TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 10 Wrz 2014 22:46 #298168

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
A moja ulubienicą jest Grandiflora :D
Z kupionych przez Ciebie jeżówek miałam tylko Secret Joy, ale niestety po zimie nie raczyła się pokazać :angry: Ale lubię wszystkie.
I tak jak Ty, powinnam mieć zakaz wstępu do ogrodniczych :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 11 Wrz 2014 08:13 #298199

  • kaja_krys
  • kaja_krys's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 67
Ale masz ładnie :bravo:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 11 Wrz 2014 08:15 #298201

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Aniu :bye: bardzo udane zakupy, klemek wygląda bardzo delikatnie :flower2: Jeżówka Secret Joy jest śliczna...z jakimi roślinami ją połączysz?
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 11 Wrz 2014 09:03 #298215

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
U mnie pochmurno i deszczowo...ale wszystkim do mnie zaglądającym życzę miłego dzioneczka :wink2:

Monika-Sz;Anna96-Aneczko Jeżówki mnie wciągnęły na dobre :dance:
Tylko myślę,gdzie to jeszcze by je upchnąć,bo posadzić już się nie da .Te nowe pójdą obok róż i koło funki chyba.
Supreme Cantalupe prawdziwa piękność już od dawna mi się podobała,miałam ją na liście na wiosenne zakupy ,a kupiłam teraz.
Ale i Secret Joy nie ustępuje jej nic ,a nic.
Ją chyba posadzę na tle tego nowego powojnika Sweet Summer Love , będzie ładny kontrast.
I fajnie tak kupić roślinki już z kwiatami,wie się co ma.,naprawdę ;)

Leszeku.G ; Hortensje mnie też wzięły,,ale już nie mam gdzie je dosadzać.
Magical Fire jest cudna,ja jestem nią zachwycona. :hearts: U mnie kwitnie 3 kwiatami,ale ma nowe pąki na gałązkach także trochę mnie pocieszy swymi pięknymi kwiatuchami.
Wanilla fraise rozkręciła się na dobre, jest też cudna :hearts:
Pink lady nie znam :(

Sweety-Aniu Każdy ma swoją ulubienicę.Ty masz Grandiflorę, ona też jest łądna,duże kwiatostany ma,kiedyś się nad nią też zastanawiałam,ale nie spotkałam jej, i nie mam,A teraz to już miejsca brak. :(
Jeżówki planowałam dokupić na wiosnę,ale jak zobaczyłam takie śliczne , normalnie nie mogłam im się oprzeć i kupiłam 3. Właściwie to one dopiero kwitną i maja sporo pąków,Może zdążą wykwitnąć do przymrozków i zakorzenić się do zimy.tak późno jeszcze nigdy nie kupowałam jeżówek. :blink:
Czasami zachowuję się jak sroka,nie planuję zakupów ogrodowych,a jak wejdę do ogrodniczego i coś zobaczę to już oczka się zaśmieją i ten slogan się włącza- musisz to mieć :happy4:

kaja_krys Witam Cię w moich progach, dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej :)










Hortensjami też zachwycam się wszystkimi.w ciągu dwóch lat zgromadziłam ich 10 sztuk :dance:
Dwie minie zakwitły,jedna nowa- dębolistna,jeszcze za mała.A jedna ogrodowa się zbuntowała i kwiatów nie zawiązała. :angry:

Hortensja Bukietowa Renhy Vanille Fraise, a jest dla mnie najpiękniejsza obok Magical Fire



Hortensja bukietowa Kyushiu

Hortensja Magical Fire - moja druga ulubienica :hearts:



JPII



[
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, annawu, Amarant

Moja działka na Dębowym Lesie 11 Wrz 2014 09:21 #298222

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Ania :hearts: zakupy w ciemno są najgorsze, można się rozczarować :silly: Widzieć kwitnące rośliny to co innego, dlatego wyprawy do szkółek w sezonie są wskazane :rotfl1: Teraz też zaczyna się dobry czas, liściaste zaczną się wybarwiać...na jesieni ogród też powinien być bardzo ozdobny...klonik japoński mi się marzy...blisko oczka cudownie by wyglądał. Tylko jest problem z zabezpieczeniem na zimę...nie wiem czy w naszych stronach wytrzyma :think:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 11 Wrz 2014 11:43 #298252

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Aniu, przeszukując Oazę hasłem cytryniec, znalazłam Twój wpis, że rośnie i u Ciebie, ale jeszcze nie owocował. U mnie w tym roku wiszą pierwsze czerwone kuleczki :woohoo: Czy wiesz co z nimi robić? Można jeść surowe? Masz jakieś przepisy?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 11 Wrz 2014 13:09 #298265

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, dzień może i szary, ale Twoje foteczki jeszcze bardzo letnie, kolorowe i słoneczne :flower2:
Jak ja lubię Twoje zdjęcia! Szczególnie te z wszelakiego rodzaju owadami :)
Może jeszcze lato wróci, żeby się pożegnać?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Wrz 2014 07:56 #298413

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witam kochani :bye:
Oj, a dziś mamy piękny ,słoneczny, letni można rzec dzień.cieszmy się tym ciepełkiem co mamy jeszcze . :)
Noce bardzo ciepłe,grzybków jest w bród.
Jutro znowu do lasu :)

Anna96-Aniu ale nie zawsze wszystko da się kupić ,kwitnące.Na wiosnę dużo kupujemy,potem oczekujemy i są pomyłki.Tak miałam w hostach( chociaż były kupowane w szkółkach dwóch,ale kupowałam przez internet, bo takich odmian,nie było nigdzie u mnie), w powojnikach pomyłki,a w cebulowych to też się zdarzają,niestety :(
Masz rację,na jesieni ogród też powinien wyglądać ładnie,ale ja mam małą działkę na wszystkie możliwości pór roku .więc jest jak jest i cieszę się już tym co mam :wink2:

olibabka-MarysiuMam cyrtyńca.w tym roku pokazał małe kwiatki,ale owocu nie zawiązał,może już na drugi rok tak będzie.
Ale zanim go kupiłam to dużo czytałam o nim i dlatego chciałam go mieć u siebie.
o bardzo zdrowa roślinka.roślinka. Owoce można jeść, na surowo,robić przetwory , dżemy, nalewki,,suszyć można, do herbatki zaparzać,nawet liście też są używane do picia.
Zresztą sama zobacz hipokrates2012.wordpress.com/2013/10/23/cytryniec-chinski-bo/ :)

Dalu Dzisiaj mamy przeciwieństwo wczorajszego dnia.
Znowu będą ładne fotki,kolorki jeszcze są i owady widoczne będą .Ja też lubię obserwować wszelkie latające na mojej działeczce, szkoda,że ptaszki tak szybki migają, bo tam mam sporo ładnych gatunków.Przedwczoraj to ładny dudek był.Po raz pierwszy go widziałam na żywo.






Isabel Renaissance

Róża Chippendale

Poulman

Róża Louise Odier - znowu szykuje się do kwitnienia





gazania z własnego siewu


Trójsklepka- żabia lilia

marcinki zaczynają






Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, annawu, Amarant

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Wrz 2014 08:05 #298420

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj, Aniu!

U Ciebie na rabatach wciąż lato - masz mnóstwo kwiatów!
Jeżówki, floksy, wrzosy, hortensje - wszystko daje prawdziwy popis.
Czy ta dynia wśród roślinności jest prawdziwa? :) Wypolerowana az nieprzyzwoicie ;-)

Pozdrawiam, życząc udanego weekendu!
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Wrz 2014 17:56 #298514

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Cudnie kwitnie Trójsklepka i nie tylko ona także wrzosy, astry,floksy i róże .Masz wesolutki ogródek i takie właśnie lubię wesołe ,bo kolorowe :thanks:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Wrz 2014 20:15 #298527

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-patrząc na różnorodność kwiecia w Twoim ogrodzie to chyba kolory będziesz miała do pierwszych śniegów :bravo:
Zazdroszczę Ci tych grzybów u nas taka susza,że ze świecą szukać a ja jak na złość mam zobowiązania grzybowe :jeez:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Wrz 2014 17:54 #298656

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
Witaj ANIU :bye: Jestem oszołmiona ,twoim ogrodem . widząc takie cudenka ,chce się żyć. Pozdrawiam ,będę wpadać częściej :flower1: :Olga
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Wrz 2014 19:13 #298658

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
.
Witaj :bye: P oszperałam troszke, jestem,jest uroczo piękny domek, kwiatów moc . zachwycam sie różami :flower2: będe do Ciebie zaglądac często :fly:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Wrz 2014 21:35 #298696

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kochani.wczoraj był M na grzybach ale tylko trochę bo po 15 i cały kosz .Dzisiaj już byliśmy razem i dwa pełne kosze,podgrzybki,prawdziwki , rydze i opieńki...i ciągle przerabiam .. ;:129
zwłaszcza opieńki zajmują czasu, bo robię je przekręcone z cebulką podsmażoną w kosteczkę,marchew, koncentraty pomidorowe,musztarda...i potem gotowe na bułeczki ,i ser tylko żółty i zapiekanki gotowe, czy na pizze, czy taka sałatka do wędlinki na zimno. PYCHOPTA!!!.
Co nie którzy to już znają , bo przepis brali ode mnie ;)
A w międzyczasie oczywiście mecz siatkówki oglądam

Jutro odpowiem wam a dziś tylko ogrodowe zostawię

Jakoś i letnio i jesiennie się zrobiło :flower1:

hibiskus syryjski-

i następne pąki też są



w stołówce marcinkowej aż kipi




A na nawłoci jeszcze bardziej :woohoo:












Hortensja bukietowa 'Renhy' Vanille fraise podbija moje serducho,tak jak Hortensja MAGICAL FIRE

i tak

i tak

Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2014 21:36 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Amarant

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Wrz 2014 21:54 #298705

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Aniu :hearts: ostatnia fotka obłędna...dopiero na niej widać w pełnej krasie hortensje :) Czy ta sałatka z grzybów to na jest na zimę? mogę prosić o przepis na pw. Opieńki pokazują się w pobliskim lesie, może jutro kogoś namówię na grzybobranie :think:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 14 Wrz 2014 08:12 #298750

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Aniu, jak u Ciebie ślicznie jest :hearts: i tyle jeszcze trawnika do zrywania :woohoo:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 14 Wrz 2014 08:29 #298751

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-niejednokrotnie chwaliłam Twój ogród :bravo: jednak tym razem :flower: przyszła kolej na jakość fotek, którą to masz chyba opanowaną do perfekcji bo przecież już od dawna wiadomo,że aparaty zdjęć nie robią no i ten domek,zawsze jak go widzę to kołacze mi po głowie drewniana elewacja na naszej chałupce,jednak jak zawsze jest pewien "mały problem"-kasa :(
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 14 Wrz 2014 21:05 #298905

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Wybaczcie zaległości się mnożą,a czasu barka ogród kipi kolorem,jutro już się odezwę bardziej




]












Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.861 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum