TEMAT: Jaśkowa Polana - zaprasza

Jaśkowa Polana - zaprasza 30 Lis 2014 20:30 #317790

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Romciu ja nie wiem czy dobrze zrozumiałam..... te róże to teraz ??? :eek3: :eek3: :eek3:
U mnie już od dawna całkowicie zmarznięte, ale nocą bywa i po -10* mrozu....
Przecudnie wyglądają te czerwone koraliki na krzaczkach, w moim ogrodzie brakuje mi właśnie roślinki , która jesienią jest tak pięknie przystrojona....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana - zaprasza 30 Lis 2014 20:48 #317797

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gabrielu-wcale nie musisz się wpraszać,zawsze będziesz mile widziany :) Hortensje zawdzięczają swoją urodę koniom ;) obornika mamy pod dostatkiem to sobie używamy.
W przyszłym tygodniu planuję zrobić im zimową pierzynkę z obornika bo na śnieg się nie zapowiada.
Miejsc naturalnych trochę u mnie jeszcze jest w przyszłości mała ingerencja z mojej strony nastąpi ale bardzo nieznacznie,muszę coś pozostawić,owadom,jaszczurkom i pozostałym żywym stworzeniom które zamieszkują naszą polanę.

Edytko-u mnie wszystko jest trochę przesunięte w czasie,wegetacja roślin później się rozpoczyna i trochę dłużej trwa,stąd te kwiaty na różach.

Martuś-widok nie powiem jest fascynujący u nas też dzisiaj był spory mróz bo -8,jutro zapewne kwiatki będą już mrożone :( Jeśli mróz utrzyma się do wtorku to zaczynam kopczykowanie a jutro na tapetę pójdą hortensje ogrodowe.
Aguś- fotki robione w piątek a koraliki mam w tym roku po raz pierwszy,Irgę posadziłam jesienią ubiegłego roku.
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2014 20:53 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 30 Lis 2014 21:16 #317805

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Romciu- i Jaśkowa się obudziła :dance: Cudownie!
Kolorowo na Jaśkowej- korale się pięknie rumienią i wrzosy jeszcze tak jesiennie świeże.. :woohoo:
Muszę wynieść termometr na ogródek- zabrałam go do sprawdzania temp w pokojach, ale widzę, że żyję w błogiej nieświadomości odnośnie sytuacji za oknem.. -8 :mad2:
Pozdrawiam cieplutko!
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 01 Gru 2014 09:55 #317866

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A to się Romciu zdziwiłam .Jak ostatnio zaglądałam ,to pocałowałam klamkę . :ohmy: Piękny masz ogród ,
czasu miałam trochę więc cały zwiedziłam z wielką przyjemnością .Piękne różyczki ,zawsze i wszędzie ich wypatruję .Nie brakuje u Ciebie niczego . :hearts:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 01 Gru 2014 11:23 #317883

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monisiu-nie miała wyjścia,tak jak obiecała,były drzwi to i otwarcie było :P :bye:
Ewo-miło Cię gościć w naszych skromnych progach :kiss3: Masz rację,że to nieładnie jak gość chcąc odwiedzić gospodarza całuje klamkę :( Od tego roku staram się wymienić te róże które bardzo chorują czy też nie chcą u nas przebywać.Na początku mojej historii z różami poszłam na ilość, co niekoniecznie szło w parze z jakością :jeez: w tym roku jako pierwsze odmiany z certyfikatem zamieszkały u mnie Belle Epogue, Giggles, Bordure Magenta i Utopia.
Ostatnio zmieniany: 01 Gru 2014 11:23 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 01 Gru 2014 11:29 #317884

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
No to rozumiem, przykład idzie z góry więc furtka otwarta :) Pogaduchy pogaduchami, ale ogród zimą też żyje i czasem wygląda bardzo ciekawie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 01 Gru 2014 22:21 #318018

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Cieszę się ,ze Jaśkowa Polana znów odżyła .U mnie niektóre róże też w takim stadium pozostały choć trochę przymroziło, a ziemia zmarznięta . :hug: Koraliki cudnie się teraz prezentują gdy już opadły liście
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 01 Gru 2014 23:23 #318037

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Klamki to ja całować nie zamierzam,ale Pani buziaka dam ,a jak...... :kiss3:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 02 Gru 2014 10:13 #318082

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Nie całować się ,tylko deszczu nam teraz potrzeba :rotfl1: w taki ziąb :cry3: Pozdrawiam cię Romciu .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 02 Gru 2014 20:34 #318181

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wiesiu-wszystkiemu winne są zamontowane drzwi u Moniki :P Czy ogród żyje? chyba po tych kilkudniowych mrozach to już niekoniecznie :(
Jadziu- u nas też już wszystko zamrożone a kolory to już tylko wspomnienie.
Paweł-a pani na to jak na lato :kiss3: :kiss3:
Ewo-deszcz może i nie ale trochę śniegu by się przydało a deszcz to podobno pada jak całują się osobniki tej samej płci :P
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 03 Gru 2014 00:21 #318221

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Taką winę to ja z radością biorę na siebie :hug: i przyznaję, drzwi były moje :wink4: Patrz, jak Cię od Pawła obleciało.. mnie nikt na otwarciu nie całował :cry3: :happy3:

U nas też lekko mrozi. Słońce dziś świeciło piękne i od razu lżej na duszy- szkoda, że nie na zakatarzonym nosie.. :jeez: Ja jestem urodzona w sierpniu, kąpię się we wrzątku, odżywam przy +25 a obecne skromne -2 to dla mnie już lodówka.. Jak ja się cieszę, że głupi śnieg nie pada. Jak pomyślę o wieczornym odśnieżaniu samochodu po wyjściu z pracy, to aż mnie dreszcze przechodzą..
Pamiętam zimy, gdy jeździłam w łopatą do odśnieżania- przyjeżdzałam do pracy, odśnieżałam kawałek chodnika i parkowałam.. W sumie zimą połowa miejsc parkingowych była mojej roboty :P Po kilku godzinach kończyłąm pracę, odśnieżałam samochód..i tak przez kilka tygodni.. Oszaleć można!
Zima jest fajna na obrazku.. i jak się patrzy przez okno.. Dla mnie to jedynie przykry czas ogromnego marznięcia i uprzykrzającego życie śniegu :mad2:
Wiem..wiem.. kołderka dla roślin, nawodnienie wiosną przy odwilży- a gdyby tak mogło padać tylko na rabaty.. :woohoo:

Pozdrawiam,.. gorąco- a co!
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 04 Gru 2014 13:59 #318548

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Roma wrote:
Jadziu- u nas też już wszystko zamrożone a kolory to już tylko wspomnienie.

Romciu a u mnie jeszcze pieknie kapusty wyglądają , dziś zrobiłam zdjęcia i wkleiłam na wątku , mróz im nie szkodzi , może jak przyjdzie odwilż to zmarnieją .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 04 Gru 2014 15:57 #318575

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Roma dziękuje za wpis u mnie na wątku :) Pisałem i u mnie ale napisze i tu, twój wątek przeczytałem jako drugi na tym forum i z tego powodu podwójnie się ciesze za wpis u mnie :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 04 Gru 2014 18:09 #318612

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monisiu-uważaj trochę na siebie bo takie częste przeziębienia mogą owocować zapaleniem oskrzeli albo co nie daj Boże płuc :jeez: Co do zimy to nasze zdania są całkiem odmienne :P kocham zimę i zawsze z niecierpliwością czekam na śnieg.
Geniu-Ty jakoś tak potrafisz obsadzić ogródek,że i zimą jest atrakcyjnie.Może i mnie za jakiś czas uda się uzyskać taką synchronizację.
Kondzio-miło mi powitać Cię na leśnej polanie :bye: byłam w Twoim wątku i wpadłam po uszy.Widok kurnika i kurek to jest to co chciałabym widzieć na swoim podwórku.
Dzisiejszy dzień znowu muszę zaliczyć do straconych ogrodowo :jeez: :hammer: mam takiego lenia,że już piąty dzień nie wychodzę z domu i gdyby nie mój Skrzat to pewnie rośliny nie doczekałyby się okryć na zimę.Pierwsze poszłyna tapetę hortensje ogrodowe,trzy największe dostały po dwie taczki kompostu i zostały opatulone stroiszem.Fotorelacja w dniu jutrzejszym jak "pańcia" wreszcie wyściubi nos z domu.Tymczasem może kilka fotek z przeszłości :P


1-DSC_0817.jpg


2-DSC_0867.jpg


3-DSC_0890.jpg


4-DSC_0745.jpg


5-DSC_0764.jpg


6-DSC_0881.jpg


7-DSC_0916.jpg


a to szczególny kwiatek
8-DSC_1011.jpg


Przed chwilą przyszła do mnie korespondencja od mojego najmłodszego wnuka,uśmiałam się serdecznie :rotfl1: :rotfl1:
tekst brzmiał
Kochana babciu, melduje, że tata bilety na pociąg nabył :) Przyjeżdżamy w pierwszy dzień świąt, już zaklepane :)
a pod tekstem Voilà

1-DSC_05021.jpg
Ostatnio zmieniany: 04 Gru 2014 18:12 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 04 Gru 2014 18:19 #318617

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Romciu, jesteś pewnie wyjątkiem na FO z tym lubieniem zimy i śniegu, potrzebne nie tylko roślinom ale i nam....trochę oddechu od ogrodu....a potem nowy zapał......
Wnusio pisarz Ci się trafił........ :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 04 Gru 2014 18:34 #318627

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Ja tak całkiem przeciwna zimie nie jestem. Zdarza mi się, że budzi mój zachwyt mroźny, słoneczny dzień ze szronem lub puszystym, białym śniegiem :woohoo: Albo ośnieżone szczyty gór i ... możliwość jazdy na nartach :dance:
Wnusio uroczy :hearts:
Moje też zjadą na święta do babci :)
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 04 Gru 2014 18:42 #318633

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Roma wrote:
a to szczególny kwiatek
8-DSC_1011.jpg

Neska to moja ulubienica...a czemu taka mina..... :rotfl1: czy to jej fotel :think: .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 04 Gru 2014 19:27 #318672

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Romciu po co Ci wychodzić z domu ,zimno i paskudnie .Zdjęcia piękne serwujesz i to nam całkiem wystarczy.
Dzieciątko śliczności ,chętnie bym takie przytuliła. :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.580 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum