TEMAT: Chesterowa ostoja-nasz ogród

Chesterowa ostoja-nasz ogród 25 Lut 2013 08:22 #128805

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
O ja też czekam na swoją Pontyjkę. Dostałam ją w prezencie w zeszłym roku i u mnie będzie to dopiero debiut, a podobno przepięknie pachną. :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Chesterowa ostoja-nasz ogród 25 Lut 2013 10:05 #128853

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-w takim bądź razie, Ty spokojnie możesz znakować swoje rośliny w przeciwieństwie do mnie :P Z tego co wiem to nie tylko moje wnuki w ten sposób oznakowały nam rośliny :devil1:
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 27 Lut 2013 19:08 #129747

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Daniela, dla mnie zapach azali Pontyjskiej jest dosłownie powalający na kolana :thanks: - jest jedyny w swoim rodzaju.Mam dylemat-muszę swoją przenieść w inną część ogrodu-tylko czy nie ucierpi na kwitnieniu.Do jesieni nie mogę czekać bo Azja ,robi sobie pod nim legowisko i przy okazji niszczy krzew a czasami lubi sobie dołek wykopać :pinch: .

Roma, :hug: :flower2:
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 27 Lut 2013 19:27 #129760

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Pawle jeśli wykopiesz z dużą bryłą korzeniową to możesz przenosić teraz wczesną wiosną. Ja w tamtym roku od znajomych dostałam pontyjkę, duży krzew, posadziłam i nawet kwitła tego samego roku. :lol: Jak z oznakami wiosny u Ciebie? Bo u mnie już są. :dance:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 28 Lut 2013 07:37 #129883

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Małgosiu, dziś zrobię fotki i wieczorem wstawię na Forum.Krokusy,tulipany botaniczne,przebiśniegi,ciemierniki -wszystko ,,pcha''się ku słońcu.Naparstnice mają zielone listki jakby zimy nie było,żurawki,bergenie,dąbrówka,jasnota pięknie przezimowały-oby na finiszu pogoda nie spłatała nam figla :mad2: .W zeszłym roku przemarzły mi żarnowce które zniszczył mróz przy -7 w kwietniu zeszłego roku.Narazie są piekne-zieloniutkie,tylko co będzie jak temperatura podskoczy do zapowiadanej na 11-12.03....+12 :supr3: ,chyba nie bedę ich odkrywał..... :bad-idea: . :bye:
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 28 Lut 2013 08:21 #129906

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Paweł, ja też zaczynam się obawiać powrotu mrozów :unsure: . Jak ja wczoraj zobaczyłam ile roślin ruszyło po zimie :blink: , to aż byłam w szoku. Kiedyś przymrozek majowy zatłukł mi wierzbę Hakuro :dry:. A przecież teraz mogą być jeszcze niższe temperatury niż w majowe noce i poranki :angry: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 28 Lut 2013 09:29 #129933

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Pawle ja bym tak rąk nie załamywała powrót o tej porze roku temperatur do -7oC krzywdy roślinom nie zrobi. Myślę, że nie ma też co się spieszyć z odkrywaniem roślin przy krótkotrwałym skoku temperatury w okolice 12oC. Ja na razie obserwuję przyrodę i nie wykonuję nagłych ruchów w ogrodzie. :wink4: Dziś idę przyciąć powojniki. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2013 10:05 przez Gosia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 28 Lut 2013 09:34 #129938

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Paweł mam takie obawy jak Ty .

Gosiu a ja myślę że jeżeli w dzień będzie +12 a w nocy -7 to wiele roślin możemy stracić , tak już było w moim ogrodzie .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 28 Lut 2013 10:10 #129952

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Geniu, jeżeli te rośliny zostaną odkryte to nawet na pewno, ale jeśli pozostawimy je na razie tak jak są to nic im nie będzie, one tak szybko nie wejdą w stan wegetacji a nocą okrycie będzie je chroniło. Tak jak jesienią nie należy się spieszyć z okrywaniem roślin tak wiosną nie wolno się spieszyć z ich odkrywaniem a wówczas nic złego im się nie stanie. Poza tym jak już zaczynam odkrywać rośliny to też robię to stopniowo to pozwala im się przyzwyczaić do nowych warunków. Nigdy na przedwiośniu nie straciłam roślin, bałabym się natomiast tak niskich temperatur w maju. :wink2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 28 Lut 2013 13:30 #130017

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witajcie, kto może niech spojrzy na prognozy 16 dniowe :mad2: jakaś masakra na Mazowszu.Najpierw do +13, a potem w dół nocami do -11,opady śniegu i wszystkie z zimą połączone pogodowe atrakcje :pinch: - zima wraca :placze: .
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 28 Lut 2013 14:16 #130028

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Dlatego nie warto spieszyć się z odkrywaniem roślin. A co do kaprysów pogody to właściwie czego się spodziewaliśmy, w marcu jak w garncu i kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata. Czyżbyśmy zapomnieli stare ludowe porzekadła oparte na wielowiekowych obserwacjach? :wink4: Przecież to normalne zachowanie przyrody. Mogłoby tylko od czasu do czasu poświecić słońce, bo tego brakuje mi najbardziej. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 28 Lut 2013 15:06 #130041

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Pawle, ja na razie się cieszę, bo zima była łaskawa dla naszych roślinek! Trochę mrozu, trochę śniegu, wszystko tak jak trzeba :)
Ja żadnych roślinek nie okrywam, więc specjalnie się nie przejmuję nadchodzącą pogodą :whistle: Co ich nie zabije, to je wzmocni :happy:
A tak na poważnie, to mam wielką nadzieję, że ten rok będzie dobry, tzn. normalny. Teraz przed nami przedwiośnie, więc czas na stopniowe wybudzanie się roślin z zimowego snu :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 01 Mar 2013 11:41 #130297

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Gosiu, Dalu :bye:

a to moje oznaki wiosny


SDC11597.JPG


krokusy i przebiśniegi
SDC11598_2013-03-01.JPG



SDC11599.JPG



SDC11600.JPG

ciemierniki

SDC11606.JPG



SDC11609.JPG

dąbrówka wyglada bardzo ładnie

SDC11603.JPG

pąki na dereniu Kousa ,,Milky Way'' zdjęcie takie sobie
:oops: może w końcu zakwitnie :thanks: .
Temat został zablokowany.

Chesterowa ostoja-nasz ogród 01 Mar 2013 13:45 #130325

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
U Ciebie to dopiero wiosna zawitała. WOW

Dereń super, też na niego choruję.... w końcu pewnie kupię :club2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 08 Mar 2013 16:52 #132381

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Prześlicznie jest w Twoim ogrodzie :woohoo: , a te prognozy do - 15 nawet i mnie przerażają :evil:
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 08 Mar 2013 17:11 #132383

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Wiosna do Ciebie już idzie, choć zima z uporem też nie odpuszcza.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 09 Mar 2013 08:58 #132573

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Oznaki wiosny pewnie śpią pod śniegową pierzyną puchową ;) Bardzo ładny ogród,oczko :bravo: Śliczne jeżówki,takie same mam ;) A liliowce cuuudne,,,,ostania moja miłośc-ciągle je dokupuję :wink2: O i dziewiśćsił.u mnie jeszcze nie kwitł :(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Chesterowa ostoja-nasz ogród 12 Mar 2013 13:46 #133733

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Katik,Dorka,Aniu,Grzesiu - dziękuję za wizytę,po wiośnie zostało tylko wspomnienie,wszędzie biało-błee.... :mad2: ,nawet krokusy znikły pod grubą warstwą śniegu.Ta pogoda działa wyjątkowo na mnie destrukcyjnie-może za mocne słowo ale mam już dość.Jak chciałem podreperować nadwątlone siły i w planach miałem basen, to się rozchorowałem i tydzień ,,leżakowałem''w łóżku :cry3: ,teraz słońce gdzieś znikło za szarym firmamentem,a deprecha się pogłębia :mad2: .
W garażu od jesieni czeka pergola pod powojniki ,a w ogrodzie ławeczka którą całkowicie nie mam pojęcia gdzie zainstalować na stałe.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.537 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum