TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 05 Paź 2014 21:21 #303571

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Aneczka ...jakie Ty robisz foty :eek3: piękne...trójsklepka i ważka ....strasznie mi się podobają :jeez:
Jej...masz bardzo kolorowo...kurcze można ładować bateryjki u Ciebie :dance:
A zachodzik nad wodą.... :lev:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 06 Paź 2014 10:47 #303676

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witajcie, poniedziałkowo.!! :bye:
Dzień zapowiada się cudnie, słonko świeci,ogrzewa ziemie i wszystko po zimnej nocy.
Trochę to smutne,że Ani Przybylskiej już nie ma : :( Ja ją lubiłam.Ale życie rządzi się swoimi prawami.A różne choroby nie wybierają sobie ludzi, przychodzą rożnie i do rożnych ludzi. bez względu na to kim się jest. Od pewnych nie da się wykupić,ani też uciec , tak to już jest .........

olga1234 ;moni Dziękuję . :hug: Kolorowa jesień jest cudna.A taka właśnie od dłuższego czasu jest i słoneczna.
Zachody słońca zawsze są piękne,niepowtarzalne, i takie nastrojowe, a może refleksyjne ....
Hortensje zachwycają mnie nie zmiennie od dwóch lat :hearts:

Adasiowa-Anuś Jak sobie pani życzy, może być i na wiosnę ;) Tylko się przypomnij bo dobrą mam pamięć ale krótką :happy:
Heliotrop uwielbiam, ma mało spotykany kolorek i piękny zapach, a owady też go lubią. ;)
Z Helloween pomarańczowe lampioniki??Też mogą być bo pomarańczowe.Ale już nie dyniowe,oryginalnie by było :happy:
A pszczółki i motylki rożne to widzę nie tylko marcinki lubią, chociaż tam ich jest u mnie najwięcej .U ciebie mówisz rozchodniki sobie upatrzyły, to fajnie,u mnie tez na nich buszują .
A zachody słońca zawsze są cudne, niepowtarzalne,czasami romantyczne, zawsze można przy nich zadumać się chociaż chwilę.... :hearts:

Keetee-Dorotko Witaj!Dziękują za pochałki, to miło,że nie tylko mnie podobają się moje fotki, moje patrzenie , na roślinki.
A dla ciebie jeszcze raz trójsklepka , może być ???
Jesień kolorowa, nie bura, to i pozytywniej nastraja.Jeszce na szarości przyjdzie czas.
A zachody słońca uwielbiam, :hearts:
Trójsklepka - żabia lilia ciągle kwitnie - Ona taka cudna jest w zbliżeniu ,prawda??




Bobo

Hortensja MAGICAL FIRE i wszędzie rozsiały mi się bratki i naparstnica różowa. :)



hyzop


Hortensja bukietowa Vanille Fraise




Nasze jabłuszka nie tylko my lubimy,ale taki ktoś , poznajecie kto to taki, duży ?? :twisted:

szerszeń
]


Pozdrawiam serdecznie i życzę nam wszystkim dobrego tygodnia :flower1:
Ostatnio zmieniany: 06 Paź 2014 10:58 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Ewogrod

Moja działka na Dębowym Lesie 06 Paź 2014 11:00 #303679

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Aneczko ,jesień u Ciebie kolorowa i smakowita .Twoja trójsklepka przypomniała mi ,że ja też ją mam ,tylko zupełnie o niej zapomniałam .Rośnie w zakątku ,gdzie najbardziej boję się chodzić ze względu na ilość kleszczy .Muszę ją na wiosnę koniecznie przesadzić .W ogrodzie bajkowo. :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 06 Paź 2014 15:04 #303718

  • peonia
  • peonia's Avatar
Aniu, ciekawe rośliny i ujęcie owadów- zdjęcia znakomite! Jak Ty to robisz?
Widzę ,ze kochamy się w hortensjach bukietowych :evil:
Korzystasz ze słońca, masz racje , jeszcze sie nasiedzimy w domu zimą.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 06 Paź 2014 17:50 #303763

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Anusia, z przykrością muszę zaznaczyć, że u mnie szerszeń jest najmniej mile widzianym gościem :( mimo, że owad, mimo, że stworzenie boże, ale wiem, do czego może doprowadzić bliski kontakt z jego żądłem, zwłaszcza u czworonoga.
Obiecaj mi,że będziesz bardziej ostrożna; on potrafi się "wkurzyć" w oka mgnieniu.

Pozostałe fotografie jak zawsze urzekają jakością i dokładnymi zbliżeniami - dzięki temu każdy szczegół roślinki jest doskonale widoczny - można oglądać bez końca :) Zdjęcie nr 5 - mój faworyt!
Pozdrawiam serdecznie :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 07 Paź 2014 10:13 #303963

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Na naszej działce również szerszenie robią spustoszenie na owocach jabłoni Rubinola,nadgryzione owoce z reguły gniją i opadają,pomimo tego ,że są jeszcze niedojrzałe :jeez:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 07 Paź 2014 10:13 #303964

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Nowinka-Ewuś Miło,mi ,że jesteś i zaglądasz do mnie :hug:
Jesień w dalszym ciągu jest kolorowa, ciepła i ładna,chciałoby się powiedzieć ,niech tak będzie do grudnia.Trójklepka to w tym roku trochę się rozrosła i ładniej wygląda. A na zbliżeniu to szczególnie ładnie.

peonia-Beatko Dziękują za miłe słowa. :hug:
Ja to robię ?? Normalnie, samo się robi. A owady buszujące na kwiatach bardzo lubię.
Oj tak tak, bardzo sie kocham w hortensjach bukietowych.Cudne one są :hearts: Jeszcze im muszę obwódki porobić ale to juz na wiosnę.

Adasiowa- Aneczko Z wielka ostrożnością podchodziła do jabłonki,ale nie mogłam się powstrzymać,żeby zdjątka nie zrobić temu gościowi.Tak jabłuszka są pyszne winno- słodkie.Widać i szerszeniom smakują.
A więc Twoją faworytka jest Hortensja Magical Fire, to moja jedna z dwóch ulubienic.A w tych żurawkach teraz ładnie wygląda, posadziłam ja na brzegu rabaty,żeby jak się rozrośnie deko cienia dawała żurawakom.Bo te żółte to w pełnym słońcu to troszkę się przypalają. :dry:

Kurjan Witaj!No widzisz jakie te szerszenie, szkodniki,muszę chyba juz oberwać te jabłuszka bo mi wszystkie zjedzą :tongue1:
Hmm, ale drudich jabłuszek na drugiej jabłonce jeszcze nie ruszyli :blink:
Ostatnio zmieniany: 07 Paź 2014 10:16 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan

Moja działka na Dębowym Lesie 07 Paź 2014 12:33 #303992

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Ja mam kilka jabłoni i tylko dwie odmiany sobie upodobały te najbardziej słodkie,oprócz Rubinoli jeszcze Sampion (szampion),z jabłoni tych już zerwałem owoce
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 07 Paź 2014 16:33 #304013

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ja miałam w tym roku spokój z szerszeniami ale rok temu i dwa lata temu to był istna plaga, strach było chodzić po ogrodzie :evil: Obżerały po kolei czereśnie, wiśnie, śliwki i jabłka, i wcale im nie przeszkadzało że niezbyt słodkie, bo jak oberwałam te słodsze to dały się do niedojrzałych zimówek :mad2:
Znajomy poradził mi zrobić pułapki z plastikowych butelek napełnionych piwem rozcieńczonym wodą, wieszam je już drugi rok i mam spokój i z szerszeniami i osami. :tongue2:

Smakowicie wyglądają te winogrona a ślicznie hortensje :flower2:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 07 Paź 2014 18:30 #304032

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Anuś :)

Na tej wspomnianej fotografii najładniejszy jest właściwie całokształt - sama kompozycja, zarówno kolorystyczna, jak i roślinna; masz rację, hortensja króluje, ale towarzystwo żurawek i tej biało-zielonej roślinki z lewej strony, jak i kamienne obrzeże bardzo korzystnie podkreślają urodę tejże hortensji. Super!

O szerszeniu co miałam do powiedzenia, powiedziałam. U mnie poluje na pszczoły pasące się na rozchodnikach, zawsze z dobrym skutkiem, skubaniec jeden :( Bądź ostrożna, proszę ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 07 Paź 2014 19:35 #304050

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
kurjan; edulkot-Majeczko Ja tez mam kilka jabłoni,ale tylko na dwóch dopiero sa jabłka.A one tą jedna sobie i tak upodobały.ale to dobrze, bo ta jest dalej od huśtawki, a ja lubię jeszcze w słoneczku sobie chwilę na niej przysiąść i odpocząć,,,po-delektować się urokami jesieni. :flower1:
Właściwie to pierwszy raz je obserwuję na mojej działce.Nie wiedziałam,że one takie uperdliwe i żarłoczne :angry:
Jak zauważę,że się zagoszczą w moim ogrodzie to tez trzeba pomyśleć o jakiejś pułapce.
Bo te winogronka są bardzo smaczne, słodkie, dobrutkie .A hortensje to permanentnie podziwiam i coraz do nich podchodzę i przyglądam się jak się mają, jak sobie rozkwitają, :happy:

Adasiowa-Aniu Bo hortensja ma tam właśnie królować, jest blisko huśtawki, i będę miała zawsze na nią oko :happy2: A ta biało-zielona roślinki z lewej strony, to jakaś trzmielinka płożąca, ale nie wiem jaka,ładnie i szybko się rozrasta, jak chcesz to na wiosnę dam ci ja z marcinkiem ??
A co do szerszenia to jestem i będę Anulko ostrożna, bo to takie wielkie owady, aż strach pomyśleć jakie maja to żądło.

I jesienne co-nie-co :flower1:








gazanie



Powojnik Sweet Summer Love

Powojnik Julka


Marcinki


[




Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, kurjan, Amarant, Ewogrod, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 08 Paź 2014 19:12 #304265

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Aneczko ... dla mnie najpiękniejsza sesja zdjęciowa: begonie, marcinki, biały wrzos ... co ja mam z tymi "maluchami", doprawdy ...Taka jesień może trwać wiecznie, przez cały rok.
Odnośnie trzmeliny - posadziłam w tym roku dwie sadzoneczki, o liściach podłużnych i innym układzie kolorów: moje są zielono-złote. Przecież nie pisałam o Twojej dlatego, żeby coś wyłudzić .... Po prostu rewelacyjnie dobrałaś cały układ rabatki :), a te biało-zielone listeczki doskonale się wkomponowały.
Anuś - nie żądło jest ważne ;-) u szerszenia oczywiście, tylko ten bardzo mocny "jad", wiesz przecież, że 3 użądlenia potrafią zabić konia :(
Tym optymistycznym akcentem kończę...
Pozdrawiam Cie cieplutko, uściski dla kociczki :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 08 Paź 2014 20:23 #304285

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aniu, niesamowita ta trójsklepka! Wygląda bardzo egzotycznie, piękne zdjęcia zrobiłaś :bravo:
Astry masz bardzo dorodne, niezawodne plamy koloru jesienią, bezcenne w pochmurny dzień!
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 08 Paź 2014 20:39 #304296

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Adasiowa-Anulka Dzięki .Za wszystko :hug:
Ale ja naprawdę ta trzmielinką tez mogę się z Tobą podzielić :) A mówiąc żądło szerszenia, miałam na myśli ten cały właśnie jad.Nic mi nie wiadomo,żebym była uczulona.ale próbować to ja nie chcę :dry:
Fiona wróciła z z działki , najadła się i śpi.Dziś znowu upolowała 2 myszki. tylko jedna jakaś z brązową pręga na grzbiecie
:huh:

Robaczek-KasiuTak trójsklepka to roślinka o wyjątkowo pięknych niedużych kwiatach i jest bardzo urokliwa. :)
Asterków mam niewiele,ale te co mam toi tak cieszą.




Ogórecznik



Hortensja Magical Fire

Vanilka

heliotrop









Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, gosiap32, Amarant, Ewogrod

Moja działka na Dębowym Lesie 08 Paź 2014 21:20 #304321

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Właśnie zaliczyłam cudownie relaksujący spacer przed zakopaniem się pod kołdrę - spacer po Twoich zakątkach. Te wszystkie jesienne kwiaty i kolory naprawdę wpływają odprężająco ... U mnie ogórecznik już zniknął, ale pozostawił po sobie sporo "potomstwa" - dzięki Bogu, że ma taką chęć przeżycia. Bardzo lubię podglądać, jak pszczoły toczą walki o każdy jego kwiatek, niebieski lub różowy. Dziękuję za pasiastych na rozchodniku :)
( dyskusję o szerszeniu możemy uznać za zamkniętą ? - ja też nie doświadczyłam kontaktu z nim, ale użądlenie jest bardzo, bardzo bolesne, a konsekwencje ... cóż, nikomu nie życzę)
Anuś - w takim razie bardzo dziękuję za chęć podziału trzmielinki :) jednak poproszę Cię, żebyś ... jakoś ... powiem wprost - napisała, co, jak i ile ...muszę się przecież odwdzięczyć :)
No i męczy mnie nadal sprawa ilości mąki w plackowym przepisie: ponieważ w moim pokoleniowym przepiśniku funkcjonują identyczne proporcje na ciasto kruche, z tą jednak różnicą, że widnieje tam ilość 3 szklanek mąki. Trochę się obawiam, jaka będzie konsystencja ciasta z 3/4 szklanki ? I tak muszę poczekać z pieczeniem, bo połowa śliwek przeznaczonych do wypieku została pożarta przez "ktosia".. nic w tym domu się nie uchowa, no naprawdę ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 08 Paź 2014 23:15 #304395

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Aniu też uwielbiam ganianie za owadami .Dzisiaj było ich wszędzie mnóstwo, a także motyli ,ale ładowałam baterie i nici z fotek .Mnie wciąż urzeka Twoja trójsklepka .Robisz jej cudne ujęcia .Jesienny słoneczny ogród dalej jest energetyczny, chociaż nie ma w nim aż tylu kwiatów jak latem
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 09 Paź 2014 14:43 #304487

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Wybaczcie dziewczyny zbieram się na wyjazd do Nałęczowa.Wracam w niedzielę popołudniu, to odpowiem .
a tym czasem ogrodowe; :)









Po Adri tyle zostało
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Moja działka na Dębowym Lesie 09 Paź 2014 14:45 #304488

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203

Hortensja bukietowa LIMELIGHT

Bobo

Hortensja Bukietowa Renhy Vanille Fraise















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.575 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum