TEMAT: Ogród światła i cienia

Ogród światła i cienia 31 Maj 2013 09:10 #163318

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Izo,
bardzo się święty fajnie prezentuje w tej kapliczce. Kolor indygo świetnie podkreśla figurkę. :)


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród światła i cienia 31 Maj 2013 10:07 #163334

  • Luki10
  • Luki10's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 59
  • Otrzymane dziękuję: 28
Bardzo łądny masz ogród, a o problemach przy piaszczystej glebie coś wiem :)
Pozdrawiam Łukasz!
Ogród Łukasza

Ogród światła i cienia 05 Cze 2013 07:23 #165233

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Danielo, stwierdziłam niedawno, że za dużo mam brązów w domu i ogrodzie. Bardzo lubię brązowy, ale jak go jest w nadmiarze robi si się nudno. Staram się więc teraz przełamywać go innymi kolorami.

Łukaszu witaj :) Na piaszczystej glebie kiepsko rosną roślinki,ale pocieszam się jej zaletami, bo jakieś tam ma - choćby wyrywanie chwastów jest łatwiejsze.
Jest tak brzydko, zimno, przekropnie i wietrznie, że do ogrodu wyskakuję czasem żeby coś zrobić, ale o przechadzaniu się z aparatem i robieniu zdjęć nie ma mowy :( Nawet się nie chce w taką pogodę. Coś tam jeszcze ze starszych fotek zaserwuję.


bez.jpg


bodziszek.jpg


czosnek.jpg


konwalia.jpg


kalina.jpg


lilakm.jpg


lilakm2.jpg

Ogród światła i cienia 05 Cze 2013 08:12 #165249

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Izo bardzo spodobała mi się kompozycja z niebieską ławeczką. W ogóle masz dobry gust do aranżowania zakątków. Czyżby u Ciebie też padało non stop? Jeśli tak to niewątpliwe dostrzegasz teraz walory piaszczystej gleby. Mi żyzna piaszczysto gliniasta staje teraz kością w gardle. :(
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Ogród światła i cienia 05 Cze 2013 10:29 #165310

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Izo,
Twoja prezentacja św. Franciszka przyspieszyła moje skromne działania - zrobiłam z drewna mikro półeczkę - i w końcu domku pilnuje nie tylko firma ochroniarska, ale i ... Duch Gór wystrugany z drewna, wakacyjna pamiątka. :) Przymocowany jest do domku przy wejściu, jak będę następny raz zrobię fotkę. ;)

A niebieski - uważam - pasuje do wszystkiego, także do brązu(ów). :)

Ogród światła i cienia 05 Cze 2013 10:39 #165315

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Sympatyczna kapliczka wyszła.
Zakątki śliczne i ujęcia deszczowe też. Czas faktycznie leci, zdjęcia sprzed dwóch tygodni wydają się już odległe o wieki, tak szybko się wszystko rozwija i zmienia, u mnie jest to samo.
Zapraszam
Mania Zieleni

Ogród światła i cienia 07 Cze 2013 00:19 #166047

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam Pieknie .pięknie widzę że watek się rozwija ,bardzo ładne masz tulipanki dodały kolorytu przy trawniku ,reszt roslinek też slicznie sie prezentuje ale nic dziwnego jak franciszek pilnuje to innego wyjścia nie mają tylko zdrowo rosnać :wink4:

Ogród światła i cienia 11 Cze 2013 07:36 #167586

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Gosiu, może nie wiem jak lać, a woda nigdy nie stoi w moim ogrodzie, błyskawicznie wsiąka jak w gąbkę. To jest ten plus, ale za to jak są upały to mogę podlewać, podlewać, a i tak sucho jak pieprz.

Danielo, zaraz biegnę oglądać twojego Ducha Gór :)

Aniu, przez te deszcze zieleń się rozbujała bardzo. Sporo czasu poświęcam teraz na przycinanie krzewów, bo w niektórych miejscach zaczęło się dziko robić.

Tomexteraz nie mam już tylu kolorów w ogrodzie. Dominuje zieleń, niestety.

Mam piwonie, ale bardzo młodziutkie, więc miały tylko kilka kwiatów. Pięknie zakwitły za to irysy.


piw1.jpg


piw2.jpg


piw3.jpg


iryski.jpg


iryski2.jpg


iryski3.jpg


irysy.jpg

Ogród światła i cienia 11 Cze 2013 07:55 #167597

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Lubię stare przedmioty - w domu i w ogrodzie. Pokażę wam moją beczkę i tarę do prania w ogrodowych aranżacjach :)


becz.jpg



tara.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2013 07:56 przez [Iza].

Ogród światła i cienia 11 Cze 2013 09:55 #167650

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
piękne piwonie i iryski, :)
w iryskach się zakochuję :hearts:

Ogród światła i cienia 11 Cze 2013 10:23 #167665

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
dobrze że miałaś gdzie trzymać teraz taka tara to cenny antyk :bye:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

Ogród światła i cienia 11 Cze 2013 11:09 #167681

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Urokliwy masz ogród i ciekawe a zarazam podkreślające ten urok dodatki :) Lubię takie klimaty :) , będę więc podglądać ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród światła i cienia 16 Cze 2013 20:09 #169684

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Izo - gustujemy w podobnych roślinkach :hug: Deszczowy i chłodny u mnie czerwiec opóżnił kwitnienia , za to wszędzie zielony busz... Ale będzie koszenia i plewienia :jeez:

Ogród światła i cienia 03 Lip 2013 08:33 #175249

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Aniu, piwonie na razie są niewielkie i miały zaledwie kilka kwiatów. Mam nadzieję, że się rozrosną pięknie. Uwielbiam piwonie.

Jadziu, tara przez lata leżała zapomniana w piwnicy. Dziś cieszy oko i przywołuje dawne czasy :)

Wiesiu, zapraszam serdecznie :)

Małgosiu, pielenia nie ma końca. Można to robić na okrągło. Wiele razy się zastanawiałam, skąd te chwasty się biorą i jak to się dzieje, ze tak szybko odrastają. :blink:
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogród światła i cienia 03 Lip 2013 08:38 #175251

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Moja kolkwicja



kolkw.2.jpg


Jaśminowiec

jasmin.jpg


Irga

irga.jpg

Ogród światła i cienia 03 Lip 2013 10:21 #175289

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nie wiem jak to się stało ale dopiero dzisiaj trafiłam do tego cudownego zakątka :) Pięknie piszesz o swoim miejscu na ziemi, dlatego jeśli pozwolisz,będę częstym gościem.
Gdzieś już mi ten obraz mignął wcześniej ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie :think:
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2013 10:23 przez Roma.

Ogród światła i cienia 03 Lip 2013 12:05 #175310

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Izo, miło się spaceruje po Twoim ogrodzie, pełnym pięknych roślin i ciekawych przedmiotów :)
Tara jest świetna, beczka zresztą też! Mam podobną, w której trzymam wielkiego oleandra :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogród światła i cienia 05 Lip 2013 08:17 #175772

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Romko, może na innym forum widziałaś moje zdjęcie?

Dalu, pamiętam twoją beczkę :) Kilka osób ma takie beczki na forum i w każdej aranżacji świetnie się prezentują.

Uwielbiam bratki i zawsze kupuję chociaż 2-3 na taras, ale od 2 lat jakoś kiepsko mi rosną, co widać na poniższych zdjęciach.

taras1.jpg


taras2.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.306 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum