TEMAT: Ogród światła i cienia

Ogród światła i cienia 05 Lip 2013 08:35 #175778

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ja też uwieliam bratki,takie małe ale tyle wnoszą koloru na wiosnę,,,są suuper, :)
Ja wysiewam troszeczkę i na działce :)
Bardzo podoba mi się ten kwietnik kompozycja w beczce ,świetna jest:bravo:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród światła i cienia 08 Lip 2013 07:52 #176627

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Aniu, ja bratki też uwielbiam, ale jakies takie rachityczne u mnie rosną. Może za mało słońca mają?


nap1.jpg


A tu moje naparstnice. Bardzo je lubię i całkiem ładnie wyrosły, tylko że brzydko się pochylały. Tak jakby za płytkie korzenie miały.


nap1.jpg



nap2.jpg



nap3.jpg



nap4.jpg
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2013 07:53 przez [Iza].

Ogród światła i cienia 08 Lip 2013 07:54 #176629

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Przed domem - na ganku - mam cały dzień cień, stąd w donicy posadziłam ciska. Cisek jest pieczołowicie przeze mnie pielęgnowaną samosiejką :)


cisek.jpg

Ogród światła i cienia 08 Lip 2013 08:12 #176636

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Fajny pomysł - cis świetnie znosi cień i powoli rośnie - zapewne donica wystarczy mu na długo.Naparstnice masz świetne - siejesz je czy sieją się same a może to bylinowe? Ja mam jedną bylinową - naparstnicę Mertona - też lubi przewieszać kwiatostan - właśnie rozglądam się gdzie by tu ją przesadzić :think:

Ogród światła i cienia 20 Sie 2013 07:24 #187094

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Margolko naparstnice mam bylinowe chyba, ale tak na 100 procent to nie wiem, bo co roku się rozsiewa i nie wiem już które z egzemplarzy są macierzyste ;)

Ogród światła i cienia 20 Sie 2013 07:29 #187096

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Dla odmiany pokażę kilka bukietów kwiatowych, ale nie z ogrodu. Uwielbiam zbierać takie zielska polne i łąkowe. Bukiety nie są może zbyt trwałe, ale jakże cieszą oczy :)


buk5.jpg


buk10.jpg


buk7.jpg


buk2.jpg

Ogród światła i cienia 20 Sie 2013 07:38 #187099

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Bardzo lubie takie polne kwiaty w wazonach,,,mają w sobie tyle piekna i niepowtarzalności :hearts:
donica z roślinkami przed wejciem piękna ;)
portreciki naparstnic tez ładniutkie :P

Ogród światła i cienia 20 Sie 2013 09:26 #187129

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Cześć Izuś :kiss: Ojeju ile ja już w Twoim wątku nie byłam.A teraz Cię na Oazie znalazłam. O ile dobrze kojarzę to od Ciebie dostałam pragnie syberyjską? Wiesz jak pięknie się rozrosła? Szczerze dana :hug:

Ogród światła i cienia 20 Sie 2013 12:20 #187185

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Izo, piękne są takie bukiety z polnych kwiatów :flower2: Ja też prawie z każdego spaceru targam garść traw, ziół i kwiatów, a potem układam z tego kompozycje w glinianym wazonie...Jakoś tak fajniej, bardziej letnio i kolorowo robi się w domku :flower1:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogród światła i cienia 21 Sie 2013 07:44 #187458

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Aniu - cieszę się, że moje bukiety się podobają. Co do cisa w donicy, to mam nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku, przetrwa zimę. Właśnie kupiłam w Castoramie drewnianą podkładkę pod tę donicę, żeby była izolacja od spodu.

Paulo - rzadziej zaglądam teraz na fora, bo jak widać w moim podpisie, mam jeszcze swoją stronkę internetową. Mam więc co robić i co pisać :)
Cieszę się, że jesteś z pragni zadowolona. Ja bardzo ją lubię :)

Dalute bukiety to taka namiastka wakacji na wsi. Szkoda tylko, że nie są zbyt trwałe.

Co prawda po czasie, ale pochwalę się lawendą. Całkiem ładną miałam w tym roku. Zebrałam nawet niezłe żniwa i 3 bukieciki zrobiłam lawendowe, ale chyba zbyt późno ścięłam (szkoda mi było) i sypie mi się z tych bukietów.


law1.jpg


law2.jpg


law3.jpg

Ogród światła i cienia 21 Sie 2013 07:49 #187461

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
I radosne wiesiołki. Listki mają troszkę niemrawe, bo przesadziłam je w tym roku w nowe miejsce i tak całkiem jeszcze się nie zaaklimatyzowały.


wies1.jpg
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2013 07:52 przez [Iza].

Ogród światła i cienia 21 Sie 2013 09:12 #187485

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Przyjemny spacer w upalne dni po takim ogródku :) a i przysiąśc jest gdzie.."Obraz" z tary- :bravo:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2013 09:13 przez Anowi.

Ogród światła i cienia 21 Sie 2013 10:10 #187511

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
To cieszę się, że chociaż na trochę znajdujesz czas. Lawenda rzeczywiście piękna, moja niecięta wygląda trochę niechlujnie. Będę musiała ją odmłodzic. Zrobię z niej kilka krzaczków i posadzę niski szpalerek. Zobaczymy jak w praktyce to wyjdzie :lol: Co później robisz z tymi lawendowymi bukiecikami? Na mole w szafie?

Ogród światła i cienia 29 Sie 2013 07:32 #189379

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Iwonko, dziękuję.
Paulo bukieciki są do ozdoby. Zawiesiłam tu i tam, wstawiłam do wazonika... tylko sypie się z nich trochę :(

W moim ogrodzie mam tojeść kropkowaną i rozesłaną. Może nie są to najpiękniejsze rośliny, ale w moim cienistym ogrodzie świetnie się sprawdzają i rozświetlają jego zakątki. Nie są wymagające polecam.


toj.kr1.jpg


toj.kr2.jpg


toj.roz1.jpg


toj.roz3.jpg

Ogród światła i cienia 11 Wrz 2013 08:33 #191769

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Serwus Iza :)
Aranżacje kwiatowe w połączeniu z przedmiotami (zawsze ciekawe) to Twoja mocna strona :bravo: zawsze z przyjemnoscia ogladam
Zaintrygowolo mnie zelazko na dusze - super,mialem identyczne od Mamy chytra siostra :oops: porwała z kredensu u Mamy(tez juz wiekowy stoi w suchej piwnicy - ciekawe czy tez wytarga)

Pozdrawiam Markus

Ogród światła i cienia 11 Wrz 2013 09:43 #191782

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Izo - widzę, że obie lubimy tojeść Polecam Ci jeszcze odmianę "Aleksander" ma ciekawe listeczki. :bye:

Ogród światła i cienia 11 Wrz 2013 12:13 #191828

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Izo, rzeczywiście tojeść nie jest wymagająca ;)U mnie rozrasta się i rozsiewa jak szalona :unsure:
Ależ, masz rację, świetnie się sprawdza w tzw. 'trudnych' miejscach - cienistych, o słabej glebie...
Ja mam jeszcze orzęsioną, która jest ozdobna głównie z bordowych listków :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogród światła i cienia 12 Wrz 2013 17:50 #192039

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Markusie, miło mi bardzo :). Moi faceci - mąż i syn - są nieczuli na moje aranżacje niestety ;) A sztuka lubi poklask, więc każde miłe słowo jest balsamem na me serce.
Starocie uwielbiam i cieszę się jak mi coś z duszą (niekoniecznie żelazko ;) wpadnie w ręce. Wiadomo, że najcenniejsze są te wyszperane na strychu, po babci czy dziadku. Niestety w mojej rodzinie żadnych takich skarbów nie ma. Coś-niecoś wydębiłam od teściowej i jej siostry, bo one po mamie troszkę takich staroci w spadku dostały. A to żelazko to kupiłam w Belgii na targu staroci. Bardzo popularne są tam tzw. brokanty, czyli po naszemu pchle targi

Małgosiu, Dalu obydwie moje tojeści to podarunek od staruszki sąsiadki. Nie wiedziałam, że są jeszcze inne i cenniejsze odmiany. Coraz mniej niestety kupuję roślin do ogrodu.

Kolejne zaległe zdjęcia z mojego letniego ogrodu - ostróżki.


ost1.jpg


ost2.jpg


ost3.jpg


ost4.jpg


ost5.jpg


ost7.jpg


ost7_2013-09-12.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.422 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum