TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :)

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Mar 2012 20:35 #15323

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Z gorączką... ale do rzeczy piszesz ;) będzie dobrze!
Poleniuchuj w domku... albo na tarasie z kocykiem i książką... robota nie zając :kiss3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Mar 2012 20:35 #15324

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Jola, w ogrodzie drzewa to właśnie jako solitery rosnąć powinny, bo to nie las! ;) :silly:
Pięknie Ci te powojniki kwitły, nic dziwnego, że zachęcona sukcesami w uprawie, popełniłaś następne! ;)
Ale ten flamula to wygląda na tak wyrywnego i pełnego animuszu ;) , jak ten biały, który Ci się pnie po drewutni...
Co on będzie oplątywał? Bo mam wrażenie, że zrobi to bardzo skutecznie ;)
Zdrowiej, zdrowiej, szkółki czekają! :)
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Mar 2012 20:45 #15335

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Jola ............. a Ty pewna jesteś , że piszesz o dalii nie o trawie ? ............. bo dalia to raczej Magic Moment albo Magic Night ............ o tej Twojej nie słyszałam :dry: :dry:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Mar 2012 21:13 #15371

  • darob66
  • darob66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 755
  • Otrzymane dziękuję: 366
Jolu,ta brama-przejście jest super :eek3: Jak mój M oderwie się od szczepienia musi mi coś takiego zrobić z tym ,że z drewna.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Mar 2012 22:37 #15422

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Jadziu dostałam Rooguchii także ledwo z ziemi wychodzący ... może będzie dobrze :whistle:
Czy aby Królowa nie miała za mokro zimą?
Aga współczuję zatem wizyty :hug: najważnejsze, że już po wszystkim.
Leczę sie i leczę, oby jutro stanąć na nogi, to choć w domu coś zrobię :jeez: może w donice chociaż poupycham lilie, bo wyrośnięte przyjechały :ouch:
Tylko to podwójna praca :garden1: Moje zimowane z donicami w domu także zaczęły rosnąć, część fuksji ruszyła, datury tylko dwie póki co :whistle:
Daluś Dorotka zdaje się podpowiadała Purpureę Plenę, ładny jest, jednak kwiatki małe, za to w dużej ilości :woohoo:
Jak widzisz u mnie królują inne kolorki, w tym roku sprowadziłam Andromedę, nic nie mogę jeszcze o niej powiedzić.
Mam jednak propozycję zajrzyj może tutaj, takie zestawienia dla Ciebie od dobrego clemkowego dostawcy :hug:
Nie mogę nic powiedzieć o dereniach, jeszcze za wcześnie, jednak nie wyglądają na zmarznięte.
U mnie także jeszcze nie kwitły, ale daję im czas, bo to niewielkie i młode drzewka ;)
Gosiu kiedy właśnie wolałabym leniuchować kiedy pogoda nie dopisuje :placze: teraz nie ma warunków do lenistwa, dodatkowo idą świeta :whistle:
"Jak żyć .... Panie Premierze ..." :jeez:
Cóż poradzić, co będzie :whistle: może jutro będzie lepiej ;)
Marta i tak będzie, nowe odmiany na soltiery już wypisane :rotfl1:
Flamullę już miałam kiedyś, jednak nie przezimowała w skrzyni.
Jest piękna i cudnie pachnie, ona właśnie z tych tarasowych, niewielkich, kwiaty ma jak puszki w wielkiej obfitości :woohoo:
Znalazłam kawałek fotki :comp:



Termin szkołkowania umówiony, mam nadzieję do tego czasu ozdrowieć cudownie, tym bardziej, że jak mówiłam mowy o zwolnieniu nie ma :coffe: do poniedziałku mam czas :whistle:
Miruś napisałam pw, oczywiście, że trawa, dopisałam ;)
Marzenko miło, że się podoba, dziękuję :hug: drewniana będzie urocza :woohoo:
U mnie byłaby zbyt przewiewna jednak :oops:
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2012 10:42 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Mar 2012 23:14 #15431

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Nadrobiłem zaległości u Ciebie, jeszcze zajrzę do mamuśki i idę spać. Już śpię na siedząco. Ostatnio nie mam czasu na forum :blink: działka, jakieś inne zajęcia i noc mnie zastaje. A jakoś już mnie mam siły siedzieć do 2-3 w nocy przed kompem. Byle do maja i cały miesiąc praktyki w szkółce... raj na ziemi :lol: :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 23 Mar 2012 23:45 #15441

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Jolu, kawał ziemi masz teraz do obsadzenia. Na najbliższy wyjazd do Krzywaczki musicie z Martą zabrać przyczepkę. Zostaw też trochę miejsca na nowe hostki.
Jakoś strasznie mało wzeszło mi krokusów po zimie, a rosną w koszykach i brak objawów żerowania nornic. Może jeszcze się pokażą.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 07:09 #15459

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
pamelka wrote:
Aga ...... Moje zimowane z donicami w domu także zaczęły rosnąć, część fuksji ruszyła, datury tylko dwie póki co :whistle:

Joluś ja też posadziłam lilie w donice, chcę mieć na tarasie troszkę tych pachnideł, dziś pozostałe wysadzę do ogródka :P U mnie przechowały się sadzonki tylko jednej odmianki coleuska ( od Ciebie :kiss3: ) drugi czerwoniutki niestety nie przetrwał :( Jeden pojemnik z sadzonkami pelargonii zaatakowały mi mszyce , wczoraj wyniosłam na taras i pryskałam.....i zapomniałam wnieść na noc do domku, ale widzę, ze nic im nie jest :)
Fuksji już nie sadzę......to znaczy....staram sie nie sadzic, bo jak zobaczę jakąś ładną na rynku....to nie wytrzymuję i kupuję, bo baaaardzo mi się podobają, ale one u mnie jakoś strasznie przyciagają mączlika szklarniowego i obiecałam sobie, ze zrezygnuję z nich......cóż jak często tylko na obietnicach się kończy B) :lol: W tym roku poszałm w begonie....ciekawe jaki będzie rezultat :garden1:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 10:47 #15486

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Igorku jakoś tak zauważyłam Twoją mniejszą aktywność na forum, pomyślałam więc dwa FO to już wyzwanie :silly: Ja nawet nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie dlaczego .... a co tam, idzie sezon czas swoj poświęcę jednemu tylko :flower2:
Witaj Romku :hug: cieszę się , ze znalazles chwilę, abuy do mnie zajrzeć :thanks:
U mnie pomimo jesiennego wysadzanie wielu, jak mi się wydawało cebul także posucha. Nornic nie mam i cenbulowych także mało :silly: Mam nadzieję, że z roku na rok będzie przybywało :flower1:
Na hostki mam miejsce, dziękuję :kiss3: dosadziłam tylko kilka kulek aby urozmaicić nieco rabatę, a kiedyś, jak cień się rozrośnie :whistle: będzie jeszcze więcej miejsca na cienioluby :woohoo:
Aga pelargonie sa silnymi roślinkami i ekstremalne warunki im nie straszne, noc mieliśmy zdaje się bez przymrozków, ale ja oleandry wniosłam do środka. Kiedyś zapomniałam i buedne musiały przezyć -5 :jeez: drugi rok dochodzą do siebie :oops:
Koleusów mam poletko i jeszcze trochę wysianych, zrobię sadzonki i podrzuce, bo to wdzięczne, kolorowe wypełniacze.
Z maszycami nie miałam jeszcze problemów w tym roku, ale czekam niech no datury rozwiną liście, będzie polowanie :club2:
Fuksje pryskałam chyba raz tylko w ubiegłym roku i to nie wszystkie, a miałam ich kilkanaście donic, nie chorowały bardzo.
Z niepokojem obserwuję, które udało mi się przezimować, bo kiepskie mam raczej doświadczenie w tej dziedzinie :oops:

Dzisiaj zakątek hortensjowo-modrzewiowy, a raczej wschodnio-tarasowy ;) Tutaj rabatki są wąskie raczej, w zamiarze miały zasłonić ogrodzenie docelowo i zachwycać kwitnieniem, ale ..... jakoś tak się długo zbierają ;)

Hortensje
tu w tle pnąca MIRRANDA






Hortensja bukietowa 'Le Vasterival' ® ('Great Star')


pienna Vanilla Fraise /ciekawe, jak zimowała?/


bukietowa Limelight?


za hortensjami bardzo ekspansywny clematis Preacox





Ketmie syryjskie




'Purpureus Variegata'




Modrzewie
Pendula


Various Directoins


Stiff Weaper


Blue Dwarf




Diana /jeszcze maleństwo, teraz już podrosła ;)


Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2012 10:48 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 11:22 #15496

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Masz modrzew Diana? :woohoo:

Ja się na igiełkach kompletnie nie znam, ale ten modrzew już przyuważyłam :search:
Pewnie nie kupowałaś w naszych okolicach...
A wczoraj w ogrodniczym zastanawiałam się nad Stiff Weaper, kosztował 36 zł :huh: . Nie wiem czy to dużo, czy w sam raz, i tak muszę go mieć :P
Oglądałam też kulki, ale głównie ceny :eek3: . Jakiś żywotnik na małym kijku 154zł :eek3: i to na Zemborzyckiej, zawsze myślałam, że tam ceny są do przyjęcia :blink:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 11:24 #15498

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Martuś mam dwie Diany, jak już strzelą igłami postaram się zrobić fotki.
154 :eek3: to cena nie do przyjęcia :club2:
Za moje na kijkach płaciłam coś w okolicach 30 :silly:
36 za Stiff Weepera może być zatem ;)
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2012 11:25 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 11:56 #15503

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Skoro Ty tak mówisz, kupuję w poniedziałek :woohoo:

Lecę dalej wywalać trawę :ouch:

:bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 18:19 #15568

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Pamelko piękne hortensje bukietowe , ja mam dopiero młodziutkie .
Bardziej zawsze lubiłam te ogrodowe , ale ostatnie lata to nie wypał .
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 20:05 #15618

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta także dzisiaj M usuwał trawę, modernizacja rabaty wzniesionej pełną parą.
Kupiliśmy kratki i będzie tło dla clemków i różyczkowy kącik.
Trzeba tylko jeszcze zaimpregnować, ale to już po niedzieli ;)
Gieniu moje hortensje są właśnie jeszcze młodziutkie :oops: kwitną nieśmiało, więc bardzo ostrożnie pokazuję ich fotki :whistle: Najładniejsze w ostatnim sezonie były BOBO i Vanille Friase :flower2:

No właśnie, zdrowie nie dopisuje, ale jak tu usiedzieć w domu :club2:
Miałam już dzisiaj lekarza wzywać, bo po lekach człowiek jakiś taki słabowity :placze:
Jednak jakże zostawić lilie, które już kły mają kilkucentymetrowe ??? liliowce i irysy podobnie??? Taka przesyłak od dostawy przyszła, ze termin wkładać do ziemi już ostatni :silly:
Musiałam urządzić miejscówki ;) Zrobione ;)

Pięknie rozkwitły kolejne krokusy, przebiśniegi i przylaszczka, o której zupełnie zapomniałam, a mam, jak się okazało :woohoo:
Jutro może fotki jakoweś cyknę, jeśli sił wystarczy :oops:

Widoczek tymczasem na dobrą nockę zostawię :hug:
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 20:10 #15620

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Jakieś paskudztwa w powietrzu muszą szaleć: mój Młody dziś 39.5... okropność... już trzeci weekend z rzędu na zmianę mają gorączkę...
Nie szalej zatem... bo leki chwilowo tłumią objawy, a organizm musi walczyć...
Niech się M wykaże... potem ewentualnie mała gratyfikacja ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 20:32 #15638

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Bukietówki piękne, mi szczególnie podoba się Great Star i czuję duży niedosyt, bo moja bardzo kiepsko kwitła :( Mam nadzieję, że w tym roku po przesadzeniu się poprawi...
Nie można się forsować, jak się jest chorym! :hammer: I się nie tłumacz kiełkami u lilii, bo one sobie spokojnie mogły w lodówce poleżeć i poczekać!
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 21:13 #15674

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Jola, ty się nie wygłupiaj tylko maszeruj do łóżka z lekami :hammer: Ogród nie zająa, nie ucieknie.
Po ostatniej chorobie, do dziś czuje jakieś niedomagania :jeez:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) 24 Mar 2012 21:24 #15690

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Jolu piękne hortensje, a szczególnie ta biała bukietówka . Kuleczki mogę podglądać u Ciebie i Pawła ,ale u siebie raczej takich pięknotek nie widzę :whistle: Kuruj sie wnuk też coś sobie podłapał, nawet kotek zaczyna kichać . Chyba troche za długo był ze mną na ogródku :whistle:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.501 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum