TEMAT: Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe)

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 05 Paź 2014 22:29 #303611

  • Agulinka
  • Agulinka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 19
Viola..ten fioletowy sweterek cudny! .....wszystko inne tez oczywiscie!
Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2014 22:29 przez Agulinka.
Za tę wiadomość podziękował(a): viola


Zielone okna z estimeble.pl

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 29 Paź 2014 09:06 #309080

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Moje ostatnie małe co-nie co :) robione na zamówienie

DSCF6450.JPG


DSCF6451.JPG


DSCF6455.JPG


DSCF6458.JPG


DSCF6459.JPG


DSCF6463.JPG


DSCF6468.JPG


DSCF6469.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 29 Paź 2014 09:09 #309081

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Pierwszy komplet na zdjęciach wygląda cienko,ale jest gruby i cieplutki

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 29 Paź 2014 19:08 #309196

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
O Matko .... Violiś !!!! Własnemi rencami to zrobiłaś ?! Dziewczyno, przecież Ty masz złote palce! Ubezpiecz je, czy coś, bo masz w nich majątek :)
Rany boskie, skąd u Was biorą się TAKIE zdolności ... W każdym razie, kochana, GRATULUJĘ !!!!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): viola

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 29 Paź 2014 20:26 #309225

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Anulko,to jeszcze nic wielkiego. Taki komplet robi się przez weekend:-)lubię to robótkowanie. Wkrótce spodziewaj się swojego prezentu;-)

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 29 Paź 2014 21:33 #309260

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
VIOLA !!!
Co to ma znaczyć ?!?! Wiesz, ja długo jestem spokojna, ale jak ... się zdenerwuję .... reszta na PW ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 29 Paź 2014 22:59 #309310

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Aniu,powiem tylko jedno zdanie-mała nie fikaj!:-D

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 09 Lis 2014 23:36 #312129

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Dla Ma Gorzatki
DSCF6494.JPG

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 10 Lis 2014 10:28 #312178

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
:bravo: :bravo: :bravo:
Jestem pod wrażeniem drutowych robótek, a szczególnie szala, uwielbiam takie dziurawe dzianiny :dance:
Jestem posiadaczką dwóch - szala i chusty, ale zrobiły mi je moje zdolniejsze koleżanki :hearts: .
Szalem się pochwalę, a chusty nie mam sfoconej :ohmy:


Outofdarkness2.jpg



Sama trochę frywolę, czasami posługuję się szydełkiem, ale drutowanie nie bardzo mi idzie, pewnie dlatego takie dzianiny bardzo mi się podobają, zwłaszcza z warkoczami :supr3: wiem ile pracy wymagają :hearts:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, viola

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 11 Lis 2014 22:17 #312747

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
A widzisz Krzysiu:-) druty,szydełko to dla mnie łatwizna a frywolitek chcę się nauczyć gdyż strasznie mi się podobają a nie potrafię:-)

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 12 Lis 2014 18:32 #312886

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
druty,szydełko to dla mnie łatwizna a frywolitek chcę się nauczyć gdyż strasznie mi się podobają a nie potrafię

Violu , to Cię nauczę, zawsze :devil1: trafiają mi się niezwykle utalentowane uczennice i szybko udaje mi przekazać im wiedzę, nawet wirtualnie :hearts:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): viola

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 12 Lis 2014 19:51 #312919

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
To proszę szybciutko zakładać wątek nauczania frywolitek:-)i kilka zdjęć tych piękności. Jestem pilną uczennicą:-D jakby nie było tyle lat w szkole siedzę:-D

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 13 Lis 2014 19:51 #313237

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
To proszę szybciutko zakładać wątek nauczania frywolitek:-)i kilka zdjęć tych piękności

Tak szybciutko nie będzie, muszę ze starego blaszaka :comp: foty odzyskać, pozaglądać tu i tam, znaleźć dobry film z flipnięciem, bo to najtrudniejsze do wytłumaczenia, a reszta to łatwizna jest, tylko siedzieć i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.... :happy3:

Stare zdjęcia na zachętę, miałam zamiar nowymi bombkami się zaprezentować, ale bombki jeszcze w trakcie supłania.

Drobiazgi świąteczne sprzed roku: kartki, śnieżynki, aniołki...

witeczne1.jpg


gwiazdkifry.jpg






Bombki będą kiedy się zrobią, więc może jeszcze stare jaja ;) robione metodą oszczędnościową


Jajkawefry.jpg



I coś dla nas, kobiet, sakiewki na perfumy, perły, mały telefon




sakiewkifrywolitkowe1.jpg






cdn.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 13 Lis 2014 19:55 przez Krzysia.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, viola

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 13 Lis 2014 20:15 #313246

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Łał...Krzysiu prawdziwe cudeńka. Chyba od zawsze zachwycam się frywolitkami. Jak długo robi się taką gwiazdkę?
Z niecierpliwośćią czekam na bombki,gdyż widziałam kiedyś na internecie i są przecudne. To dopiero jest sztuka. A sprzedajesz też czasem swoje piękności?
Ostatnio zmieniany: 13 Lis 2014 20:21 przez viola.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 17 Lis 2014 19:16 #314142

  • Klio
  • Klio's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 262
Krzysiu :woohoo: prawdziwe cuda. Czekam na zdjęcia bombek no i jeszcze piszę się na ten kurs.
Krystyna
Ostatnio zmieniany: 17 Lis 2014 19:17 przez Klio.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 19 Lis 2014 21:38 #314820

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dzięki :hearts:

Czasem sprzedaję, w tej chwili mam niewiele czasu na robótki, ale staram się coś przygotować na Boże Narodzenie.

Gwiazdkę/śnieżynkę supła się różnie, zależy od wzoru i wielkości, ale nie krócej niż godzinę - dwie, bywa dłużej. Ładniejsze są z cieńszych nici- te na zdjęciu mają średnicę ok. 8-9 cm. Potem jeszcze pranie, suszenie, prasowanie i ustawianie pikotek, bo każdą tę pęteleczkę po praniu trzeba wyprostować, a najbardziej zachwycające są frywolitki z dużą ilością pikotek :silly:


Jeśli chodzi o kurs to bardzo chętnie podejmę się go przygotować, jeśli osoby trzymające władzę :flower2: nie będą miały nic przeciwko aby go tu umieścić ;) zawsze jednak można znaleźć odpowiednie miejsce, ale to już po świętach.

Zdjęcie bombek w trakcie przymiarki, bez sznurowania i widać niezakończone nitki ;)


Bombki.jpg
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Klio, VERA, viola

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 20 Lis 2014 16:01 #314951

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Krzysiu piękności! Już się cieszę na ten kurs frywolitkowy :) chyba to forum zamieni się na ogrodniczo robótkowe :rotfl1:
Sama też szydełkuję więc wiem ile czasu zajmuje zrobienie cieniutkich rzeczy z kordonka.Dużo łatwiej jest wydziergać szal itp.Robiłam na szydełku serwetki,ozdoby choinkowe i inne drobne rzeczy,samo zrobienie to jeszcze jakoś ale potem to naciąganie,usztywnianie,masa pracy.Myślę więc,że skoro wiem jak posługiwać się szydełkiem to frywolitki szybko załapię :) tam chyba idą oczka ścisłe.Najgorzej to nie wiem jak to zacząć i te esy floresy.Czyżby łączone oczka łańcuszka?

Druty, szydełko i inne ( frywolitki, filcowanie, sploty gobelinowe) 20 Lis 2014 21:24 #315020

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Spróbowałam swoich sił w filcowaniu. Na sucho udało mi się zrobić kilka drobiazgów typu: kwiatek, broszka itp. Poszły w dobre ręce, nie pomyślałam o zdjęciach, więc musicie mi uwierzyć na słowo. Zabrałam się zatem za filcowanie na mokro. O, tu jestem pełna podziwu dla osób które się tym zajęciem parają na większą skalę !!!!!!!!! Spasowałam po pierwszej próbie, nie te siły już niestety...............
Ale szalik mam, mięciutki, cieplutki i wyjątkowo lekki. Całe 50 gramów wełny merynos z jedwabiem.............

Zdjcie0562.jpg


Zdjcie0563.jpg


Zdjcie0564.jpg


Za ciężko filcować, więc zabrałam się za coś lżejszego - padło na frywolitki............

P1070427.jpg


P1070428.jpg


P1070429.jpg
Pozdrawiam Vera :)
Ostatnio zmieniany: 21 Lis 2014 18:30 przez . Powód: dodano 0 przy 50gramów wełny....."
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, viola, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.643 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum