TEMAT: Piotrkowe działkowanie

Piotrkowe działkowanie 05 Mar 2016 21:56 #441834

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Słonko dogrzało to i rzodkiewki pchają się do ciepełka.
Riko fajny gość :hearts: czy on rzadko bywa na działce, że to taki ewenement ?
10 litrów miedzianu to tylko 2 opryskiwacze, ja zużyję pewnie 2 razy tyle :funnyface: tylko niech aby ze dwa dni będzie pogoda ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Piotrkowe działkowanie 05 Mar 2016 22:30 #441844

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Riko jest młodym 7 miesięcznym szczeniakiem i jesienią nie zabieraliśmy go jeszcze na działkę, bo był za młody i mało posłuszny. Dopiero od tego sezonu będziemy go zabierać regularnie na działkę. Był już kilka razy na działce ale tylko przez chwilę a dziś był pierwszy raz przez cały dzień. Tak się wybiegał, że pod koniec dnia wskakiwał żonie na ręce, bo chciał już chciał spać ze zmęczenia :) Teraz śpi i odpoczywa i nic mu się nie chce a zawsze wieczorem miał największą ochotę na zabawę :rotfl1:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, dagmarazap, edulkot

Piotrkowe działkowanie 05 Mar 2016 23:30 #441870

  • Roma
  • Roma's Avatar
Piotrku u Ciebie temperatura była o całe 10 stopni wyższa niż u nas na północy ale i tak udało mi się trochę popracować w ogrodzie.Też nad głowami przelatywały(chyba) gęsi.Jesienią muszę koniecznie dosadzić cebulki krokusów i tulipanów botanicznych,takie wczesne kwiaty najbardziej cieszą oko.Psiaka macie ślicznego.

Piotrkowe działkowanie 06 Mar 2016 09:02 #441909

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Piotrze.Jaki porządek w ogródku-widać pracowicie spędziliście czas.Psiurek zabawny,zapewne wiele radości przyniosą mu wypady na działkę.Oj czeka Cię szkolenie małego szkodnika,a może już jest grzeczny i ułożony ,i w ogrodzie tylko po ścieżkach bryka?Dziękuję za piękne zdjęcia masz cudne krokusy, zwłaszcza re białe z granatowym cieniowaniem od dołu.Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Piotrkowe działkowanie 06 Mar 2016 09:58 #441924

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Od rana rzęsiście pada deszcz, bez wiatru pada równo aż słychać jego szum za oknem. Dobrze, że na dziś niczego nie planowałem na działce, bo nic z te go by nie wyszło.

Romo, ta temperatura to była w inspekcie na dworze było dużo chłodniej, w cieniu ok 9-10 stopni. Wczoraj też gęsi latały ale zdjęć im nie robiłem.

Kasiu, Riko dopiero się uczy i jest na razie małym niszczycielem ale mam nadzieję, że uda się go wyuczyć, którędy się chodzi. Na razie planuję jakieś drobne ogrodzenia rabatek aby wskazać mu właściwe ścieżki. Tak zrobiłem z jego mamą i szybko nauczyła się którędy wolno chodzić a którędy nie. On jest do niej bardzo podobny więc myślę, że się nauczy :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 06 Mar 2016 17:41 #442077

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ja niestety planowałam na dzisiaj opryski miedzianem ale niestety po 14-tej zaczęło padać :( W tym roku likwiduję jedno z ogrodzeń ale obawiam się,że moje psiaki nie uszanują zakazu.Dopóki na podwórku jest spokój to na rabatę nie wbiegają ale jak coś (ktoś) pokaże się za płotem to idą na oślep a rabata jest akurat pomiędzy furtką a bramą :jeez: Też pewnie będę musiała znowu coś wymyślić. :think:

Piotrkowe działkowanie 06 Mar 2016 20:48 #442220

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Romo przy twoich pieskach na pewno rabatka potrzebować będzie pewnej solidnej ochrony :) Riko nie jest duży ale widziałem już, że przy biegu potrafi nieźle zryć ziemię więc wszędzie tam gdzie będzie mógł przebiegać na skróty, będę stawiał przeszkody :)

Wczoraj zdjąłem wszystkie zimowe okrycia. Czosnek bardzo ładnie przetrwał czas zimy


Rabarbar chyba za szybko wystartował


Tak jak róże


A hiacynt z pod przykrycia ma żółte liście i spory pąk kwiatowy


Zrobiłem też przegląd krzewów i na jagodzie kamczackiej widać już spore pąki kwiatowe


i na agreście krzaczastym też już coś zielonego widać :)




Reszta na razie śpi.

Ciemierniki




Tulipany greiga coraz większe ale jeszcze bez paków


Bratki kwitną


Krokus we floksie szydlastym


I odmianowe krokusy już w pąkach


I pierwsze pąki narcyzów :)


Paskudy ogrodowe - latające szkodniki :angry: Ostatnio tak zryły rabatę, że wykopały floksa i irysa brudkowego
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, Marzenka, Amarant, Monika-Sz, zanetatacz, kwiatywewłosach

Piotrkowe działkowanie 07 Mar 2016 21:31 #442558

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale masz pięknego psiuna
Uwielbiam takie kudłacze
Za tę wiadomość podziękował(a): piotrek_ns

Piotrkowe działkowanie 07 Mar 2016 21:40 #442566

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Wiosny u Ciebie już sporo i aż miło popatrzeć..ale serce bezkonkurencyjnie skradł psiunio :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): piotrek_ns

Piotrkowe działkowanie 09 Mar 2016 23:14 #443241

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Kudłacz jest w domu jak najmłodszy synek - rozpieszczany na maksa :) Ale mimo to daje się go trochę układać coby się słuchał :D I na razie dobrze idzie jak na jego młody wiek.

A co do wiosny to w tym roku mimo wszystko jest wolniejsza niż w zeszłym :P W zeszłym o tej porze kwitły już krokusy odmianowe i pąki kwiatowe pokazały hiacynty. A w tym dopiero odmianowe ledwo pąki pokazują.



Pierwszy widoczny pąk tulipana


Coraz śmielej kwitną cebulice


W inspekcie pokazały się pierwsze rzodkiewki


Poplątane gałęzie z kotkami wierzby sachalińskiej


Zachód słońca w poniedziałkowy wieczór


Coraz dłuższe dni sprawiają, że więcej czasu spędzam na działce i jak wracam do domu to już nie mam sił na nic. Gdy siadam do kompa sił starcza mi góra na godzinę i już robię się senny :ohmy: Jak tak dalej pójdzie znowu zabraknie mi czasu na forum :( Na oknie wzeszły już papryki i gazanie :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, Amarant

Piotrkowe działkowanie 10 Mar 2016 07:17 #443261

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Piotr :drink1: (to jest kawa),wierzba sachalińska teraz dopiero błyszczy :woohoo: ,wiosna u ciebie w ogrodzie na całego, świetnie pokazujesz budzącą się wiosnę.....ja oczywiście czekam na ptaki ......żurawie są i u nas, może mniej jak całe ,,loty'' które pokazujesz u siebie :woohoo: .Ktoś ostatnio na Forum pytał o cięcie róż, twoje z takimi przyrostami zapewne ,,trza'' ciąć....ciekawe co na to mądrzejsi Forumkowie mający większe doświadczenie w uprawie tych pięknych krzewów.... :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): piotrek_ns

Piotrkowe działkowanie 10 Mar 2016 07:55 #443268

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiosna może i ogólnie jest spowolniona, ale u Ciebie tego nie widać - gna co sił!
U mnie jeszcze nic nie kwitnie... to przynajmniej sobie popatrzę.
Oby pogoda sprzyjała nam w weekend!
Pozdrawiam...

Piotrkowe działkowanie 10 Mar 2016 20:34 #443544

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Pawle wiosna budzi się ale tak jakoś na raty, z przestojami. Co jakiś czas oś podrośnie, zakwitnie aby za chwilę zatrzymać się i czekać na następne podrośnięcie. A z cięciem róż jeszcze poczekam, bo pogoda jeszcze nie stabilna, poczekam jak zrobi się cieplej przez dłuższy czas.

A prognoza na weekend jest kiepska - zimno z deszczem :( A miałem plan aby zacząć obornik na rabatach przekopywać, bo czas nagli.

Widzisz Aga, teraz to ty podpatrujesz u mnie a jak moje przekwitną to ja będę podglądał u ciebie :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 12 Mar 2016 10:37 #443961

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
U mnie do takiej wiosny daleko. W ogrodzie przepracowałam jeden dzień (przypomniałam sobie jak to jest zaplanować godzinkę prac a kończyć o zmierzchu :rotfl1: ), następnego dnia spadł śnieg, znaczy masa śniegu :) Aktualnie jestem po kolejnych roztopach i znów prószy..., ale co tam, wiosna w końcu przyjdzie :)

Piotrkowe działkowanie 12 Mar 2016 10:52 #443962

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Tłoczno na Twoim niebie :)
Ogródek wysprzątany, trochę zazdroszczę.Riko cudny.
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Piotrkowe działkowanie 12 Mar 2016 19:27 #444159

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Piotrze, jaka u Ciebie już zachwycająca wiosna :eek3:

Piotrkowe działkowanie 12 Mar 2016 20:35 #444194

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tej jesieni muszę koniecznie zainwestować w cebule krokusów i innych kwitnących wczesną wiosną bo u mnie do czasu tulipanów nie ma żadnego koloru :(

Piotrkowe działkowanie 13 Mar 2016 20:56 #444707

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Witaj Piotrze :bye: Wpadłam z rewizytą i podziwiam, jaki z Ciebie pracuś. Twoja działeczka jest zadbana i wciąż się zmienia. Jesteś niesamowity.
Będę zaglądać w tym sezonie, żeby zobaczyć, co nowego dzieje się w Twoim ogródku. Pozdrawiam :flower2:
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2016 20:56 przez Adela.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.475 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum