TEMAT: W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 14 Lip 2013 21:18 #178820

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marto,miskanty lubię i trochę mam ale na piasku mało który wygląda,owszem Rotsilber,Flamingo,Blutenwunder,Gracillimus,Zebrinus,te są okazałe ale inne :flower: za to prosa,miłki,ostnice są stworzone dla mnie/gleba/mam też inne......przez 3 lata nakupiłam ich sporo,wtykam je między byliny i róże,bo puste róże są idealne do duetu z trawą a ja idę w kierunku takich naturalnych róż.Duzo eksperymentuję,czasem trzeba przesadzać gdy za bardzo ścisnięte bylinami,za mało wyeksponowane,wszystko zależy od pokroju trawy....Mój gigancik ma 14 lat,rośnie w szcerym piachu,pamietam jak latałam z konewką aby przyjął się,jeszcze dzis słyszę głos M ,w życiu nie urosnie,w życiu ale jak to mówią w rękach dobrej gospodyni urosnie wszystko :devil1:Ten szum,substytut morza.....aj
Moje miskanty też w kompozycjach,narazie szlaban na krojenie trawnika,ale i tak udarłam ile wlezie :happy-old:

rokwogrodzie1003.jpg


rokwogrodzie1051.jpg


rokwogrodzie1052.jpg

rokwogrodzie1136.jpg



rokwogrodzie1054.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2013 21:26 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia, waldek727, Margolka, EmTe, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 14 Lip 2013 21:32 #178834

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Muszę poszukać więcej,zajmuje to sporo czasu a poza tym wgrywanie dzis kiepsko idzie,więc troche cierpliwości.

Markitko,racja,rozstrzelone po całym ogrodzie umykają szkodnikom,tyle,że u mnie to koniecznośc,wykorzystałam w tym roku nowe rabaty,lepiej zamiast chwastów hodować jakieś warzywka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia, Joane

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 14 Lip 2013 22:52 #178897

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wczesna pora/dla mnie/wiec pokażę parę roslin,po południu wyszło słońce i pstryknęłam parę fotek.......
hortensja,która po 4 latach wreszcie zakwitła

liliowceijewki2013002.jpg



liliowceijewki2013002.jpg


trojeść biała,1 sezon,z nasion

liliowceijewki2013003.jpg


ciekawostka dla pszczołolubów,amorfa sina




liliowceijewki2013004.jpg

płomyk Sternhimmel

liliowceijewki2013008.jpg

dalia nazwa gdzieś w kajecie,kolor przesliczny


liliowceijewki2013011.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2013 22:57 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia, waldek727

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 00:08 #178928

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Ewo już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu amfory dla moich pszczół, Twoja już widzę ładnie rozrośnięta. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 08:34 #178957

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Trawy przeplatane bylinami lubię najbardziej, a prosa i molinie ujęły mnie za serce, niestety nie jst to miłość odwzajemniona :( Natomiast miskanty mają się u mnie świetnie :) . Biała trojeść rewelacyjna :bravo: , gdyby Ci się udało zebrać nasiona to bardzo proszę o kilka :thanks:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 08:39 #178958

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
trojeść biała,bardzo ładna ,,,,chyba taka mam :crazy:
I dalijki Ci kwitna ,a moje jeszcze śpią :sad2:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 09:30 #178971

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Gosiu,wsadziłam ją niespełna 3 miesiace temu,maleńką,w żwir niemalże.Wcale duża nie jest,w przyszłym roku się rozkręci.To jest niska amorfa do 1m,ale a.fruticosis dorasta do 5-6m,też mam na nią ochotę bo rosnie nieforemna,lubię takie powykręcane,no oczywiscie najważniejsze są tu pszczoły a potem moje upodobania,zresztą w tym przypadku znak równości.

Wiesiu wydaje mi się,że molinie mogłabyś dać na drenaż,one wbrew pozorom nie lubią lekkich gleb,byle z drenażem,oczywiscie nasionka trojeści pozbieram,zapisuję w kajecie,że chcesz.

Aniu,już niedługo,może masz poźniejsze?2 sadzonki miałam podpędzone w domu to już bardzo długo kwitną.

Widzę,że hortensja znikła :eek3: ,niedość,że 4 lata nie kwitła to nie chce pozować w wątku :happy3:

liliowceijewki2013002.jpg


Czary jakieś :rotfl1: teraz w 3 egzemplarzach,a niech tam :club2:
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2013 09:32 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 09:44 #178973

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
sierika wrote:
Tak Cebullko,fiolety,szarości,niebieskosci też nie może zabraknąć,wtedy to przechodzenie miedzy barwami zyskuje spokój,wycisza,łączy,podkreśla.Bardzo lubię zwykłą bylicę,tworzy masę srebrzystej szarości,równocześnie jest koronkowo-ażurowa,doskonała wręcz do purpury lub biskupich różów a one są trudne do komponowania.

Bylicę próbowałam 3 razy implementować, ale bez sukcesu niestety... Zauważyłam, że wszelkie szarości lubią piachy i suchą glebę. W glinie giną i marnieją :placze: :placze: A ja tak lubię szarości... Jeszcze parę lat podokładam kompostu do tej mojej gliny i też szarości się u mnie utrzymają...

Piękne te powyższe zdjęcia... Aż żal do nudnych tabelek w pracy wracać po takich widokach...
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 09:49 #178976

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Cebullko ciągnie Cię na forum :kiss3: Tak szarości lubią suche stopy,ale próbować należy,masz tyle zapału,że doczekasz się.Nudne tabelki,oj nudne ale będą pieniążki na nowe roslinne zakupy,a tu nie trudno o zawroty głowy,kuszą wszyscy,kuszą na wyścigi :devil1:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 10:23 #178981

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
sierika wrote:
Widzę,że hortensja znikła :eek3: ,niedość,że 4 lata nie kwitła to nie chce pozować w wątku :happy3:

liliowceijewki2013002.jpg


Czary jakieś :rotfl1: teraz w 3 egzemplarzach,a niech tam :club2:

Ja tam widzę jeden egzemlarz ake jaki piękny, ciekawam co za odmiana, bo hortensje nawet mnie lubią ;) . A molinie już testuję i nawet przetrwały zimę, jestem więc na dobrej drodze :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 16:57 #179086

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
A ja już widzę kwiat hortensji w ...4 egzemplarzach :happy:
Ale jest taki ładny, że nawet taki zmultiplikowany nie nudzi się :)
Trawy i byliny ...pięknie je skomponowałaś :bravo:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 17:38 #179094

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wiesiu,hortensja ładna ale jak sie zwie?kupiłam na rynku a tam nazw nie ma.Testuj molinie bo są tego warte,niektóre są ogromne i wyrastają w górę na 2m.Tak mi przyszło teraz do głowy,czy chodziło Ci o molinie czy pennisetum?

Dalu,4 egzemlarze,rzeczywiście,to wypada 1 sztuka na 1 rok niekwitnienia. :dance: Trawy i byliny kocham,przed różami,oj gdybym tylko mogła zakomponować je z wiekszą swadą.../czytaj:więcej trawnika wykroić/
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 20:52 #179165

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wędrując po ogrodzie widzę coraz więcej szarad do rozwiazania a raczej do przekopania :hammer: Liliowce,trawy,róże,a miało byc tak dobrze........,najgorzej,że taczka w rozsypce,przyjdzie tachać wiadra z gliną i kompostem.Nic to jednak wobec znalezienia miejsca,dobrego,ostatecznego,eksponowanego :think:
Takie róże,nie mogą rosnąć po sobie,3 żólte angielki,mają dobrą wizualnie pozycję,ale jak je wsadzic znów w to samo miejsce?Zrobię dubelek na sposób angielski,karton i w to róża,a co tam skoro i tak życie im niemiłe.
Obiecałam zdjęcia trawowych kompozycji,tylko czy to aby kompozycja?

oazowo1078.jpg


oazowo1101.jpg


oazowo1242.jpg


oazowo1289.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2013 21:00 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, Adela

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 21:00 #179169

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Bardzo fajne te twoje kompozycje z trawami, jeżówki to bardzo dobre towarzystwo, wszelkie wysokie byliny zresztą też... Ja jestem pod wielkim urokiem takich nasadzeń odkąd zobaczyłam pewien ogród... Zaraz wyślę Ci linka...
A tak w ogóle, to trawy są wciąż niedoceniane w ogrodach, a dają tyle możliwości... Trochę mnie zadziwiłaś tym, że sadzisz niepełne róże razem z trawami... Jakoś róże i trawy mi razem nie pasują... Zbyt wielka różnica klas ;) Mezalians? ;) Ale to może być ciekawe, będę wypatrywać u Ciebie takich zestawień... Bo jakieś mam uprzedzenia ;)
Miskanty faktycznie potrzebują dobrej gleby, ja swoim podsypałam, a teraz myślę, że niepotrzebnie... Bo nie chcę, by mi za szybko rosły, widziałam, co potrafią... U mnie też jeden z pierwszych miskantów Jubilaris już ma z metr średnicy, a minęły cztery lata... A ja wobec takiego miskanta jestem bezradna... Nie mam siekiery, piły... ;) Pros z tego samego powodu trochę się boję, ale i rozplenice potrafią przyszaleć... Ale fajne są trawy! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 21:00 #179171

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moim zdaniem jak najbardziej :silly: i to udane :bravo:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 21:18 #179186

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marto/Artam/,mezalians?,róże pustaki to w zasadzie bliżej natury niz te pyszniące się pełne.Mają pokrój poziomy niemal lub rozłożysty,mozna odpowiednio dodać im cos delikatnego pod nogi albo górującego z tyłu,wiosną posadziłam przed My Girl kilka carex testacea i tenuiculmis,wierz mi podczas kwitnienia tej rózy/2szt./ podkreslały swoją kolorystyką i kształtem jej urodę a gdy róża odpoczywa one przyciagaja wzrok,mają cudne barwy.Traw jest taka masa,że można dopasowac je wszędzie.Same prosa maja wiele odcieni od zieleni przez błękit,fiolet,czerwien,purpurę i pomarańcz.Jeśli mam taka fotkę to pokażę,nie wiem czy znasz eragrostis spectabilis,przy ziemi zielona ale gdy kwitnie klękajcie narody.Mam np.andropogon gerardii,błękit z różem i fioletem,nawet mój M stwierdził:ta to ci się udała :thanks: Poszperam co tam jeszce znajdę.....

Marto/Markita/dziękuję,rozpieszczasz mnie takimi opiniami.

Wykopywanie traw to karkołomne zajęcie,kilka narzędzi najlepiej od razu spisac na straty,ja się złapałam za proso,dwulatka :jeez: rozplenice,katastrofa.......od razu miejsce docelowe i w promieniu metra pustynia
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2013 21:22 przez sierika.
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 21:29 #179193

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Ewa, dlatego mówię, że nie będę bronić swego zdania jak niepodległości! ;) Chętnie dam się przekonać! ;)
Carexy są doskonałym towarzystwem, wierzę, miałam i tenuiculmis i testacea, miałam... Eragrostis też miałam... :rotfl1: Strasznie mi się podobały, ja miałam silną fazę na trawy, no i z tych wszystkich doświadczeń, mniej lub bardziej bolesnych ;) wyszło mi, że jednak miskanty... Choć miskantowych zgonów po zimie też sporo zaliczyłam... Uparłam się jednak na Variegatusa, robię trzecie podejście...
I zgadzam się, jak trawy, to tylko na miejsca stałe od razu! Tylko trzeba wiedzieć, gdzie one są! ;) :rotfl1:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 15 Lip 2013 21:36 #179196

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie straszcie mnie :rotfl1: . Już widzę, że mam trzy rozplenice do przesadzenia :happy3: . Na szczęście sadzone jesienią, to jeszcze nie osiągnęły rozmiarów nie do pokonania :silly:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.506 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum