TEMAT: Wiosenna Jędrzejówka (III)

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Mar 2013 19:06 #136514

  • Poll
  • Poll's Avatar
Witam wieczorową porą, przy gruntownym wietrzeniu i sprzątanku po sadzeniu czosnków ozdobnych i innych cebulowych ( Głupiego, robota lubi i to jak :blink: )
Tomasz23 wrote:
budkidlaptakw002.JPG

Tomku, cudne to zdjęcie. :bravo: Patrze na te rozleniwione futrzaki i aż im zazdroszczę tego łapania słonecznych promieni. U nas było dziś dość ładnie, ale i chłodno, więc sama , niestety, nie mogłabym się wyciągnać tak na ławce, w słoneczku. :(

Marzenuś , serce moje,coś się nam objawiła nagle po długiej nieobecności... Ja to wszystko wiem ! Tylko brakuje ciepełka i słońca, nawet nam ludziom, nie tylko naszym ogrodom.
W sumie...Tys marzanka, nie miałabyś ochoty spławić się do Bałtyku? :whistle: Daleko nie masz, może choć na jakiejś tratwie? :lol:

Wiesiu, nie mam ogrzewanego garażu i o to właśnie chodzi. jest całkowicie zagłębiony pod ziemią i panuje w nim stała temp.ok.4-6C. Dlatego też jest takim świetnym magazynem.

Markusie, z chęcią wyskoczyłabym do ogrodu , nawet coś pokopać, ale wszystkie szpadle przymarzły i nic z tego.Sniegu u nas tyle,ze wczoraj, wracając z wnuczką z przedszkola, wpychałam ją w wielkie zaspy , nie bojąc się,że coś się stanie np boleśnie się uderzy. :bye:

Ave ( ... zmieniłaś avatarek???)... No tak, muszę się zgodzić,że Twoje grudniki bardziej pasują do widoków za oknem, niz moje narcyzki.jestem jednak optymistycznie nastawiona do świata i wiem,ze wiosna czeka już gdzieś przyczajona...Może rozplotkowała się za bardzo a zima na tym korzysta? :woohoo:
Jak pisał wieszcz , biorę siły na zamiary a nie zamiar podług sił , ale jeśli mi się czegoś nie uda zrealizować, to tez nie tragedia... Za rok, następny sezon. :bye:

Tabazello, zaręczam Ci,ze jest u nas na rynku pręgierzyk, skoro Twoje marzenia i jego obejmują. Mam znajomości, załatwię Ci jego wynajęcie na jakiś tydzień, chcesz? :lol:
Co do kolejności prac, absolutnie sie z Tobą zgadzam ( boshhh, czy JA TO napisałam? :woohoo: ), musze tez dodac,ze nie mam szczegółowej koncepcji nasadzeń.Zawsze polegam na swoim oku i pierwszym wrażeniu.Eaczej nie latam, wzorem innych dolnoślązaczek ( Maguś :kiss3: ), pół dnia z jedną doniczką.Moje decyzje są dość szybkie, :laugh1: choć nie zawsze trafne. :dry: Ale nudno by było tak raz posadzić i tylko patrzeć , jak rośnie. B)

Markitko, widocznie senność wiosenna i Ciebie dopadła. :lol: Do tego chyba jakaś pomroczność jasna, czego dowodem było nazwanie mojego grocho-kapustowiska , 'inspirującym wątkiem'. :woohoo: Inspirujące, wg mnie, są wpisy - np Tabci i Tomka - w dziale 'Ogrody Świata", szczególnie te, tyczące angielskich ogrodów cienistych i nadwodnych. Cud, miód i orzeszki - powiadam Ci to ja wielbicielka orzechów i pszczelich wyrobów. :lol:

ponieważ nowych fotek ogrodowych brak, kilka zdjęć z sobotniej wizyty w Górach Stołowych

przystanek po drodze i dwa ujęcia tego samego tematu :)

pole.jpg


pole1.jpg


i reszta już z gór

pole2.jpg


pole4.jpg


polke4.jpg


pokle2.jpg


pole7.jpg
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2013 19:17 przez Poll.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Mar 2013 19:24 #136529

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Poll wrote:
...Raczej nie latam, wzorem innych dolnoślązaczek ( Maguś :kiss3: ), pół dnia z jedną doniczką

Oj, żeby to tylko pół dnia zajmowało... :jeez:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 20 Mar 2013 19:42 #136542

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Te z gór wspaniałe, mimo, że takie..... zimne ;)
Wszystkim tęskno za słoneczkiem, futrzakom też. U nas dziś był piękny ciepły dzień, ale ponoć znów zimne nadciąga. Ech... wiosna?
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Mar 2013 05:30 #136692

  • Poll
  • Poll's Avatar
mag wrote:
Poll wrote:
...Raczej nie latam, wzorem innych dolnoślązaczek ( Maguś :kiss3: ), pół dnia z jedną doniczką

Oj, żeby to tylko pół dnia zajmowało... :jeez:

Jak każdy esteta Madziorku . :hug: Popracuję nad Tobą. :lol:

Dorotko, na zimne, to one wyglądaja, ale jak zaczynasz chodzić...Rozdziewasz się z kolejnych warstwy ubrań. :ohmy:

na dobry dzień ( bo dziś, mimo wszystko, tez jest dzień :huh: )... zimowo, ale słonecznie :)

00IMGP1882.JPG
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2013 05:37 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Mar 2013 08:30 #136712

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Tak , jest dzień i to w naszym oazowym kalendarzu na zielono zaznaczony.
To Pierwszy Dzień Wiosny!!!!!
Polu hosteczki pokaż , to białe to ja też mam.
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Mar 2013 10:17 #136762

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Cyt, cyt ukrywam się. :wink4: Na matecznym padło :screem: oskarżenie ( o zgrozo na tytułowej :oops: ) że ta cała wiosenno - mroźna chryja to przeze mnie bo Marzanny nie potrafiłam spławić. :tongue2: Na tempo cięłam gadzinę nożyczkami i spuszczałam partiami w wucecie ( naszym siostrzeńcom opowie się bajkę o tym jak ciocie wrzuciły zimę do rzeczki i ona sobie popłynęła do Bałtyku :wink4: :devil1: ). Znaczy rytuał odbębniony i te zapowiadane w weekend ekscesy pogodowe nie mają ze mną nic wspólnego ( żeby potem nie było jak co komu wymarźnie ). Jak ja dobrze rozumiem Magdziorka, mimo planu i innych takich to i tak latam z doniczkami i przymierzam, szczerze pisząc to tak jakoś sobie nie wyobrażam bez przymierzania. :oops: Latanie z doniczką wcale nie oznacza Pollutonku że nie ma późniejszego przesadzania, taki Mamelon na przykład do perfekcji opanował sztukę wielokrotnego przesadzania ( ostatnią ofiarą był klonik japoński 'Atropurpureum' ). Pollutonku góry wspaniałe ale mnie to się marzy jak najwięcej roślinnych fotek, foć co masz w domu zielonego bo u mnie to biała depresja ( za oknem znowu pada śnieg i to w dużych ilościach ).
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
P.S. Jak już zostanę dyplomowaną masochistką to rozważę wynajęcie pręgierza, ale nie wiem kiedy to będzie bo masochizm trudną sztkuką jest a ja mam wyraźne trudności w opanowaniu materiału. :wink4: :devil1: :happy3: Za to znowu łażę nielegalnie po netowych szkółkach. :dry: :whistle:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2013 10:20 przez Tabaaza.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Mar 2013 17:44 #136911

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Tabi żywotna jak skrzyp u mnie / to takie ziółko/ :P
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Mar 2013 19:29 #136937

  • Poll
  • Poll's Avatar
olusia wrote:
Polu hosteczki pokaż , to białe to ja też mam.

Olu, dałam słowo,ze już nie będę wklejać fotek z ubiegłych sezonów, mogę więc wstawić tylko kiełka. :( Dziś zrezygnowałam z udziału w zlocie w Sulejowie. :(

Tabciu
, wszystkie moje, liczne zieloności już chyba pokazywałam.W temacie wiosennym, dodam, że mój wnuk, dziś spalił 3 własnoręcznie robione Marzanny, wiec wiosna przybędzie za 3 tygodnie. :dry:

Ewo, Tabi przytłacza mnie swoją żywotnością, szczególnie dziś. :flower1:

kieł hosty Silk Road

zzzzzzzzzzzzzIMGP2176.JPG
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2013 19:43 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Mar 2013 19:40 #136942

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ach jak ja lubię jak hosty pokazują kiełki i rosną :garden1: :P
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Mar 2013 19:43 #136943

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Polu , bardzo ubolewam nad Twoja decyzją i :placze:

Wcale mi nie chodziło o wspominki , kiełeczki też mogą być.
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Mar 2013 19:53 #136947

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
A ja uwielbiam je macać dłonią jak dopiero co wyjdą z ziemi,są tak rozkosznie sztywniutkie :) wiem wtedy,że żyją
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Mar 2013 20:15 #136960

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Polu, przy takim ociepleniu klimatu to wspominkowe fotki będziesz musiała jeszcze wklejać do połowy kwietnia. :jeez:

Moje dwa zamówienia od Fransena ze stycznia i lutego wyjdą dopiero na początku kwietnia, dokładnie we wtorek zaraz po świętach, a i to boję się, że za wcześnie. Na dodatek pudło cebulowych czeka na posadzenie.

W tej chwili u nas za oknem śnieżyca jak diabli. :evil:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 21 Mar 2013 20:18 #136963

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
O Wy rupcie jedne i rozlaźlaki! :club2: Żywotność nadmierna?! :supr: Wam jeszcze moi siostrzency są nieznani ( konieczna budowa bunkra albo umocnień przeciwdziecięcych i solidne zapasy środka uspokajającego, dla wszystkich :wink4: ). Jak z zielonym cienko to odstępuje od żądań. :wink4: I w ogóle to nie martwiaj się choć troszkę :kiss3: , wysyłam Ci ciepłe myśli.
Buniole
K. :woohoo:
P.S. Ewandko, skrzyp podłe ziółko ale ma baaaardzo dużo krzemu - zdrowy znaczy. :wink4: :rotfl1:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 22 Mar 2013 07:34 #137077

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Mam dwie hostki na parapecie-kupione na początku marca przez dobrą duszę i przysłane :) Trochę mnie ten widok pociesza, bo za oknem biało. Wyszło także śliczne słoneczko, co zwiastuje sprawdzenie się prognoz o straszliwie wielkim mrozie, który mnie dziś ma dopaść :cry2:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 22 Mar 2013 12:20 #137153

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Trochę pierzyny białej jest, to mróz nie taki straszny...
Mnie zaczarowały te omszone głazy - i jak nie przepadam za mchem w trawniku, tak ten - miodzio :lol:
Ewa
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Mar 2013 20:55 #137595

  • Poll
  • Poll's Avatar
Aniu, Olu, Mieciu, jutro może uda mi sie cyknąć kilka nowych fotek hościanym kiełkom, które nieubłaganie, jeden po drugim wyskakują na powierzchnię w donicach. Nie jestem z tego zadowolona, bo jak słusznie zauważyła Romek, zima przeciąga się zbyt długo . Mam nadzieję, że jednak nie do połowy kwietnia? :woohoo:

Romku u mnie także zalegają cebule, szczególnie lilii.Wzięłam się więc za ich doniczkowanie, obawiam się ,że nie dotrzymają na sucho do czasu ocieplenia.

Tabciu, ciepłe myśli, sa zawsze miło widziane, ale ja wolałabym cieplejsze dni i noce...Mozesz mi to załatwić czarodziejko??? :P Staram się nie być rozlaźlakiem :blink: , nawet na jutro zaplanowałam mały wypad w celu 'odrozlaźlakowania', ale pamiętaj, jak mnie gdzieś przymrozi, to Ty będziesz temu winna! :funnyface:

Ave , takie omszony głazy, to chyba marzenie każdego hościarza i paprociarza. Są piękne i klimatyczne, dlatego stałam przy nich długo i zrobiłam chyba ze 100 fotek.

Właśnie Mag mi doniosła,ze u nas , za oknem , na słupku rtęci jest -16 C. Błogosławiony niech będzie ten śnieg, który przykrywa moje rośliny! :hearts:

sprzed 3 tygodni:

00000000000000000000000000000IMGP1346.JPG
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2013 20:58 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Mar 2013 21:14 #137602

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Polu to u Ciebie snieg lezy :woohoo: ,rzeczywiscie jesteś szczęsciarą.Ja juz nie śpie po nocach , bo u mnie jak zwykle ani grama .Hosty garazowe trochę za szybko "wystartowały",a najgorsze ,ze mają chyba w poniedziałek przyjśc hosty od Fransena ,cos mam obawy ze przyjda "mrożonki' :(
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Mar 2013 21:33 #137610

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Pollutku nijak cieplejszych dni i nocy nie dam rady załatwić. :dry: Mogę wysłać pisma ponaglające ale nie nie wiem czy Wielki Ogrodowy uwzględni zaraz i natychmiast ( słyszałam że jest na urlopie w ciepłych krajach :wink4: :rotfl1: ). U mnie równie paskudnie jak u Ciebie i podzielam lęki Tomaszka o mające nadejść roślinki ( co prawda nie o fransenkach teraz myślę tylko o angielskich zakupach ). :blink:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.625 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum