TEMAT: Radosna twórczość

Radosna twórczość 02 Paź 2016 19:03 #504137

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Witajcie w ten piękny październikowy wieczór :bye:
Dzisiaj moje "dzieło", które miało szczególne znaczenie dla mnie. Chrzest w rodzinie z przekazaniem maleńkiej istocie pamiątki rodzinnej. Mam nadzieję , że opakowanie spełniło swoją rolę. Miałam dużą tremę przy jego tworzeniu, a czasu niezbyt wiele. Prawie na ostatnią chwilę.

boxchrzest1.jpg


boxchrzest3.jpg


boxchrzest4.jpg


boxchrzest6.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15


Zielone okna z estimeble.pl

Radosna twórczość 07 Paź 2016 16:31 #504958

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dziewczyny, trochę mnie nie było i dlatego nie odpisywałam ale już zaczynam nadrabiać zaległości :comp: Byłam na wyjeździe i przywiozłam nowe pomysły :happy: Dobrze, że już zima idzie ;)

Ola tworzy coraz piękniejsze kartki i pudełeczka :thanks: I wiesz, Olu, za każdym razem jak pokazujesz coś nowego to się zastanawiam czy to ręce mogą stworzyć takie cudeńka :)
Jeśli chodzi o żywicę , to mojej już mało zostało i kombinuję jak ją zużyć w tym chłodzie bo w głowie mam nowe pomysły. Moje wisiorki poszły do galerii i do Austrii. jak się coś sprzeda to kupię drugą żywicę :)

AniaH - w życiu nie pomyślałam, żeby zrobić jakiś "kursik" bo to co robię wydaje mi się takie proste :happy: Ale jeśli masz problemy to śmiało pytaj. Próbuj to na pewno Ci się uda :) Ja jak zaczynałam z żywicą, to na początku byłam załamana, że nic mi nie wychodzi :( ale wreszcie odkryłam wszystkie tajemnice. W necie jest sporo filmików. Na pewno będę jeszcze robiła jakieś butelki bo nalewki mam w słoiku, więc postaram się zrobić więcej zdjęć i może trochę opisać.
Za tę wiadomość podziękował(a): AniaH

Radosna twórczość 16 Paź 2016 16:29 #506288

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ponieważ ten interesujący wątek się zastał, może takie zimowe poduchy go ożywią :)

Uszyte ze swetra. Sweter był rozciągnięty w szerz, więc wyszły 2 szt.

DSC00623.jpg


zapinane są na zamek a do uszycia wystarczyła zwykła maszyna, nawet nie rozłożyłam owerloka. Boki obszyłam zygzakiem. Pewnie w każdej szafie znajdzie się jakiś mało używany sweterek ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra, AniaH, Dorota15, zielonajagoda, aleksandraW

Radosna twórczość 22 Paź 2016 21:32 #507385

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Ewa, dziękuję ślicznie. Bardzo ważne dla mnie są pochwały (hihi, próżność przemawia), ale poważniej, to motywuje mnie do pokonywania trudności i pcha do nowego ...
Jeśli chodzi o żywicę, to jakoś nie mogę się do niej zabrać. Musi poczekać na wolną chwilę, tylko kiedy to nastąpi... nie wiem. Rusza moja pracownia ceramiczna. Będę miała dodatkową zabawę. Na szkło też bym chciała iść ... Oj ta doba jakoś mało elastyczna.

Pięknie wyszły te jasieczki. Pewnie miło się do nich przytulić. Dostały drugie piękne życie :whistle: :whistle:

Dzisiaj wygospodarowałam trochę czasu na kartkowanie. Taki mały hurcik. Może już motyw ramek się znudził, ale w tym roku będę go eksploatowała do znudzenia :lol:

201613-2.jpg


201614-2.jpg


201615-2.jpg


201615-2.jpg


201616-2.jpg


201617-2.jpg

Radosna twórczość 22 Paź 2016 22:02 #507396

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Olu, a jak ty robisz te kartki? Skąd bierzesz te choineczki, ozdobne ramki (kupujesz gotowe czy sama je jakoś wycinasz)? :think:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Radosna twórczość 23 Paź 2016 12:20 #507426

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Krysiu, te tak zwane scrapki lub bardziej po polsku wycinanki, sama wycinam, ale wykrojnikami . Do tego celu trzeba się zaopatrzeć w maszynkę tnąco wytłaczającą. Są różne rodzaje (firmy i ceny oraz formaty )Do tego dokupuje się wykrojniki, papiery ozdobne , dodatki i do dzieła :-) Nie ukrywam , że taka zabawa jest kosztowna, ale rozłożona w czasie i dająca wiele radości. Można też na początek kupić same wycinanki od prywatnych osób. Na FB są grupy poświęcone również scrapkom. Jak będzieś zainteresowana, to podeślę Ci link na pw.

A teraz moje dzisiejsze karteczki

201618-2.jpg


201619.jpg


201620-2.jpg



Miłej niedzieli :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): AniaH

Radosna twórczość 23 Paź 2016 17:30 #507467

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Aleksandra wrote:
Jak będzieś zainteresowana, to podeślę Ci link na pw.

Byłabym. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Radosna twórczość 23 Paź 2016 19:24 #507474

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Piękne kartki ale tak jak napisałaś, zebrać cały sprzęt to dosyć droga inwestycja :unsure: Ja teraz zainspirowana warsztatami z decoupage zainwestowałam w tym kierunku. Kupiłąm stemple i lakier dający efekt szkła. Już nie mogę się doczekać przesyłki :)

Radosna twórczość 23 Paź 2016 20:02 #507497

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Z darów lasu i ogrodu wyczarowałam w prezencie stroik. Materiału trochę zostało więc zrobię drugi :) Tym razem na moje drzwi :)

podstawa powstała z pędów winobluszczu:
DSC00624.jpg

który obłożyłam mchem.

A na to nitką "na okrętkę" przymocowałam ozdoby:
DSC00625.jpg


I wyszedł taki stroik:
DSC00628-2.jpg


Jedynym sztucznym elementem jest pomarańczowa kokarda
DSC00629.jpg


DSC00630.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Radosna twórczość 23 Paź 2016 21:36 #507527

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Krysiu, zaraz dam znać na pw :)

Bardzo przepraszam , że czasem nie odpisuję na pw.... po prostu jakoś nie mam nawyku zaglądania do poczty. Proszę zatem w tym wątku o informację, że taką pocztę mam w skrzynce :hammer: A odpowiem najszybciej jak to tylko możliwe :hug: :hug:

Ewa, cudowne takie naturalne wianuszki. Ja nie mam talentu w tym kierunku. Lubię zatem podziwiać prace innych :whistle:
Do decku podchodzę już kilka razy. Zrobiłam zapas serwetek, farbę emulsyjną, lakier bezbarwny, klej i jeszcze jakieś inne preparaty. Nawet jedną drewnianą skrzyneczkę już pomalowałam na biało i .... stanęło w miejscu. Za dużo pomysłów, za mało czasu .

Radosna twórczość 23 Paź 2016 21:42 #507529

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nie ma sprawy, ja też czasami znikam chwilowo z forum. ;)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Radosna twórczość 23 Paź 2016 21:49 #507532

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Olu, do wszystkiego trzeba "dojrzeć" :happy: Moje prace też czasami długo czekają na zmiłowanie i dokończenie :happy: Kiedyś złapiesz natchnienie i skończysz. Może jak zrobisz już wszystkie świąteczne karteczki :)

Radosna twórczość 25 Paź 2016 00:54 #507684

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Jak skończę karteczki hahaha . Ja z karteczkami jakoś ostatnio nie kończę . Nie przewiduję takiej opcji :P Jutro mam zajęcia w pracowni ceramicznej i glina znowu powróci do łask. Decu musi jeszcze dłuuugo poczekać..
A tymczasem jeszcze jedna karteczka świąteczna

201621-2.jpg

Radosna twórczość 25 Paź 2016 16:10 #507743

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Olu, a może jednak się skusisz? Można fajne prezenty świąteczne samemu zrobić :)

Na tych warsztatach o któych pisałam zrobiłam taką świeczkę:
DSC00640.jpg


DSC00638.jpg


Teraz czekam na stempelki. Podobno już wysłane :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra, zielonajagoda

Radosna twórczość 25 Paź 2016 21:05 #507812

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Oj nie kuś Ewa, nie kuś :P Takie świece byłyby także fajnym prezentem świątecznym :whistle: Pomyślę . Ładnie wyszła. A te półperełki nie będą kopcić przy spalaniu świecy ? Ewentualnie można wcześniej zareagować :)

Radosna twórczość 25 Paź 2016 21:23 #507817

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Czy perełki będą kopcić pojęcia nie mam ale ładnie wyglądają :)

A w ogóle czy to ktoś będzie miał sumienie spalić takie dzieło sztuki ? :happy:

Robiłam kiedyś taką ozdobną świecę dla koleżanki i zrobiłam ją tak, że miała wydrążony otwór, w którym idealnie się mieścił podgrzewacz. Założenie było takie, że pali się tylko podgrzewacz a cała ozdobna świeca zostaje. Nie wiem czy to się srawdziło czy podgrzewacz nie wtapiał się głębiej w świecę. Będę musiała zapytać.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksandra

Radosna twórczość 27 Paź 2016 19:43 #508028

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
O, właśnie. Taka śliczna świeca z wydrążonym środkiem. Genialny pomysł :bad-idea:

Radosna twórczość 27 Paź 2016 19:49 #508030

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Poprosiłam koleżankę o zdjęcia tej świecy. Okazało się, że patent z wydrążonym środkiem jak najbardziej się sprawdza :) Świeca była używana i nic nie straciła przez palenie- wosk świecy się nie topi, dziura się nie powiększyła. Wszystko działa jak trzeba :)

unnamed2.jpg


unnamed.jpg


unnamed1.jpg


unnamed3.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.909 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum