TEMAT: Wiosenna Jędrzejówka (III)

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Mar 2013 21:57 #137616

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
...ale angielskie o ile pamietam maja dopiero wysyłac w poniedziałek, a ma sie troche "ocieplic".Jak dalej sie bedzie postepowac ocieplenie klimatu " to ja dziekuje. :mad2:
25 ..marzec a ja uszczelniam drzwi garazowe :happy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Mar 2013 22:22 #137622

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Tomaszu pokaż aktualne foteczki garażowych host...
Czo oprócz docieplania garażu stosujesz też doświetlanie ?
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Mar 2013 22:40 #137637

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
hostymarzec001.JPG


hostymarzec002.JPG


hostymarzec003.JPG


Wstawiłem temermometr/+3 C/,całe piatkowe popołudnie podlewałem to towarzystwo,właściwie przez cały tydzień bez swiatła ,ale przy tych temperaturach nie specjalnie "wybiegaja"
/.. zrobiłem zdjecia,ale ostatnio jakiś mam... "uraz" do fotografowania :happy2: po tym jak spadłem z tarasu chcąc zrobic ujęcie "opalajacym "sie kotkom,na szczescie cudem obyło sie bez złamań...
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2013 22:45 przez Tomasz23.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olusia

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Mar 2013 22:53 #137648

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tomek, jakbym swój garaż widziała, ale mój nie ma okien i jak kły już rozwijają skrzydła, przenoszę na (niestety) cieplejszy ganek. :garden:
.. zrobiłem zdjecia,ale ostatnio jakiś mam... "uraz" do fotografowania :happy2: po tym jak spadłem z tarasu chcąc zrobic ujęcie "opalajacym "sie kotkom,na szczescie cudem obyło sie bez złamań...

Ja ostatnio, wlazłam w rozmarznięte bagnisko, niemal po kolana.Temperatura oscylowała wokół zera...Dobrze,ze na katarze sie skończyło i lekkim kaszlu, ale za to, trzyma mnie do dziś. :dry:
Jutro będzie piękna pogoda, wyjdź Tomku z aparatem i pofoć, obłaskawiaj swoje lęki. :P
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2013 23:15 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Mar 2013 22:58 #137651

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
o jacie jakie spore już kły hostowe, a jak tu dotrzymać do wysadzenia,będą już spore kępy zielone
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 23 Mar 2013 23:04 #137655

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Jakoś tak od kilku lat każdy rok robi wszystko, żeby być niezapomnianym :jeez:

Stanowczo, ogrodnictwo nie jest nudne :happy:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 24 Mar 2013 17:35 #137914

  • Poll
  • Poll's Avatar
Aniu, często wysadzamy takie rozwinięte hosty do ogrodów.Problem w tym, ze każdy przymrozek zostawia na nich ślady, gdyż nie sa, niestety, zahartowane odpowiednio .Najlepiej w takiej sytuacji, byłoby poczekać z wysadzeniem do VI , kiedy mija ryzyko przymrozków. :)

Siberko
, masz rację, ogrodnictwo nie jest nudne. A ile potem wspomnień można snuć: 'Pamiętasz 2013? To był pamiętny rok, zima trwała do VI" :funnyface:

U mnie, na oknie, pewien ptak próbował rozwinąć skrzydła i zerwać się do wiosennego lotu (Osmunda regalis)

00IMGP2296_2013-03-24.JPG


00IMGP2303.JPG


Primula 'Ramona' o miedziano-zółtych kwiatach

00IMGP2229.JPG
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2013 17:38 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 24 Mar 2013 18:43 #137947

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
A ja chyba zmarnowałam Osmunda regalis :( Posadziłam w miejscu bardzo doskonałym ( ;)), a potem przyszły deszcze i zatopiły sadzonkę na kilka tygodni. Nie zajrzałam przed zimą :( Tak samo zręcznie pozbyłam się sadzonek powojników. Te popłynęły z deszczami. Dosłownie woda je wypłukała.
Dobrze, że wiosna idzie, coś znów posadzę :)
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 24 Mar 2013 21:35 #138082

  • Poll
  • Poll's Avatar
Ewciu, to co Ty masz? Podeszczowa rzekę z wodospadem??? :woohoo:

2 lata temu, podtopiło mi hostowisko, najniższy jego poziom. Hosty i to same moje ulubione sałato-olbrzymy , stały długo w wodzie. Już byłam zdecydowana usunąć je, ale pomogło przekopywanie rowków, które odprowadziły wodę na niższą, dziką część Jędrzejówki.

jeszcze raz 'Ramona', w pączku

ramonaIMGP2224.JPG
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2013 21:35 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 25 Mar 2013 13:47 #138267

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Zielony ptak pięknie zrywa się do lotu :) , a 'Ramona' w moich ulubionych barwach :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 25 Mar 2013 18:12 #138301

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Zielony ptak oryginalnie i ciekawie wyglada :) Primula ceglasta ładniutka :)
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 25 Mar 2013 19:32 #138330

  • Poll
  • Poll's Avatar
Pikutku, dla mnie, wszystkie kolorki są ładniusie, byle odpowiednio zestawione. :funnyface:

Aniu, mój ptak rozkładający skrzydła, pisząc nieskromnie, bardzo mi się podoba. Stałam przy nim dużo czasu i fociłam w różnych ujęciach... Chyba stu. :lol: No cóż, zima się przedłuża, wszystkich dopadła jakaś niemoc, nawet większość aktywnych forumowiczów umilkła.Nie ma nowych fotek, nowych wydarzeń, którymi można by się dzielić na forum. :jeez:

młode, parapetowe listki bodziszka (Geranium) 'Black Beauty'

IMGP2419.JPG


0IMGP2420.JPG



i ... nowe :supr: hosty ( jak widać, ustawione na plandece, na podłodze w salonie :funnyface: )

0IMGP2394.JPG


00IMGP2393.JPG
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2013 19:50 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 25 Mar 2013 20:28 #138354

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Więc masz hosty salonowe Polluś :hug: Dobrze im u Ciebie. ;)
Piękne zdjęcie bodziszka. :bravo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wiosenna Jędrzejówka (III) 25 Mar 2013 20:51 #138359

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
.Polu patrzac na twoje hosty sezon 2013 mozemu uznać za otwarty... :dance:
Szczęsliwi Ci ,co mogą ustawic hosty na podłodze.U mnie, ze wzgledu na "kłapouchego" pozostaje parapet/

kokos009.JPG


W tym roku bedę eksperymentował z podłozem do nowych host , do którego bede wykorzystywał włokno oraz "chipsy "kokosowe,

kokos001.JPG


kokos002.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Ave

Wiosenna Jędrzejówka (III) 25 Mar 2013 21:23 #138373

  • Poll
  • Poll's Avatar
Margolko, bodzio dopiero będzie piękny, jak sie rozrośnie. Ostrzyłam sobie na niego ząbki już wcześniej, ale zawsze coś wypadało po drodze. :ohmy: To jeden z tych, które nie tylko mają ciemną barwę liści, ale i najobficiej przy tym kwitną.
Hosty jeszcze niedawno były piwnicowe, ale miały już takie duże kły ,że nie miałam sumienia trzymać ich w ciemnicy. :jeez:

Tomku, coś wymyślił z tym podłożem, możesz napisać coś bliższego? :flower1:
Po moich roslinach trochę łazi mój kocur, Czarnuch, ale jak krzykne, to wie ,ze musi szybko znikać z tamtych okolic. :funnyface:
Co to hostka?

Pulmonaria rubra 'Bowle's Red'
(miodunka)

0IMGP2342.JPG
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2013 21:26 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 25 Mar 2013 21:28 #138374

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Kurcze, Pola to już ma wiosnę w domu i to całą parą :P
Miodunka i pierwiosnek bardzo piękne. Ciekawe, jak ich gruntowi koledzy się mają :ohmy:
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 25 Mar 2013 21:35 #138381

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Polu, jak miło zobaczyć u Ciebie wiosnę! No i cóż z tego, że parapetowa! ;) A hostki to jak pod koniec maja! Nie tylko u Ciebie zresztą! ;) Już chyba niewiele im tej domowej niewoli zostało... Ponoć lato latoś ;) ma być wczesne! :)
Temat został zablokowany.

Wiosenna Jędrzejówka (III) 25 Mar 2013 22:51 #138411

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Odpowiadam na pytanie pierwsze..przedstawiona hostka to Shinny Penny/zbudziła sie w tym roku dosyć wczesnie../

Odpowiadam na pytanie drugie:../cytat/.".. Podłoża kokosowe są otrzymywane z miękiszu orzecha palmy kokosowej, dzięki czemu są naturalne, biologicznie czyste i stwarzają sprzyjające środowisko dla wegetacji roślin. Struktura podłoży i wiórów kokosowych jest gąbczasta, co zapewnia bardzo dobre wchłanianie wilgoci, dostęp powietrza oraz trwałą strukturę.." czy nie fajnie brzmi ;)
Chyba z 8lat temu po raz pierwszy to kupiłem .. taka tabliczke/jak dwie duże milki wkłada sie do wiadra zalewa wodą i juz jest 20 litrów podłoza , takie opakowanie jak na zdj to 8o l podłoza /super rzecz do tansportu np. na działke/
Będe to mieszał z substratem torfowym i perlitem.Podłoza kokosowe nad torfem maja to przewage ,ze "osiadaja".Natomiast "chipsy" stanowia doskonały dodatek do przygotowywania podłoża np. dla cypripedium.Cenowo nie wiele drozsze od substratow torfowych :)
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2013 22:51 przez Tomasz23.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.385 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum