TEMAT: Jaśkowa Polana - zaprasza

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 19:04 #319209

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu-toż ja mieszkam w gęstym lesie i zdobycie stroiszu to bułka z masłem :P Na Wigilii zabraknie syna z rodzinką bo babcia synowej ma już ponad 90 lat i chcą tę wigilię spędzić u babci ,(to właśnie są rodzice Tytka) będą u na w pierwsze święto już na obiedzie :dance: Masz rację,że to najbardziej rodzinne święta :)
Konradzie-to nie to,że się spóźniliśmy z pracami zabezpieczającymi rośliny.Taki był plan.W ubiegłym roku pośpieszyłam się z kopczykowaniem i zabezpieczaniem,zimy długo nie było i rośliny w tym roku dosyć mocno mi chorowały i byle jak kwitły. :( Mrozu wczoraj i dzisiaj było niewiele i 2 stopnie.
Aniu-jeśli przyjdą mrozy ponad -20 to ewentualnie opatulimy jeszcze włókniną.
Gosiu -przerobiony obornik kładę kiedy już ziemię mróz ściął i traktuję go jako ściółkę i zabezpieczenie roślin a dopiero wiosną kiedy śniegi stopnieją a ziemia odmarznie będę miała gotowe zasilanie,bez dodatkowej roboty. :) Co zaś tyczy się praktyki to u mnie żadna :P
Dzisiaj było trochę mglisto ale jedną rabatę(najmniejszą) mamy już gotową oby tylko przyszły tydzień był jeszcze dla nas łaskawy to jest szansa na zrealizowanie planu.

1-DSCF0003-003.jpg


2-DSCF0008-002.jpg
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 23:19 #319310

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Roma nie nie pisałem to złośliwie :0 U nas nie da się juz robić jest zimno i już z tydzień jest wszystko przymarznięte sam czekałem żeby nie było za wcześnie :) Widocznie u was jest inna temperatura :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 23:29 #319316

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nie martw się kolego,wcale nie przyjęłam Twojego wpisu jako złośliwości :kiss3: (w żadnej mierze) ja właśnie czekałam aż ziemia lekko zmarznie coby spokojnie ten obornik rozrzucić na rabaty.Teraz z kolei muszę się spieszyć aby do świąt się przygotować i dlatego mam tylko tydzień na rozrzucenie kilku ton tej
"dobroci" ;)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 23:37 #319317

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Roma, dobrze, że ja nie mam tyle obornika. Tylko przyczepkę miałam, to szybko zagospodarowałam. A teraz mogę byczyć sie przed :comp: :devil1: :devil1: .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 23:43 #319320

  • Roma
  • Roma's Avatar
Edytko-wieczorami to i ja byczę się przy :comp: a często i wciągu dnia wykroję kilka chwil aby zajrzeć do Oazy.Jakaś taka uzależniona jestem :P
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 06 Gru 2014 23:48 #319323

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Romo to nie zazdroszczę roboty a może i zazdroszczę :rotfl1: ja chciałbym obornik nawet wiem skąd bym przywiózł ale nie mam jak go przywieść no ale może na wiosnę się uda :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 07 Gru 2014 18:12 #319504

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Na dogrywkę zdążyłam :devil1:

Bywam tu od czasu do czasu, oglądam, podziwiam, zimą przyjrzę się dokładniej, bo na bieżąco nie da rady :jeez: Za krótko tu jestem, a za dużo ogrodów do oglądania, poza tym przyjemności trzeba sobie dozować :rotfl1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 07 Gru 2014 21:55 #319573

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Roma czy mogłabyś mi przesłać na pw telefon i dane od kogo bierzesz mączkę bazaltowa plizzzz :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 07 Gru 2014 22:52 #319587

  • Roma
  • Roma's Avatar
Krzysiu-miło mi ,że podoba Ci się nasza polana,zawsze jesteś tu mile widziana.Zima to okres kiedy częściej możemy zaglądać do Oazowych ogrodów.
Konradzie-pw w drodze :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 08 Gru 2014 12:52 #319640

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Romo latem kiedy wszystko pięknie kwitnie nie mamy czasu siedzieć na forum , a zimą nie mamy co pokazywać i też pustki na forum , zastanawiam się nad zamknięciem wątku.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 08 Gru 2014 14:56 #319651

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Romciu jestem zachwycona Twoimi stroiszami na hortensjach.... nie tylko wspaniale okrywają roślinki i chronią je przed mrozem i wiatrami, to na dodatek przepięknie wyglądają..... jak zgrabniutkie iglaczki :woohoo: Naprawdę cudny zimowy widok :P
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 08 Gru 2014 16:04 #319665

  • Roma
  • Roma's Avatar
Geniu-od przyszłego roku przez cały sezon będę robić fotki a dopiero zimą będę wstawiać i opisywać bo masz rację,że latem mało czasu a zimą fotek brak.Wątek miałam zamknięty ale jakoś brakowało mi pogaduszek i otworzyłam go ponownie.Przecież nie musisz pisać w swoim wątku tylko o ogródku,teraz mamy czas na konwersacje z koleżankami i kolegami :)
Aguś-Twoje zachwycenie przekazane do tego który tak ładnie opatulił nasze hortensje i muszę przyznać,że nie było mu to obojętne,ciepły uśmiech zagościł na jego twarzy :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 08 Gru 2014 16:51 #319667

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Masz rację Romko tylko jeszcze żeby ktoś chciał pogawędzić ze mną :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 08 Gru 2014 18:42 #319689

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Faktycznie fajnie wyglądają takie zabezpieczenia :woohoo: . Wtapiają się w otoczenie i nie straszą :tongue2: .

Romka numer z robieniem fotek w sezonie i wstawianiem w zimę nie przejdzie :P ... żyć by tu Ci nie dali, gdybyś próbowała tak zrobić :happy3: .

:kiss3:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 08 Gru 2014 18:48 #319693

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
O tak.... i ja jestem tego zdania B) Część fotek latem, a część zimą i będzie idealnie :P
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 08 Gru 2014 20:30 #319730

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Romciu, czy możesz mi przypomnieć nazwę róży, którą zachwycałam się u Ciebie? Rosła przy holendrze, taka ciemna, chyba Cardinal Hume :think: .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 08 Gru 2014 22:32 #319770

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Roma, dopiero teraz czytam w twoim wątku o zabezpieczeniu roślin na zimę i przypomniałem sobie, że przed wyjazdem tego nie zrobiłem bo było zbyt ciepło, a po powrocie nie miałem na to czasu. :hammer: W sobotę i niedzielę (mea culpa) będę miał co robić.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 08 Gru 2014 22:41 #319773

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Romku a ja dziś swoje odkryłam bo boję się że się zaparzą , raczej większych mrozów nie zapowiadają w najblizszym czasie , poczekam na wieksze mrozy .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.704 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum