TEMAT: Radosna twórczość

Radosna twórczość 25 Cze 2016 10:53 #484308

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Utwardzacz odmierzam jednorazową strzykawką, zresztą żywicę też :) Wychodzi idealnie.

Boraks kupiłam w starym Geesie- sklepie dla rolników :happy: Nigdzie indziej nie udało mi sie dostać ale potem znalazłam w necie. Wpisz kwas borny albo boraks cena to Ci sporo wyskoczy :) W internecie znajdziesz taniej.

Jak uzyskacz efekt oszronionych gałązek z solą to potem kryształki mogą się "odczepiać" po włożeniu do żywicy a potem wypłyną na wierzch. Pierwsze kwiatki suszyłam w soli i tak mi się zrobiło. Brzydko to wyglądało.

Bardzo mi sie podoba to co wylałaś. Po wolnym kupuję :)


Zielone okna z estimeble.pl

Radosna twórczość 25 Cze 2016 11:21 #484319

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Niestety ma kiepski aparat i zdjęcia są takie sobie. W rzeczywistości jest dużo lepiej :) Kolory są żywsze te zawieszki są bardziej "świetliste"
DSC00243.jpg


DSC00244.jpg


DSC00245.jpg


DSC00247.jpg


DSC00248.jpg


DSC00249.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, zanetatacz

Radosna twórczość 25 Cze 2016 14:20 #484368

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Ooooooo toż to już hurtowa produkcja, bardzo ładne i już z zawieszkami :) Jak mocujesz zawieszki, na klej? czy wiercisz?
Już poguglowałam za boraksem, zamówię na all...o, nie miałam pojęcia że to ma tyle zastosowań :supr3:
Ewuś, co to jest w pierwszym i drugim medalionie?
Napisz, jeśli możesz parę słów o tym jak robiłaś te formy i z czego, dlaczego nie wyszły, może coś razem się wymyśli. Czytałam że trzeba silikon sanitarny wyrobić na "ciasto" ze skrobią ziemniaczaną, ale jeszcze nie próbowałam. Dopiero po niedzieli będę miała trochę czasu to poeksperymentuję. Jest też specjalny silikon do robienia form ale drogiiii :jeez:

Radosna twórczość 26 Cze 2016 09:15 #484539

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
W pierwszym jest kosmatka śnieżna a w drugim perłówka zwisła :) Te najbardziej mi się podobają :D

Zawieszki mocuję na tą samą żywicę, z której wylewam. Oczywiście za kilka dni. Za to trzyma bardzo mocno :)

Formy robiłam z plasteliny, ciastoliny, silikonu i tubki po paście do zębów i różnych nakrętek :rotfl1: :rotfl1: Z różnym skutkiem ale najlepiej wyszło z silikonu, tyle, że trudno coś zrobić dokładnie, bo się lepi niemożliwie do wszystkiego i schnie kilka dni. Ale jeszcze trochę silikonu mi zostało, to spróbuję z mąką ziemniaczaną- to może wyjść, bo pewnie mąka spowoduje, że nie będzie masa się lepiła. Dzisiaj spróbuję :) Jak na razie wytłoczka po tofifi i foremki do lodu sprawdziły się najlepiej, tylko jak się w takich wysokich wyleje nie do "pełna" to potem jesst dużo szlifowania, żeby była równa powierzchnia.

Ten silikon do robienia form też widziałam i zrezygnowałam z niego z tego samego powodu co Ty ;)

Radosna twórczość 26 Cze 2016 14:15 #484650

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ależ pięknie Wam to wychodzi. Ja już zaczynam chorować na takie zawieszki i inne ozdóbki. A jak się suszy w boraksie ?
Tutaj podaję adres do filmiku
Teraz jest mnustwo kwiatuszków i trawek. Trzeba zrobić zapas. Zalewać można w zimowe wieczory :whistle:

Póki co, to mi pozostaje karteczkowanie.

26czrtwiec.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Radosna twórczość 26 Cze 2016 17:53 #484742

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Olu w karteczkach już jesteś wyszkolona, zbieraj trawki będziemy razem się bawić żywicą :)

Boraks miesza się z drobnym piaskiem 1:4. Sypiesz cienką warstwę mieszanki, kładziesz świeże kwiaty i zasypujesz resztą mieszanki. Wtedy takie suszki są przestrzenne a jak włożysz w książkę wychodzą spłaszczone i chyba w książce dłużej się suszą.

Radosna twórczość 26 Cze 2016 21:18 #484815

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Ewciu, zapomniałam napisać że ręce przy wyrabianiu silikonu ze skrobią trzeba smarować kremem, właśnie po to żeby się nie kleiło do rąk. Ja jutro spróbuję zrobić formę na jakiś duży medalion coby się większy kwiat zmieścił. Dzisiaj jestem zmęczona na maksa, po sobotnich imieninach mamy, cały dzień na nogach, obsługa gości, dzisiaj od rana urzędowałam w Arboretum w Wojsławicach, na wykładach sadowniczych i warsztatach ze szczepienia drzew owocowych :) , wrażeń co nie miara, ale jutro popróbuję z formą :)
Nie mam pojęcia co to jest ta kosmatka śnieżna, bo perłówka to trawka, tak?
Olu, Twoje karteczki są urocze i delikatne jak chmurki, jesteś już w tym mistrzynią :bravo:

Radosna twórczość 26 Cze 2016 21:26 #484819

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Kosmatka to też trawa. Śliczna :hearts:
Ja też dzisiaj nic nie robiłam :oops:

Radosna twórczość 27 Cze 2016 18:48 #485055

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Po pierwszych eksperymentach stwierdzam że można samemu robić formy. Oczywiście, -pierwsze śliwki robaczywki- ;) , nie przykładałam się, nie miałam odpowiednich modeli, nie wygładziłam jak należy, ale mimo brzydkiego wyglądu sądzę że forma spełni swoją funkcję, posłuży do wprawek, bo i tak jeszcze nie mam boraksu żeby pięknie wysuszyć kwiaty w 3D. Jutro kupię następny silikon, jakieś plastikowe kieliszki i coś bardziej kulistego niż...żarówka ;)

P6270766.jpg


P6270770.jpg

Radosna twórczość 27 Cze 2016 22:06 #485163

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
A ja dzisiaj tak źle się czułam, że prawie cały dzień przespałam. Dużo mąki dałaś?

Radosna twórczość 27 Cze 2016 22:15 #485174

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Może na zmianę pogody tak źle się czujesz. Ewo, ja nie robiłam z mąką, znalazłam przepis idealny, wrzuciłam w translator i zrobiłam według tłumaczenia, super efekt. fallfordiy.com/blog/2014/04/27/how-to-make-a-silicone-mould/

Radosna twórczość 28 Cze 2016 11:59 #485351

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ja już próbowałam tak wciskać coś w siikon i u mnie nie był to najlepszy efekt. Po wyjęciu formy, którą była zakrętka zostały nierówności, tak jakby powietrze gdzieś zostało. Ja nie byłam z tej metody tak w 100% zadowolona. Ale może spróbuję jeszcze raz :)

Radosna twórczość 28 Cze 2016 19:10 #485460

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Ewciu, ja użyłam małej okrągłej żarówki, gładziutkie idealnie :)

Radosna twórczość 28 Cze 2016 21:53 #485511

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Będę próbować. Teraz mam przez tydzień gości więc wszystko poszło na półkę :)
Ale będę tu zaglądać i podziwiać co tworzycie.

Radosna twórczość 28 Cze 2016 22:05 #485527

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Ja dzisiaj też nic nie zdziałałam, cały dzień zajęty, jutro do południa też mam zajęte, jadę z kotem do weta do miasta, ale po drodze kupię silikon i będę dopracowywać formy, chciałabym zrobić walec, żeby można było zalać kwiatek z łodyżką i listkami.
Ewciu to masz rozrywkowy tydzień :), ja w weekend Lato Kwiatów zaliczę, brakuje mi w szpalerze dwie hortensje bukietowe to myślę że tam ustrzelę coś ciekawego :)

Radosna twórczość 01 Lip 2016 22:17 #486568

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Oj, mnie ta pogoda też daje popalić :jeez:
Na razie zapał został ostudzony. Boraksu nie można kupić w pierwszym lepszym sklepie. Chyba all.. pozostaje. Żywicy też jeszcze nie ma . A silikon do form, to taki z budowlanego Iwonko ?

Radosna twórczość 01 Lip 2016 22:41 #486578

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dziewczyny, zrobiłam formy z silikonu z mąką ziemniaczaną. Wyszły ok :) Jak się da za dużo mąki wychodzi mniej elastyczny. Ja dawałam mąkę na wyczucie ale fajnie się robi- nie klei się do rąk i w miarę szybko wysycha. polecam :)

Radosna twórczość 02 Lip 2016 18:13 #486767

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Nic ostatnio nie kumam :hammer: Poproszę o przepis na formę, tak krok po kroku :oops:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.755 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum