TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Paź 2014 18:31 #305212

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Adasiowa-Aniu Aniu, wyjeżdżałam , dopiero wróciłam.Cieszę się,że spacerek był miły po moich zakątkach .Ogórecznik mam ,pierwszy raz.Nawet nie wiem, czy mi się wysiał,czy nie chciałabym,żeby tak było.
Ja też lubię podglądać, pszczoły , motylki,,,szkoda,że jak przyjdzie zimno to już ich nie będzie ,az do wiosny :dry:
Żadne co , jaki ile.!!
Chcę Ci ot podarować i tyle,a do wiosny to może jeszcze coś się znajdzie. :crazy:
A przepisie, to oczywiście 3 lub 4 szklanki mąki tak powinno być :silly:

jagoda5214-Jadziu Dziękuję za miłe słowa :hug:
Dobrze,że jeszcze sa owady i kolorki w ogrodzie, to zawsze milej ;)
A trójsklepka jest śliczna.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Paź 2014 18:49 #305215

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Anuś :)
Pusto tu było bez Ciebie :) a spacer po Twoich zakątkach zawsze jest miły. Ogórecznik wysiewa się sam bez problemu, więc w przyszłym roku możesz spodziewać się większej ilości siewek w najrozmaitszych częściach ogrodu. Nie jest wymagający, znosi suszę, lubi ciepło i słońce. No i jest uwielbiany przez pszczółki i trzmiele :) Podobno ludzie robią sałatki z liści ogórecznika, które smakują "ogórkopodobnie".
Placek został upieczony wczoraj wieczorem ( intuicyjnie użyłam 3 szklanki mąki )... dzisiaj bardzo niewiele zostało - zresztą pochwaliłam przepis u siebie :)Jest pyszny i wchodzi na stałe do mojego "przepiśnika" :thanks:
pozdrawiam cieplutko...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Paź 2014 19:33 #305247

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aniu Oj, miło mi, :hug: I na pewno nie było pusto , u dziewczyn ciągle coś się dzieje.Bobrze,że dodałaś więcej maki, widzisz jaka gapa ze mnie :silly: .I placek się udał.
To j fajnie,że ogórecznik się wysiewa. bo u mnie była tylko jedna sadzonka, a jak będzie więcej ich to i ładniej.

I owadziki dla Ciebie :wink2:



jak samoloty





jeszcze jakaś funkia nie poddaje się - i zakwita ;)






A to tak żuraweczka moja :)
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2014 20:02 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Anowi, Amarant, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 12 Paź 2014 23:24 #305379

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ciepło jest to i Fionka chętnie przesiaduje w ogrodzie.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Paź 2014 12:38 #305445

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, w tym roku sezon długi, cieplutko jest, to i motylki jeszcze urzędują na ostatnich kwitnących kwiatkach :)
A i Fiona korzysta z pogodnej aury!
Moje pieski też wylegują się na słoneczku B)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Paź 2014 13:52 #305468

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dangar-Danusiu ;Dalu Dokładnie Fiona korzysta tez z ciepełka :)
Ja się cieszę,że sezon długi, mamy jeszcze kolorki w ogrodach, wszelkie parce tez jest lepiej przy takiej pogodzie wykonać.W tym tygodniu muszę mieczyki wykopać i zobaczymy co jeszcze :crazy: Róże jak nowe przydą to trzeba posadzić na nowe rabatę .



i żabia lilia- trójsklepka


Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Paź 2014 19:36 #305543

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Anuś :)
Nie chodzi o to, że ciągle ma się coś dziać. Nie chodzi też o to, że komuś znudziła się jedna roślinka, usuwa ją i wsadza w to miejsce nową, albo stwierdza, że akurat ta już nie pasuje do aktualnej wizji ogrodu i eliminuje nieszczęśnika bez sentymentów. Znam takie ogrody :(, w których nie znajdziesz miłości do roślin, tylko modę i to, co obecnie jest "trendy". Ale - o gustach nie dyskutujmy.
Bardzo dziękuję za owadzią sesję - cieszę się, że motyle jeszcze Cię odwiedzają, u nas w sobotę były zaledwie dwa, kilkanaście pszczół i jeden, bardzo niemrawy trzmiel.
A ta żuraweczka to chyba nowa odmiana "Fiona Queen" ? Poproszę o sadzonkę :)
I powiedz sama - ten pomarańczowy kwiat ( na marginesie: co to jest?)- jeden z piękniejszych kolorów jesieni - można pokazać go w całości?
Pozdrawiam cieplutko; po placku zostały okruszki.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Paź 2014 19:43 #305549

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ania, wybacz, że odpowiem,to asclepias tuberosa, piękna roslina,nawet gdy przekwitnie ma przepiękne nasienniki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Paź 2014 20:30 #305578

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Ewuniu :)
Bóg zapłać dobra kobieto ... Nie dość, że kolor przepiękny, kwiat urodziwy, to i jeszcze łacińska nazwa miła dla ucha :)
pozdrawiam cieplutko.
p.s. przeglądnęłam "na szybcika" inne obrazy dla trojeści - dla mnie hit tego miesiąca !
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2014 20:34 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Paź 2014 20:34 #305580

  • mati 1999
  • mati 1999's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Strefa Klimatyczna 6b
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 1
:bye: Jakby mogło mnie i tu zabraknąć :bravo: :drink1:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Paź 2014 20:57 #305595

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Jak patrzę na tę dorodna dynię to widzę placuszki z niej na słodko z rodzynkami .... mniam ... :drool:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Paź 2014 22:36 #305639

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Adasiowa-Aniu Ja nie jestem z tych,ze ciągle ma się coś dziać albo coś gdzieś mi się spodoba .Czasami zdarza mi się coś przesadzić w inne miejsce, bo nowa roślinka tu mi lepiej pasuje.Lub tak do wypełnienia lepiej.Tak, każdy ma swój gust,( jaki kol-wiek on jest) smak, styl.Moda jest szybko zmienna.Najnowsze trendy to trawy wszędzie.
A ja owszem podziwiam u innych ale u siebie prawie nie mam,( i nie chcę mieć, jakoś one mnie nie wzięły) tylko konwalinka mam , jeszcze na red barona mam ochotę .I pewnie jak go gdzieś spotkam to kupię .Na tł żurawek chyba by mi pasował fajnie :)
Ja owadziki lubię.Cieszę się ,że ty lubisz, na tych dużych marcinkach to jest ich naprawdę dużo, nie policzyłabym , bo ciągły tam ruch .
O jak fajnie nazwałaś moją ukochaną żuraweczkę - "Fiona Queen", ale to mi się podoba.super Aniu wymyśliłaś :kiss3: :kiss3:
tak,ten pomarańczowy kwiat ( tak fajna żaróweczka w ogrodzie)to Trojeść Bulwiasta.Normalnie kwitnie w lecie.I tak mi kwitła.Ale jakaś gałązka jeszcze postanowiła, zakwitnąć, jak chcesz to może ci nasionka zbiorę i wyśle?
Ja ją zobaczyłam kiedyś w necie. Spodobała mi się kupiłam nasionka, wysiałam wiosna do doniczki a potem do ogrodu.I tak ja mam już ze 4 lata.
Dobrze,że placek smakował.A tak w ogóle to ja bardzo lubię piec co raz jakieś ciasta.I nawet dobrze mi to wychodzi :)

sierika-Ewo Witaj! Ależ po to jest forum,aby ktoś też odpowiedział ,a nie tylko gospodarz, :)
Bo czasami tak tez jest,ze coś mam i nie wiem.ale już malutko takich roślin raczej odmian roślinek :flower1:

mati 1999-Mateuszu Witam cię serdecznie i w tej przestrzeni :)

Leszek.G A ja takich placuszków z dyni z rodzynkami , nie znam. :oops:
Czy mogę prosić przepisik, bo dyń to ja jeszcze dużo mam. :)





Vanilka



Hortensja Magical Fire


Echinacea Supreme Cantaloupe
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Ewogrod, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Paź 2014 23:05 #305653

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Aniu, ależ u Ciebie jeszcze kolorowo od kwiatów w ogrodzie. :flower2: U mnie już tylko marcinki oraz drzewa i krzewy liściaste rozświetlają ogród barwami.
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2014 23:06 przez rm27.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 13 Paź 2014 23:28 #305658

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-całe szczęście,że jesteśmy różni a nasze ogrody są odzwierciadleniem naszych charakterów i widzenia świata.To dzięki temu każdy ogród jest inny i wiele mówi zaglądającym o jego gospodarzu.
Masz piękny poukładany ogród,niestety u mnie ciągle jest haos :jeez:
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2014 23:29 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 14 Paź 2014 18:31 #305824

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Dziewczyny :)
Żeby było to jasne i nie doprowadziło do nieporozumień : Roma ma oczywistą rację - tyle ogrodów, ile ludzi, dzięki Bogu za zróżnicowanie, bo nie ma nic nudniejszego niż monotonia, prawda?
Ja po prostu nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy dla kolejnej roślinki "na topie" są w stanie poświęcić inną i wyrzucić ją na śmietnik, albo eliminują zdrową roślinę, bo przeszkadza w ogrodzie ... Zaznaczam, że nie miałam nic złego na myśli i nie było moją intencją urażenie kogokolwiek :) Z pewnością jestem przewrażliwiona.

Anuś :)
Za nasionka będę nieskończenie wdzięczna, ale jak już pisałam, nie jestem w stanie odwdzięczyć się innym egzemplarzem, bo zwyczajnie mam tylko bardzo pospolite okazy :) W grę wchodzi więc tylko uczciwa wymiana pieniężna :) Przecież kiedyś Ty też kupowałaś te rośliny, prawda :)?
Pisząc o red baronie masz na myśli Imperatę? Bo ktoś mówił, że Adasiowa ma ....

Aniu, wybacz ze w Twoim wątku: Leszku, ja też dołączam się do prośby o przpeis na placuszki dyniowe - niedługo Helloween i trzeba coś dyniowego przygotować ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 15 Paź 2014 22:23 #306154

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dziękuję za odwiedzinki...
rm27-Romku U mnie na marcinakch to roje owadów. A kolorki coraz mniej z każdym dniem ,ale są. Nawet chryzantemki się rozwijają. :)

Romciu;Adasiowa-Aniu Ja też tak myślę,że na całe szczęście,jesteśmy różni, różne upodobania, mamy. i przez to różne ogrody.Ja jakoś mówiąc kolokwialnie - nie leicę za moda ogrodową, bo nie wszystko w niej mi podpowiada. :silly:
Jeszcze trochę zmian,mnie czeka, ale odłożone na wiosnę,nowe rabaty utworzyć koło hortensji.I wycięcie trawnika.
Aneczko,kochana podaj adres i wyślę,ci te nasionka.I nic więcej już nie mów.Z serca to robię, mam to ci daję.O :wink2:
A o czerwonej trawie myślałam Red Baron .I dopiero sprawdziłam, tak,na to wychodzi,że to Imperata Red Baron . :oops:
Mam nadzieję,że Leszek odezwie się z tym przepisem na placuszki dyniowe. :blink:


]




heliotrop




Kosmos

róża Aladdin

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 15 Paź 2014 22:57 #306177

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu- wspominasz o trawiastej modzie i że Ciebie to nie wzięło.
Miałam 5 lat temu robiony projekt ogrodu- niezbyt się go trzymam..żeby nie powiedzieć.. wcale :silly: jedynie część iglaków rośnie zgodnie z nim.
Pamiętam, jak pierwszy raz oglądałam ten projekt- patrzę..czytam "trawy". Myślę- zwariowała ta projektantka.. trawy jakieś na rabatach :crazy: Dodam, że wtedy na żywo nie widziałam żadnej ozdobnej w ogrodniczym. Niektóre nadal zupełnie mi się nie podobają, a inne- bardzo! Jedynie żałuję, że większość z nich spektakl zaczyna późnym latem.
Projektantka zaproponowała też m.in. pięciorniki, które okazały się moim dużym rozczarowaniem i chętnie bym się ich pozbyła. Zwyczajnie mi się nie podobają, a żal w tak małym ogródku trzymać rośliny, które się nie podobają..

Teraz mam 2 rozplenice (Hameln i Little Bunny)- i dokupię jeszcze kilka sztuk bo są dla mnie niezwykle urokliwymi trawkami i bardzo lubię te ich szczotki sterczące.. Red Baronik oczywiście. Kostrzewy uwielbiam za ten egzotyczny niebieski kolor, dodający dużo uroku na rabacie- przynajmniej moim zdaniem. A co zaskakujące- nawet Mąż stwierdził, że mu się podobają kostrzewy i rozplenice i "muszę kupić tego więcej".. :blink:

Wszystko oczywiście jest kwestią gustu.. czasem coś nam się zwyczajnie nie podoba.. albo podoba u kogoś, jednak u siebie tego nie widzimy.. Jakże nudno by było, gdyby wszystkie ogrody były takie same- nie biegałybyśmy po wątkach z wypiekami, co też u kogo można zobaczyć ;)

Nie namawiam do zmiany upodobań i ślepego dążenia za modą- ale do rozplenic namawiam gorąco. Do sierpnia są nudnawe..ale od sierpnia :woohoo:
Ja mam jeden problem w obsadzaniu rabat- jak się zapatrzę na jakąś roślinę, to wszędzie bym widziała dla niej miejsce :happy3: Tym sposobem ogródek to by już było jedno wielkie: wrzosowisko.. rabata trawiasta.. rabata z hortensji.. Na szczęście co chwilę wpada w oko coś innego- tak więc mam swój mały misz-masz, który dla kogoś może być obrazem ogrodu pełnego niekonsekwencji i braku myśli przewodniej- ale mnie cieszy :lol:

Odnośnie mody forumowo- ogrodowej.. mnie np w ogóle nie ruszają róże i wbrew "ostrzeżeniom", że każdy tak mówił, a teraz kupuje ;) ja się twardo trzymam :silly: Co nie przeszkadza mi zachwycać się różanymi portretami w forumowych ogrodach.. chociażby u Ciebie :kiss3:

Pozdrawiam i ściskam serdecznie .
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 16 Paź 2014 08:05 #306212

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Aniu, :hug:
ślicznie u Ciebie i tak słonecznie. U nas ostatnie dni pochmurne i popaduje sobie, a tu na zdjęciach widzę jakby pełnię lata, nawet zażółceń jesiennych w tle nie widać.
Co do zmian w ogrodzie, to pewnie są nieuniknione i to jest właśnie takie wciągające, że ogród możemy zmieniać. Co do mody ogrodowej raczej nie ulegam, mam swoją wizję, która ewoluuje i oczywiście zachwycam się innymi ogrodami, które także dodają mi inspiracji. Nie staram się dokładnie odwzorowywać pomysłów innych osób, raczej to przetwarzam po swojemu i metodą prób i błędów (!) dochodzę do tego co mi się podoba (przynajmniej jakiś czas) do kolejnej zmiany. :woohoo: :rotfl1: ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.444 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum