TEMAT: Jaśkowa Polana - zaprasza

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 07 Lis 2014 11:42 #311156

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tomku-jedynym ogrzewaniem u nas jest kominek z nadmuchem.Jest chyba jednak coś nie tak bo ciepło nie dochodzi do połowy pomieszczeń :sad2: Na normalną kotłownię nie możemy sobie pozwolić bo nie mam miejsca a i wygospodarować nie ma jak. Myślimy o zainstalowaniu w kuchni kominka z płaszczem wodnym ( a tak nie chciałam kaloryferów w domu) Może znasz inne rozwiązanie? byłabym wdzięczna :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 18 Lis 2014 23:11 #314539

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
O Jaśkowa polana nie śpi a ponoć zapadła w sen zimowy ??? ktoś tu kogoś w butelkę nabija he he he
to co tam jeszcze na Jaśkowej słychać śnieg spadł? deszcze padają? słonko świeci? roślinki rosną? opowiadaj Roma opowiadaj :)
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 19 Lis 2014 00:29 #314561

  • Roma
  • Roma's Avatar
Drogi Michale-w sen zapada Jaśkowa a nie jej mieszkańcy :P Przez cały sezon ogrodowy, chałupa zapuszczona,rodzina i przyjaciele zaniedbani więc teraz wreszcie nadchodzi czas na odrobienie zaległości w domu,wśród przyjaciół no i wreszcie dobra książka.
Na szczęście śniegu nie ma ale deszczu brak :( Czekam jeszcze na jedną dostawę róż i to już będzie koniec sadzenia na ten rok,pozostanie mi tylko zabezpieczenie niektórych roślin przed silnymi mrozami.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 22 Lis 2014 22:43 #315535

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Roma - a jakie plany szykuje nam Jaśkowa na sezon 2015?
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 22 Lis 2014 22:50 #315537

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wszystko zależy od tego jak bardzo będą kreatywni niektórzy forumowicze :P (liczę również na Ciebie) Mam problem jak zagospodarować pozostałe kawałki zieleni ale głowę zacznę Wam suszyć jak odzyskam fotki z komputera który padł :(

Coś już mi tam chodzi po głowie ale muszę to jeszcze jakoś sobie poukładać.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 22 Lis 2014 23:06 #315539

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ciekawe, co też ta nasza Romcia wykombinuje :whistle: ...
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2014 23:06 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 22 Lis 2014 23:15 #315542

  • Roma
  • Roma's Avatar
"Moja Droga" (jak mawia nasza koleżanka) Zbieram wszystkie sugestie i podpowiedzi(w tym oczywiście i Twoje) a jak przyjdzie wiosna to zobaczymy co będzie się działo :jeez:
Jedno wiem na pewno, że chcemy powiększyć taras przy domku na całej jego długości i jeśli się uda(czas i kasa) przesunąć ogrodzenie do drogi aby wnuki miały gdzie szaleć.Ogrodzenie tylko w tej części za domkiem dla gości.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 23 Lis 2014 10:11 #315581

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Roma wrote:
Jedno wiem na pewno, że chcemy powiększyć taras przy domku na całej jego długości

Proszę Pani, a parking na ,,motury'' przewidziano w tych pracach...... :think: :devil1: :wink4: .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 23 Lis 2014 10:46 #315593

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Romuś, zaglądam i czytam o dostawach róż :hammer: Koniec świata, podobno ogrodowanie na Jaśkowej się skończyło :whistle: Co z tym ogrzewaniem zrobiłaś? Już wszystko działa? Róże różami, ale w kuper musi być ciepło i jeszcze psy się przeziębią :hammer: :hammer:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 23 Lis 2014 10:57 #315596

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Roma wrote:
jeśli się uda(czas i kasa) przesunąć ogrodzenie do drogi aby wnuki miały gdzie szaleć.Ogrodzenie tylko w tej części za domkiem dla gości.

Romciu, Ty to potrafisz wykombinować, żeby mieć furtkę we właściwej pozycji :whistle: :rotfl1: :devil1: .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 23 Lis 2014 17:04 #315652

  • Roma
  • Roma's Avatar
Panie Pawle-parking na motory to rzecz ważna,przecież wiesz,że mój zięć również jest szczęśliwym posiadaczem owego jednośladu :P
Haniu-już nie jestem taka pewna czy one w ogóle w tym roku dotrą ale jeśli mam być szczera to wcale mnie to nie martwi.Ostatnio mieliśmy niezbyt przyjemną przygodę która kosztowała nas trochę nerwów (kasy też :jeez: ) Zapchała nam się kanalizacja, trzeba było rozkopać i użyć specjalistycznego sprzętu do jej udrożnienia.Walczyliśmy 2 dni.Z ogrzewaniem które mamy jeszcze trochę się pomęczymy,nie jest tak źle,kominek ma rozprowadzenie i wymuszony obieg ciepłego powietrza,jedynie nie dogrzewa sypialni i łazienki ale z tym, da się wytrzymać ;) Dodatkowo w kuchni mamy "kozę".
przysięgam,psy są bezpieczne :P
Edyto-niestety ale to nie ta strona ogrodzenia :( Przesunięte ma zostać to ogrodzenie za domkiem a to z furtką zostaje bez zmian, niestety :(
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 23 Lis 2014 17:14 #315654

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Romuś, współczuję przygody z kanalizacją. Kilka lat temu miałam to samo, z tym, ze u nas jest oddzielne wyprowadzenie z kuchni. Dlaczego tak? Pojęcia nie mam, kto i dlaczego taki idiotyzm wymyślił. Rura idzie pod chodnikiem, dalej pod dużą azalką, tujką, sosną, starą trzmieliną. Chodnik mogli sobie wysadzić w powietrze, ale roślin nie dałam ruszyć. Nic mnie nie obchodziło ich narzekanie, męczyli się sprężynami i myjką ciśnieniową, ale poszło. Pewnie, najłatwiej zamordować rośliny. Specjaliści z morskiej pianki. :hammer: :hammer: Jeżeli psy są bezpieczne, to z ogrzewaniem jest ok. :rotfl1:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 23 Lis 2014 17:19 #315655

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
U nas na szczęście jest w pewnej odległości od domu studzienka kanalizacyjna i jak się nam kiedyś zapchało, to udrożnianie odbyło się przez studzienkę :wink2: .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 23 Lis 2014 17:45 #315660

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kanaliza zapchała nam się poza domem na długości 15 metrów aż do szamba.Musieliśmy rozkopać do pierwszego kolanka i tam wprowadzić mechanicznego kreta,było ciężko :jeez: Prawdopodobnie powodem awarii były chusteczki higieniczne do pielęgnacji niemowląt, które się nie rozpuszczają.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 30 Lis 2014 18:52 #317755

  • Roma
  • Roma's Avatar
Starałam się jak mogłam aby znaleźć choć trochę kolorów wokół domu,było ciężko ;)

Berberys to krzew który cieszy oko nawet zimą
1-DSCF0004.jpg


2-DSCF0002.jpg


Irga zwyczajna jako ptasia zimowa stołówka :)
3-DSCF0009.jpg


Na różance niby już nic się nie dzieje ale kilka różyczek nie poddało się i walczy z niskimi temperaturami :flower2:

5-DSCF0014.jpg


6-DSCF0020.jpg


7-DSCF0013.jpg


Dzięcioł przyłapany przez okno

8-DSCF0001.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2014 18:53 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa zapada w sen zimowy- Czas na inne przyjemności 30 Lis 2014 19:19 #317759

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
O, widzę że wątek otwarty, to się szybko wproszę ;) Co tu dużo mówić, piękny ogród w pięknym otoczeniu :woohoo:
Kolorów jeszcze sporo, jak na koniec listopada.
Zastanawiam się tylko, w jaki sposób dochowałaś się takich dorodnych hortensji na piasku :eek3:

Widzę, że i u Ciebie są miejsca pozostawione bez ingerencji :happy: i wcale nie są przez to gorsze :)
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2014 19:19 przez Gabriel.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 30 Lis 2014 19:34 #317764

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
No nie Romciu, nawet u Ciebie kwitną róże a u mnie to już dawno, dawno nie :placze: . Moje śpią snem zimowym. A może to i lepiej. Kiedyś Iceberg kwitł jeszcze w grudniu a wiosną już go nie było :dry: . Nie ma to jak sobie zracjonalizować, zamiast się frustrować :devil1: .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 30 Lis 2014 20:17 #317782

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jeżeli tak u Ciebie wyglądają róże, to faktycznie masz jeszcze czas na kopczyki ;)

Mnie dzisiaj taki ranek przywitał :silly:


DSC_3529.jpg
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.631 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum