TEMAT: W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 30 Cze 2013 10:41 #174184

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Gosiu,to Emilia Plater,posadziłam 2 sztuki,choć ta druga idzie w przeciwnym kierunku,w koncu się zejdą,dążę do tego,żeby powojniki miały naturalne "rusztowania" ale to nie jest łatwe wbrew pozorom,przyglądam się im w tym roku a w przyszłym zadziałam aby mądrzej poprowadzić.Mam sporo powojników ale gustuję we włoskich/łatwei wybaczaja wiele/są to w zasadzie stosunkowo młode nasadzenia,wielkokwiatowe mają mnie gdzieś,zresztą przy takiej opiece wcale się im nie dziwię.To ciemnoróżowe to dalie,podpędzone w domu,dlatego już ładnie kwitną.

Jaguś witam serdecznie,inspiruj sie ile chcesz,z chęcią posłużę objaśnieniami czy radą w miarę rozwoju wątku.Ja też szukam, inspiracji gdzie się da.Ostatnio w naturze,ze względu na zioła,które coraz chętniej zapraszam do mego ogrodu.
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2013 22:40 przez .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 30 Cze 2013 10:47 #174188

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Doroto,dzięki za miłe przyjecie,wreszcie mogę się zrewanżować za te chwile spędzane u Ciebie.W sumie to nie mieszkamy tak daleko od siebie.......Zaglądaj częściej,może jeszcze coś Ci sie spodoba?Ta roslina na płocie to kolkwicja,nie do zdarcia,naprawdę,kwitnie tak bez grama nawozu,podlewana tylko deszczem,od ponad 10 lat,po prostu rosnie i kwitnie,nigdy nie upomina się o nic.Pomyślałam,że dobrze byłoby ją powielić,piana kwiatu.Polecam.
jaszczurki293.jpg


jaszczurki294.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2013 11:07 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 30 Cze 2013 21:32 #174441

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Oj warto mieć kolkwicje w ogrodzie :) Prawdziwa piękność majowa.Wyobrażam sobie tą burze kwiatów :woohoo:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 30 Cze 2013 21:39 #174449

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Nareszcie Ewo dałaś nam możliwość zajrzenia do swojego ogrodu - jest oszałamiający!!!!! :thanks:
Kolkwicję sobie zapisuję. ;) Będę tu stałym gościem jeśli pozwolisz. :flower2:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 30 Cze 2013 21:40 #174450

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Moja filozofia ogrodu,przyjazny zwierzętom,ptaki,jaszczurki,owady,dziś usiadłam w bylinach i poczułam się jak w środku ula,cicho,spokojnie i to brzęczenie owadów to niczym terapia na skołatanie nerwy.Na codzień jest inaczej,mieszkam przy drodze,sasiedzi mają dzieci i jak to na wsi,każdy coś dłubie,piłuje.Jestem sową ale w niedzielne poranki lecę zaspana w koszuli i kaloszach gdy wilgoć i budzę się wśród dziennej ciszy..... :happy3: Sadzę krzewy i byliny i zioła pachnące miodem,kamienie dla jaszczurek,owadzi hotelik,stare karpy,pnie,gałęzie,poidełko,w zimie karmnik i tak sobie razem bytujemy...Co jeszcze,nienawidzę linii prostych w ogrodzie,po prostu nie znoszę,M mówi,że to odzwierciedlenie mojego pokrętnego umysłu :devil1: a czerwony kolor działa na mnie niczym płachta na byka,toleruję tylko Hot papayę i żółwika.U kogoś mi to nie wadzi.Ot i cała filozofia.

rokwogrodzie1013.jpg


rokwogrodzie1030.jpg


Attachment rokwogrodzie1040.jpg not found



Attachment rokwogrodzie1092.jpg not found

Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2013 21:50 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 30 Cze 2013 21:55 #174466

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Tak Moniu,kolkwicja jest z gatunku tych cichutkich,cały rok niewidoczna ale gdy zakwitnie.........

Witaj Danielo,nie tylko pozwolę ale zapraszam serdecznie,czasem przemykam u Ciebie ale nie zostawiam śladu...
rokwogrodzie1055.jpg

To dla Ciebie na powitanie miłego Gościa
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2013 21:56 przez sierika.
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 08:53 #174574

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Za rzadko tu zaglądam :( Dobrze jednak, że się zdecydowałam, bo nie ominęły mnie zdjęcia Twojego ogrodu :)
Werbena już tegoroczna? Moją dopiero dobrze widać nad ziemią :dry:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 09:30 #174588

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Witaj Ewo,mam nadzieję,że teraz często będziesz u mnie gościć,lubię Twój ogród a szczególnie róże,zresztą m.in.u Ciebie się nimi zarażam,liczę na ich portrety,werbena mówisz,tak to ta,którą wykopałam przed zimą i przetrzymałam w garażu,oprócz tego miałam 6 sadzonek wysianych w ubiegłym roku,te tez już zaczynają strzelać w górę ,natomiast to co się wysiało w gruncie ma zaledwie po kilka cm,także wszystko ok,one z końcem lipca pokażą na co je stać,a są ich dziesiątki i to w najbardziej nieoczekiwanych miejscach,ale one mogą robić co chcą,pozwolę im na wszystko bo też są pożądane w każdej kompozycji.


oazowo1068.jpg


oazowo1097.jpg
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2013 12:26 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 12:02 #174615

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Pospacerowałam dziś po Twoim ogrodzie i jestem pod wielkim jego urokiem :woohoo: , dążę mozolnie do podobnych efektów a droga przede mną daleka. Co prawda nie sadzę róż, bo nie mam ku temu warunków. Ostatnia moja próba to rugosy i myślę, że te dadzą radę ;) Zachwyciła mnie Twoja przedostatnia piękność :woohoo: , możesz powiedzieć jak ma na imię?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 13:03 #174617

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ewa 70 metrowa rabata :supr: no to pracy masz dosyć ;)
Piękny ogród, będę zagladała.
Powiedxz proszę, czy cięłaś kiedyś kolkwicję?
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 15:53 #174643

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
sierika wrote:

Attachment oazowo1009.jpg not found



oazowo1021.jpg

Ewo,

piękny , dojrzały ogród. Wszystkie zdjęcia mają swój urok, ale te dwa od razu przykuły moją uwagę. Ten ascetyczny w formie , zółty nachyłek ( ? ) na tle pyszniących się bogactwem koloru i formy rabat różano-bylinowych .
I werbena patagońska z jeżówkami pięknie odcinające się od gładkiej powierzchni trawnika.
Wspaniałe wyczucie proporcji :bravo:
Ja niestety mam tendencję do przeładowywania - co zrobię,że tak wiele mi się podoba ? Do takiej dyscypliny chyba trzeba dojrzeć. A więc jestem jeszcze w fazie dojrzewania :happy4:

Wiesiu - ta przedostatnia piękność różana to chyba Alissar Princess of Phoenia, Ewo?
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2013 16:16 przez Firletka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 20:17 #174665

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Waldku jak się cieszę,że odwiedziłeś mnie,będziesz zawsze jednym z najmilszych gosci,muszę sie w tym miejscu przyznać się jak trafiłam do OAZY.Szukałam informacji o naturalnym prowadzeniu ogrodu i znalazłam hasło:Ogród w harmonii z naturą.3 magiczne słowa:Ogród,Harmonia,Natura.To miód na serce.Przeczytałam od deski do deski a od Waldka trafiłam do Gosi i tak zaczęła sie ta przygoda.Twoja wizyta Waldku uświadomiła mi,że przedstawiając ogród zapomniałam o bardzo ważnej sprawie:Odchodzę od chemii w ogrodzie,świadomie i bezpowrotnie,w końcu przyszło opamiętanie,skoro chcę mieć ogród żyjący to dlaczego idę w przeciwnym kierunku?Najpierw poszły w odstawkę chemiczne środki ochrony roślin a potem i nawozy sztuczne,znalazłam na tym forum osoby,które maja piękne,zdrowe ogrody bez chemii.Mi do tego daaaaaaaleko ale płacę za lata zaniedbań,dlatego kiedy tak chwalicie ogród myślę od razu o tym czego nie widać na obrazkach,o degradacji gleby chemią.
jaszczurki350.jpg


jaszczurki398.jpg


jaszczurki410.jpg


milkshake1153.jpg


milkshake1188.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, EmTe, Adela

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 20:39 #174672

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wiesiu dziękuję za miłe słowa,ta droga chyba nie ma końca i to największa przyjemność,wciąż do przodu,wciąż nowe,nieznane i wciąż wszystko przed Tobą.........obcowanie z przyrodą,doszłam juz do tego etapu,że śmiem twierdzić iż nic lepszego w życiu nie ma....rugosy?ja tez tak zaczynałam,tylko rugosy,dla ptaków,zimują bez naszego udziału,pachną i żywią,są schronieniem a potem już poleciało,ta róża to Alissar princess of Phoenicia jak słusznie zauważyła Firletka.

Pamelko,ciągle podziwiam Twoje róże,teraz wpadaj Ty do mnie,kolkwicji nigdy nie cięłam,co roku to sobie obiecuję ale zapominam :oops: a ona i tak kwitnie spektakularnie........

Firletko,nalewając wodę spojrzałam przed siebie i pomyslałam,będzie fajne ujęcie z tego miejsca,poleciałam po aparat i pstryk,myślę,widać nachyłek,reszta za mgłą.......ale po zastanowieniu stwierdziłam,że niezle.Mówisz,że zbyt wiele chcesz pomieścić?to tak jak ja,ma być plama koloru a tu się wszystko podoba,dlatego przyjęłam zasadę,różne w tym samym lub zbliżonym odcieniu........
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 21:44 #174719

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ewcia bardzo mi miło :) zapraszam częściej ;)
Także mam zwinki, jak mnie ucieszyły, nawet się rozmanażać chcą u mnie :woohoo:
Ale takich pięknych fotek nie udało mi się cyknąć.
Może trzeba im pniaki jakieś porozstawiać :think:
Coraz wiecej ptaków i owadów w ogrodzie :lol: wiem, że ogród jest przyjazny i to mnie cieszy :lol:
sierika wrote:
oazowo1068.jpg
A co to za róża? cudna :hearts:
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2013 21:47 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 22:20 #174752

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Pamelko kamienie,jaszczurki kochają kamienie,mogą się wygrzewać,u mnie trudno 2 kroki przejść,żeby nie pryskały spod stóp,mam ich dziesiątki,obserwuję jak sie wygrzewają na iglakach,na kamieniach,poza tym miałam szczęście przez 15 miunt oglądąc wiosna taniec godowy,są tak zajęte soba,że mozna przy nich leżeć.
Róża to Alissar princess of Phoenicia,rzeczywiście śliczna,w drugim dniu kwitnienia zmienia kolor na intensywniejszy,niestety plamistość ją lubi,muszę jej zmienic miejscówkę bo brak jej przewiewu.
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 22:51 #174794

  • 's Avatar
Kolejny cudowny ogród :thanks: gratuluję smaku i wyczucia.Ewo! dwa lata temu i ja za namowa Waldka wypowiedziałam wojnę wszelkiej chemii na naszej polanie i muszę się pochwalić,że już są pewne rezultaty.Jeszcze nie wszystko jest tak jak być powinno ale z mszycą w tym roku zbytnio walczyć nie musiałam.
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 22:51 #174796

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
W domu juz cisza ale dla mnie za wcześnie na sen,dobra pora na snucie opowiesci,może o detalach?Lubię w ogrodzie nie tylko kwiaty,chętnie widziałabym u siebie duzo staroci,jakieś surowe w wykonaniu rzezby,najlepiej z drewna niczym nie powlekanego,wiklinę,lub zwykłe i niezwykłe zarazem konary,kawałki gałęzi,takie,które nie przytłaczaja ale podkreslaja urodę roslinności.Możliwości mam skromne ale zawsze cos tam wypatrzę.Nie będę was nudzic opisami lepiej to oddzadzą zdjecia.
oazowo1159.jpg


oazowo1108.jpg


oazowo1216.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 01 Lip 2013 23:03 #174809

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Witaj Romo,znam Jaśkową Polanę i Twój zapał do naturalnych metod ogrodowania,popieram,ja też idę w tym kierunku i mam nadzieję,że pociagniemy innych pomału,będzie nas wiecej i wiecej,cieszy mnie każda wypowiedź,że może by jednak spróbować,nie jest łatwe takie przestawienie,wymaga trochę więcej wysiłku niz wyprawa do ogrodniczego,czasem bunt,po co sie męczyć?Ale w końcu dobrze jest poczuc,że jest się częścią przyrody :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): , piku, Joane, waldek727


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.641 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum