TEMAT: Wiosenna Jędrzejówka (III)

Wiosenna Jędrzejówka (III) 17 Paź 2013 13:22 #198766

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Ja na południe od Lubllina mieszkam, bardzo na południe ;) Więc zapraszam serdecznie :kiss3: Kawy u mnie pod dostatkiem a i inne napoje i napitki się znajdą, nocleg jakis tez jestem w stanie zapewnić :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 17 Paź 2013 13:23 przez dodad.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wiosenna Jędrzejówka (III) 17 Paź 2013 14:03 #198772

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Polu , Twój pomysł podoba mi się :dance:
Mogę rybki karmić :flower1:
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 17 Paź 2013 19:35 #198803

  • Roma
  • Roma's Avatar
Może by tak koleżanko Pollutko pomyśleć o północnej części kraju a nie tylko południe i centrum.U mnie też znajdziecie miejsce do spania a i pracy jest co niemiara ;)
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 18 Paź 2013 00:44 #198845

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Zdaje się że, jak to mawiał pewien polityk, "Otwarto puszkę z Pandorą". :wink4: :devil1: :rotfl1: :happy3:
Rechocianki
K. :woohoo:
P.S. Dziś przebywając u znajomych, po raz pierwszy od niepamiętnych czasów zerknęłam na tzw. wiadomości telewizyjne. :dazed: Dżizzzuuuu, jak dobrze że ja jestem abstynentką telewizyjną od 2005 roku! :devil1: Ile to dobrutek mnie ominęło! :thanks:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 18 Paź 2013 00:50 przez Tabaaza.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 18 Paź 2013 08:41 #198853

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Eeee tam, od razu z Pandorą! :silly: A jeśli chodzi o zlot jędrzejówkowy, to niejaki Marcin, skądinąd postać już nieomal mityczna :rotfl1: może zacząć się obawiać, czu mu zostanie coś do roboty! :drool:
Tabazko... jako telewizyjna abstynentka, ba!... ignorantka :silly: nawet... od 2010, domyślam się tylko, co mogłaś przeżywać :happy3:
Zalecana detoksykacja, dekontaminacja i co tam jeszcze się da! :teach:
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 18 Paź 2013 08:42 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 18 Paź 2013 09:48 #198864

  • Kalmia
  • Kalmia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 373
  • Otrzymane dziękuję: 209
Witaj Polu!
Otrzymałam kilka host z zamówienia, już są posadzone w doniczkach, no i mam do Ciebie pytanie, jako że jesteś najwiekszą specjalistką w tym temacie, czy to nie jest zbyt późno żeby dobrze sie ukorzeniły i zwyczajnie nie zgniły. Nigdy nie sadziłam hosty jesienią, stąd moje wątpliwości.
Aha, liscie miały obcięte nisko, nie wiem, czy to dobrze.
Pozdrawiam serdecznie :)
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 18 Paź 2013 17:10 #198917

  • Elawrocław
  • Elawrocław's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 71
  • Otrzymane dziękuję: 48
Poll wrote:
W ogóle, uważam to za dziejową niesprawiedliwość, że blisko mnie, z moich ukochanych ogrodników, mieszka tylko Mag. :cry3: reszta gdzieś w Centralnej Polszcze siedzi , odwiedza sie co rusz wzajemnie a ja , jak ten zesłaniec na tym dzikim zachodzie , samotna. :placze

Polu , ja we Wrocławiu siedzę i też samotna jestem, to zapraszam. Z Trzebnicy do Wrocławia jest nawet ścieżka rowerowa bardzo ładna.
Możesz mnie odwiedzać w każdej chwili.

Pozdrawiam , Elżbieta
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 18 Paź 2013 22:12 #198994

  • Poll
  • Poll's Avatar
gorzata wrote:
Jakby co... ja lubię pielić :happy3:

... i nie myśl sobie Gorzatko, że to z mojej strony żarciki , że stać mnie na kurtuazję i do roboty nie zagonię! :idea1:
Siberko, Pikutku ...hehe...bardzo zabawne. :tongue2: Ale, jak tak lubicie kopać, to szpadle w dłoń i kopać mi będziecie następne oczko. :tongue1: Do sadzenia, także coś sie znajdzie. :wink4:

Dorotko, jeśli/kiedy będę się zbierać, rozpuszczę wici i wtedy poproszę o namiary - najlepiej GPS, bo bez niego sie nie ruszam. :wink4:

Olu, zapraszam , ale z własnym pokarmem. :wink4:

Romciu i o tym myslę intensywnie , zwłaszcza,że zaproponowano mi udział w spływie kajakowym w Twoim regionie. :hug:

Kalmio, fachowo sporządzone sadzonki ( zwłaszcza jesienią), maja nie tylko przycięte liście, ale i korzenie. Mogłaś śmiało posadzić je do gruntu, bez zabawy w doniczkowanie. :hug:

Elu, teraz jestem uziemiona pooperacyjnie, ale wiosną, z chęcią skorzystam z zaproszenia. Po X i tak nie bardzo jest co podziwiać w ogrodach. :hug:

Tabazko, toś taka dziwaczka, jak ja: także nie oglądam TV a to, co czasem przekazują mi znajomi/rodzina, działa na mnie dostatecznie wkurzająco. Wole więc nawet nie słuchać. :tongue2: Jak nie chcesz mnie zabrać ze sobą na wschodnią rajzę, to może fajnie byłoby zmówić się i choć spotkać na pięknej starówce w jednym z naszych kresowych miast??? Wypić koffe, zakąsić lodami z furą bitej śmietany...??? Pomarzyć mozna. :wink4:

Dryopteris erythrosora
'Brilliance' w jesiennej scenerii



To było Athyrium f.f. 'Dre's Dagger'

Ostatnio zmieniany: 18 Paź 2013 22:49 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 18 Paź 2013 22:57 #199005

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Pola !Ty już jesteś pełnoprawną kuligowiczką, a ja od nowego roku będę już wyglądac najazdu.Ja tez dam sie porwać, albo gdzies dołączę.Trasa jest płynna ,a pewien luzik wskazany
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 18 Paź 2013 22:58 #199007

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Najlubszy Pollutonku, chyba wzrok mi się poprawił bo czytam drobny druczek bezpośrednio w poście ( i to jest wiadomość dobra ) a jakieś pół godziny temu uświadomiłam sobie że są jednostki wprost rozpaczliwie ode mnie uzależnione ( i to jest wiadomość zła ). Otóż zadzwonił był niejaki J. ze spowiedzią ("nie wiem czy dobrze zrobiłem?" ) i najpierw osłupiałam a potem mnie jucha zalała i wytłumaczyłam mu co zrobił źle ( jak się jest............pipipip, to się........pipipip a w ogóle to ...........pipipipipipipip" ). W związku z telefonem J. ( kochana i przyjemna męszczyzna ale ma niestety pomysły :tongue2: ) chwilowo nie jestem damą ( choć nie wiem dlaczego, znałam w końcu prawdziwą, tytularną hrabinę i to z dobrze urodzonych a nie gwiazdę arystokracji po mężu, która klęła jak szewc :think: ) i w ogóle mam rozchwianie umysłowe ( dobrze że nie globusa bo blisko było :wink4: :devil1: ). Jak tu planować cokolwiek jak taki J., co to jest jakby inteligentny nawet, potrafi sobie zrobić gugu w sprawie prostej ( zostawiłam na dzień bez kurateli, miał nic nie robić tylko podpisać ) bo się zasłuchał w prawniczy bełkot a potem w siebie i dał zrobić w Karola. Opadły mi macki bo uświadomiłam sobie jaka robota mnie czeka w poniedziałek żeby tę sierotę J. wyciągnąć z tego co jest efektem jego własnej interpretacji prawa materialnego. I jak tu Pollutku wyprawy planować, ja się pytam jak? :mad2: Powierzyć takiego J. naszej palestrze ( kiedy jego nawet na kontakt z notariuszem nie wolno nararażać :hammer: :mad2: ) może oznaczać dożywianie długoterminowe bankruta, można jedynie ubezwłasnowolnić albo ubić. :tongue2: Istnieje jeszcze opcja nie przejmowania się J. ale to trochę nie fair bo J. jest dobrym kumplem i można na niego w sytuacjach podbramkowych liczyć ( to jest taki mój kolega z wojska :wink4: ). I to by było tyle o planowaniu. :evil:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 18 Paź 2013 23:41 #199018

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Tabi ,daj zarobić palestrze, bo..kuligu nie będzie, :P Z czego wywodzisz swój obowiązek alimentacyjny ?Biegasz,gasisz pożary, a i tak wszystkich nie ustrzeszesz od popełniania błędów.Pomoc tak ,ale ...Po co te nerwy.
Ostatnio zmieniany: 19 Paź 2013 08:40 przez ewa f.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Paź 2013 08:55 #199051

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Mroznie, słonecznie i liściowo, a przede wszystkim lisciowo.I to jest minus dużych drzew lisciastych. /oczywiscie i tak je kocham/No to nastawiony ledwo mrugający rosołek i trzeba grabić Sąsiad dzisiaj wykopuje pietruszkę ,selery i pory.Poprosiłam o zielone.Zawsze robię pęczki i mrożę.Mam 10 metrów kw miedzy bzem a jarzabkiem i trorzę nierugularna rabatkęWybierz Pola ładne hosty/ co najwyżej 3 odmiany i na wiosne zamówię.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Paź 2013 09:37 #199058

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Ewandko te nerwy to z powodu pracy, którą już włożyłam żeby J. miał zapewnione co mu się dobrego od życia należy ( słusznie, bo to pozytywna jedenostka ). Mój obowiązek wynika z poczucia solidarności z J. i z wizji kolejnej gęby do wyżywienia, jak już J. wyda pieniądze na oną palestrę a rodzina będzie usiłowała zmusić go do seppuku ( też słusznie bo i J. ma swoje zobowiązania i powinien ograniczyć podejmowanie tzw. kroków do rzeczy na których dobrze się zna ) a J. na ten przykład postanowi się jednak ratować i uciec w kierunku kolegów z wojska. :wink4: :devil1: :rotfl1: . Dziś już mi trochę przeszło ale wczoraj to może dobrze że J. nie był widziany przeze mnie osobiście bo mord wisiał w powietrzu. Ja się zaraz ubieram i wraz z Mamelonem idziemy postraszyć gąski w lesie ( mimo pełni w nocy ). Zimno jest ale co tam, wizja lasu pachnącego przed nami! :yummi: Ewandko napisz jakie to mają być rozmiary host, zawęzi się pollinkowe pole szukania. U mnie też mocno liściowo, jarząbek zrobił się łysawy. Niedługo czas chryzantem, ja uwielbiam ich zapach i trzymam je w domowych wazonach ( nie mam cmentarnych skojarzeń, ot po prostu kwiaty jesieni ). Dżizaas robi powidła - prawdziwy październik. :P Niestety na ogród trochę za wilgotno i mglisto ( no dobra, na grzyby chcę pojechać :wink4: :devil1: :rotfl1: ).
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Paź 2013 12:52 #199092

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Tabi ! Nic Poli nie będę zawężać,proszę 3 rodzaje host ładnie się uzupełniajacych, nie jest to hodowla w donicy więc żadne pici pici albo inna myszka Mogę rozszerzyć prośbę o 3 koncepcje do wyboru, bo zima długa :P Co dochryzantem też nie mam uprzedzeń, ale juz nie wnoszę kupowanych.Postawiłam doniczkę i w błyskawicznym tempie namnożyła się mszyca, której początkowo nie zauważyłam Tak wiec te foliowe mogą tak mieć.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Paź 2013 19:16 #199115

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Tabaaza wrote:
Niedługo czas chryzantem

Ja tam preferuję chryzantemy wczesne :-) Zarówno w domu jak i w ogrodzie kwitną od lata B) Listopadówki wyautowałam, szkoda moich traconych co roku nadziei ;-)

Pollicjo droga, wykopanie oczka na piaskach, a na dodatek z pomocą Wiesi, to dla mnie bułka z masłem :devil1:
O ile Marcin będzie taczkowym, oczywiście :happy3:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Paź 2013 19:24 #199117

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
........ciekawe czy rzeczony Marcin jest świadom , że jest gwiazdą na forum :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: .......ni mniej ni więcej celebryta :happy4: :happy4:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Paź 2013 19:24 #199118

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
I ja się mogę nająć za kopaczkowego w piaskach, na glinie mam wprawę :rotfl1:, toteż pójdzie mi gładko :rotfl1:
Zachodnie rejony naszego kraju mam nie zwiedzone, dziewicze, że tak sie wyrażę ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Paź 2013 19:37 #199122

  • Elawrocław
  • Elawrocław's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 71
  • Otrzymane dziękuję: 48
Polu , oczywiście,że teraz już jest jesiennie i brzydko, zapraszam wiosną.

Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam , Elżbieta
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.498 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum