TEMAT: Piotrkowe działkowanie

Piotrkowe działkowanie 01 Mar 2016 21:43 #440342

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ptaków w okolicy faktycznie nie brakuje ale to związane jest z bliskością Odry i nadodrzańskich dzikich lasów. Jak w niedzielę przyjechałem na działkę latał nad nią sporych rozmiarów ptak drapieżny, którego nie mogłem rozpoznać. Nie był to żaden z tych, które wcześniej widywałem. Zobilemkilka zdjęć i w domu porównałem z ptakami drapieżnymi w katalogu ptaków i wyszło mi, że to orzeł przedni :supr3:





Jak już o ptakach to jeszcze tego samego dnia zaobserwowałem na niebie

Żurawie








Gęsi


I sikorki przy karmniku






Ptaki obserwowałem w czasie gdy naciągałem nową folię na foliowiec. Pogoda była odpowiednia i choć nie planowałem zakładania folii to po przyjeździe stwierdziłem, że następna dobra pogoda może szybko się nie przytrafić. Udało mi się zrobić foliowiec prawie w całości, zostało do zrobienia jeszcze okno i drzwi. Tak się robiło





By przykręcić listewki mocujące folię musiałem zbudować prowizoryczny pomost nad rabatą z wychodzącymi tulipanami


A na koniec dnia tak wyszło. :)


Wiosennie na rabatkach














Na koniec widoczek ogólny


Dziś rano zaskoczenie za oknem - śnieg :supr3: I do tego nie tylko przyprószyło ale konkretnie posypało. Chyba w jedną noc spadło więcej śniegu niż przez całą zimę. Przed pracą jeszcze pojechałem na działkę specjalnie aby zrobić kilka zdjęć działki w zimowej szacie, bo popołudniu pewnie już by tak ładnie nie wyglądała. Zdjęcia jeszcze nie ściągnięte z aparatu i nie wiem nawet jak wyszły. :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Amarant, edulkot, broja, dorcia7


Zielone okna z estimeble.pl

Piotrkowe działkowanie 01 Mar 2016 21:47 #440344

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Piękny foliowiec wyszedł :bravo: ale będę zbiory w tym sezonie ;)

Piotrkowe działkowanie 01 Mar 2016 22:29 #440373

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Piotr tunel pierwsza klasa,ja będę stawiać na jesieni,akurat jak wykopię truskawki będzie miejsce. Twoje zdjęcia ptaków bardzo lubię oglądać - to znak,że dla Ciebie fauna i flora są nierozerwalne. Nie wiem jak krokusy na działce, ale te w ogródku pod blokiem dziś rano wyglądały tak:

DSCN1353-2.jpg
:jeez: Mam nadzieję,że to białe brzydkie szybko zginie, jedyna pociecha to taka,że zawsze to zapas wilgoci na wiosnę ;)

Piotrkowe działkowanie 01 Mar 2016 22:56 #440382

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Marzenka wrote:
Mam nadzieję,że to białe brzydkie szybko zginie, jedyna pociecha to taka,że zawsze to zapas wilgoci na wiosnę ;)

Jak dla mnie to białe jest piękne i tylko szkoda, że tak późno i na tak krótko :) A co do nawilżających właściwości śniegu to uważam, że to najlepszy nawilżacz ziemi zwłaszcza jak topnieje powoli.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, dagmarazap

Piotrkowe działkowanie 01 Mar 2016 23:15 #440400

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Piotrze !Bardzo fajnie wyszedł tunel, jesteś bardzo dokładny. Ja założyłam okna na inspekt . Niech ziemia się grzeje. . Orzeł piękny !

Piotrkowe działkowanie 02 Mar 2016 01:24 #440415

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
U Ciebie piękny początek wiosny. Cebulowe takie, jak u mnie, ale krokusy to przepiękne. Ile lat one rosną? Jak kupiliśmy dom, to w ogrodzie były skupiska krokusów,chyba nigdy nie rozsadzane. Ale z powodu tak dużej ilości, to bardzo słabo kwitły i trzeba było je wykopać i podzielić. A u Ciebie tak, jakby to nie miało znaczenia. I te piękne zdjęcia. Masz fotograficzny talent. :bravo:

Piotrkowe działkowanie 02 Mar 2016 06:24 #440419

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Piotrze.Piękne zdjęcia ptaków,zwłaszcza rozbawiła mnie sikorka.Fajny foliaczek, o takim marzę .Pozdrowionka

Piotrkowe działkowanie 02 Mar 2016 07:06 #440422

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Widziałam u Ciebie wierzbę z "kotkami". To chyba sachalińska ;) Kiedyś posadziłam gałązki do ziemi, takie kupione wiosną do dekoracji. Przyjęły się oczywiście u mnie na działeczce i u mojej mamy. Ale wyobraź sobie że teraz rosną takie zwykłe bez tych płaskich ozdobnych gałązek.

Piotrkowe działkowanie 02 Mar 2016 08:47 #440443

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
merlin wrote:
U Ciebie piękny początek wiosny. Cebulowe takie, jak u mnie, ale krokusy to przepiękne. Ile lat one rosną? Jak kupiliśmy dom, to w ogrodzie były skupiska krokusów,chyba nigdy nie rozsadzane. Ale z powodu tak dużej ilości, to bardzo słabo kwitły i trzeba było je wykopać i podzielić. A u Ciebie tak, jakby to nie miało znaczenia. I te piękne zdjęcia. Masz fotograficzny talent. :bravo:

Moje krokusy rosną w tym miejscu dopiero 5 rok ale były posadzone rzadko. W innym miejscu mam krokusy sadzone gęsto i w tym roku też będę je wykopywał i sadził jesienią ponownie. Wszystkie cebulowe wymagają co pewien czas wykopywania, mnie prócz krokusów czeka wykopywanie niektórych tulipanów. Wyrastają kępki liści z których nic nie kwitnie.

Bożka aby sachalinka miała te "łosie" spłaszczone gałęzie wymaga solidnego przycinania. To właśnie przycinanie powoduje, że odrastają młode gałęzie z tendencją do spłaszczania się i skręcania.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 02 Mar 2016 09:23 #440453

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Dzięki spróbuję może przyciąć w tym roku, może coś z tego będzie. (kiedy ciąć).
A ja swoje tulipany wykopuję co roku, a właściwie to sadzę w doniczkach jesienią a po przekwitnięciu wykopuję doniczkę i pozostawiam do wysuszenia w ustronnym miejscu. Troszkę pracy , ale efekt całkiem niezły więc póki zdrowie pozwala..... :fly:

Piotrkowe działkowanie 02 Mar 2016 11:21 #440508

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Piotrze fajny masz ten foliak, jego konstrukcja jest drewniana czy metalowa?
A wiosennie masz cudownie :flower2:

Piotrkowe działkowanie 02 Mar 2016 20:59 #440719

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Bożka wrote:
Dzięki spróbuję może przyciąć w tym roku, może coś z tego będzie. (kiedy ciąć).
A ja swoje tulipany wykopuję co roku, a właściwie to sadzę w doniczkach jesienią a po przekwitnięciu wykopuję doniczkę i pozostawiam do wysuszenia w ustronnym miejscu. Troszkę pracy , ale efekt całkiem niezły więc póki zdrowie pozwala..... :fly:

Ciąć należy jak przekwitnie gdy zaczynają opadać kotki. A dużo masz w tych doniczkach cebulek i doniczek później do przechowywania? Jak ja bym tak miał robić moimi tak na oko pięciuset cebulami tulipanów to chyba nie dałbym rady :rotfl1: A później miejsce na przechowanie tego wszystkiego :jeez: nie dałbym rady.

Majko, konstrukcja jest drewniana przeze mnie zaprojektowana i wykonana :wink4: Miałem kiedyś metalowy ale zawsze miałem problem z mocowaniem folii czy jakiś dodatkowych elementów wewnątrz. Dlatego zdecydowałem się na konstrukcję drewnianą, która takich problemów nie sprawia. :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2016 21:00 przez piotrek_ns.

Piotrkowe działkowanie 03 Mar 2016 22:08 #441116

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Dzisiaj wspomnienie niedawnej zimy :) Rano, jeszcze przed pracą specjalnie pojechałem na działkę aby zrobić zimowe zdjęcia.

W drodze


Przed działką






Panorama








Krokusy w śniegu














Po dwóch dniach po śniegu została tylko woda w beczce :) Przyda się :wink4:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Amarant, dagmarazap, Monika-Sz, broja, Kasionek

Piotrkowe działkowanie 04 Mar 2016 20:47 #441393

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Piotrek ależ mnie zmroziło......brrrr, teraz snieg? wiosnę chcemy.....ja mam.

Piotrkowe działkowanie 04 Mar 2016 21:33 #441435

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ewo tak było we wtorek ale dziś to już inna bajka, słonko, odrobina ciepełka i rozkwitnięte krokusy i przebiśniegi :)













Ciemiernik lekko czerwony powoli rozkwita


O tym, że jeszcze parę dni temu było wkoło biało ślad został pod foliowcem, gdzie śnieg zsunął się z foliowca i utworzył grubszą zbitą warstwę.


Chyba nie wszystko wzejdzie. Tulipany botaniczne już powinny się pokazać ale nie ma nawet kiełków. Rozgrzebałem nawet wierzchnią warstwę ziemi ale na nic się nie natknąłem :(


Paskudne ptaki wyciągają znaczniki, całe szczęście, że jeszcze ich gdzieś nie przenoszą, bo wtedy to dopiero byłby kłopot.


A nad głową słyszałem charakterystyczne pogwizdywanie kani rudej :)






Zdjęcia może nie najlepszej jakości ale latały dość wysoko i szybko. Trudno było uchwycić je w kadrze. Jak jutro będzie taka pogoda jak dziś to może w końcu uda mi się zrobić oprysk miedzianem. No i muszę zaglądnąć pod osłony czy nie jest tam za ciepło. I czas zacząć robić porządki na rabatach :) Wiosna coraz bliżej, tak kalendarzowa za niewiele ponad dwa tygodnie :wink4:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, Amarant, edulkot, izy10, zanetatacz, kwiatywewłosach

Piotrkowe działkowanie 04 Mar 2016 22:04 #441467

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Jak nie wyjdą tulipany botaniczne, to mogę Ci dać. Mam w 3 kolorach, a koniec maja-początek czerwca (jak pozasychają szafirki) będę zmieniała pasmo bylinowe, to oprócz szafirków wykopię taż tulipany i inne. :wink2:

Piotrkowe działkowanie 05 Mar 2016 20:49 #441789

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
merlin wrote:
Jak nie wyjdą tulipany botaniczne, to mogę Ci dać. Mam w 3 kolorach, a koniec maja-początek czerwca (jak pozasychają szafirki) będę zmieniała pasmo bylinowe, to oprócz szafirków wykopię taż tulipany i inne. :wink2:

Tulipanów botanicznych mam trochę na działce, jesienią dokupiłem cebulki tulipana Klasjusza Tubergen's Gem i jak na razie ich nie widać :unsure: Może posadziłem je za głęboko i wyjdą za chwilę, poczekamy zobaczymy.

Dzisiejszy dzień nie zapowiadał się dobrze, bo rano niebo szaro bure i wydawało się, że będzie tak przez cały dzień. Na szczęście popołudniu wyszło słonko i dzień od razu stał się piękniejszy :D Dziś na działce był dzień sprzątania i opryskiwania, w końcu udało mi się zrobić oprysk miedzianem :) Zużyłem 10l płynu i ledwo mi na wszystko starczyło, najwięcej poszło oczywiście na brzoskwinie.

Cały dzisiejszy dzień Riko, po raz pierwszy, spędził z nami na dziłce




W inspekcie temperatura bardzo przyjemna


I widać kiełkującą rzodkiewkę


Rabatka


A dziś na niebie królowały żurawie :)






Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Margo2, chester633, Amarant, dagmarazap, edulkot, Monika-Sz, wxxx-a, broja

Piotrkowe działkowanie 05 Mar 2016 20:57 #441798

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Rzodkiewka, twarda sztuka...przy takiej pogodzie wyszła z ziemi :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.711 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum