TEMAT: Wiosenna Jędrzejówka (III)

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Paź 2013 23:08 #199182

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
hm.... dobrze ,że oczko a nie kurna staw :jeez: !
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Paź 2013 23:27 #199192

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Jak się dobrze rozpędzimy to i staw wykopiemy :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Paź 2013 12:49 #199257

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
A ja tam proponuje nie podjudzać Pollutona bo jeszcze się okaże że będziemy kopać basen olimpijski. :wink4: :happy3: :rotfl1: Kocham wszystkie chryzantemulce, wczesne, późne i średnie. Niestety mało która u mnie chce rosnąć. Skazanam na wytwory szklarniowe. :supr:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Paź 2013 14:40 #199263

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A myślałam, że tylko ja jestem taka szurnięta, że z okołocmentarnych ;) straganów targam chryzantemy do domu :happy3:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Paź 2013 14:27 #199468

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
_DSC4585a.jpg

Jesień nad stawami.
I czwarty dzień w Jędrzejówce cisza
Ostatnio zmieniany: 21 Paź 2013 18:43 przez ewa f.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 22 Paź 2013 23:01 #199791

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Polluton chyba jeszcze po wczorajszym dniu nie doszedł do siebie, Polluton i jego lapek też. Wczoraj miałyśmy ciężki dzień, pierw pollutonowski lapek się zbiesił i odmówił wszelkiej współpracy, a później postanowiłyśmy odciążyć trochę w obowiązkach naszego forumowego kolegę (oczywiście pod jego nieobecność) i posprzątać, lub jak kto woli zrobić małą czystkę, w 'jego' centrum ogrodniczym. Namęczyłyśmy się strasznie, ale po naszej wizycie, na stoisku z trawami, nareszcie zapanował jaki taki porządek i luz :jeez: Jako zapłatę dostałyśmy niezłą kawusię, ale już nakarmić musiałyśmy się same... też nieźle :happy3: A właśnie, a propos kawusi, pamiętacie jeszcze 'kawusię likworową' w pudełeczku z murzynkiem... mmmm ale to była pychota :happy:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 09:18 #199814

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Pollicjo droga, można zaczynać szykować stanowisko dla malin odmiany wczesnej :teach:
Wczoraj wyjechały ze Zsuwałek, to jutro mogą dojechać na miejsce :think:
Oprócz kilku krzaczków włożyłam też do pudła (mniejszego nie miałam) :oops: odcięte od dolnej części patyki. Też powinny się ukorzenić :teach:

Osoby zainteresowane wczesnymi malinami :bad-idea: informuję, że nic im z sępienia nie przyjdzie, bo maliny sama wysępiłam od koleżanki :devil1:
Moje i Pollicji będą do wysępienia za jakieś dwa sezony :idea1:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 10:55 #199837

  • Kalmia
  • Kalmia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 373
  • Otrzymane dziękuję: 209
[quote="Poll" post=198994Kalmio, fachowo sporządzone sadzonki ( zwłaszcza jesienią), maja nie tylko przycięte liście, ale i korzenie. Mogłaś śmiało posadzić je do gruntu, bez zabawy w doniczkowanie. :hug:
quote]

Dziękuję, Polu! :hug: Teraz mamy cudną ciepłą pogodę i myślę, że moi hostki ładnie się ukorzenią. A doniczki to dlatego, że nie mam przygotowaniego miejca na posadzenie od razu.
Pozdrawiam serdecznie :)
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 19:16 #199896

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Pollpocja Milcząca to zawsze lepsze niż na ten przykład Pollpocja Mrukliwa vel Czepiak Doskonały. :wink4: :rotfl1: Nie wierzę że Pollpocja pracowita jak ta pszczółka :wink4: :devil1: :happy3: , moim zdaniem szykuje gawrę na zimę albo bezczelnie się opala w cudownym słoneczku ( u mnie dziś było 20 na plusie :woohoo: ). Wszystko się złoci i doognia, gąski rosną sobie po lasach, koty znów opanowały trawnik ( pozy słoneczkowe ) a ja załatwiłam pozytywnie wszystkie sprawy włącznie z tą, z której J. uczynił ścieżkę zdrowia. Wczoraj w związku z tymi pozytywami postanowiłam się odmóżdżyć i poleźć do kinematografu a potem nawet zahaczyć o pub. Ponieważ zrobiła nas się spora grupka ( jakoś tak ta moja propozycja kinowa padła na podatny grunt :wink4: ) wieczór zakończył się tzw. "recenzją knajpy na zimno" ( przy czymś takim konieczna duża ilość recenzentów :devil1: :rotfl1: ) i częścią artystyczną w domowych pieleszach. :wink4: :devil1: :rotfl1: Jak dobrze że dziś miałam luzik. :wink4: :rotfl1: Przy okazji dzisiejszego rannego oblotu z kawką spojrzałam na Alcatraz jakimś innym wzrokiem i powzięłam ostatecznie ostateczną decyzję o częściowej likwidacji żywopłotu z berberysów. Wykopane krzaki pojadą sobie na działkę znajomych ( w marcu ), ze dwa albo i trzy berberysy sobie zostawię a będę miała następne miejsce hostowe i to w bezpośrednim sąsiedztwie rabaty podjarząbkowej. Muszę jeszcze zabezpieczyć odpowiednią ilość barwinka, który będzie robił w tym miejscu zimą za zieleń. No i proszę jak mi odmóżdżenie posłużyło.
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 19:25 #199898

  • Poll
  • Poll's Avatar
mag wrote:
Polluton chyba jeszcze po wczorajszym dniu nie doszedł do siebie, Polluton i jego lapek też.

Dokładnie, dzx Madziu...Gdybyście widzieli, jak teraz piszę... :sick: W moim lapku uszkodzone są wszystkie porty, zasilanie i pękniety ekran. Pewien miły młody człowiek ( Kamil... :kiss3: )powiedział mi, co i jak zrobic, bo obawiałam się,ze i dysk poszedł.Szczęśliwie, nie. Siedzę przy stole, lapek przede mną ( świeci maziajami na ekranie i jaskrawą błyskawica pęknięcia, nie ma połowy klawiszy) , przechylony pod kątem ok. 40 stopni, połaczony kablami z monitorem od komputera mojego zięcia ( tez uszkodzony :huh: ). Nie działa mi normalnie gg, muszę korzystać z Chrome, bo na FF, ca ly czas atakuja mnie jakieś niezgodności i wirusy. :huh: Boshhhhhhhhh...Na jakim ja sprzecie pracuję??? Cały czas muszę być przechylona, więc kręgosłup mi juz pęka. :cry3: Mag :hug: obiecala zasilić mnie swoim lapkiem do czasu uspokojenia się sytuacji u mnie...a przynajmniej jej opanowania. :kiss: Gorzej, że jutro, bedę zmuszona jej postawić za to koffę. :silly:

Krótko więc :pozdrwiam wszystkie Was miłe odwiedzajace . :hug2: osóbki :hug2: Donoszę przy tym, ze wczoraj i dziś, odwiedziłam Jedrzejówkę, zmuszając Marcina do niewolniczej pracy. :dance: Miło się pogadywało a Marcin usmiał się serdecznie z tego, ze jest celebrytą. :lol: Dobry humor, wpłtnął niewątpliwie na jego elokwencje, bo odkrywczo stwierdził , że , cyt.:" perz jest gorszy od perzu'. :rotfl1:
Kilka szybkich fotek i muszę opuścic krzesło przedlapkowe, bo zaraz się chyba złamię. :blink:









Ostatnio zmieniany: 23 Paź 2013 19:30 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 19:40 #199905

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Nie ma to jak radość z miejsca na nowe nasadzenia :lol: i to wszystko można osiągnąć w pubie :ouch:
Polinko, dzielnemu Marcinowi chyba też się takie spotkanie należy :teach:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 20:22 #199930

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Pollutonku czy Ty aby z kimś nie "rozmawiałaś" przy pomocy lapka? Ten pękniety ekran i wyleciane klawiszki mnie zastanawiają. :think: Pamiętaj w razie czego że Ty niedawno z nemocnicy wyszłaś, nie "rozmawiaj" tylko poszczuj Marcina! :wink4: :devil1: :rotfl1: :happy3:
Pozdrówka
K. :woohoo:
P.S. Widzę że w Jędrzejówce też piękne słoneczko. :yummi: Pikutku z tym osiągnięciem to jakiś cud bo chlapnęłam najgorsze daiquiri truskawkowe w moim życiu. :tongue2: Nie wiem jak na takim paskudnym podkładzie mogła się tak pozytywna koncepcja ogrodowa narodzić. :wink4: :happy3:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 20:29 #199935

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Tabaaza wrote:
Nie wiem jak na takim paskudnym podkładzie mogła się tak pozytywna koncepcja ogrodowa narodzić. :wink4: :happy3:

Pewnie im paskudniejszy podkład tym lepsza myśl :happy4: , pewnie się orzechówki napiję :wink4:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 20:51 #199953

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Polu, wyrazy współczucia z powodu uszkodzenia laptopa :jeez:
Mój stary stacjonarny komp poległ, a że szwankował na kilku odcinkach, nie będziemy naprawiać.
Nadaję więc z nowego laptopa i tak mi to drętwo idzie, że też się domagam wyrazów współczucia :( Płaska klawiatura, a na dysku zdjęć sztuk ZERO :blink:

Tabcia to jest jednak unikat wyjątkowy... wszyscy jesienią dokupują berberysy, a ona jedna wykopuje :happy3:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 21:04 #199961

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
U mnie po orzechówce to tylko "zwrot do nadawcy". :wink4: :rotfl1: Miło reaguję na wina i koktajle, long drinki służą nasadzeniom bylinowym, natomiast nalewki i likiery to zdecydowanie sprawy drzewno - krzaczkowe. :wink4: :rotfl1: :happy3: Po piwie to ja się tylko odwadniam :wink4: :happy3: a po alkoholu czterdziestoprocentowym to w zasadzie blisko mi do wąchania kwiatków od spodu. Zatem dla dobra Alcatrazu tylko określony rodzaj trunków trzeba chłeptać. Wtedy to oleum wg. teorii Zagłoby jest w tej mojej głowie na odpowiednim poziomie. Piwo nie jest tak nośne ( ileż bym go musiała wypić :supr: ) a wysokie procenty to podnoszą oleum do miejsca gdzie ja mam urwanie filmu. :wink4: :rotfl1: Ileż to się człowiek musi napracować, namieszać, wstrząsać, nastawiać i dać oddychać żeby ten ogród jakoś zakomponować! Zgroza! :wink4: :devil1: :rotfl1: :happy3:
Pozdrówka alkoholowe
K. :woohoo:
P.S. Ja berberyski wykopywać mogę bo ja się ich już w odpowiednim czasie nawkopywałam. Tralalalala, nówek kupowanych jesienią! :wink4: :happy3: :rotfl1:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 23 Paź 2013 21:07 przez Tabaaza.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 21:10 #199964

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Orzechówkę mój M schował na bóle żołądkowe więc sączę sobie coś co właśnie namieszał i czekam na efekty myślami będąc przy... ciekawe kto zgadnie? (różowych rabatach-ciekawe co ona takiego namieszał :dazed: ) :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 21:25 #199975

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Wypluj To! - na różowe rabaty u Ciebie :supr3: oj to może być denaturat! :wink4: :rotfl1: Jak zaczniesz projektować różankę to trzeba jechać do dohtora bo może być ciężkie zatrucie!. Oj, strzeż się Pikutku , strzeż! :wink4: :devil1: :rotfl1: :happy3:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Paź 2013 21:27 #199977

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tabciu, napiszę tak: akurat biegłam, aby z kimś porozmawiać...zawadziłam noga i po ptokach. :huh:

Siberko, trudno, musze to jakoś przezyć. :huh: Mam sporo nasion Emperss Wu, chcesz? :garden1: Rosnie przy innych wielkoludach, więc może cos fajnego się zapyliło??? :think:

Pikutku, nie znoszę :idea1: orzechowki, więc z ulgą przyjęłabym jej schowanie. :dance:

Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.386 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum