TEMAT: Ptaki w ogrodach

Ptaki w ogrodach 13 Mar 2021 19:30 #752518

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3016
Będzie kolejna zgaduj zgadula bo sama nie potrafię ogarnąć :oops: ale póki co...
Makolągwa
forum2-73.jpg

Zaganiacz
forum3-42.jpg

A trzeci okaz cóż zaś ? Pomoże ktoś :hug:
forum1-101.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta, Amlos, Kajtkowa, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Ptaki w ogrodach 13 Mar 2021 19:49 #752521

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15811
  • Otrzymane dziękuję: 12181
Hmm... szkoda, że nie widać dzióbka. Stawiałabym na krzyżodzioba świerkowego :think: Samiec.
ptaki.info/krzy%C5%BCodzi%C3%B3b_%C5%9Bw...UZjbr1-0Ppct7W6Z-pus
pozdrawiam - Ania
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2021 19:50 przez Amlos.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Danuta, Biotit, Kajtkowa, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 13 Mar 2021 21:42 #752555

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3016
Było ich kilka , ten najbliżej, wyglądały cudnie :hearts: stałam i się gapiłam aż w końcu oprzytomniałam i biegiem po aparat. Udało mi się zrobić tylko to zdjęcie a potem odleciały. Widziałam je jeszcze nie raz ale nie było okazji do focenia a co do dziobu przyznam szczerze , że nie pamiętam :ouch: Aniu, dzięki za pomoc :hug: spiszę sobie , przynajmniej będę mogła na czymś się wesprzeć.

Tego poniżej gościa też nie znam . Zdjęcie nie za dobrej jakości ale mam z nim kilka filmików, jak już komóra wróci to wgram .
forum10-4.jpg

I goście majowi , wspominkowi
Karmnik od okna półtora metra a na nim , pod nim albo w nim, same fajne rzeczy.
forum11-5.jpg

Z wytęsknieniem czekam maja i takich widoków. Rodziny na tym karmniku się wychowały :hearts:
forum13-2.jpg

Parę metrów w bok , na śliwce , mama z dzieciakami, też wychowane w ogrodzie.
forum14-2.jpg

I ja mogę tak bez końca :happy4: ptactwa wszelakiego Ci u nas od groma :P
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta, Amlos, Jan4, Kajtkowa, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 14 Mar 2021 09:27 #752585

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15811
  • Otrzymane dziękuję: 12181
:supr3: Faktycznie, niesamowity urodzaj na ptactwo wszelakie. No i zdolności do ich ustrzelenia obiektywem - podziwiam, tija :flower1:

Dobrze poznaję na ostatnim zdjęciu rodzinkę dzięcioła zielonego ? :eek3: O ile wiem, u nas bardzo nieliczny.
pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Kajtkowa, MARRY, ewakatarzyna

Ptaki w ogrodach 14 Mar 2021 10:09 #752589

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2189
  • Otrzymane dziękuję: 8070
No, nadzwyczajne, dobrze że u Ciebie są :hearts: , a u mnie jakaś zaraza musiała wygubić małe ptaszki, byłam wczoraj w ogrodzie, słoneczny dzień i cisza, nie słychać świergotu.
MARRY
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2021 10:33 przez MARRY.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Kajtkowa, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 14 Mar 2021 12:22 #752620

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3016
Z kwiatków przerzuciłam się na focenie owadów, uwielbiam tę drobnicę :hearts: i ptaszków :search:
Amlos- Aniu dziękuję za miłe słowo :hug: ptaszory na piechotę ganiają wokół domu, czasami nie wiem gdzie aparat skierować.
MARRY, oby nie zaraza . Może na chwilę zmieniły miejsce żerowania ? u mnie chwilowe przerwy w dostawie ptaszków też się zdarzają :search:
A propos dzięcioła zielonego... Co roku kilka sztuk , nawet zimą przylatywały , gdzieś focia jest jak ogarnę w tłumie to wkleję a póki co...mama z dziećmi . W ogrodzie, wychowywała od maleńkiego
forumm4.jpg

I wczorajsze Makolągwy. Udało się ustrzelić dwie w kupie to wielkie szczęście bo one strasznie ruchliwe :jeez:
forumm1.jpg

I wczorajszy Żuraw koło kurnika
forumm2.jpg

A przy okazji...kijek do selfie czasami się przydać może do innego celu :rotfl1:
forumm-2.jpg

I na razie wystarczy, bo mnie zaraz z forum przegonią :funnyface: co za dużo to nie zdrowo ponoć :think:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta, Amlos, Jan4, CHI, Kajtkowa, MARRY, ewakatarzyna, newrom, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 14 Mar 2021 16:12 #752654

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15811
  • Otrzymane dziękuję: 12181
Wow! A powiedz Tija czy Ty posiadasz, względnie żyją w pobliżu, kotki ?

Zdrowo, zdrowo...cuudne! Wklejaj jak najwięcej - prześliczne fotki i rzadko widywane z bliska gatunki ptaków :eek3:
Nie tylko nikt nie przegoni, ale jeszcze pochwał udzieli :hug:


Zawsze bardzo chętnie obejrzymy i nieco pozazdrościmy... :tongue2: Jeśli tylko zechcesz się z nami podzielić :hug:
pozdrawiam - Ania
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2021 17:26 przez Amlos.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Danuta, CHI, Kajtkowa, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 14 Mar 2021 21:32 #752765

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3016
Na poniższej fotce widać dwa ancymony :search: jeden na parapecie a drugiego zadek widoczny w ... karmniku :mad2:
foruma.jpg

Kolejna stołówka też pod nadzorem
forum15.jpg

Także , ten tego... kotów sztuk 3 :hearts: szkolone, uczone, z różnym skutkiem za to na pewno pilnowane. Kiedy rodzice uczą małe samodzielności, moje kochanie siedzi w domu a jeżeli idzie na dwór to pod szczególnym nadzorem. Przez zimę ani jeden ptaszek nie został złapany a setki ich koło domu stołówkowało się i koty nie siedziały w domu.
Amolos-Aniu dziękuję za miłe słowo :hug: zdjęcia w sumie robię dla siebie a jak się trafi możliwość podzielenia się to czemu nie :hearts:

Już bliżej mi się nie dało :rotfl1:
forum13-3.jpg

I słodziaki
forumm3.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta, Amlos, CHI, Kajtkowa, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 14 Mar 2021 21:36 #752767

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5538
  • Otrzymane dziękuję: 26078
Tija piękne zdjęcia robisz skrzydlatym, które szczególnie lubię i chołubię, nasycimy oczy i duszę dzięki Tobie. A jak ten kocur wlazł do tego karmnika, po tym chudym słupku?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Danuta, CHI, Kajtkowa, MARRY, ewakatarzyna

Ptaki w ogrodach 14 Mar 2021 21:49 #752773

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15811
  • Otrzymane dziękuję: 12181
:eek3: A jednak masz kotełki! I jakie wyuczone...gratuluję zdolności treserskich :happy3:
Sikorki też widuję jak bywam na ogrodzie - huśtają się na kulach tłuszczowych, które przed kotami umieszczam na końcówkach gałęzi dużych drzew.
Natomiast grubodzioba nie gościłam nigdy - tzn. nigdy nie widziałam podczas bytności na ogrodzie :sad2:

Rozumiem, że kos 'uchwycony' zoomem ? :)
pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 15 Mar 2021 13:25 #752850

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3016
Babcia Ala ,miło mi bardzo czytać takie słowa, dziękuję :hug: O dziwo, niby zwykły dachowiec a wysoki i sprytny że hey. To był pierwszy wystawiony karmnik , za daleko , nie mogłam focić. Teraz mam przed samym oknem duży, stoi na dwóch kołkach i wyższy niż tamten a koteczek, na jeden i na drugi po prostu jak sprężynka , wskakuje , łapie się brzegu i włazi bez problemu :mad2: Dla niego podskoczyć na półtora metra i złapać motyla to pestka :crazy:
elaa.jpg

Amlos a ja w tym roku znaczy, tej zimy miałam problem z uchwyceniem Raniuszka, Kuklika i Pełzacza nad czym bardzo ubolewam :sad2: Co zimę stali bywalcy a w tym z doskoku kiedy ja nieprzygotowana wrrr . Wiosna , będziemy inne podziwiać :hug: Co zaś się tyczy fotki kosa to...malusi zoomeczek nie zoom :rotfl1: żarcie pod samym oknem wysypane, musiałam włazić na parapet by go sfocić bo zasłaniał :P
Kurna, miesiąc czekania na aparat :mad2: a tak chciała bym pokazać, stada jaskółek które co roku robią u nas zloty w ogrodzie, to dopiero widok :hearts:
No nic , będą dwa na K.
Kwiczoł
elaa3.jpg

I Kopciuszek
forum12-2.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta, Amlos, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 15 Mar 2021 22:32 #752910

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15811
  • Otrzymane dziękuję: 12181
Ech, nie każdemu jest dany tak bliski kontakt z naturą - Warmia ma szczególny urok pod tym względem :lev: . Nam mieszczuchom tego brakuje... ratujemy się więc chociaż namiastką w postaci ogrodów ciut za granicą miasta. Niestety nie na długo :( , cywilizacja dogania i depcze po piętach :angry:
Np. obok naszego RODu deweloper wybudował dość duże osiedle domków, coraz większy gwar za bramą i płotami, coraz więcej samochodów etc... A biedne zwierzęta - m.in. dziki i sarny żyjące tu od lat przeżywają traumę :sad2:

Wracając do fotek... niesamowicie skoczny ten Twój kociak, a widok kota w karmniku niepowtarzalny :rotfl1: Nie wszystkie to potrafią, chociaż syn też miał kiedyś takiego spryciarza... Dopiero jak sama zobaczyłam, uwierzyłam, że wybijał się z podłogi, uderzał łapkami o front szafy i wskakiwał na nią - a miała... 180cm ! Bywają takie kotełki-akrobaci :evil:

Kopciuszki i kosy widuję dość często na ogrodzie, a zdradź, co to za ptaszek ten kuklik, którego nie mogłaś 'ustrzelić'? Hmm... bo kuklik to bylina, o takim ptaku nie słyszałam. Kombinuję, że może chodzi o kulika :eek3: , ale to z kolei wielki, brodzący ptak (?) :think: Czyżby też u Ciebie bywał? :ohmy:

No to życzę szybkiego powrotu sprzętu fotograficznego, bo jak widać, jesteś nieźle 'uzbrojona' :bravo: - aparatem telefonicznym z ręki, z pewnością tak udanych zdjęć nie zrobiłoby się.
I czekamy na jaskółki i inne :bye:
pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 16 Mar 2021 20:29 #753075

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3016
Literówka proszę Pani :funnyface: miał być Kowalik :ouch:

Wracając do koteła to mój aparat, śpi w różnych dziwnych miejscach w domu np miska, zlew, pralka i oczywiście szafy. Wskakuje bez problemu , dokładnie tak jak opisałaś :jeez:

Lustrzanka spakowana na dnie szafy, czeka na wiosnę . Wtedy koty na dworze, nie ma niebezpieczeństwa że przewrócą . Teraz robię Panasoniciem Lumixem , zdjęcia wychodzą różne w zależności od naświetlenia, od latających łapek Elki bo to przecież nie ma stabilizacji obrazu :rotfl1: a to co w naprawie to telefon Huawei u którego siadła stabilizacja obrazu wrrrr. W nim robię podkłady muzyki, tnę filmy i takie tam różne. Najważniejsza dla mnie stabilizacja, jadąc samochodem robiłam super zdjęcia. Naprawa około 30 dni, dzisiaj dzwoniłam , jest na testach wiec sobie poczekam :ouch:
Dzisiaj dzięciołka zostawię . Zdjęcie kiepskie ale filmiki z nim mam fajne , może kiedyś....
forr-2.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2021 08:40 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, MARRY, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 16 Mar 2021 20:35 #753077

  • cyma2704
  • cyma2704's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 129
Stado szczygłów opanowało karmnik i inne ptaki muszą czekać na swoją kolej. Zdjęcie z lutego.

DSC01859.jpg
Sonia
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, MARRY, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 20 Mar 2021 17:04 #753687

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3016
Wczorajsza zamieć do karmnika przywiodła gościa :hearts:
Przemoczone biedaczysko, zziębnięte i głodne.
forum-21.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 20 Mar 2021 20:57 #753727

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5538
  • Otrzymane dziękuję: 26078
Tija ja ich mam na utrzymaniu około - szacuję - 70 sztuk. Do podobnego karmnika weszło ich 7 naraz.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, ewakatarzyna

Ptaki w ogrodach 20 Mar 2021 22:00 #753748

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Mam nadzieję że macie posadzone sporo winorośli żeby i latem i jesienią miały co jeść!


szpak.jpg
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2021 22:04 przez newrom.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala

Ptaki w ogrodach 21 Mar 2021 03:38 #753763

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5538
  • Otrzymane dziękuję: 26078
Winogrona zjadają kosy. "Moje" szpaki lojalne, za dokarmianie wiśnie nie ruszone do samego końca :tongue2:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.924 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum