TEMAT: OGRÓD PRZY DOMU

OGRÓD PRZY DOMU 31 Maj 2016 13:49 #476044

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Gosiu :) jeśli dalej będzie tak sucho, nie będzie co oglądać...maj, połowa czerwca jest najładniejszy w ogrodzie...potem jest już skromnie...brakuje roślin kwitnących w sierpniu, wrześniu...może w tym roku uda się coś posadzić. Zakwitną jeszcze lilie, liliowce, hortensje, róże...pod warunkiem że będą opady, w ubiegłym roku pomimo podlewania hortensje szybko przekwitły...kwiatostany szybko zrobiły się brązowe.
Nowinko wczoraj przed wieczorem naszły chmury deszczowe, padało w sąsiednich miejscowościach...tutaj jest dalej sucho. Niektóre rośliny są podlewane, róże, byliny, pomidory...gnojówka z pokrzyw czeka do wykorzystania. Jest jednak za sucho na takie zabiegi. Zaczynają kwitnąć róże, bardzo się z tego cieszę. Bruzdownica zniszczyła kilka pączków, nie wiem jak z nią walczyć. W sumie jest ok, tylko żeby popadało, wszystko odżyje :flower2:


DSCF4454.jpg


DSCF4484.jpg



DSCF4455.jpg


DSCF4463.jpg


DSCF4465.jpg


DSCF4466.jpg


DSCF4468.jpg


DSCF4477.jpg


DSCF4478.jpg


DSCF4479.jpg


DSCF4480.jpg


DSCF4481.jpg
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2016 13:49 przez Anna96.
Za tę wiadomość podziękował(a): dagmarazap


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD PRZY DOMU 31 Maj 2016 16:41 #476101

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Aniu śliczności.A ten berberysik to co za cudo? U mnie przeszły burze , liznęło trochę gradem,waliło deszczem-powiem szczerze, że nie lubię takich gwałtownych deszczy,bo zawsze jakieś straty są po nich w polu i ogrodzie.Pomimo wszystko dobrze ,że popadało,bo susza była okrutna. Teraz ogród trochę odżył.Miłego dnia :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 02 Cze 2016 09:29 #476817

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Berberys to odmiana karłowa, nazywa się Adminarion...dorasta do niewielkich rozmiarów. Na jesieni liście wybarwiają się na ogniście czerwony kolor. Deszcz też popadał, wszystko odżyło :dance: Udało się nawet podlać warzywnik i część rabat gnojówką z pokrzyw...oczywiście przed deszczem.

Coraz więcej róż zaczyna kwitnąć...
Miniaturka...

Róża AScat




I coś innego, warzywnik...

Pomidory...











Cukinia...


Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, dagmarazap, zanetatacz

OGRÓD PRZY DOMU 02 Cze 2016 19:43 #476992

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
U Ciebie susza :think: a u mnie pada i pada,warzywa masz dorodne ja też swoje wypieliłam trochę przerwałam jeszcze raz czeka mnie pielenie,róże piękne ja mam 3 i tylko jedna obsypana pąkami :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 02 Cze 2016 21:59 #477039

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Pięknie wygląda ogród jak już kwitną kwiaty róże zaczynają pokazywać swoje piękno...lubię ten czas..Aniu jak będziesz zbierać nasionka z dzielżanu to była bym chętna..on jest wieloletni jak te wysokie czy jednoroczny,,Warzywnik masz piękny duży a pomidory już takie duże!!! widzę że nie zrywałaś tych kwiatów ztaśmionych pierwszych ..właśnie te pierwsze nieforemne kwiaty ja zrywam bo czasami taki pomidor jest jeden na międzywęźlu a te mniejsze zamierają ..ale te tylko patrzeć jak będą czerwone ...moje kwitną te w szklarni mam 10 a te na polu też zaczynają kwitnienie...w szklarni mam też ogórki i już dwa razy mizerię robiłam..
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 03 Cze 2016 08:34 #477126

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Dagmaro dopadła i mnie choroba różana, w tamtym roku przybyło pięć...w tym trzy. Teraz można kupić naprawdę cudowne odmiany, układ płatków i kolorystyka jest olbrzymia...no i najważniejsze w gliniastym podłożu, zasilonym rozłożonym obornikiem róże doskonale rosną. Na zimę trzeba je tylko kopczykować. Zostaje tylko letnia walka z mszycami i bruzdownicą...pokazała się w ubiegłym roku :hammer:
Co do suszy, to deszcz kapkę poprawił wilgotność gleby, ale to raczej nie na długo...znowu jest słonecznie i wietrznie.

Alinko :) ten dzielżan rewelacyjnie sprawdza się w małych ogrodach, nie jest wysoki ma ok 60 cm...rośnie też wolno...wszystko zależy w jakiej ziemi jest posadzony...podłoże jest gliniaste, miejsce słoneczne. Znam też inne odmiany, wyrzuciłam z ogrodu...za szybko się zagęszczały, do tego przerastały perzem...przyniesionym z sadzonkami. Ta odmiana jest ładniejsza, kwiaty są znacznie większe...podobne do złocieni. Kolor jest spokojny, przygaszony... pastelowy. Nasiona oczywiście zbiorę.
Kochana kwiatów w pomidorach nie zrywałam, pomidory w tym roku za wcześnie wysiałam, kwitły na parapetach...owoce zawiązały się nie wiadomo kiedy. Obok pomidorów, w kąciku liści... pokazał się stożek wzrostu...pomidory powinny pójść do góry. Nie miały łatwego startu...przez kilka dni były hartowane...14 maja poszły do gruntu, przez następne kilka dni wiał zimny porywisty wiatr...swoje przeszły. Teraz latam z konewką i podlewam wodą...zostały taż zasilone gnojówką z pokrzyw...krzaczki zaczynają robić się masywniejsze...ciemno zielone. Kwitną, powinno być dobrze. Ogórków zazdroszczę, pozytywnie...tęż posiałam, część wypadła...część rośnie. Pod koniec miesiąca powinny być już zbiory.


DSCF4510.jpg


DSCF4512.jpg


DSCF4514.jpg


DSCF4516.jpg


DSCF4517.jpg


DSCF4518.jpg


DSCF4520.jpg


DSCF4522.jpg


DSCF4525.jpg


DSCF4526.jpg


DSCF4528.jpg


DSCF4530.jpg


DSCF4532.jpg


DSCF4533.jpg


DSCF4535.jpg
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

OGRÓD PRZY DOMU 03 Cze 2016 11:10 #477179

  • agg
  • agg's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 89
Anno, bardzo proszę cię o oświecenie mnie, co to jest za roślina z dużymi liśćmi na trzecim zdjęciu licząc od dołu. Wczoraj znalazłam ją na swojej działce i już od rana szukam bezskutecznie jej nazwy:)
Pozdrawiam
Anna
Pozdrawiam. Ania

OGRÓD PRZY DOMU 03 Cze 2016 12:04 #477189

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Witaj :) Roślina nazywa się Szałwia muszkatołowa...w ogrodzie rośnie trzy odmiany, różnią się kolorem i kształtem kwiatów...liście mają takie same.

OGRÓD PRZY DOMU 03 Cze 2016 12:12 #477193

  • agg
  • agg's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 89
Wielkie podziękowania. Męczę się od rana i rzeczywiście oglądałam dzisiaj zdjęcia tej rośliny, ale nie skojarzyłam jej rozwiniętego kwiatostanu z tą mała rośliną u mnie, która ma na razie po pączku na końcówkach, tak jak na twoim zdjęciu. Widzę informację, że jest dwuletnia i silnie pachnie. Czy zapach jest przyjemny? Jest napisane, że ma duże wymagania glebowe, a u mnie rośnie na najgorszej twardej ziemi, pewnie dlatego jest mała. Nie pamiętam, żebym ją kupowała, może dostałam w gratisie przy zakupach w zeszłym roku...
Dziękuję i pozdrawiam
Ania
Pozdrawiam. Ania

OGRÓD PRZY DOMU 03 Cze 2016 16:35 #477235

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Zapach wydziela się przy potraceniu kwitnącej rośliny, aromat jak dla mnie jest mało przyjemny...typowo zielarski :silly: Roślina tak jak podajesz jest dwuletnia, w pierwszym roku jest rozeta z liśćmi, w drugim roku kwitnie. Duży plus że nasiona po przekwitnięciu wysypują się w obrębie rośliny, kiełkują po obfitych opadach...wystarczy je tylko potem po pikować. Jeszcze jedna podpowiedź, nasiona są trudne do zbierania, jak tylko dojrzeją wysypują się na ziemię...trudno upilnować. Zbierać najlepiej jest na tackę, potrząsając przekwitającym kwiatostanem...zawsze uda się coś wytrącić. Ziemię na przyszły sezon, na jesieni zasil granulowanym obornikiem, szałwi dobrze to zrobi...na pewno urośnie wysoka.

2014 rok foto z archiwum...
Ładniejszy kwiatostan...

DSCF1707.jpg

Gorszy...

DSCF1778.jpg


DSCF1870.jpg

OGRÓD PRZY DOMU 03 Cze 2016 16:55 #477244

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Pomidory mi zapachniały :)
Śliczne zdjęcia
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 09 Cze 2016 11:00 #479206

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Pomidory kwitną, zawiązują grona :garden1: codziennie przed wieczorem są podlewane...plony jakie będą dopiero okaże się za kilka tygodni. Po raz pierwszy posadzone są różne odmiany...ciekawe jak będą smakować.

WILD TIGER



BLACK FROM TULA



AIRYLEAF



BLUE BEANTY

Za tę wiadomość podziękował(a): dagmarazap

OGRÓD PRZY DOMU 09 Cze 2016 12:17 #479232

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Aniu ogród kwiatowy śliczny, ale warzywniak :bravo: zasługuje na wielkie uznanie.Aż odezwały się we mnie wyrzuty sumienia jak pomyślałam o swoim ,lekko :tongue2: zachwaszczonym.U Ciebie wzorcowy porządek a jakie pomidory.Ach...Miłego dzionka :kiss3:

OGRÓD PRZY DOMU 09 Cze 2016 13:36 #479268

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aniu przypominam Ci i ja o dzielżanie i szałwii .Mojemu małżowi oko zbielało ,jak mu pokazałam Twoje warzywa.W tym roku zrobił sobie warzywnik ,ale on pojęcia o tym nie ma .Ale niech tam sobie uprawia ,może w końcu się nauczy ,a i w domu ciszej :devil1:

OGRÓD PRZY DOMU 11 Cze 2016 11:53 #479850

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Kasionek :) zachwaszczony warzywnik jest do opanowania :silly: zawsze coś w nim urośnie do przerobienia...czekam z niecierpliwością na ogórki...w tym roku stoją w miejscu jak zaklęte, nawet jednego kwiatu nie mają. Może po wczorajszym deszczu zacznie się coś dziać.

Nowinkopozwól M na uprawianie warzyw, wszystkiego można się nauczyć...warzywa raz się udadzą inny razem zawalą na całej linii. Wszystko zależy od pogody w danym roku.
O nasionach pamiętam...szałwia została ta ze skromniejszym kwiatem, znajoma ma sadzonki z tym ładniejszym...prosiłam żeby nazbierała nasion.
Trzeba odnowić i wysiać od nowa w nowym sezonie. Dzielżan prawie przekwitł, nasiona powinny być już dobre do zebrania za jakiś czas.


DSCF4701.jpg


DSCF4705.jpg


DSCF4702.jpg


DSCF4704.jpg


DSCF4706.jpg


DSCF4708.jpg


DSCF4709.jpg


DSCF4710.jpg


DSCF4711.jpg


DSCF4713.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): dagmarazap, zanetatacz

OGRÓD PRZY DOMU 16 Cze 2016 19:25 #481586

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ostatnie foteczki śliczne :hearts: Znalazłam u siebie dwie siewki szałwii muszkatałowej .Ale ja miałam te brzydszą wersję .Jednak wsadziłam w jedna kępkę i rośnie .Nawet nie wiem ,czy zakwitnie w tym sezonie .Pewnie nie :hug:

OGRÓD PRZY DOMU 24 Cze 2016 08:51 #484081

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Nasiona ładniejszej szałwii zamówiłam u znajomej...może nazbiera. Szałwia jeśli do tej pory nie zakwitła to raczej nie zakwitnie. Wielka szkoda że została tylko brzydsza wersja.

Aktualności z ogrodu, kwitną róże, ubiorki jednoroczne...zaczynają kwitnąć dalie. Kupiona w markecie dalia zgadza się z foto na opakowaniu...na pozostałe trzy trzeba jeszcze poczekać. Na pędach pokazały się czarne mszyce...jak się ich pozbyć...nie chcę używać środków chemicznych.

DAHLIA CRAZY LOVE





DSCF4905.jpg



DSCF4911.jpg


DSCF4913.jpg


DSCF4922.jpg


DSCF4918.jpg


DSCF4923.jpg


DSCF4904.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2016 08:53 przez Anna96.
Za tę wiadomość podziękował(a): dagmarazap, inag1, zanetatacz

OGRÓD PRZY DOMU 25 Cze 2016 20:43 #484447

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pięknie Aneczko :bravo:Zakątek z ławeczką taki swojski ,aż chce się usiąść i popatrzeć .Lato ma swoje zalety ,ale dlaczego tak gorąco :think:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.420 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum