TEMAT: Wiosenna Jędrzejówka (III)

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 11:09 #136007

  • Roma
  • Roma's Avatar
Obiecałam sobie,że już ani jednej zimowej fotki nie zrobię a o wstawieniu na Forum to nawet mowy nie ma.Bunt przeciwko zimie rozpoczęty :teach:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 11:27 #136019

  • Kalmia
  • Kalmia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 373
  • Otrzymane dziękuję: 209
Witaj!
Zaglądałam cichaczem do Twoich wątków, teraz postanowiłam się wpisać :comp: Podziwiam przepiękną kolekcje host, jestem hostowo początkująca, ale mam zamiar ten stan zmienić :)
Pozdrawiam serdecznie :)
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 13:49 #136051

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tabaaza wrote:
Hejka! :)
To ja, Wiosenka :wink4: :rotfl1:

Ooooowa , Tabcia, jaki dowcip. :blink: W oczy nam tu będziesz waliła tym pięknym i słodkim słowem na 'W' :dry: Ogłosiłam juz na Oazie apel do Marzenek wszelakich o to, by samorzutnie, wzorem Wandy, co Niemca nie chciała, rzucały sie w otmęty dla naszego dobra. :idea1:
Wszystkie wypisane przeze mnie zadania zamierzam wykonać, nie ma to...tamto...Zaprzęgnę do prac połowe Oazy i się plan wykona spokojniutko. Może nawet z naddatkiem???

Pikutku
, ja o wiośnie parapetowej, to zawsze myślę w X.Wtedy wysadzam do donic wszystko, jak leci.Wiem,że na przedwiośniu, nawet szafirek w doniczce cieszy.Kupować w kwiaciarniach , to nieco przydrogo by wyszło, wole sama podhodować, bardziej cieszy a i zajęcie jakieś - ogrodnicze - mam przez zimę. :funnyface:

Witam Cię Kalmio i zapraszam częściej...czego, jak czego, ale host w tym wątku nie brakuje.Odczuwalny jest chyba niedosyt innych roślin, ale może będzie dane mi , nadrobić zaniedbania ubiegłoroczne. Pozdrawiam zwrotnie i ciepło. :hug:

Romciu
B) , ja focę tą wiosno - zimę, ale z kolei obiecałam sobie,ze wspominkowych fot już nie będę wstawiać. :lol: czasem mam wrażenie,ze każde swoje zdjęcie znam już na pamięć. :(

...i zastanówmy sie dobrze , kto pił ? pastorały, czy fotograf??? :P

kto.jpg
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2013 13:57 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 14:13 #136070

  • Roma
  • Roma's Avatar
Stawiam na to drugie :P :devil1: :devil1: ja już też odgrzewanych kotletów wstawiać nie będę ale i ta pora roku u mnie już nie istnieje :jeez:
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2013 14:14 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 14:21 #136077

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Poll wrote:
Pikutku, ja o wiośnie parapetowej, to zawsze myślę w X.Wtedy wysadzam do donic wszystko, jak leci.Wiem,że na przedwiośniu, nawet szafirek w doniczce cieszy.Kupować w kwiaciarniach , to nieco przydrogo by wyszło, wole sama podhodować, bardziej cieszy a i zajęcie jakieś - ogrodnicze - mam przez zimę. :funnyface:

Próbowałam dwa razy podpędzać cebulowe w donicach , jak wyszły mi same liście to spasowałam :( , zdradź więc tajemnicę :thanks: to jesienią ponowię próbę ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2013 14:22 przez piku.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 14:42 #136088

  • hanka
  • hanka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • przede wszystkim optymistka
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 1
Polu plany masz bardzo ambitne , ale jestem przekonana że je zrealizujesz w 100% :wink2:
No zdradź nam jak zmuszasz cebulki do kwitnienia , miałam kilka prób nieudanych i zaniechałam ich pędzenia :fly:
Pozdrawiam. Hanka
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 15:21 #136097

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Przyszłam podpatrzeć czy już u Was jest Wiosna bo u nas na razie nie zanosi się na jej przyjście ....u nas na razie zima na całego zawieje zamiecie i może ją wymiecie bo już kalendarzowa za pasem..piękne wiosenne akcenty ..fotki jak zawsze piękne ..podglądałam ciągle ...
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 17:43 #136141

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Poll wrote:
Tabaaza wrote:
Hejka! :)
To ja, Wiosenka :wink4: :rotfl1:

Ooooowa , Tabcia, jaki dowcip. :blink: W oczy nam tu będziesz waliła tym pięknym i słodkim słowem na 'W' :dry:

Lepiej słowem niż tą breją która aktualnie u mnie z nieba leci! :supr:
Poll wrote:
Ogłosiłam juz na Oazie apel do Marzenek wszelakich o to, by samorzutnie, wzorem Wandy, co Niemca nie chciała, rzucały sie w otmęty dla naszego dobra. :idea1:

Zbiorowe samobójstwo Marzenek zatem jest oczekiwane. :wink4: :happy4: Juz się cieszę, będzie ciepło! :wink4: :devil1: :happy3:

Wiosno, Ty zaplątany babusie jeden, gdzie się ukrywasz do jasnej anielki?!:mad2:

Pollutonku czy ja dobrze kaman, prackę zniewolonych planujesz ? Zombiaki
w Jędrzejówce czy jakos inaczej?! :wink4: :happy3:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 22:01 #136238

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Cały dzień sypie i pada, a w dodatku wieje :angry: W wiosnę chyba przestanę wierzyć. Niby na parapetach coś się dzieje, ale bez przesady.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 22:13 #136245

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Polu , jakby co to jadąc do.. lub z ..Wrocka mogę trochę wody nalać do oczek.
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 22:16 #136247

  • Poll
  • Poll's Avatar
Nie wiem, czy w domowej uprawie cebulowych, jest jakaś tajemnica??? :lol:

Cebule kupuję we IX i do X stoją w zimnej piwnicy, albo, jeśli jest ich mało, w lodówce, aby się przechłodziły. W poł.X wysadzam do doniczek , lekko podlewam i zostawiam w garażu. Tak, czy inaczej , wypuszczą w tej ciemnicy kły , czekam wiec - mimo,ze sa całkiem białe - aż łodyga z pąkiem, osiągnie pożądaną wysokość. Wtedy wynoszę na parapety, dobrze podlewam ( stale wilgotna gleba). Po ok.4 dniach, rośliny robią się zielone a kwiaty zaczynają sie powoli otwierać.
Kiedy przekwitną, wycinam kwiaty, zostawiając łodygi i doniczki znów lądują w zimnym pomieszczeniu. Jeśli na dworze jest temp. powyżej 0C, to na podwórku. Potem, wysadzam je do gruntu. Ot, cała procedura.

Tabazello
, :laugh1: Ciebie zniewolę, jako pierwszą. :idea1: Będziesz własnoręcznie szpadlować moje oczka wodne! Ola potem z wiadereczkiem będzie wędrowac do i od rzeczki a ja?Co zostanie dla mnie??? :coffe:

nie na oknie a na podwórku, koło podziadkowej beczki :whistle:

cyklamenIMGP1553.JPG


cyklamenIMGP1551.JPG
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2013 00:28 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 19 Mar 2013 23:49 #136269

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Chyba wszyscy jesteśmy spragnieni słońca ,którego w tym roku jak na lekarstwo ...ale nie tylko my
W niedzielne południe,gdy tylko na chwile wyjrzało ,koty nie odpusciły opalania..

budkidlaptakw002.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tabaaza

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Mar 2013 00:32 #136274

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Pffff samobójstwo mało kreatywne :P a co byście chciały mrozu i braku śniegu? Ma padać i już!
To później wysadzam ,to niby kiedy później? Miesiąc Pol jest bardzo ważny ;)
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Mar 2013 07:37 #136296

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A garaż masz ogrzewany, czy nie Polu?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Mar 2013 07:45 #136297

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Polu :) dzisiaj po poludniu astronomiczna wiosna i dzien dlugi jak noc,zakasuj rekawy i do ogrodu startuj ;) :drink1:

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Mar 2013 14:17 #136460

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Jakie ambitne plany noworoczne - wcale mnie nie dziwią, bo aura za oknem akuratna do takich planów... a z realizacją też widzę problemów nie będzie, bo jak towarzystwo Oazowe, spragnione działań wiosennych, zostanie zaprzągnięte do roboty, to... zadań planowych zabraknie raz-dwa.
Wiosny parapetowej zazrdaszczam - u mnie kwitną grudniki - kwiatki bardziej pasujace do realiów.
Ewa
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Mar 2013 14:25 #136463

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Powierzenie młodszej siostrze zadania o najwyższym priorytecie kończyć się może smutno. Marzanna nieutopiona bo nijak nie przelezie przez rurę odpływową. :silly: I tak to przez brak wyobraźni niby rozgarniętego członka mojej rodziny trzeba poświęcić jakąś Marzenkę. Rozumiem opory u Marzenek ale sprawę można załatwić z tzw. wyłowem czyli to tylko w zasadzie pławienie będzie. :wink4: :rotfl1: No i oczywiście jakaś gratyfikacja od wdzięcznych ogrodników. Zaznaczam na mapce okolice Trzebini na czerwono a w legendzie objaśniam że czerwone znaczy "krańcowo niebezpieczne" ( coś jak Bejrut we wczesnych latach 80 XX wieku ). Wizja mnie samej przykutej łańcuchem do szpadla, kopiącej oczko wodne ( od którego wykopania starałam się Pollutonowską odwieść )nie jest tym co poprawia mi nastrój i zachęca do zwiedzania jakże ciekawych ziem zachodniej Polski. :tongue2: A jak sobie pomyślę o pręgierzu..... :wink4: :happy3: No, zawsze mogę podróżować z amuletami i osobistym czarownikiem. Mogę nawet Jedrzejówkę przez lornetkę obserwować i zachować bezpieczną odległość ( sidła ). :wink4: :rotfl1: Pollutonku mam nadzieje że prace konstrukcyjno - ogrodowo - krajobrazowe będą szły dobrze. Zasadniczo skoncentowałabym się na robotach ziemnych, nasadzenia sprawa prostszą ( no i przyjemniejszą :P ). Poza tym jak zmieni się krajobraz w Jędrzejówce to sama zobaczysz jak zmieni Ci się koncepcja co do niektórych nasadzeń. Nie spieszyłabym się z nasadzeniami jakoś straszliwie ( w końcu możesz hodować część roślin na rozsadnikach ) a wielką wstrzemięźliwość zachowałabym przy sadzeniu dużych drzew. Plany i koncepcje swoją drogą a real czasem nas zaskakuje.
Pozdrówka przemyśliwujące
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Mar 2013 15:26 #136472

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Już druga strona :eek3: , słaby mam refleks :jeez:
A przecież muszę być na bieżąco w tym inspirującym wątku :P
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.504 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum