TEMAT: Nieśmiałe ogrodu początki

Nieśmiałe ogrodu początki 16 Kwi 2016 17:24 #457250

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu choiny mam takie same .One rosną bardzo duże .To są jedne z piękniejszych drzew .Sama zobaczysz.
Grupka fiołków ślicznie wygląda ,a pierwiosnki też bardzo ładne .Cieplutkie pozdrowienia :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Nieśmiałe ogrodu początki 16 Kwi 2016 21:03 #457398

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
No i piękna wiosenka, migdałek w pąkach, przylaszczka pełna gracji i fiołeczki :) Jak tam irysy przezimowały?

Nieśmiałe ogrodu początki 18 Kwi 2016 08:50 #457766

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Aaaa, posty poznikały przez te techniczne zmiany na forum.
Ewo, w choinach już jestem zakochana bez pamięci. Te od północy, które rosły za blisko domu (i radziłaś przesadzić) właśnie dostały miejscówki od południa. Udało się je też bez problemu rozdzielić, bo jak je kupiłam 3 lata temu były malutkie i liche i zostały posadzone razem, żeby jako tako wyglądały. Ale szybko urosły, mają ponad 1 metr wysokości. A teraz powinny rosnąć jeszcze szybciej bo mają lepszą ziemię.

Sylwio, irysy przezimowały całkiem ładnie, tylko kilka wyleciało. Te, które już teraz są ładnymi kępkami, jak zakwitną to podzielę dla Ciebie, Ewy-Nowinki i Kasi krysysowej.

I spojrzenie na mój mały (trzy- lub czteroletni) sadek. Drzewek owocowych tylko kilkanaście, ale z czasem będzie więcej. Trochę żółtych malin, dwie odmiany malin czarnych, kilka krzaczków borówek maltretowanych co roku przez sarny, malinojeżyna i czernice bezkolcowe.

DSCF6552.jpg


jabłonka ze Stonki
DSCF6554.jpg


grusza, nieco ponad metrowej wysokości obsypana kwiatami
DSCF6555.jpg


czereśnie - to będzie drugi rok z owocami
DSCF6558.jpg


DSCF6559.jpg


Koło domu posadzona jest świdośliwa, która zachwyca podczas kwitnienia, kwiaty zebrane w kwiatostany. Owoce ma smaczne - polecam każdemu.
DSCF6564.jpg
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2016 09:09 przez kaska1ge.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, zanetatacz

Nieśmiałe ogrodu początki 18 Kwi 2016 09:07 #457771

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
U mnie też znikły :( Nawet nie wiedziałam ,że jakieś prace były :search:

Nieśmiałe ogrodu początki 18 Kwi 2016 09:14 #457775

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Widziałam właśnie, chyba te wczorajsze u wszystkich poznikały. Nie chciało mi się wpisywać postu drugi raz, więc trochę skróciłam :jeez: Idę pod tunel podlać, bo wczoraj nie zdążyłam, znowu ucieczka przed deszczem do domu.A najmłodsze dziecię śpi, starsze nie poszło dziś do szkoły to czuwać będzie i wołać mnie jakby cuś.
Jakbym tylko mogła to bym te chmury do Ciebie, Ewuniu pogoniła, bo całą noc padało i rano jeszcze też. :jeez: Na termometrze +10 stopni.
Za tę wiadomość podziękował(a): wxxx-a

Nieśmiałe ogrodu początki 18 Kwi 2016 15:31 #457859

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
i jeszcze kilka zdjęć.

jeden z cedrów
DSCF6566.jpg


rojniki
DSCF6570.jpg


DSCF6573.jpg


DSCF6574.jpg


DSCF6575.jpg


DSCF6576.jpg


Sedum album "Coral carpet"
DSCF6578.jpg
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2016 15:33 przez kaska1ge.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Amarant

Nieśmiałe ogrodu początki 18 Kwi 2016 19:04 #457916

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ja też za radą Ewki Nowinki kupiłam jesienią choinę kanadyjską.
U mnie irysy też przezimowały całkiem dobrze, kilka wypadło.
Jednak one lepiej zimują w miejscu suchszym i słonecznym, lepiej też przyrastają.
Na zdjęciu widzę fajnego przyszłego ogrodnika :)

Nieśmiałe ogrodu początki 19 Kwi 2016 09:06 #458171

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Dorotko, ja się na maksa "zachoinuję", dziś udało mi się dokupić ich jeszcze kilka. I teraz mam już 2 duże i chyba 7 małych.
Oto dzisiejsze zakupy

DSCF6603.jpg


A pomocników rośnie u mnie troje, w ogródku pewnie nie tak prędko pozwolę im pielić, ale w grządki wpuszczę w tym roku jak najbardziej. Starszą dwójkę oczywiście, bo najmłodsze to i w warzywniku siało by spustoszenie :happy:

Muszę się pochwalić moim migdałkiem.Kupiony w zeszłym roku, kwitł już kilkunastoma kwiatkami. Później trochę go przycięłam,żeby się ładnie rozkrzewił i w tym roku wygląda tak


DSCF6605.jpg


DSCF6604.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Amarant

Nieśmiałe ogrodu początki 19 Kwi 2016 09:42 #458181

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Fajny ogród rośnie, z potencjałem i możliwościami. Za parę lat będzie co oglądać :)
Po przeczytaniu o rozmiarach choiny kanadyjskiej - moją muszę koniecznie przesadzić...bo mi hortensje zdominuje kompletnie... a taka mała była... :happy:
Ewa

Nieśmiałe ogrodu początki 20 Kwi 2016 17:13 #458718

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
A może ty masz jakąś karłową odmianę, która nie będzie wymagała przesadzenia?

Nieśmiałe ogrodu początki 20 Kwi 2016 17:44 #458729

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Kasiu ja też myślałam o posadzeniu więcej choin i chyba tak zrobię. Jutro i tak miałam zajechać do ogrodniczego zobaczyć co mają. Fajne zakupy zrobiłaś.
A propo pomagania przez dzieci w ogrodzie przypomniało mi się jak kiedyś pieliłam ogórki z córką. Jeszcze przed wejściem do domu popatrzyłyśmy dumnie na swoją pracę. Gdy ja spokojnie parzyłam sobie kawę wchodzi moje małe dziecię z takim szczerym uśmiechem i mówi mama mam dla ciebie bukiet ... przyjrzałam się temu bukietowi a to były moje ogórki. Wszystkie wyrwała.

Nieśmiałe ogrodu początki 23 Kwi 2016 08:07 #459919

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne zakupy :woohoo: Moje pierwsze choiny już takie wielkie .Jak patrzę na Twoje ,to aż się wierzyć nie chce ,jak to szybko zleciało .Ale młode też mam ,bo wciąż mi jakaś wpada w oko .Jak Ci podrosną,to powiesz wtedy ....jak to fajnie ,że mnie Nowinka namówiła :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): kaska1ge

Nieśmiałe ogrodu początki 27 Kwi 2016 16:21 #462087

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Dorotko, to ja mam nadzieję,że mnie takie przygody ominą. :rotfl1: Ale moje trochę starsze - 8 i 10 lat, co nieco już plewiły. Z dwojga złego lepiej, że ci dziecię zrobiło bukiet z ogórków, a nie z pomidorów chociażby. Bo ogórki pewnie dosiałaś na nowo.

Ewo - Nowinko ja już się cieszę, że mnie namówiłaś. Te 2 starsze, takie fajnie poczochrane są. I koncepcja żywopłotu też mi się zmieniła :crazy: Nie będzie jednogatunkowy tak jak zakładałam. Ani z samego cisu, ani z samych choin. :bad-idea: Posadzę różne iglaste - choiny, kilka tujek, jałowce, cisy, cypryśniki, jodły itp. Jak któremuś przydarzy się coś złego i będzie trzeba wykopać to wsadzę na jego miejsce coś innego, zamiast latać po szkółkach i dobierać egzemplarz w odpowiednim rozmiarze.

Póki co powsadzałam moje maluchy. Rabatka nieskończona bo cierpię na permanentny brak czasu i w dodatku zimno okrutnie. To był dziewiczy teren - sama trawa. Po zdarciu trawnika było tak

DSCF6610.jpg


Teraz jest tak

DSCF6705.jpg


oczywiście liczę się z tym, że i tak będę co najmniej z 10 razy to przerabiać i przerabiać i poszerzać :happy4: .
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, zanetatacz

Nieśmiałe ogrodu początki 27 Kwi 2016 19:22 #462159

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu wygląda na to ,że masz dobrą ziemię .Żebyś zobaczyła mój piach ,to byś się zdziwiła.
A,że będziesz przerabiać i poprawiać ,to jakoś mnie wcale nie dziwi :rotfl1: To normalny zdrowy objaw. :wink4:

Nieśmiałe ogrodu początki 27 Kwi 2016 19:34 #462172

  • gosia12345
  • gosia12345's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 105
Tak Kasiu,ja też zgadzam się z Nowinką. Chyba każda/y ogrodni(cz)k(a) ma z biegiem czasu inną wizję na swoje rabaty. Wg mnie to też rośliny rosną, zmieniają się i też dodają nam pomysłów :flower2:
Pozdrawiam Gosia

Nieśmiałe ogrodu początki 27 Kwi 2016 20:17 #462216

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ja też po jakimś czasie mam inną wizję na moje rabaty.
Szkoda, że nie tak łatwo wszystko zmienić i zacząć od nowa. Ile my pracy wkładamy w każdy kawałek ziemi :jeez:

Rabatka zapowiada się fajnie. Jest w stylu jaki lubię ... leśne elementy :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): gosia12345

Nieśmiałe ogrodu początki 28 Kwi 2016 16:58 #462542

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Ewo, ta ziemia jest baaardzo żyzna, trawa na niej ma takiego powera do wzrostu, że pasowałoby ją kosić co 3 dni. Mieliśmy zhałdowane ok. 80 -100 przyczep ziemi z szuwarami z regulacji rzeczki, która przepływa przez naszą dzielnicę. 2 lata leżało to to, żeby wszystko zielone dobrze przegniło, a półtora roku temu rozplantowaliśmy tę ziemię wokół domu. Sporo jeszcze zostało, więc teraz taczkuję w te i nazad.
Gosiu, paczka od Ciebie super, zapakowana po mistrzowsku, dziękuję; dla rojników zdarłam kolejny fragment trawnika (zdjęcie później), hehe

Paka od Gosi
DSCF6710.jpg


Doroto, przerabiania się nie boję, młoda siła robocza przecież mi rośnie. Za kilka lat będą zasuwać za mnie w ogrodzie, a ja z kawką między roślinami będę spacerować :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Amarant, gosia12345

Nieśmiałe ogrodu początki 28 Kwi 2016 22:53 #462810

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
I jeszcze kilka fotek


DSCF6699.jpg


DSCF6706.jpg


DSCF6584.jpg


DSCF6702.jpg


DSCF6704.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.294 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum