TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 16 Paź 2014 19:00 #306395

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Anuś :)
Daniela ma rację - tyle słońca i ciepła na Twoich zdjęciach, że aż chce się tam wejść, zwłaszcza, że i w Poznaniu od dwóch dni siąpi, dzisiaj przez cały dzień było raczej ponuro z wyjątkiem godz. 13, kiedy na chwilkę wyjrzało słońce !!!, a już teraz pada porządnie. Rano - mgła, pierwsza tej jesieni. Dlatego spacer po Twoich zakątkach rozświetla mroki dzisiejszego dnia, zwłaszcza jak oglądam te wszystkie białe kwiaty i żółtą aksamitkę - prawdziwa bomba :)
Pozdrawiam bardzo cieplutko, mizianki dla Fionki :)
p.s. narobiłam sobie z tym plackiem ze śliwkami ... jutro kolejna blacha wjedzie do piekarnika :)
Anusia, podeślij mi szybciutko swój adres.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 16 Paź 2014 21:16 #306434

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kurcze, normalnie nie wyrabiam się z niczym,Pracy całe stosy, w domu tyły.W ogrodzie mieczyki, eukomisy , hiacynt kalifornijski i zantedschia wykopane.
A i jedna róża, bo nie zakwitła w tym roku.Tak żółta nijaka.Poszła za siatkę, za karę, może nauczy się kwitnąc :happy2:.A tam mam zamiar posadzić Eden Rose.

clematis Julka



Augusta Luisa






Moniczko-Sz No widzisz jakoś mnie trawy mnie nie wzięły.Nie wiem ,czy to mi się zmieni, jak tobie czy nie :crazy: Ale na razie pasuje mi tak jak jest :)
Miskant olbrzymi przechodzący ciągle na moją stronę od sąsiada, a ma ich w 3 kępach i nic sobie nie robi,że pakuje na moja stronę.J, obrzydził mi wszystkie trawy.!!
Oprócz konwalinki ,którego mam.I jeszcze tylko red baronka sobie kupię. :hammer:
Pięciornika, mam tez jeden z początku, Teraz posadziłabym coś innego. ale wtedy, jakoś mi pasował.
a ja czasami robię taki myk, jak coś mi nie pasuję, to przesadzam w katy lub za siatkę :happy3: O kostrzewy. chyba tez 2 czy 3 mam gdzieś wetknięte :blink:
rozplenice mówisz,,,oj popodziwiam u ciebie :)
Hortensje widzisz mnie wzięły wciągu dwóch lat, i tylko dokupywałam, tak jak jeżówki i powojniki.Ciekawa jest czy już dość,czy jeszcze coś z nich mnie skusi :silly:
No i kilka róż mnie wzięło, czeka na nie i obmyślam,miejsca nowe dla nich, znów kawałek trawnika pójdzie pod szpadel :jeez:

Danielko; Adasiowa-Aniu U mnie cały czas słonecznie .Bo wie słoneczko,za ja jestem ciepło- Lubna więc mnie ciągle grzeje :rotfl1:
Dziś trochę się zachmurzyło,ale słonko nie dawało za wygrana, bo przedzierało się i znowu chmurki i tak się bawili ciuciu- babkę :happy3: Ja chyba tez modzie ogrodowej nie ulegam owszem coś mnie nie raz do czegoś zainspiruje,ale to fragmentarycznie ;)
Oho, skąd ja to znam- " metoda prób i błędów ".To cała ja,Po swojemu :ouch:
Fiona jest niesamowita,Na działce ostro pracuje,a raczej poza nią znosi co raz myszki, r nornice, zaraz nawet małego szczurka upolowała. Pobawi się , zamęczy i zostawi i idzie dalej po nowe łupy, a M mój za ogonek i wyrzuca , tez pracuje :happy3: Nie, nie na serio,to już pół warzywnika,przekopał, na zimowe spoczywanie szykuje.Jeszcze pójdzie tam nawóz.
No proszę Aniu , jak się kulinarnie ciągle śliwkowo rozwijasz, To już może jeszcze szarlotki zaraz zaczną się ??
Pozdrawiam cieplutko :flower1:


A to zdjęcia z telefonu,bo bateria mi padła, już mają inną jakość :roll:

A to łakomczuchy :D





Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 16 Paź 2014 21:46 #306446

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu- Ty rozplenicę u mnie, a ja róże u Ciebie będę podziwiać. Tym sposobem nie mamy roślin, które nas nie przekonują do końca, ale oko nacieszyć możemy :hug:

Twoje "kiepskie" fotki z telefonu wyglądają, jak moje najlepsze dzieła :happy3: Czasem na forum tak piękne zdjęcia wstawiacie, że ja się zastanawiam, czy nie wstyd moich wklejać :oops:

Zdrówko, mam nadzieję, już dopisuje..? :kiss3:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 17 Paź 2014 06:52 #306491

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne ,słoneczne zdjęcia .A u mnie pogoda paskudna ,aż się wyć chce .Po niedzieli przyjdą róże z Floribundy ,już nie mogę się doczekać .Znalazłam swoją trójsklepkę dzięki temu ,że wypatrzyłam u Ciebie .Pięknie wygląda .Tylko patrzeć ,jak nam kolory z ogrodów pouciekają .Zostanie tylko wspominać :garden1:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 17 Paź 2014 08:55 #306507

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
Witaj ANIU :flower1: kolorowo u Ciebie jak zawsze. Jesień , jest piękniejsza niż w realu , bo unas ponuro, mokro.
, mgliście . z niecierpliwością czekam na róże , pozdrowienia z KRAKOWA :flower2: OLA
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 17 Paź 2014 19:08 #306624

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moniczko-Sz Tak, tak to mi pasuję .Ja u ciebie trawki i całą piękna resztę będę podziwiała, a ty u mnie co zechcesz :)
Oj, nie z telefonu to już nie takie piękne zdjatka .Ale coś mi szwankuje spust migawki, szwankuję, zacina się, i nie robi za każdym razem jak chce zdjęć, tylko blokuje się :happy: a gwarancja już dawno się skończyła. już moja lustrzanka, ma 8 chyba latek.Ale dobry aparat, muszę gdzieś poszukać, gdzie go naprawiać można :crazy:
Zdrówko jest.I mam nadzieję,że u Ciebie tez dopisuje???

Nowinka-Ewuś ;olga1234-Olu Witajcie dziewczynki!!
Dzięki :hug: u mnie zachmurzyło się , i ochłodziło.ale deszczu nie ma,Dalej sucho. roślinki czekają cierpliwie na podlanie.
O ja tez róże zamówiłam we Floribundzie i w rozaria.pl/ A jakie róże zamówiłaś ??
O,tak niepozorna z daleka a w zbliżeniu cudna :)

Kosmos się nie podaje

Rosa ALADDIN - też, ale ona zawsze kwitnie aż do mrozików.

Augusta Luisa nie chce być gorsza




Jeżówka Secret Joy


Jeżówka Hot Lava


Trójsklepka - żabia lilia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, dagmarazap, VERA, moni, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 18 Paź 2014 14:45 #306779

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Anuś :)
Poproszę o trochę słonecznych promyczków, bo u nas ciągle tak dżdżysto i mglisto .... rano jeszcze siąpiła uciążliwa mżawka, ale pojawiła się nadzieja na niedzielną poprawę pogody; tym bardziej miło pospacerować po Twoich słonecznych rabatach - mam wtedy wrażenie, że czuję na skórze dotyk ciepła i słyszę brzęczenie pszczół.
Bardzo się cieszę, że przyjmiesz trawkę pod swój opiekuńczy dach :) Kiedy ją kupowałam ( 6 lat temu ), w większości sklepów ogrodniczych była raczej niedostępna, na szczęście udało mi się znaleźć hodowcę z prawdziwego zdarzenia, który poświęcił się wyłącznie trawom - i tak zadomowiły się u mnie: imperata, miskant, proso rózgowate, kostrzewy, "niedźwiedzie łapy" i z tego, co pamiętam, chyba rozplenica, ale ... pamięć jest ulotna :) Z czasem razem z wrzosami utworzyły całkiem sporą rabatkę.
Róże natomiast z ogromną przyjemnością podziwiam w innych ogrodach - u mnie po prostu i zwyczajnie nie przeżyłyby ;-), ale jeśli kiedyś, u schyłku życia będzie mi dane mieć dom z ogrodem ... to na pewno zagości w nim niejedna róża.

Odnośnie szarlotek - masz wypróbowany przepis na miarę tego ze śliwkami :)?
Pozdrawiam serdecznie!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 18 Paź 2014 15:52 #306787

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, bardzo kolorowo u ciebie. Prawie nie widać jesieni poza rudymi akcentami :)
Również u siebie chyba pozbędę się słabo kwitnących róż jeżeli w przyszłym roku się nie rusza. Mam gdzie przesadzić :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 19 Paź 2014 08:23 #306880

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Adasiowa-Aniu Z chęcią wysłałabym ci trochę słoneczka, ale i u mnie schowało się za chmurki.A deszczu zero :(
Mam taką nadzieję, że trawka będzie dobrze rosła, aby tylko przezimowała.Traw nie mam ,ale one mnie nie kręcą.
A na róże zobaczysz jeszcze zachorujesz.Żałuję,że mam mało miejsca,środek trawki MUSI ZOSTAĆ, :teach: I tak coraz wyrywam kawałek trawnika na nowe roślinki.
Odnośnie szarlotek - to mam sprawdzone i lubiane 3 przepisy.Popołudniu ci napiszę. :)
Pozdróweczki :kiss3:
Bozi-Bożenko Cudna w tym roku mamy jesień.Pogodna, słoneczka( ostanie 2 dni trochę się zachmurzyło, i ochłodziło)
Po niedzieli już będą nowe róże, ciągle przemyślenia robię gdzie tu ich posadzić :crazy: Ja jeszcze pomyślałam,ze chryzantemek muszę na drugi ok więcej kupić., aby później było w ogrodzie więcej kolorków :)

Hortensja MAGICAL FIRE


Trójsklepka - żabia lilia - bardzo ja lubię :hearts:
Nie pozorna z daleka, a z bliska cudna :)





Tułacz pstry



[Chryzantemki

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 19 Paź 2014 08:25 #306881

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
I Julka- kupiona we wrześniu z pakami, kwitnie i kwitnie :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, VERA

Moja działka na Dębowym Lesie 19 Paź 2014 09:46 #306888

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Hortensja MAGICAL FIRE ładnie się wybarwiła.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 19 Paź 2014 11:03 #306895

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bożenko Tak , MAGICAL FIRE cudnie się wybarwiła. :hearts:

Dynie zebrane :dance: - największa pani pojechała taczka do sąsiada,miał ok 38 kg!!! :woohoo:
To wyhodowane moje z nasionek. :garden1:
W tym roku pięknie obrodziły ;:108 W tamtym miałam 5.A tym to już nie wiem, bo już wcześniej zrywałam, jedliśmy, rozdawałam sąsiadom , znajomym i jeszcze tyle zostało :eek3:



Malutka dyńka :happy4:


No i taki placek z własnych chyba ostaniach malinek i jeżynek



Marcinki te kiedyś rosły na działce,ale przyszły nowe roślinki i trzeba było zrobić nowe miejsce dla roślinek i te poszły przód ogrodzenie,ale tez fajnie tu wyglądają :)





Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, chester633, Amarant, VERA, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 19 Paź 2014 12:19 #306901

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Anulek - piękne zdjęcia :woohoo: energetyczne, radosne, pogodne. Jak to robisz, że masz u siebie ciągle tyle koloru ? Wygląda jakby cały czas u Ciebie lato było.
Ciasto wygląda smakowicie - mniam! Dynie :supr3: - gratuluję!
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 19 Paź 2014 13:10 #306905

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, kiedyś robiłam powidła z dyni.
3 kg dyni, 2 kg cukru, 3 cytryny, kilka łyżek wody, łyżeczka imbiru dla zaostrzenia smaku.
Dynie się obiera i czyści z pestek i miękiszu, kroi na kawałki, dodaje kilka łyżek wody(aby się nie przypaliło) i pod przykryciem rozgotowuje się na miękko. Przeciera się przez sito, dodaje cukier, wymieszać i podgrzewać uważając żeby się nie przypaliła. Kiedy masa zacznie gęstnieć dodaje się skórkę cytrynową startą na tarce ( ja robiłam bez niej) , imbir i sok z cytryny. Gorące powidła przełożyć do słoików i dokładnie zamknąć. Ostatnia czynność jest istotna aby powidła nie pleśniały pod wpływem powietrza. Najlepiej poddać pasteryzacji. Można też dodać kilka moreli dla smaku w trakcie gotowania.
Powidła nadają się świetnie do chleba, do naleśników. Trzeba jednak dobrze odparować wodę aby nie były zbyt rzadkie.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 19 Paź 2014 19:34 #306959

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Anuś :)
To jest niemożliwe, żeby te wszystkie kwiaty nadal były w tak idealnym stanie .... U mnie, po ostatnich intensywnych deszczach zostały nędzne resztki :( 80% kwiatów jest brązowa, zero jakiegokolwiek owada :( Aż żal patrzeć, ale muszę się wziąć w garść. Na szczęście zawsze mogę pospacerować po Twoim raju :)
Fantastyczne dyniowe plony ! Gratuluję - mogą iść prosto na Wystawę na Polagrze :) O placku już nie wspomnę ;-)
Pozdrawiam słonecznie !
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 19 Paź 2014 21:01 #306990

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Aniu, czy Tobie przezimował czerwony nachyłek? Bo widziałam go parę postów wcześniej, a wydaje mi się, że kupowałyśmy go w tamtym roku :silly:
Moje oba nowe zeszły były :silly:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 20 Paź 2014 11:37 #307079

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
moni-Moniczlo Bardzo dziękuję. :hug:
Wczoraj znowu była cudna pogoda.Dziś deko posiąpiło.a tu deszcz potrzebny.Bo ziemia jak popiół sucha. :angry:
Placek owocowy to taki uniwersalny, szybki i bardzo smaczny ;) )Już nic po nim nie zostało .Będzie na weekend drugi ,może już szarotkę czas zrobić :)
JA z dyniami dopiero w tamtym roku pierwszy raz zaczęłam i i chyba już nie przestanę. bo zupkę i placuszki u mnie bardzo lubią.a może jeszcze coś się będzie robić , zobaczymy .
Dynie bardzo obrodziły, jak widać. :P

Bozi-Bożenko Dziękuję za przepis na pewno spróbuje tak zrobić. :hug:

Adasiowa-AneczkoJa już nie pamiętam kiedy padał u mnie deszcz.Gdzieś we wrześniu jeszcze.Dzisiaj deko po-siąpiło.Ale już słońce się przebija.A deszczu więcej trzeba,oj trzeba. :search:
Tak dyniowe żniwa jak najbardziej udane w tym roku. :) Pewnie gdybym podlewała je często, bo u mnie jesień była bardzo sucha. to i jeszcze większe urosłyby :)
Po placku wspomnienie zostało i pewnie kalorie nie spalone :happy:

Siberko Nachyłek RUBY FROST.zimował już dwie zimy. I dobrze zimował.
I mam taką nadzieję,że dalej taką z nim będzie dobrze ;)


A to jakieś zielko ale z bliska ładnie wygląda,prawda??



ostróżki sobie ponownie kwitną


Na rabacie liliowcowej tylko aksamitki zostały, hosty marnieją :(


Borówka pięknieje

ciekawe czy jeszcze rozkwitnie ta jeżóweczka ??

Ostatnio zmieniany: 20 Paź 2014 11:44 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 20 Paź 2014 12:25 #307086

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pięknie Aniu pokazujesz ostatnie barwy jesieni .Ogrody wciąż żywe i nie spieszą się do spania .Marcinki za wszelką cenę chcą pokazać ,że do zimy jeszcze daleko i czarują kolorem .Twój tułacz pstry ładnie wygląda ,ja też : go miałam ,ale nie mam pojęcia gdzie on się tuła ,bo w moim ogrodzie już go nie ma . :happy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.486 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum