• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zasady działu

Zasady działu 05 Lis 2012 00:10 #84343

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
W dziale tym obowiązują zasady dobrego wychowania i etykiety.

Nie jest mile widziane zgłaszanie się osób nowo zarejestrowanych (bez jakiejkolwiek aktywności na forum) po darmowe rośliny, czy unikanie opłacania kosztów przesyłki. Najpierw wypadałoby stać się uczestnikiem dyskusji na forum, wziąć udział w jego rozbudowywaniu, potem korzystać z ofiarności forumowiczów.


1. Dział ten służy uczestnikom forum do ułatwienia kontaktu forumowiczom w celu wzbogacania kolekcji roślin.

2. Ogłoszenia o charakterze spamu oraz zawierające reklamy jakichkolwiek punktów sprzedaży będą usuwane bez ostrzeżenia.

3. Ofertę sprzedaży w dziale mogą zakładać tylko użytkownicy, którzy są aktywnymi uczestnikami forum – biorą udział w formowych dyskusjach, tworzą posty o charakterze merytorycznym.
Zob. p. 12 Regulamunu
12. Sprzedaż na Forum mogą prowadzić wyłącznie aktywni użytkownicy, posiadający minimalny staż 1 miesiąca oraz 10 postów na kwartał o charakterze informacyjnym w działach tematycznych lub prowadzący regularnie swój wątek w jednym z działów forum. Sprzedaż może odbywać się wyłącznie w sekcji "Kupię - Sprzedam" i jedynie w zakresie hobbystycznym.

4. Ofertę kupna może wystawić każdy użytkownik forum.

5. Uzgadnianie/podawanie danych dotyczących płatności/transportu odbywa się prywatnie między użytkownikami, którzy doszli do porozumienia o wymianie/ kupnie/ sprzedaży.

6. Wpisy niezgodne z powyższymi zasadami będą usuwane.
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2017 23:11 przez Hiacynta. Powód: Uwypuklenie ważnego komunikatu


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Zasady działu 05 Lis 2012 19:32 #84552

  • Dora
  • Dora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 354
  • Otrzymane dziękuję: 139
Hiacynto zgadzam się z Tobą i jest to wstrętne jeśli jesteśmy My uczciwi Oazowicze wykorzystiwani przez /nie wiadomo kogo /
tz .logują się <płeć nieznana ,miejsce zamieszkania nie znane > to daje dużo do myślenia .Myślę że takie osoby mają nie czyste zamiary ,i nie powinny zajmować miejsca na naszym forum .Pozdrawiam :bye:

Odp: Zasady działu 05 Lis 2012 19:40 #84561

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dora - trochę za daleko posuniete wnioski wysnułaś. Nie powinnaś obrażać kogoś tylko dlatego, że jest anonimowy. Ja widzę tu miejsce dla wszystkich :hug:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1, jo90, babaewa, Estera_k

Odp: Zasady działu 05 Lis 2012 20:22 #84592

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Poczucia anonimowości nie będziemy odbierać. Nie ma przymusu wpisywania do profilu danych.
Czasem ktoś nie wie, że może edytować profil, czasem wstydzi się, że rozpozna go sąsiad ...
Nie potrafię też z góry wyrokować, kto ma złe, a kto dobre zamiary.

Należałoby raczej solidarnie powiedzieć dość :club2: - osobom, które próbują żerować na naszej życzliwości.

Wymiana - jak najbardziej, zapłata - chętnie, ale za darmo tylko dla forumowiczów, którzy coś dla forum zdziałali. Dzwonek ostrzegawczy powinien też zapalić się nam, nim wyślemy paczkę do obcej, całkowicie nieznanej nam osoby, licząc, że będzie uczciwa i zapłaci za rośliny i przesyłkę.

Bądźmy mądrzy przed szkodą :flower:
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2012 20:37 przez Hiacynta.

Odp: Zasady działu 05 Lis 2012 21:04 #84622

  • madzia
  • madzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 1798
Witam
Wszystko to piękne,tylko bardzo trudno jest zaistnieć nowym osobom na forum takim jak ja. :(
Pozdrawiam
Magda
Za tę wiadomość podziękował(a): Estera_k

Odp: Zasady działu 05 Lis 2012 21:15 #84631

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ale Ty już stary wyjadacz jesteś :happy:

Odp: Zasady działu 05 Lis 2012 21:21 #84635

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Właśnie, zgadzam się z Hiacyntą , no i nie od razu Kraków zbudowano :happy4:

Odp: Zasady działu 05 Lis 2012 23:18 #84706

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
madzia wrote:
Witam
Wszystko to piękne,tylko bardzo trudno jest zaistnieć nowym osobom na forum takim jak ja. :(
Nie Madziu, ja też nie jestem od samego początku istnienia forum, ale sama miałam przypadki na moim wątku wymianowym, gdzie ledwo co zarejestrowane osoby w swoim pierwszym poście pytały o darmowe rośliny. Znajdziesz osoby, które mają po 2,3 wpisy TYLKO na wątkach wymianowych, nie uczestniczą w życiu forum, nie rozbudowują go, zarejestrowały się WYŁĄCZNIE po darmowe rośliny. Na portalach aukcyjnych, w sklepach internetowych za rosliny trzeba płacić, absolutnie nie mam nic przeciw rozdawaniu roslin, sama tak robię, ale albo na wymianę, albo za zwrot kosztów przesyłki, a niestety, chwilowi forumowicze oburzaja sie na pm że MUSZĄ płacić za przesyłkę, bo przecież MIAŁAM ODDAĆ. Rośliny tak, chetnie wymieniam, dzięki kilku forumowiczkom powiększyłam kolekcję passiflor, irysów i innych roślin, ale rejestrowanie sie na forum bez "Dzień dobry, jestem Miecia, kocham hibiskusy" tylko od razu rasowe sępienie "Tylko czy aby ta brugmansja kwitnie bo jak nie to nie wezmę :bad-idea: (pytanie z początku października :woohoo: )". Na moim wątku wymianowym wpiszę zasadę, że darmowe rosliny tylko dla osób z dłuższym stażem forumkowym, albo nowych forumowiczów aktywnie biorących udział w dyskusjach.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka, rispetto, Orszulkaa, Michał, Joasiaasia

Odp: Zasady działu 05 Lis 2012 23:25 #84708

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Dora wrote:
Ludzie a ludzie to dwa odrębne tematy .Ja mogę zrozumieć dużo rzeczy ale nie lubię jak ktoś robi mnie w przysłowiowego Karola .
Właśnie o tym pisałam w poprzednim poscie, Doro, bo też nie lubię jak ktoś rejestruje się po to by wysępic czyjeś rośliny, nie oferuje nic na wymianę, bo za swoje chce kasę. Potem na priv mnie pogania i opieprza, ze jeszcze paczka nie dotarła, mimo że za przesyłkę nie zapłacił.
Oczywiście nie wspomnę, ze moje własne oddane komuś rośliny zobaczyłam na Allegro i nawet mogłabym je sobie kupić gdybym chciała :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Joasiaasia, Dora, ABI50

Odp: Zasady działu 06 Lis 2012 00:08 #84717

  • madzia
  • madzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 1798
To przykre co piszesz Magdo :( Nie spodziewałam się, ze to tak wygląda
Pozdrawiam
Magda
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2012 00:09 przez madzia.

Odp: Zasady działu 06 Lis 2012 00:16 #84719

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Stąd Magdziu wzięło sie moje postanowienie, żeby ustalic zasady na wątku, aktywni forumowicze rozumieją sytuację, a potencjalnym wyłudzaczom nie będzie sie chciało rejestrować.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, polanka, madzia

Odp: Zasady działu 06 Lis 2012 08:28 #84740

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Możemy oczywiście ustalać zasady ale i tak ogólnie polegamy na ludzkiej uczciwości taki przykład z czerwca tego roku , wystawiłam roslinki w wątku sprzedażowym, odezwała się osoba zainteresowana ( zarejestrowana na forum , kilka wpisów w ogrodach , w grupach regionalnych , jakis watek z zapytaniem o coś ) no i najpierw bujna korespondencja na pw ja wysyłam paczkę , a ona pisze , że przelew poszedł oczywiście na konto nic nie wpłyneło , pani przestała odbierać pw i rejestrowac sie na forum :( :( ................. a dla przeciwwagi taki epizodzik z października umawiamy się na wymianę wysłałam roślinki w kopercie priorytetem (bez potwierdzenia odbioru) do mnie też przyszły w takiej samej przesyłce , pocieszyłam się , posadziłam ............ i po paru dniach dostaje pw , że paczka moja nie dotarła ( nawet nie mam dowodu , że wysłałam ) ale koleżanka poszła na pocztę kazała się przekopac przez paczki i znaleźli , przeleżała dwa tygodnie ( na szczęście to cebule ) :bye:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Zasady działu 06 Lis 2012 11:11 #84787

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Jako stare, zaawansowane sępidło mogę podpisać się szponem pod tym co już zostało wypunkcone -
nie ma obowiązku dzielenia się roślinami z każdym kto nam o nie zacznie dulczyć! To nie jest tak że jak ktoś już jest na forum to zaraz i natychmiast kłączem w niego albo innym rzadkim skalniakiem. Początkujący najpierw muszą się dać obwąchać, tak to już jest i nie ma to nic wspólnego z tym że nowi userzy nie są mile witani albo cóś. Każdy nowy user to dla Oazy święto, bez względu na to czy z niego anonim czy też zakotwiczony w rzeczywistości ( nawiasem pisząc w dzisiejszych czasach to nic trudnego mieć parę tożsamości - Allegro uczy :teach: :mad2: ). To wcale nie jest trudne zostać zaawansowanym oazowiczem, ba to jest nawet przyjemne. :wink4: :happy3: A w ogóle to co z cieniolubami Romo, ani be ani me ani kukuryku. :wink4: A ta cholerna ułudka się rozrosła, o bodzichach zadarniających nie wspominając! Na koniec rada dla początkujacych sępów - sęp z godnością a zostanie Ci to w dwójnasób wynagrodzone! :wink4: :happy3: Doświadczenie przeze mnie przemawia. :devil1:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Odp: Zasady działu 08 Lis 2012 14:15 #85548

  • AniaH
  • AniaH's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 82
Witam wszystkich, ja też jestem tu od niedawna i mam nadzieję, że będzie bardzo miło i przyjemnie. Nieważne jest ,czy ktoś tu jest od 2 dni czy od dwóch lat. I z jednej i z drugiej strony mogą się pojawić nieuczciwi, który tylko sieją zamieszanie i nieufność do ludzi. Ja mam trochę nasionek na zbyciu i jestem bardzo zadowolona, że mogłam z kimś się wymienić.
Pozdrawiam serdecznie i więcej wiary w nowych :drink1:
Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka, jo90

Odp: Zasady działu 08 Lis 2012 22:15 #85770

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Wszystkich forumowiczów darzymy wielką sympatią :P :kiss3: Bardzo sympatyczne jest, jeśli forumowicz coś zaoferuje, coś dostanie :lol: W ten sposób rozwijamy nasze kolekcje roślinne. :flower1:

Odp: Zasady działu 19 Lis 2012 17:38 #90386

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Popieram zdanie was wszystkich, a jak by się dało tak zrobić, że do wątku sprzedażowego maja osoby wstęp z co najmniej 100 postami. To pozwoli wyeliminować "szkodniki" żerujące na naszej dobrej woli. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Odp: Zasady działu 13 Lut 2013 16:42 #123224

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
W związku z punktem
3. Ofertę sprzedaży w dziale mogą zakładać tylko użytkownicy, którzy są aktywnymi uczestnikami forum – biorą udział w formowych dyskusjach, tworzą posty o charakterze merytorycznym.

Wątki sprzedażowe osób, które nie logowały się na forum w ciągu ostatnich 3 miesięcy lub nie tworzyły przez ostatnie 3 miesiące wpisów, będą systematycznie usuwane.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, Forumowa Żabula, ewa1953, Dora

Odp: Zasady działu 06 Lis 2016 12:26 #509561

  • Justka
  • Justka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 10
Należę do grupy działkowicze i ogrodnicy od 3 lat. To samo we wszystkich grupach. Wiosną i jesienią zawsze pojawiają się osoby nowe, które coś chcą za darmo. Sama wiem ile płaci się za roślinki, szczególnie rarytasy np. taka pełna przylaszczka, czy anemonella to sporo kasy, nie wspomnę o piwoniach, gdzie w tym roku zamawiałam w Holandii i koszty przesyłki. Popieram te osoby, które z dystansem podchodzą do osób nowych np. takich jak ja. Moja ulubiona piwonia koperkowa i Bartzela.
Zdjcie0233.jpg


Zdjcie0374.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.435 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum