TEMAT: Radosna twórczość

Radosna twórczość 02 Lip 2016 20:31 #486801

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Przepis na formę krok po kroku ;) :

Kupujesz silikon sanitarny.
Bierzesz starą miskę. Ja miałąm szklaną.
Sypiesz mąkę ziemniaczaną - ok 1/4 szklanki.
Na mąkę wyciszkasz trochę silikonu - u mnie była 1/4 tubki.
Mieszasz silikon z mąką ziemniaczaną aż nie będzie się kleić do rąk. Mąkę dosypywałam na wyczucie i nie wiem ile poszło ale sporo.
Potem robisz formę i zostawiasz do wyschnięcia. Daje się formować jak plastelina. U mnie robiona wieczorem była gotowa na drugi dzień rano.

Koniec przepisu :)

Miłej pracy i pochwal się efektami ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra, Kasionek


Zielone okna z estimeble.pl

Radosna twórczość 04 Lip 2016 20:08 #487414

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ewa, bardzo dziękuję :thanks: Jutro idę na zakupy, a tymczasem znalazłam taką żywicę. I co Wy na to allegro.pl/zywica-odlewnicza-krystaliczn...5kg-i6284136278.html Zaraz sobie klikam i kupuję. Forma zatem będzie niezbędna :)

Radosna twórczość 05 Lip 2016 11:26 #487604

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Cena super. Działaj Olu, będziemy podziwiać :)

Radosna twórczość 05 Lip 2016 20:21 #487787

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ewa, a kiedy to będzie ? Przecież ja jestem dopiero w punkcie wyjścia. Dzisiaj kupiłam silikon uniwersalny bezbarwny. Makę ziemniaczaną mam. Zastanawiam się tylko czy można taki wymieszany silikon przetrzymać dłużej w szczelnym opakowaniu. Nie mam wyciskarki do tuby i będę musiała całość po wypatroszeniu wykorzystać. Muszę sobie przygotować zatem elementy do wykonania formy.Może zrobię parę fotek. Żywica już jest do mnie w drodze :whistle:

Radosna twórczość 05 Lip 2016 20:54 #487806

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Olu, ja też nie miałam wyciskarki do silikonu i wsadziłam mu dezodorant z tyłu i wyciskałam po trochu :) Potrzeba matką wynalazku ;)

Uważaj nie daj za dużo mąki bo wtedy po wyschnięciu silikon jest mniej elastyczny. I dosyć szybko ściąga jak już się go rozrobi z mąką. Jak masz foremkę i ją trochę obsypiesz mąką, to zrobisz formę i od razu możesz wyjąć i robić następną. Wada jest tylko taka, że te formy nie mają gładkości szkła. Po zrobieniu odlewu trzeba je wypolerować.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 06 Lip 2016 11:45 #487957

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dziękuję. Z tym szlifowaniem trochę mnie zmartwiłaś. Chciałam zrobić foremki do odlewów z drobnymi detalami. Ano próby zrobię z tego silikonu, a potem kupię silikon formierski. Już mi się do niego oczy świeciły :)

Radosna twórczość 06 Lip 2016 12:52 #487981

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
A tutaj znalazłam filmik jak zrobić formę i odlew
Za tę wiadomość podziękował(a): jolifleur

Radosna twórczość 06 Lip 2016 14:40 #488004

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Boraks mozna kupić w hortowniach chemicznych /tam gdzie sprzedają różne odczynniki/. W ub roku bez problemu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 16 Lip 2016 11:11 #490578

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Podjęłam się próby wykonania formy silikonowej. Niestety poddaję się. Silikon z dodatkiem mąki ziemniaczanej jest jak dla mnie zbyt sztywny, a bez dodatku .... szkoda gadać. Kupię ten silikon formierski.

Radosna twórczość 16 Lip 2016 16:48 #490632

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dokończyłam boksik ślubny. Oto on

boxAP001.jpg


boxAP009.jpg


boxAP004.jpg


boxAP005.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, aleksandraW

Radosna twórczość 17 Lip 2016 09:25 #490772

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Olu, a ja już robiłam odlew we własnoręcznie robionej formie z silikonu z mąką ziemniaczaną i wyszedł całkiem dobrze ale bardzo ciekawa jestem jak to będzie z tą masą formierską :)

Próbowałam też z tą nową żywicą ale ktoś mnie w trakcie zagadał i dałam za mało utwrdzacza :( Wszystko poszło do śmieci :(

Radosna twórczość 18 Lip 2016 18:41 #491243

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
O, jaka szkoda. Ja z żywicą zrobiłam eksperyment. Mam foremki silikonowe i taki efekt uzyskałam. Miał być brąż, czyli imitacja metalu. Wyszło jak wyszło :angry:
DSCN3345.jpg

Radosna twórczość 18 Lip 2016 19:29 #491264

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Olu, ciekawie wyszło :eek3: Może by to jeszcze złotolem na brzeżkach przetrzeć?
Ja to może jeszcze raz jutro spróbuję jak znajdę chwilę, kiedy nikt mi nie będzie przeszkadzał :idea1: Jak coś wyjdzie to się pochwalę :)

O boksiku ślubnym nic nie napisałam ale jest śliczny. Kilka razy go oglądałam, szczególnie ten kwiat na pokrywie. Dla mnie mistrzostwo :bravo:

Radosna twórczość 27 Lip 2016 23:44 #493288

  • ABI50
  • ABI50's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 241
  • Otrzymane dziękuję: 81
Olu , piękne rzeczy wychodzą z Twoich rączek , a ten boksik ślubny jest prześliczny :) . Gratuluję talentu .

Radosna twórczość 01 Sie 2016 08:39 #494158

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
tilia66 wrote:
Cały dzień dzisiaj w niedoczasie jestem, ale tak mnie swędziały palce że nie wytrzymałam i na szybko trzy pralinki odlałam. Ewciu, klej jest super, tak jak w nazwie - krystaliczny, taki jak na talerzyku, te pojedyncze fotki mają przekłamany kolor. Stokrotka nie była wysuszona, zerwałam prosto z trawnika, więc będzie do wyrzucenia, wypływała do góry, musiałam ja przez kilka chwil przytrzymywać wykałaczką.
Suszę malutkie pączki różyczek, po niedzieli spróbuję coś konkretnego zdziałać :)

P6240739.jpg


P6240747.jpg

Iwona, jak tam Twoje prace?
Zrobiłam trochę odlewów z tą żywicą, z której Ty robiłaś i mam problem. Są pięknie przezroczyste ale niby wyschły i dalej się lekko kleją. Niby są już twarde ale jak się bierze w ręce i mocnej złapie to matowieją, bo zostają ślady rąk. Dawałam 2% utwardzacza, czyli najwięcej ile zalecają. Ile Ty dawałaś ? I jak myślisz można coś z tym jeszcze zrobić? Szkoda mi tych odlewów bo większość wyszła bardzo fajnie :unsure:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

Radosna twórczość 07 Sie 2016 10:37 #495336

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
I ja mam ten sam problem z żywicą krystaliczna. Dlatego też odstawiłam ją na bok. W dodatku zalałam (co prawda świeżą)różyczkę w kolorze czerwonym , a wyszła biała. Po stężeniu była trochę lepiąca. Próbowałam polerować i zmatowiłam powierzchnię. Wylądowało w kuble. Na razie bawię się w odlewy żywicą allegro.pl/show_item.php?item=6355653856...MDVmMzdhMmE1MzkzNA==
Niektóre są barwione odlewy. Odciskam też masą plastyczna kupioną w sklepie KIK. Oto efekty

DSCN3374.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, nati6

Radosna twórczość 08 Sie 2016 16:35 #495514

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Olu, fajne rzeczy porobiłaś :)
A ja w międzyczasie znalazłam sposób na tą lepiącą żywicę. Tam jest potrzebna temperatura. Im mniejszy odlew tym więcej trzeba utwardzacza i wyższą temperaturę. Wsadziłam gte moje klejuchy na godzinę do piekarnika na 75 C i się nie kleją. Następne zrobiłam z $ i 6% utwardzacza i od razu w foremkach do piekarnika. Wyszły :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 09 Sie 2016 08:55 #495599

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dzięki. Będę próbowała. Na razie eksperymentuję z różnego typu masami i żywicami . Część zakupionych foremek silikonowych juz do mnie dotarło. Na te do żywicy krystalicznej jeszcze czekam. Będę się chwaliła jak coś wyjdzie :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.881 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum