitedame.

Apteka Pana Boga zioła i inne 23 Mar 2021 16:42 #754253

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5627
  • Otrzymane dziękuję: 26630
Też tak słyszałam, ale nie wiem czy to aby prawda.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna

Apteka Pana Boga zioła i inne 23 Mar 2021 19:07 #754302

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Też tak słyszałem. W sumie może to być prawda ponieważ on i tak wolno rośnie. Roślina według mnie dorosła to nawet trzy letnia .
Robert

Apteka Pana Boga zioła i inne 24 Mar 2021 20:31 #754506

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Nalewka za kwiatach arniki górskiej. 25 g suszonych kwiatów zalałem najpierw wrzątkiem w litrowym garnuszku. Następnie ten sam napar wlałem do wielkiego słoika i zalałem to czystym 96 % spirytusem. Tak mniej więcej wyszło, że ten specyfik ma ponad 50 %. W tych granicach. Dzisiaj już go testuję zewnętrznie na dłoniach. Bardzo miłe uczucie. Delikatna się zrobiła skóra. Rozgrzewa. Dezynfekuje. Pielęgnuje :)
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona

Apteka Pana Boga zioła i inne 24 Mar 2021 22:09 #754518

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Ja aloesy mam od bardzo dawna. Najpierw jeszcze pamiętam u babci na parapecie, potem widziałam jakie miksturki robiła moja mama. A teraz stoi u mnie. Mama wybierała do przerobu tylko okazy 5-letnie. Ja nie mogę przełknąć, wiele razy próbowałam - nie dałam rady. :(
Jakiś czas temu dostałam w prezencie taką herbatkę. Przyznam się Wam ze wstydem, nie próbowałam, ale kiedyś się przybiorę. Według ofiarodawcy dobra na wszystko. :oops:

16166201633131047279321.jpg
Pozdrawiam Alicja.
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2021 22:11 przez Zielona.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Herbatnik, Prządka, Bobka

Apteka Pana Boga zioła i inne 25 Mar 2021 13:44 #754664

  • ogrodowazagroda
  • ogrodowazagroda's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 66
  • Otrzymane dziękuję: 155
Herbatnik wrote:
Ja stosuję tą nalewkę z aloesu. Leżakuje u mnie już od kilku ładnych lat , a to że aloes dość wolno rośnie to trzeba oszczędzać ;) . Stosuję w swoim przypadku na różnorakie bóle mięśni rąk i nóg spowodowane czy to pracą czy też ,,przeziębieniem '' czyli tak zwany zimny łokieć ;). Smarowałem także tym specyfikiem klatkę piersiową. Fajne ciepełko się robi. Rozgrzewająca i antybakteryjna. Podejrzewam, że dodatkową i mile widzianą właściwością tego specyfiku są jej właściwości oczyszczania i wygładzania nawet skóry. Polecam. Swoją trzymam w ciemnym miejscu. Nie zlewam płynów. Wszystko się moczy i taką stosuję. Łęty siedzą cały czas aż do osuszenia słoja. Wygodny jest po ogórkach bo łatwiej rękę tam włożyć :wink4:
mam do oddania włąsnie takie dorosłe roślinki tz ucięte chcesz?
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka

Apteka Pana Boga zioła i inne 25 Mar 2021 15:28 #754672

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4648
  • Otrzymane dziękuję: 16921
Aloes przykładałam na Babcine odleżyny.
Razem z dietą wysokobiałkową działało jak trzeba.
Oprócz tego lekarz pulmonolog mojej matki kazał jej w chorobue płuc mieć kilka donic na parapecie.
Podobno dobrze działają oczyszczając powietrze.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, Prządka, Babcia Ala

Apteka Pana Boga zioła i inne 25 Mar 2021 18:24 #754694

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Używam świeżo ucięty liść z aloesu na ugryzienia przez meszki i inne takie stwory. Odrywam po kawałku skórkę z liścia i miąższem smaruję ugryzienie i okolice. Ma mnie działa.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, Babcia Ala

Apteka Pana Boga zioła i inne 25 Mar 2021 20:18 #754718

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2439
Zielona, lapaczo jest super :hearts:
Miałam zieloną herbatę z dodatkiem kory lapaczo. Kiedyś firma B.g A...v miała ją w ofercie. Nie wiem, czy jest dostępna obecnie. Pyszna była, używałam jej w początku tego tysiąclecia, gdy uczyłam się do egzaminów.
Ta sama firma miała jeszcze jedną wspaniałą herbatę 'Na Trudne Dni'. Niestety nie zachowałam opakowania, a teraz nigdzie jej dostać nie mogę. Nic tak mi nastroju nie poprawiało, może kiedyś uda mi się odtworzyć skład.
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, Babcia Ala

Apteka Pana Boga zioła i inne 26 Mar 2021 14:04 #754836

  • ogrodowazagroda
  • ogrodowazagroda's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 66
  • Otrzymane dziękuję: 155
Prządka wrote:
Zielona, lapaczo jest super :hearts:
Miałam zieloną herbatę z dodatkiem kory lapaczo. Kiedyś firma B.g A...v miała ją w ofercie. Nie wiem, czy jest dostępna obecnie. Pyszna była, używałam jej w początku tego tysiąclecia, gdy uczyłam się do egzaminów.
Ta sama firma miała jeszcze jedną wspaniałą herbatę 'Na Trudne Dni'. Niestety nie zachowałam opakowania, a teraz nigdzie jej dostać nie mogę. Nic tak mi nastroju nie poprawiało, może kiedyś uda mi się odtworzyć skład.
na te dni polecam pić yerbamate. ja powiem szczerze ze miałam tak bolesne że poród to pikus , jak piłam yerbe to te dni to było zaskoczenie nic nie bolało gdzie normalnie 3 dni przed wiedziałam że będą
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, Babcia Ala

Apteka Pana Boga zioła i inne 02 Kwi 2021 18:12 #755822

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Długo pijesz już yerbamate ? Bo tak się zastanawiam czy aby nie zastąpić jej długo już nie pitą od ponad trzech czy czterech lat kawą, a czegoś czasem brakuje.
Robert

Apteka Pana Boga zioła i inne 02 Kwi 2021 22:46 #755861

  • ogrodowazagroda
  • ogrodowazagroda's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 66
  • Otrzymane dziękuję: 155
Nie pije od ok półtora roku bo byłam w ciąży i teraz karmie to nie pije, ale ...energetyki już tak.... z yerbą trzeba ostrozne bo ona oczyszcza i pierwsze razy trzeba ostrożnie... choć nie kazdy tak ma. ja widze tylko jej plusy , spodziewałam sie jakiejś energii kopa itd ale było coś innego, ...chyba bardziej w głowie to sie dzieje. miałam wiecej siły takie cos jak po dobrym treningu jest sie zmeczonym i zadowolonym tak po jerbie ma sie tylko to zadowolenie bez zmeczenia. człowiek lepiej śpi, nawet krótszy sen był dla mnie lepszy bo łatwiej zasypiałam i odpoczywałam w nocy , jak tylko przestane karmić to kupuje 5kg yerby mate -tylko pajarito jak dla mnie i bede piła i z energetyków bo ciągnie mnie do tej kofeiny


ps a piłam ok 3 lata
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2021 22:46 przez ogrodowazagroda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik

Apteka Pana Boga zioła i inne 02 Kwi 2021 22:59 #755864

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Może chodzi o wydobywanie się endorfin ? Chodzę tak po sklepie i co rusz zamierzam kupić i spróbować, ale się waham/ tak już mam / piję różne świństwa to musiałbym wszystkie odstawić i oczyścić organizm. Są jakieś ograniczenia w jej piciu ?
Robert


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.272 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum