TEMAT: Jaśkowa Polana - zaprasza

Jaśkowa Polana - zaprasza 04 Gru 2014 19:51 #318683

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewo-bo ze mnie to takie pokręcone stworzenie, zawsze w kontrze do wszystkiego :P ale tak na poważnie,nie cierpię upałów :flower1:
Marysiu-mimo,że jestem zimowym ludkiem,nart nigdy na nogach nie miałam a zimą w górach byłam 2 x w życiu :( ale z kuligów korzystam ile się tylko da :teach:
Pawle- Wiem,wiem,że to Twoja ulubienica :)To jest ławeczka w werandzie a Neski wzrok mówi:
"Mogę prawda? nie będziecie mnie z niej wyganiać?" zresztą sam wiesz jako Ona potrafi być miła jak czegoś chce :P
Ewo- trochę roboty jest jeszcze do zrobienia a sam Skrzat może nie zdążyć do pierwszych śniegów :) Czekam z niecierpliwością na wnuka bo wstd się przyznać ale jak na razie to znam go tylko z fotek i filmików a Tytek ma już 3 miesiące :(
Ostatnio zmieniany: 04 Gru 2014 19:54 przez Roma.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana - zaprasza 05 Gru 2014 09:50 #318843

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
sierika wrote:
Romciu, jesteś pewnie wyjątkiem na FO z tym lubieniem zimy i śniegu, potrzebne nie tylko roślinom ale i nam....trochę oddechu od ogrodu....a potem nowy zapał......
Wnusio pisarz Ci się trafił........ :rotfl1:

Ja też uwielbiam zimę , tylko tę ze śniegiem ,nie taka szara i burą .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 05 Gru 2014 17:44 #318931

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kurka blaszka Jaśkowa otwarta :eek3: ... a co to się stało? :think:

Jak widzisz, Romciu, jestem i żyję :bye: . U nas po staremu :tongue2: . Z przygotowaniami do świąt nie ruszyłam nawet o milimetr, ale (o dziwo :whistle: ) mam to w nosie :lev: i dobrze mi z tym :happy3: .


Przesyłam całusy dla Ciebie :kiss3: i Jasia :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 05 Gru 2014 17:47 #318933

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
No to babcia zadowolona musi być :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 05 Gru 2014 18:19 #318949

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dorcia-chociażby dla Twojego wpisu było warto :kiss3: :kiss3: Niestety ale ja nie mogę liczyć na taryfę ulgową,Wigilia znowu na Jaśkowej :P ale nic to,damy radę :teach: Dopiero co niedawno skończyłam czesanie Babci(na dzisiaj) jestem tak zrypana,że ręki mi się nie chce podnieść. :jeez:
Konrad-pewnie,że zadowolona ale jak już wcześniej pisałam,bardzo się cieszę jak przyjeżdżają a jeszcze bardziej jak wracają do swoich domów :P
Informacja z frontu,zakończono ogacanie hortensji ogrodowych i oczyszczono hostowisko a także ogacono winorośl.Od jutra ściółkowanie obornikiem,wszystkiego co tylko się da :ouch:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 05 Gru 2014 18:30 #318955

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
hi hi hi tak chyba mają wszyscy zazdroszczę ci obornika. Ja dopiero muszę się rozglądnąć za tym dobrem :)będe miał tylko problem z transportem bo przecież w osobówce nie przewiozę tego :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 05 Gru 2014 19:27 #318986

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
To mówisz ,że przydałoby się i moje rośliny pookrywać :P .Jasiu narobi się teraz co nie miara przy okrywaniu takich krzaczorów hortensji,może to i dobrze ,ze moje słabo rosną :devil1: .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 05 Gru 2014 20:07 #319001

  • Roma
  • Roma's Avatar
Konrad-gdyby nie to,że produkcję obornika mam na miejscu to nie wiem jak byśmy sobie poradzili na tych piachach. :jeez:
Andrzejku-Przy okrywaniu pracujemy na dwie taczki,szef wozi a służba rozrzuca :P
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 05 Gru 2014 22:03 #319055

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Twoje rośliny to jednak mają dobrze :happy: Ja hortensji nie okrywam, nawet ogrodowych.
Tam gdzie nie chcą rosnąć, to żadnym sposobem nie da się im pomóc, za to w innym miejscu rosną bez problemu :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 05 Gru 2014 22:08 #319057

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gabrielu-w Twoim regionie jest chyba bardziej łagodny klimat a u nas często jest tak jak na Suwalszczyźnie :jeez: więc jak mam czym to staram się obsypać to i owo no chyba,że zaskoczy nas zima :( bo i tak czasami bywa.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 00:05 #319097

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Witaj Romciu :bye:
Piękna jest Twoja Polana. I piękne konie :lol:
Ten zakątek i hortensjowa rabata najbardziej zwróciły moją uwagę

Widziałam, że masz Magical Moonlight - czy jej łodygi są sztywne czy pokładają się pod ciężarem kwiatów?
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2014 00:05 przez affa.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 00:44 #319106

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bardzo mi się podoba wiadomość od Wnusia :hearts: Jak młody podrośnie, to będzie super wspomnienie!
Pamiętam, jak jako nastolatka znalazłam pocztówkę z życzeniami od Chrzestnej z okazji urodzin,.. pierwszych i zerowych :silly: Byłam zachwycona- taka pamiątka.. Ja się rodzę, a za kilka dni przychodzi pocztówka do mnie :woohoo:

Czytam o ogacaniu krzaczków- ja nadal nie kiwnęłam palcem w sprawie gałązek świerkowych.. W razie paniki mam zimową agro w garażu, ale u nas temperatura +1..0.. może nocą mini mrozek jest, ale niewiele.. tak więc czuję się absolutnie rozgrzeszona :lev: Zresztą u mnie zimy nie będzie :happy3:

Nie gniewaj się na mnie- ja tej paskudy naprawdę nie lubię :funnyface:

Pozdrawiam weekendowo!
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 08:21 #319114

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Romciu ,a czym Ty okrywasz swoje hortensje ?U mnie przemarzały nawet pod przykryciem .Teraz mam tylko jedną ogrodowa ,ale hoduję w donicy .Obecnie jest już w pomieszczeniu i czeka na wiosnę .A to były pierwsze kwiaty w ,których się zakochałam i miałam kilkanaście .Zniechęcił mnie brak kwitnienia lub słabe ,a przecież opieki im nie szczędziłam . :jeez:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 10:42 #319135

  • Roma
  • Roma's Avatar
affo-chyba nic tak nie cieszy ogrodnika jak pochwała z ust drugiego ogrodnika :kiss3: U mnie Magical Moonlight kwitnie pięknie ale niestety muszę ją podwiązywać bo jej kwitnienie jest tak obfite,że gałązki nie są w stanie utrzymać tej masy kwiatów

początek kwitnienia Magical Moonlight
1-DSCF0029-001.jpg



w pełni kwitnienia już bez podwiązania sobie nie radzi
2-DSCF0022-002.jpg


Monia-Gniewać się? za co? :kiss3: :kiss3: U nas tradycją jest,że w 18-te urodziny wnuki dostają od dziadków wraz z prezentem historię swojego dzieciństwa aż do pełnoletności.Można tam znaleźć różne cudeńka którymi przez kilkanaście lat obdarowywali dziadków lub zostawiali po kolejnych pobytach.

Nowinko-Na początek każda dostała prawie po dwie taczki kompostu,a potem stroisz.

1-DSCF0002-003.jpg


2-DSCF0003-002.jpg


kiedy przyjdą ostre mrozy,dodatkowo opatulimy włókniną a wczesną wiosną włókninę zdejmujemy a stroisz zostawiamy aż znikną przymrozki.Wcześniej też mi nie kwitły a powodem chyba było zbyt wczesne odkrywanie wiosną i to wtedy najczęściej pąki kwiatowe przemarzały.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 11:17 #319144

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Skąd ludzie biorą tyle stroiszu??? :ouch: Słowo daję, że nie mam pojęcia. Romuś, powiedz, bo nie wierzę w to, co widzę :jeez:
Wnuk śliczności pędruś :kiss3: i pomysł Rodziców świetny - mam na myśli korespondencję, choć Tytusa też :happy: . Święta u Ciebie zapowiadają się cudowne. na pewno się napracujesz, ale to przecież najbardziej rodzinny czas i dopóki to możliwe warto, prawda? Wszyscy przyjadą?
A 'moja' Neska, z kubusiową minką, stare sposoby na zmiękczanie Pańci :rotfl1:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 12:43 #319155

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Ale praca wre :garden: lubię patrzeć na dobra wykonaną robotę :) Ja na szczęście wyrobiłem się wcześniej :) Teraz mogę odpoczywać przy kominku, a nie na takim mrozie :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 14:20 #319168

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Roma wrote:
2-DSCF0003-002.jpg
[/guote]


Romciu, to super pomysł przywiązać stroisz. Taką kołderkę przygotuję dla mojej Spike i Ranice.
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2014 14:22 przez affa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 16:58 #319175

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Witaj Romka, zajrzałam do Ciebie na chwilkę i doczytałam, że wykładasz kompost pod rośliny. Nie wiem czemu, ale w mojej głowie zakodowałam, że obornik pod rośliny trzeba wykładać wiosną, bo jesienią to tylko zmusza się je do wzrostu poprzez dostarczenie składników pokarmowych i wtedy łatwiej przemarzają. Może dotyczy to tylko obornik a z kompostem sprawa ma się inaczej. Napisz coś na ten temat, bo ja tylko teoretykiem jestem, a po Twoim ogrodzie widać wieloletnią praktykę i wspaniałe tego efekty.

pozdrawiam
Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.809 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum