TEMAT: Ogród Adriana

Ogród Adriana 11 Lut 2013 12:49 #122181

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Gosiu ja to chyba jednak mam takie zapędy :D choć ostatnio to u mnie wyhamowuje przejrzałem że zaczyna mi brakować miejsca :whistle:

Jolu żadnych problemów, niestety widzę że siewki nie są takie jak rodzice, choć pewnie z tego względu że mieszały się z żółtymi, wychodziły czerwonawo-brązowe...szkoda że rudbekie żyją krótko zebrałem ponownie nasiona od tej cherry brandy w promieniu mojego ogrodu nie było innych żółtych więc okaże się tego roku, jak wiosną wysieję to jesienią powinny zakwitnąć

Margolko ładne niestety szybko przekwitają, i zostaje puste miejsce... opuncje to twardziele nie lubią nadmiaru wody a mróz im nie straszny do tego ukorzeniają się bezproblemowo w 1-2miesiące :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Adriana 11 Lut 2013 16:06 #122269

  • Poll
  • Poll's Avatar
Adrian, dobrze,ze obserwujesz swoja działke i sadzisz to, co świetnie się tam czuje. Masz warunki - krótko mówiąc - do uprawy (niemal) roślinności śródziemnomorskiej . :P Jak u Ciebie np z zimowaniem lilii, szczególnie orientalnych?

Ogród Adriana 11 Lut 2013 19:13 #122357

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Fajnie Adrianie ,ze dołączyłeś do nas .Jak tak dalej pójdzie to pozostaną tam tylko nowonarodzeni, a wartościowi ludzie odejdą .Ciekawe czy z nasionek uda Ci sie uzyskać takie roślinki jak mateczne .Wtedy też się uśmiechnę o nasionka rudbekii
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Ogród Adriana 11 Lut 2013 19:34 #122377

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Piękny ogródek , a zdjęcia z ubiegłego sezonu, które zamieściłeś - w sam raz na mój dzisiejszy ponury nieco nastrój... Dziękuję :)

Ogród Adriana 11 Lut 2013 21:39 #122482

  • adamian
  • adamian's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 188
  • Otrzymane dziękuję: 481
Ogród zapowiada się ciekawie a pustynników i trytom tylko pozazdrościć. Ciekawi mnie odmiana liliowco o prążkowanym wzorze , co to za odmiana?

Ogród Adriana 11 Lut 2013 23:52 #122555

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Pollu z zimowaniem roślin nie mam większych problemów raz przezimowałem palmę - szorstkowiec, jednak kolejna zima 11/12 z mrozami -30 zniszczyła palmę. Lilii orientalnych niestety nie mam :whistle:

Jadziu no cóż ich polityka do tego doprowadza, nasion mam dużo jeśli wyrosną w takim kolorze nie ma problemu chętnie się podzielę :) drogę już znam :P

Ewelino dziękuję ja też mam już dosyć tej ponurej pogody :angry:

Adamianie ta prążkowana czyi ta pierwsza żółtawa? jeśli tak to aztec headdress :)
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2013 00:15 przez Adrian89.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagoda5214, adamian

Ogród Adriana 12 Lut 2013 09:38 #122606

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Witaj Adrianie. Mam sentyment do Rudy Śląskiej, bo w dzieciństwie rodzice wysyłali mnie tam co roku na wakacje do śląskich znajomych. Dla dzieciaka, który przyjeżdżał z sudeckich lasów było to najfajniejszwe miejsce na ziemi :happy4: Z tych wakacji pamiętam doskonale ogródki działkowe- chyba najbardziej kolorowe wspomnienia z mojego dziciństwa...

Tak jak Gosia zazdraszczam pustynników, o których na mojej glinie totalnej to mogę jedynie pomarzyć. W oko wpadła mi też Cherry Brandy. Ubiegłoroczna zima wykosiła mi wszystkie rudbekie i bardzo brakowało mi ich latem w ogrodzie...

Ogród Adriana 12 Lut 2013 11:12 #122656

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Pustynniki godne pozazdroszczenia :bravo: . Posadziłam 2 jesienią, zobaczymy co z nich będzie. I jeszcze jeżówki - pięknie wyglądają. :bravo:
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

Ogród Adriana 12 Lut 2013 14:43 #122715

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Żurawki masz piękne. Uwielbiam je. będę tu zaglądała. :)
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

Ogród Adriana 12 Lut 2013 15:31 #122734

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Piszesz,że nie okrywasz niczym opuncji?dostałam w lecie,ale na zimę opatuliłam bo tak mi poradzono :think: Twoja piękna,pustynniki-cudo!
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Ogród Adriana 12 Lut 2013 18:30 #122801

  • Mike22
  • Mike22's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 57
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witaj Adrian w Twoim nowym/starym ogródku :flower1:
Szkoda tamtego wątku, no ale cóż...
"Spieszmy się kochać książki, tablety tak szybko nadchodzą." Krzysztof Varga

Ogród Adriana 12 Lut 2013 23:15 #123003

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Cebullo, kiedyś było tu nieciekawie teraz na szczęście miasto się zmienia rozwija, choć dla mnie nadal za nudno :D

Małgosiu to trzymam kciuki :)

Danko dziękuję :)

Iwono w razie czego się odezwij mam chyba jakieś sadzonki nawet 2 letnie ;)

Cześć Michał no cóż admin miał dziwne podejście do ludzi jak widać wielu którzy mieli inne zdanie musiało odejść :unsure: ale nie ma sensu płakać nad rozlanym mlekiem za niedługo wiosna :lol:

Ogród Adriana 12 Lut 2013 23:21 #123007

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Adrianie, piękne te pustynniki :bravo: . A jeszcze moje kochane liliowce i jeżówki :hearts: .
Podoba mi się to, że masz warzywnik. Dla mnie ogród bez warzywnika, to jak ktoś kiedyś powiedział - dom bez kuchni ;) .

Ogród Adriana 12 Lut 2013 23:59 #123019

  • Roma
  • Roma's Avatar
Adrianie :bye: chyba nie było mi dane trafić do Ciebie w poprzednim wcieleniu, teraz jednak postaram się być częstym gościem w Twoim ciekawym zakątku :)

Ogród Adriana 13 Lut 2013 08:24 #123049

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Miło ogląda się tak zadbany, urozmaicony ogród. Fajnie, że rośnie nowa armia młodych ogrodników. Piękne okazy kwitnących bylin.

Ogród Adriana 13 Lut 2013 10:43 #123094

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Adrian znam ten ogród z Tamtego forum, jest tu nas dużo .

Piękne masz roślinki :thanks: .

Mam pytanie jak przezimowały Ci pustynniki poprzednią zimę? ,u mnie wszystkie najpierw zmarzły a potem wygniły . trytomy też

Genia

Ogród Adriana 16 Lut 2013 10:05 #124370

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Edyto uważam to samo warzywnik musi być! :)

Romo, dziękuję zapraszam i wpadnę z rewizytą

Romku, ano rośnie i to całkiem pokaźna ;)

Geniu i bardzo dobrze, władze tamtego forum zachowują się okropnie! u mnie pustynniki i trytomy bez zmian wszystko rosło w tamtym roku nic nie zmarzło nie wygniło

Ogród Adriana 16 Lut 2013 11:40 #124420

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Widzę, Adrianie, że zamiłowanie do ogrodnictwa wykazywałeś od dziecka ;)
No i można powiedzieć, że jesteś ogrodnikiem z długim stażem, nawet bardzo długim :whistle:
Co widać, słychać i czuć! Ogródek piękny, kolorowy, przyjazny dla wszelkiej maści żyjątek. Zwłaszcza spodobała mi się fotka z żabką i zaskrońcem B)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.493 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum