TEMAT: Jaśkowa Polana - zaprasza

Jaśkowa Polana - zaprasza 11 Gru 2014 12:06 #320335

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Już sobie wyobrażam jaki to będzie bigos wspaniały :woohoo: ja ze swoim dietetycznym nie powinnam się chyba w ogóle ujawniać :oops: . Dekoracje robią nastrój, lubię takie akcenty w domu. Dziękuję Romuś za te zdjęcia, zmobilizuję się, bo od kilku lat prawie nic nie robiłam.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2014 12:06 przez hanya.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana - zaprasza 11 Gru 2014 12:35 #320344

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Wreszcie się doczekałem...bo wcześniej jakoś się nie śpieszyłaś,aby pokazać żurawki, które sadziłem :P
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 11 Gru 2014 12:47 #320345

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Roma wrote:

Za sprawą Gosi "gorzata" (Gosiu,wielkie dzięki :kiss3: ) jakoś tak świątecznie i nastrojowo zrobiło się na Jaśkowej,takie małe śliczne choineczki spowodowały ,że naszła mnie chęć na rozpoczęcie dekoracji w pokoju kominkowym,pierwsze kroki już poczyniono :P
Gorzatkowe choineczki :)

1-DSCF0001-004.jpg


Gosia jest niezwykle uzdolniona , co zrobi to mistrzostw śwatia :thanks: też bym nie pogardziła taką choineczką , ja należe to antytalentów :hammer:

Gosiu :kiss3: , gratulacje
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2014 12:48 przez e-genia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata

Jaśkowa Polana - zaprasza 11 Gru 2014 17:06 #320380

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nowinko-za śledziami nie przepadam to mój M jest amatorem na śledzie i to w każdej postaci.Kiedyś jak jeszcze mieszkaliśmy w bloku to przed świętami robiłam sobie spiżarnię z balkonu.Postawiłam regał i tam ustawiałam wcześniej przygotowane potrawy.
Haniu-my nie mamy wyjścia i musimy dekorować dom i otoczenie,robimy to ze względu na wnuki,jeśli nie dziadkowie to kto? :think: Jeśli te fotki Cię zmobilizują to będzie mi bardzo miło :)
Igorku-jak mogłam popełnić taką gafę :( :P Jutro specjalnie zrobię fotkę bardziej wyraźną i specjalnie dla Ciebie ;)
Geniu-choineczka z szyszek jest moja a te śliczne maleństwa przywędrowały ze Śląska :)
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2014 17:09 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 11 Gru 2014 17:32 #320382

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Kawał roboty zrobiliście :thanks: i przygotowania do świat idą pełną parą, my naszczeście jedziemy na święta więc nas ominą wszystkie przygotowania :) Tak mnie zmobilizowałaś razem z Gosią, że załatwiłem obornik gorzej z transportem ale spakują mi je do worków i autem będę woził :rotfl1: Jak by mi ktoś powiedział, że będę woził w samochodzie obornik koński to bym go wyśmiał i za świra wzioł może chyba ze mną jest coś nie tak. Musze sie nad tym zastanowić :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2014 17:45 przez Kondzio.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 11 Gru 2014 17:36 #320383

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Romku te ozdoby Gosi są śliczne .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 11 Gru 2014 23:27 #320460

  • Roma
  • Roma's Avatar
Konrad- :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: rozśmieszyłeś mnie do łez, czasami też myślę,że ze mną nie wszystko jest po kolei :teach: ale jak czytam takie wpisy jak Twój,widzę,że wszystko jest oki a ja nie jestem w tym szaleństwie odosobniona :P
Geniu-masz rację :)
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2014 23:28 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 12 Gru 2014 01:37 #320463

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Romciu, a gdybym mogła zadać przyziemne pytanie to zapytałabym, jak ogródek pachnie przy lekkim wietrzyku.. :whistle: :think:

U Ciebie już świąteczna atmosfera powoli wkracza- Gorzatkowe choineczki przesłodkie i z jakim pietyzmem wykonane! :thanks: Jednak szyszkowa też fajna- rewelacyjny pomysł, sama robiłaś? :woohoo:

Już na usta cisnęła się jakaś kolęda.. a w tej chwili o szyby zaczął bębnić deszcz :supr:.. wiosenny, być może ;)

Balkon w roli spiżarki i moja Mama wykorzystywała niejednokrotnie :lol: Śledzie tam leżakowały i kiedyś ogródki małosolne. Tym razem pogoda niewspółpracująca- lodówka zewnętrzna mało chłodzi, ale na ten temat cicho sza- nie wywołuję wilka z lasu..

Pozdrawiam serdecznie i ciekawa jestem, jakie menu szykujesz na Święta. Coś regionalnego, specjalnego..?

U nas zawsze na Wigilię grzybowa, a mak podany z miodem, orzechami, rodzynkami i zmieszane to wszystko z kluskami domowej roboty. U mojego Męża zupy różne, często barszcz z uszkami, a zamiast klusek z makiem jest coś, co P nazywa "makiełki"- w miseczce zmieszane wszystko jak jakiś deser.
Ciekawa jestem, co u Was ciekawego pojawi się na stole Wigilijnym..

:hug:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 12 Gru 2014 15:38 #320538

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia-pytanie zadane to i odpowiedź będzie :) Ogródek pachnie piernikami i bigosem :P
choinka szyszkowa to dzieło jednej z oazowiczek :) wszystko co zrobione "tymi ręcyma" to z pewnością nie moja robota :( (całkowite beztalencie)
Potrawy wigilije to w zasadzie te same co u wszystkich.
Trochę śledzi w oleju,rolmopsy,karp smażony i w galarecie, pstrąg wędzony.zupa grzybowa i barszcz,pierogi,kluski z makiem,kapusta z grochem.Koniecznie pilaw no i kompot z suszu.Coś będzie robiła jeszcze moja córka(starsza) ale to zawsze niespodzianka :)
Na dworze szaro,buro i ponuro :angry: coś tam ciągle siąpi i nie pozostaje nic innego jak zabrać się da domowe porządki,czego nie cierpię :angry:
Dla poprawienia sobie samo[poczucia,popełniłam małą dekorację okna :)

2-DSCF0024.jpg


1-DSCF0021.jpg
Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2014 15:39 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 12 Gru 2014 18:11 #320551

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja jestem takie samo beztalencie do robótek ręcznych :jeez: . Chciałam zrobić choinkę na stożku z papilotek do muffinek, jak Daniela pokazywała. Na obrazku wydawało się łatwe, w rzeczywistości napsułam tylko foremek :hammer: . Ale postanowiłam, że jakąś choinkę muszę zrobić sama, pogrzebałam w necie i znalazłam taki najprostszy w świecie pomysł :woohoo: gryuliczne.blox.pl/2013/12/Choinka-na-ostatnia-chwile.html. Jeśli ja zrobiłam, Ty też potrafisz :kiss3:

Piekę ostatnie ciastka, już mnie mdli od słodkiego :happy3: , ciekawe jak długo :happy3:
Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2014 18:12 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 12 Gru 2014 19:00 #320562

  • Roma
  • Roma's Avatar
Całkiem niegłupi pomysł,chyba spróbuję ale pewna nie jestem :P
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 13 Gru 2014 08:55 #320639

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A ja sobie wszelkie ozdoby odpuściłam .Córcia moja też artystka ,studentka na Akademii Sztuk Pięknych na
U.W(pochwalę się ,a co )przyjedzie wcześniej ,to będzie zdobić chałupkę do oporu .Czasem to nawet przesadza w swoich zapędach .Jakoś tak przez tę pogodę nie czuję tej świątecznej atmosfery .Na święta będę miała w gościach kotka i aż się boję co będzie z choinką . :devil1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 13 Gru 2014 17:55 #320696

  • Roma
  • Roma's Avatar
Moja najstarsza wnuczka studiuje ten sam kierunek we Wrocławiu,niestety zbyt daleko od nas :( prawie 500 km ale nie jest źle bo godnie zastępują ją młodsze wnuki :)

Manufaktura poiernikowa idzie pełną parą :)
1-DSCF0006.jpg


2-DSCF0004.jpg


6-DSCF0002-001.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2014 21:24 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 13 Gru 2014 18:39 #320708

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Ale piękne pierniczki...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana - zaprasza 14 Gru 2014 11:46 #320810

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ale piękne pierniczki...

i jakie pyszne :)





i już upieczone i udekorowane :devil1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 14 Gru 2014 11:56 #320814

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Romciu ,jakie śliczne te pierniczki .Ciekawe czy są równie smaczne .Takie ładne ,ze szkoda zjeść. :hearts: Krzysiu czy Ty masz swój wątek ? :bad-idea:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 14 Gru 2014 12:23 #320829

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
I żeby 13 grudnia już zawsze kojarzył się tylko z dekorowaniem pierników na Święta.
Widzę, że następne pokolenie studentów ASP dorasta, zdolne bestie. Daaawno temu były bardzo ładne zdjęcia robione przez wnuczkę Agatkę, czy to Ona teraz dekoruje pierniczki? Romuś, jak Mama? :hug: :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 14 Gru 2014 13:15 #320833

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Krzysiu czy Ty masz swój wątek ? :bad-idea:

Nie, ale mam potencjał :rotfl1:

Mój ogród przechodzi przeobrażenie, mam co prawda trochę starych, dużych drzew, krzewów i pojedynczych roślinek ocalonych przed zadeptaniem w trakcie remontu, ale zaprosić na oglądanie tego wszystkiego razem nie mogę, przynajmniej w świecie wirtualnym, bo w realu zawsze i chętnie ugoszczę :dance:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, wxxx-a


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.749 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum