TEMAT: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 04 Wrz 2012 09:05 #66628

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jupi to fajnie! :dance:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 04 Wrz 2012 09:15 #66633

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
A co Ty robisz z tym kardamonem? Czy w jakikolwiek sposób wykorzystujesz go jako przyprawę? To roślina domowa?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 04 Wrz 2012 12:55 #66686

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Tarasowo-domowa roślina przyprawowa o aromatycznych owocostanach sprzedawanych w sklepach jako przyprawa kardamon. Ja uzywam również lisci, najczęściej suszonych do aromatyzowania herbaty, kawy (napar z lisci lub kłączy używam do robienia kawy zamiast czystej wody), kłączy, one nie są tak intensywne jak owoce, więc sie nie przedobrzy. Używam w kuchni do niektórych potraw gotowanych lub duszonych, do mięs, pasztetu (gotuje/duszę, a potem kłacze wywalam). Tata dostał ode mnie dwa lata temu, w zimie trzyma na wystawie południowej, a od wiosny w tunelu foliowym, czasami wystawia poza tunel. W zeszłym roku zaczęło iść ku kwitnieniu, ale skończyło sie klapnięciem badyla po zbyt późnym wniesieniu na jesień do domu. Mnie jeszcze nie kwitł, ale podejrzewam, ze ustawiłam w zbyt zacienionym miejscu.
Ostatnio zmieniany: 04 Wrz 2012 12:56 przez MagdaH.

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 04 Wrz 2012 14:47 #66716

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Może bym spróbowała? bo ciekawa jestem :think:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 04 Wrz 2012 15:41 #66721

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
olibabka wrote:
Może bym spróbowała? bo ciekawa jestem :think:
Olibabko, jest jeden sposób na zaspokojenie Twojej ciekawości, trzeba brać :woohoo:

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 04 Wrz 2012 15:56 #66722

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Namówiłaś mnie :rotfl1:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 06 Wrz 2012 22:33 #67377

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Kochani, od poniedziałku zamierzam wysyłać zaklepane przez Was roślinki, Ewa1953 paczkę już dostała, a Futrzasta, Shirall, Aptenia, Wawik, i Joasiaasia proszeni są o adresy do wysyłki na pewu :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Shirall, ewa1953

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 07 Wrz 2012 06:41 #67407

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Tak paka do mnie dotarła.Roślinki piękne ,cibora ok metrowa superrrr !!!! dziekuję za :flower1: przesyłkę.Mam nadzieję ,śe do Ciebie dotarły w stanie używalności.Uważaj na żabiściek on bez problemów zimuje w postaci malutkich zielonych "pączków" sama kilka razy powyrzucałam przy wiosennym czyszczeniu oczka !!!!

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 08 Wrz 2012 08:21 #67618

  • berta
  • berta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 200
  • Otrzymane dziękuję: 195
:oops: Magdo- o mnie nie wspomniałaś o wysyłce... Ciekawa jestem czy też do mnie przyjdzie...

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 08 Wrz 2012 10:21 #67636

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
berta wrote:
:oops: Magdo- o mnie nie wspomniałaś o wysyłce... Ciekawa jestem czy też do mnie przyjdzie...
Bo mam już Twój adres, dałam trochę czasu żebyście sie namyślili i pooglądali, a od poniedziałku pomalutku zaczynam wysyłać. Jeszcze muszę skompletować resztę adresów i wiiiooo!!!

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 08 Wrz 2012 15:01 #67674

  • berta
  • berta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 200
  • Otrzymane dziękuję: 195
:kiss3: Dzięki za wiadomość- bo myślałam że moa ochota na roślinę zginęła w gąszczu innych zamówień. ;)

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 08 Wrz 2012 15:30 #67677

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Nie, nie, nie, Bertusiu :) Po prostu ciągle mam jakieś pw, żeby dopisać to i owo, dlatego dałam troszkę więcej czasu do namysłu i wczoraj oznajmiłam, że od poniedziałku wysyłam. Tak więc, jeszcze dziś i jutro można sobie pomyśleć, zaplanować, co, jak i gdzie, i skrobnąć pw, a od poniedziałku latam na pocztę i śle, ślę, ślę... :comp:

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 08 Wrz 2012 17:09 #67685

  • wawik
  • wawik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 26
Magda, nie zapomnij podać nr. konta do wpłaty.

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 08 Wrz 2012 17:30 #67688

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
wawik wrote:
Magda, nie zapomnij podać nr. konta do wpłaty.
To chcesz, żeby Ci wysłać? Bo ja w tym tygodniu, pod koniec, pojadę do siostry i tak jadę przez R-k, to mogę podrzucić.

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 12 Wrz 2012 18:34 #68649

  • Zjawka
  • Zjawka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 23
Magdo masz jeszcze lochrome , psiankę .Za ile?
Pozdrawiam
Aneta :)

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 12 Wrz 2012 19:14 #68666

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Zjawka wrote:
Magdo masz jeszcze lochrome , psiankę .Za ile?
Iochroma czerwona jeszcze jest, psianka słodkogórz też. Za zwrot kosztów przesyłki.

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 12 Wrz 2012 19:16 #68669

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Kochani, przepraszam, ze tak grzebię się z wysyłkami :( Ostatnio prawie nie wychodzę z pracy, dzis wysłałam do Polanki, Berty, Shirall i Tryamour. Teraz siedzę i pakuje następne na jutro rano, Wawikowi dowiozę osobiście przejeżdżając przez R-k.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Joasiaasia

Odp: MagdaH - oddam, wymienię nadwyżki moich ukochańców 13 Wrz 2012 09:34 #68846

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Masz jeszcze Iochromę? Ja mam ciemną,fioletową, to różowa dla odmiany. I jeszcze by mnie interesował jaskier - do oczka po remoncie i psianka.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.359 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum