TEMAT: Wiosenna Jędrzejówka (III)

Wiosenna Jędrzejówka (III) 11 Paź 2013 20:24 #197818

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Poll wrote:

Pulpet, jak wszelaka gadzina, wyległ wygrzewać się w promieniach słoneczka ( na moim fotelu :ohmy: )


Pulpet wygląda, jakby się... suszył po praniu/przymusowej kąpieli :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wiosenna Jędrzejówka (III) 11 Paź 2013 20:36 #197824

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Najlubszy Pollutonie, jesień taka jak dzisiejszego dnia to nawet "za szybką" jest piękkna. Jak nie możesz podyrektorować to ciesz się ptokami, ognistym winobluszczem a przede wszystkim Pulpetem przesłodyczastym. Palcem po mapie to sobie pojeździsz jak będzie dżdżyście i prawdziwie jesiennie - listopadowo. To jedyna pora roku kiedy smakuje mi herbata ( "ach jak pięknie pachną w blaszance Indie i chińskie latawce" ). Z kubełkiem gorącego napoju egzotycznego ( kawa też może być bo kawa to zawsze jest dobra, o każdej porze roku ) planować podróże gdy za oknem pluszy, wokół mruczanki słodkie i ciepłe kocyki - i paskudne listopady mają swoje miłe strony. Wiem że za marcinkami nie przepadasz ale chyba pęknę jak się nie pochwalę - to są moje własne marcinki, dwie krzyżówki "urodzone" Alcatrazie! :woohoo:





A to jeden z moich ulubionych marcików, kiedyś przyjechał z ogrodu Doro - Danuty. :hug:



To marcinki podwórkowe.



A teraz jarzębinka 'Flanrock' w swej najgenialniejszej fazie. :woohoo:



Pozdrówka
K. :woohoo:
P.S. Moje serduszko będzie miękło wprost proporcjonalnie do rozrostu kęp bodzichów. :wink4: :rotfl1:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Wiosenna Jędrzejówka (III) 11 Paź 2013 22:43 #197882

  • Poll
  • Poll's Avatar
Na samym wstępie wstępów: dziękuję :thanks: Mireczce :kiss3: i Leszkowi :kiss3: za przemiłą zaskoczkę. :lol: Kochani... :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3: Leszku, dla Ciebie dodatkowe :kiss3: za słowo pisane. :)

Aniu, kolorki piękne, bo piękna jesień nadeszła. I oby nam się taka utrzymała aż do świąt...bożonarodzeniowych. :lol:
takasobie wrote:
... balot postawić na ziemi, można nieco wkopać i ... czekać na zbiory :garden1:
Miłeczko, ja , chciałabym grzybnie wszczepić w zwalone pnie drzew, ale podobno nie we wszystkie można...Muszę sie dokształcić w tym temacie. W folii, to zapewne, aby odpowiednia temperatura i wilgotność były???

Magus, Ty się śmiej! :idea1: Jeszcze tak niedbającego kota, to nie miałam! Czarnuch, to był elegant, co się zowie, Cićka, także, jak spod igiełki a ten pamparuch, to brudas, jakich mało...Zawsze potargany , ze sterczącym we wszystkie strony futrem. :blink:

Tabcius B)
Wiem że za marcinkami nie przepadasz...
...to niedokładnie tak : mam ich sporo, w róznych kolorach i nie wyobrażam sobie bez nich jesiennych klimatów.Po prostu, nie rządzą moim sercem, nie powodują uczucia i wewnętrznych okrzyków: 'muszę je mieć'. Ale właśnie one, dymy, mgły, babie lato, kolorowe liście...to kwintesencja jesieni, o jakiej śpiewał kiedyś Długosz i jaką lubię. :hearts: . W razie, gdybym miała sępić marcinki, zakupiłam 3 kg soczewicy ( :laugh1: jest bardziej płaska od grochu)

na przydomowej działce jeszcze zielono

Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 11 Paź 2013 22:45 #197884

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Jak to zielono :supr3: teraz jeszcze w takich barwach :woohoo: Pozadrościć tylko :lev:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 12 Paź 2013 06:46 #197905

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Cała przyjemność po naszej stronie :flower2:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 12 Paź 2013 08:45 #197910

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Polu , PW !!!
A z jakiej okazji ta wyżerka ?
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 12 Paź 2013 12:47 #197945

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
U mnie już bardzo kolorowo, zieloność odfrunęła z królikami. Co do kotów abnegatów higenicznych - Laluś myje się jak już naprawdę musi. :unsure: Przy całej przylepności obejścia i ucywilizowaniu tej jednej miłej cechy jaką jest dbanie o stan futerka mój skarb nie posiada ( może to jest zresztą wynik tego ucywilizowania :think: ). Natomiast posiada wysoce rozwiniętą miłość do pyłu węglowego! :mad2: Gdzie tylko w sąsiedztwie pojawia się wegiel Lalek już tam jest i czyha na możliwośc wytarzania się i utytłania. :woohoo: Stosuję czyszcząco wiklinową trzepaczkę i szmatki, oczywiście ku jego wielkiemu niezadowoleniu. :evil: Pollutku, grzybki mi pachną bo dziś mam dzień grzybowy ( niestety samej nie udało mi się wyskoczyć ale miłe chłopię z sąsiedztwa w lesie było ). Gdzieś w okolicy nielegalnie palą "łynty", no po prostu i u mnie jesień zapachowa pełną gębą. Zaraz biorę się do przesadzania róż bo to już najwyższa pora i może uda mi się przekonać Pana Andrzejka że podcięcie gałęzi jesionka to jest to czym on się w życiu powinien zajmować. :wink4: :devil1: :rotfl1: Zdjątka wkleję później.
Papaty
K. :woohoo:
P.S. Pan Andrzejek "zdominowany", gałęzie podcięte! :woohoo: Teraz foty.











Teraz bardziej pollusiowe klimaty.





Niektóre hosty nawet po przemrożeniu zachowały resztki urody, coś jak suszone kwiaty albo wyblakłe stare foty - takowy "stajl".



Na koniec bodzio 'Lilac Ice' :yummi: ( dobra , nienawidzicie mnie przez trzy godziny :rotfl1: :wink4: , dzielę dopiero w przyszłym roku ).



Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2013 16:47 przez Tabaaza.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 13:09 #198137

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Pola ! A Ty nie dostałaś jeszcze propozycji od Tabci odnośnie reprezentacji swojego regionu na wiosnę na Lubelszczyżnie i Zamojszczyżnie , z uwzględnieniem oczywiście po drodze i mojego ogródka ?Tabcia będzie z niejakim Mamelonem/pci dla mnie zagadkowej, bo raz mam wrażenie ,ze to dziewczę, a drugi raz zgoła odwrotnie/.Jak nie możesz robić zdjęć , to czas na podsumowania Co najbardziej w tym sezonie cieszy w Jędrzejowce , a co kompletną klapą sie okazało. Prosze pisać , bo się wnerwię i bedę dzwonić ;)
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 19:09 #198198

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Polu , dzięki za pycha ciacho!!! Ja to wiem kiedy się do Ciebie zwalić.....

A gunera taka ma urosnąć ......


DSC09414-kopia.jpg


DSC09415.jpg
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 20:10 #198221

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
No pięknie! :blink: Ciasto było pożerane i założę się że kawa chłeptana w obłędnych ilościach! :wink4: :rotfl1: Jak tak dalej pójdzie to do Jędrzejówki Pollińska sama się dotoczy za nic mając autobusy i inne takie. :wink4: :rotfl1: Mamelon jest dziewczynką, moim najsłodszym Barbionkiem i głównych słuchaczem moich wynurzeń ogrodowych ( i nie tylko ogrodowych ). Jak Polluton dołączy do wyprawy na Wschód to będziemy zupełnie jak Tercet Egzotyczny :wink4: :rotfl1:, same w sobie będziemy atrakcją że hej! Drżyjcie szkółki i znajome ogrody - Tora, Tora, Tora! :wink4: :devil1: :rotfl1: :happy3: Ewandko ze specjalną dedykacją - pucio - pucio! :hug:



To jest ten czas kiedy ja zaczynam doceniać iglaki, spoko wiosną mi przejdzie. :wink4: :devil1: :rotfl1:







Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 20:45 #198238

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Tabcia a to specjalnie dla Ciebie PS :

DSC09452.jpg

Ciacho było wielkie ale kawa mała i szybka nim dziecię od pokropienia wróciło.
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 20:53 #198240

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Nie dość że ciacho to jeszcze czekuljadki. :evil: W ramach protestu idę pooglądać wnętrze lodówki! :wink4: :devil1: :yummi: A niektórzy opchani ciastem mogą sobie pooglądać mój widoczek z okna. Niepełny bo bez kotów na parapecie.



Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 21:00 #198244

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Poproszę o zdjęcie z zawartością lodówki.
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 21:12 #198254

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Never! Musiałabym zasieki potem ustawiać, bo niektórzy moi bliscy patrolują sieć. :wink4: :devil1: :yummi: :rotfl1: :happy2: A potem się pojawią przypadkiem ( zlezą z góry szybciutko ) bo w zamrażarce sorbecik ujrzeli a wiadomo że u mnie winko musujące się jakieś znajdzie i już "Szęście Frania" gotowe! :supr: :wink4: :yummi: :happy3: :rotfl1:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 21:19 #198257

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Żałujesz nam....(im) ?
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 21:32 #198263

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Dżizaas to tę swoją rodzinną ksywę "Czyściciel" nie zawdzięcza umiłowaniu porządku. :wink4: :devil1: :happy3: To jest nie tyle kwestia żałowania co przetrwania. :wink4: :devil1: :happy3: :rotfl1: A w ogóle to dbam o jej zdrówko, zimne na noc podchlewać - bardzo niezdrowe. :wink4: :happy3: :rotfl1: A jakby zlazła z absztyfikantem, a to już dwa gardziolki i żołądki narażone na przeziębienie. :wink4: :devil1: :rotfl1:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 21:33 #198264

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
No to wszystko się wyjasniło Pola zajęta, a ja sieję pietruszkę niepotrzebnie.Chociaz na zimę można.Tabi a nie trio,chyba że się kogoś nie doliczyłam.Dziekuję za mojego ulubieńca ufoludka Kolorystyka ..tego trochę ..jak w książeczkach dla dzieci
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2013 21:36 przez ewa f.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 13 Paź 2013 21:38 #198267

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Jak Polluton dołączy do tourne to może być tercet a nawet kwartet. :wink4: :rotfl1: Ale tfu, tfu, tfu! Lepiej bez planów bo mnie ostatnio plany nie wychodzą. :angry:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.723 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum