TEMAT: Hanutkowo

Hanutkowo 2013 18 Kwi 2013 21:36 #146983

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
rispetto wrote:
To, co w poprzednich latach robiłem w dwa miesiące, teraz muszę zrobić w trzy tygodnie.
Jak to? To Ty się nie starzejesz? ;) Młodniejesz i robota idzie Ci coraz szybciej? Ciekawy przypadek Pawła Rispetto? ;) :lol:
Ciekawa jestem, czy rzeczywiście pogrupujesz te krokusy odmianowo... Bo u mnie wszelkie postanowienia związane z cebulowymi kończą się, jak tylko one przekwitną... No niby to w tym przypadku właściwa pora, a nawet ostatni dzwonek! :lol: Trzymam kciuki! :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Hanutkowo 2013 18 Kwi 2013 21:55 #146998

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
A ja dopiero teraz Cię ponownie odnalazłam :oops: :blink:
Za to wiosna w twoim ogrodzie na całego! Piękne są te puszkinie - nie miałabym nic przeciwko, aby i u mnie podwajały swą liczbę co roku :)
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 18 Kwi 2013 22:07 #147012

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle u nas tak samo.trzy dni temu stopniał śnieg a ja nie wiem od czego zacząć.Wszytko potrzebuje,już!,teraz! a ja skaczę z miejsca na miejsce.Nie wiem czy mam siać czy grabić czy diabli jeszcze wiedzą co. :P Kolejne dwa tygodnie będą jak w ukropie :jeez:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 21 Kwi 2013 19:47 #147905

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
MArto - wykrakałaś! Krokusy w tym roku przekwitły rekordowo szybko i nie udało się ich posegregować :( W ostatnich dniach było mnóstwo wazniejszych rzeczy do zrobienia w ogrodzie i tak to spychałem, spychałem, no i w końcu zepchnąłem na następny sezon ;)
A kwestia starzenia ... W krzyżu mnie łupie od prac ogrodowych :rotfl1:

Aneto - puszkinie odnajduję już nawet za płotem :lol: Cieszę się, że ponownie trafiłas do Hanutkowa :)

Romciu - najbardziej to chyba potrzebujemy więcej czasu :lol: Już nawet zastanawiałem się, czy by nie wziąć paru dni urlopu, ale dziś opędziłem się z najważniejszymi pracami. Trawnik wygrabiony i nawieziony, wszystko o czym pamiętałem przycięte, róże rozkopcowane, donice na tarasie rozstawione. Zostało jeszcze tylko podłączyć filtr do oczka i posadzić jesienne zakupy ;)






Całe łany :)


Jeśli większość pierwiosnków nie przeżywa zimy, to ta odmiana rośnie i kwitnie bez problemów


Za to ta nie kwitnie zbyt obficie, ale także nie ma problemu z zimowaniem :)
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 21 Kwi 2013 20:18 #147923

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Paweł, a te krokusy to masz w ziemi przez cały rok, czy wyjmujesz cebulki w lato i wkładasz do ziemi na jesieni? Ja zostawiłam i nic mi nie wyszło na wiosnę
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 21 Kwi 2013 20:24 #147929

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Wyciągam je tylko przy przekopywaniu 'okolicznych' roślin. I dlatego są tak wymieszane ;) Czasami mam wrażnie, że wszedzie gdzie wetknę szapdel to trafiam na cebulki :lol:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 21 Kwi 2013 20:33 #147935

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Patrz, a mi zanikły
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 21 Kwi 2013 20:57 #147961

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Jakże wypucowane Hanutkowo :woohoo: aż miło popatrzeć na takie eleganckie, pełne kulek rabatki.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 21 Kwi 2013 21:20 #147982

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
U mnie też krokusy bardzo szybko przekwitły. Na brak czasu narzekają chyba teraz wszyscy. Ja w końcu wziełam dwa dni urlopu, ale co z tego jak jeden dzień cały przesiedziałam w domu bo lał deszcz :sick: Ale w ostateczności zrobiłam wszystko. Dopiero dziś pryskałam iglaki promanalem. Czy ty pryskasz nim wszystkie iglaki czy tylko świerki białe?
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 21 Kwi 2013 21:25 #147988

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Doroto - u mnie tak dzieje się z narcyzami ;)

Jolu - kadruję jak mogę :lol: Jest jeszcze trochę rzerczy do zrobienia, ale to już nie takie superpilne. Dziś tak ciąłem żywopłot, że kable zasilający przeciąłem :evil:

Iwa - mówisz deszcz ... własnie dziś stwierdziłem, że by się przydał, bo od momentu stopienia śniegu nie spadła praktycznie ani kropla :( W ostatnich latach to niestety powtarzalne zjawisko, że kwiecień jest taki suchy.
Promanalem prysnąłem wszystkie drzewa i krzewy za wyjątkiem niebieskawych iglaków ;) 20 litrów roztworu poszło :eek3:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 21 Kwi 2013 22:05 #148028

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Hm, a ja myślałam że tylko białaski trzeba opryskać bo one podatne na przędziorka. Nigdy na innych iglakach nie widziałam, żadnych objawów jego żerowania. O krzakach liściastych też nie pomyślałam :sick: Jak zrobię to za tydzień to nie będzie za późno?
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 21 Kwi 2013 22:07 #148030

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
rispetto wrote:
Zostało jeszcze tylko podłączyć filtr do oczka i posadzić jesienne zakupy
Chyba się jednak starzejesz! :rotfl1: Jesienne zakupy sadzi się jesienią... No młodzi ludzie tak robią... :rotfl1: Jakby ktoś pytał, u mnie posadzone jesienią! :rotfl1:
Ale masz łany puszkinii! Chyba jesienią posadzona... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 22 Kwi 2013 04:03 #148114

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Potwierdzam, ze jesienne sadzi sie jesienia. Wiosna buszuje sie po szkolkach i sadzi nowe, jak tylko snieg zejdzie :wink4:

Slicznie wyglada Hanutkowo, nie wiem jak to zrobiles w tak krotkim czasie!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 22 Kwi 2013 05:56 #148117

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
rispetto wrote:
Romciu - najbardziej to chyba potrzebujemy więcej czasu :lol: Już nawet zastanawiałem się, czy by nie wziąć paru dni urlopu, ale dziś opędziłem się z najważniejszymi pracami. Trawnik wygrabiony i nawieziony, wszystko o czym pamiętałem przycięte, róże rozkopcowane, donice na tarasie rozstawione. Zostało jeszcze tylko podłączyć filtr do oczka i posadzić jesienne zakupy ;)

Jak to dobrze mieć mały ogródek ja już wszystkim się uwinęłam , teraz tylko podziwiam , nawet nowy trawnik zasiany, co dzien rano podlewam żeby szybko urósł :happy4:


DSCF8411.JPG

tu jeszcze w trakcie kopania
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 22 Kwi 2013 10:08 #148183

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Paweł, a niebieskie czym pryskasz? Magusem? Mnie się wydaje, że on jest mało skuteczny. Kiedyś używałam talstar i chyba był lepszy,. Podobno go już nie ma w sprzedaży. Nie wierzę w to.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 22 Kwi 2013 11:28 #148206

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Iwa - przędziorki to niestety takie dziadostwo co nie tylko na świerkach białych żeruje :( Myślę, że dopóki pąki nie rozwinęły się to można pryskać :)

Marto - no starzeję się, ale nic sobie z tego nie robię :funnyface: Puszkinia rośnie już n lat, więc nie wiem, czy sadzona wiosną, czy jesienią :lol: Kiedy się rozsiewają także nie wiem :lol:

Diano - jesienią miałem takiego lenia do pracy, że nie chciało mi się nic robić :oops: Poustawiałem doniczki w zacisznym miejscu i tak dotrwały do dzisiaj. Teraz je odkopuję i mam radość jak z nowych zakupów :rotfl1:

Gieniu - mały ogródek ma swoje zalety - przynajmniej męża mniej plecy bolą od kopania :lol: Od jakiegoś czasu widze u Ciebie odwrotny trend od ogólnego -wszyscy liwkidują trawniki, a Ty go powiększasz :lol:

Danusiu - niebieskich niczym nie pryskam, ewentualnie tylko w sezonie gdy dzieje się coś niedobrego. Znalazłem na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zestawienie środków ochrony roślin dopuszczonych do użytkowania i Talstaru tam nie ma :( Chyba stracił poprzednie zezwolenie i nie odnowiono go.
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2013 11:30 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 22 Kwi 2013 13:00 #148233

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Ja tam czekam u Ciebie na prezentację iglakokulków z młodymi przyrostami - już niebawem! ;)
Temat został zablokowany.

Hanutkowo 2013 22 Kwi 2013 13:01 #148237

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
rispetto wrote:
Gieniu - mały ogródek ma swoje zalety - przynajmniej męża mniej plecy bolą od kopania :lol: Od jakiegoś czasu widze u Ciebie odwrotny trend od ogólnego -wszyscy liwkidują trawniki, a Ty go powiększasz :lol:

Paweł starość nie radość :happy4: w przyszłym roku już nie będzie co kopać :happy4:

Paweł przezimował biały tojad ?, jeżeli tak to zrób sadzonkę i przywieź do Sulejowa , proszę .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.365 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum