TEMAT: OGRÓD PRZY DOMU

OGRÓD PRZY DOMU 10 Kwi 2016 23:07 #454784

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Wszystkie kwiaty wiosenne prezentują się u Ciebie rewelacyjnie. Widać jak bardzo o nie dbasz a one w podzięce kwitną przepięknie jak tylko mogą najlepiej. Przylaszczka mnie po prostu urzekła postaram się aby w przyszłym roku zagościła również o u mnie. :dance:
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD PRZY DOMU 11 Kwi 2016 20:56 #455086

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Dagmaro wiadomo z ziemniakami nie ma się co śpieszyć, posadzone na początku Maja zdążą urosnąć. Warzywa też częściowo posadziłam, zostały tylko do posadzenia pomidory, kapusta, papryka, cukinia, pory, buraczki. Dostałam rozsadę sałaty, została po pikowana...do tej pory tak nie sadziłam, ciekawe czy coś z tego będzie.
NOWINKO :) z tą odmianą róży miałam przeboje...w ubiegłym roku córka trafił na różę o takiej nazwie...sprawdziłam w necie, zadzwoniłam żeby kupiła. Okazało się że ta róża figuruje pod dwoma nazwami CONCERTO kolor czerwony, druga CONCERTO 94 kwiaty całkiem w innym kolorze, morelowych odcieniach. Róża Concerto czerwona to wersja podstawowa z 1953 r. kwiaty takie sobie...krzaczek rośnie, bo szkoda wyrzucić. Foto wrzucę dla porównania w sezonie. O zwierzętach nie chcę nic mówić...pies toleruje jednego kota, dwa inne gania, gryzie, ciągnie za skórę, trzeba bez przerwy interweniować.

Kasionek pomidory przesadziłam dzisiaj do większych pojemników, wyglądały nie za ciekawie...dolne liście zaczęły podsychać. Zastawiłam cały parapet, mam nadzieję że wytrzymają do zimnej zośki. Potem powędrują do gruntu, palików tylko nie mam...te odmiany rosną do 180 cm.

Wiolinko zachęcam do posadzenia przylaszczek, kwiaty są piękne, liście też niczego sobie...jako obwódka rabat świetnie wyglądają.

Dzisiaj pogoda nie rozpieszczała, zimno i deszcz odstraszały od pracy w ogrodzie...
Róża Alchymist szaleje, w ubiegłym roku była tylko jedna rozeta z kwiatami...ciekawe czy w tym roku zakwitnie na wszystkich pędach...
Tak kwitła w ubiegłym roku...


DSCF3509.jpg


DSCF3510.jpg


DSCF3511.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): dagmarazap

OGRÓD PRZY DOMU 23 Kwi 2016 08:22 #459926

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A cóż to Aniu tak uciekłaś .Nie wierzę ,że nie masz co pokazać .Wiem ,że masz co robić ,ale malutką chwilkę musisz znaleźć dla nas forumków.Ja już się stęskniłam za nowymi fotkami z ogrodu :search: :screem: :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 23 Kwi 2016 09:53 #459950

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Kochana nie uciekłam :) zaglądam na forum codziennie, tylko wpisów nie zostawiam. Podglądam co się dzieje w ogrodach, wypatruje ciekawych roślin...nie do zdobycia w naszych sklepach internetowych :cry2: mówi się trudno, czasem coś fajnego trafi się w wątku sprzedażowym :hearts:
W ogrodzie coraz więcej roślin kwitnie...po zimie wypadło też kilka, najbardziej biadolę że kokorycze przepadły, szachownice kostkowe, języcznik też się nie pokazuje, kilka żurawek zgniło, pierwiosnek.
Wiem przynajmniej czego więcej nie kupię. Chwasty panoszą się po całym ogrodzie, na fotografiach tego nie widać...pogoda nie sprzyja pracom ogrodowym...czekam na słoneczne ciepłe dni...będzie można nadrobić zaległości. Przez kilka ostatnich dni, wysiewałam warzywa w warzywniku, odchwaszczałam maliny. W ogrodzie biegałam z roślinkami z wymiany, trzeba było je na razie upchnąć na wolnych przestrzeniach...potem będą posadzone na miejsce stałe...dosadziłam też trzy róże, wypuszczają listki...na razie jest ok.

Migawki z ogrodu...

Jagodowiec, początek kwitnienia...
















Lilak Sensation, porządnie przycięty...w tym roku obsypany jest pakami kwiatowymi...



















Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, wxxx-a, inag1

OGRÓD PRZY DOMU 23 Kwi 2016 11:11 #459962

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Oj Aneczko pogoda daje wszystkim w kość kilka dni upału a potem ziąb straszny,jagodowiec przypomina mi naszą dziką kokoryczkę więc czekam z niecierpliwością na kwiat,ciekawa roślinka :think: Ty szukasz ciekawych roślinek do swojego ogrodu ja jednak zostanę przy tych pospolitych,piszą na forum że wiele host padło po zimie,u mnie na szczęscie wszystkie wypuszczają kły :woohoo: Pozdrawiam Cię serdecznie podobno ma w górach spaść śnieg,oby ta zimna Zośka w tym roku z przymrozkami wyszalała się wcześniej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 24 Kwi 2016 09:58 #460332

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Dagmaro Jagodowiec tak jak kokoryczka rozrasta się rozłogami, z tego co widać nie jest ekspansywny. Kwiat nie jest za bardzo widoczny, trzeba się pochylić żeby zobaczyć.

DSCF3663.jpg


Roślinek szukam :think: to co mi się podoba...jest bardzo delikatne, umarza w naszych stronach. Rosną bez problemu róże, liliowce, lilie, piwonie, irysy...oferta jest duża...można przebierać. Szkoda sadzić coś co nie chce rosnąć :huh:
Hosty też przetrwały zimę, dorosłe kępy. Tylko wysiane z nasion częściowo wypadły, część wypuszcza liście...przypuszczam że susza im zaszkodziła...podlewanie nic nie dawało, woda błyskawicznie wysychała.
Zimna zośka nie odpuści, przymrozi w swoim czasie...pomidory są już gotowe do posadzenia do gruntu...mają zawiązki kwiatów...za wcześnie w tym roku wysiałam :silly:


DSCF3657.jpg


DSCF3659.jpg


DSCF3666.jpg


DSCF3667.jpg


DSCF3658.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, andrzejek, dagmarazap, VERA, inag1

OGRÓD PRZY DOMU 27 Kwi 2016 13:02 #462027

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Rodgersja kasztanowcolistna...


Zaczynają kwitnąć...










Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, dagmarazap, VERA, IwOnagn

OGRÓD PRZY DOMU 29 Kwi 2016 17:41 #463082

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne migawki :bravo: Dziś trochę cieplej ,więc pewnie działałaś coś w ogrodzie .Ja trochę
nadgoniłam ,ale koniec będzie chyba na jesieni :devil1: .Przyjemnej soboty i słoneczka :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 29 Kwi 2016 22:20 #463231

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Działałam nie w ogrodzie tylko w warzywniku, wysiałam ogórki, dynie, cukinie...na parapecie zostały tylko pomidory i papryki...pójdą do gruntu w połowie Maja. Nowinko od kilku dni coś robię w ogrodzie...ostatnio dosypałam żwirku na rabatkę przy mieszkaniu...obsypałam korą kilka roślin...powstała nowa ścieżka, przechodząca blisko róż...będzie lepsze dojście. Dzisiaj wykosiłam trawę, poleniuchowałam przy oczku...rybki są bardzo aktywne, odkryłam kilka zielonych żab...cały czas coś się dzieje. Zapomniałam, wystawiłam na zewnątrz sadzonki datur, pelargonii...nie wiem czy dobrze zrobiłam...może nic im nie będzie, niech się harują :happy4:


DSCF3759.jpg





DSCF3745.jpg


DSCF3743.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, VERA, wxxx-a

OGRÓD PRZY DOMU 03 Maj 2016 19:12 #464557

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Aniu :bye: Jak u Ciebie ? Pogoda dopisuje ? u mnie dosyć ciepło i wreszcie skończyły się moje wędrówki z doniczkami ,bo wszystkie nocują na dworze .Ładnie masz i czyściutko ,widać ,że nie próżnujesz .Pozdrawiam ciepło :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 04 Maj 2016 07:47 #464855

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Witaj!
Nowinko :) w końcu się wypogodziło, jest ładnie...dzisiaj na celowniku jest warzywnik, trzeba na siłę odchwaścić. Na rabatach też nie jest za czysto, tylko na foto nic nie widać. O tej porze wszystkie rośliny są już na powierzchni...raczej nic się nie wytnie. Można działać :happy4: Martwię się tylko chrząszczami majowymi...plaga fruwa wieczorami, strach wyjść na zewnątrz...żeby oka nie podbiły. Po za tym coraz więcej roślin kwitnie...
Goryczka
DSCF3830.jpg


Pęcherznica..

DSCF3875.jpg


DSCF3877.jpg


Berberys..

DSCF3878.jpg


DSCF3879.jpg


DSCF3880.jpg


DSCF3885.jpg


DSCF3908.jpg


DSCF3909.jpg


DSCF3911.jpg


DSCF3915.jpg


DSCF3922.jpg


DSCF3886.jpg


DSCF3888-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, IwOnagn

OGRÓD PRZY DOMU 05 Maj 2016 16:31 #465378

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242






Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277

OGRÓD PRZY DOMU 05 Maj 2016 17:20 #465401

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Rodki już kwitną w Twoim ogrodzie na całego .A mój pierwszy już przekwita ,zresztą nie wysilił się za natto .Ale dobre i trochę kwiatów .Po takim gorącym ,suchym lecie .Pięknie masz :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 05 Maj 2016 21:13 #465503

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Dopiero pierwszy Rodek zaczyna kwitnąć...pozostałe są późniejsze...faktycznie przy ubiegłorocznej suszy i tak zawiązał dużo pączków kwiatowych.
DSCF3945.jpg


DSCF3946.jpg


DSCF3947.jpg


DSCF3948.jpg


DSCF3950.jpg


DSCF3961.jpg


DSCF3962.jpg


DSCF3963.jpg


DSCF3964.jpg


DSCF3962-2.jpg
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, dagmarazap

OGRÓD PRZY DOMU 07 Maj 2016 12:38 #466053

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Aniu podziwiam Twój skalniak myślę że przy nim jest najwięcej roboty,bo z każdej strony z pod kamyka próbuje jakieś zielsko rosnąć,u mnie plaga młodych drzew jawory,jodły,graby,wszystko rośnie bo ma dobre warunki.Trawy jeszcze nie kosiłam,zasługa to dwóch gęsi i 5 kaczek :happy4: Powoli robi się ciepło,ale podwiewa zimny wiatr,pozdrawiam Cię serdecznie :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 08 Maj 2016 06:56 #466268

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Przy skalniaku faktycznie masz pięknie ,a kamieni milion :eek3: U mnie zawsze brakuje tego surowca .
Śliczne epimedium ,ja ostatnio patrzę na nie pożądliwie ,aż się boję ,że kolejna choroba mnie dopadła :crazy:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 08 Maj 2016 08:46 #466283

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Dagmaro :) skalniak nie jest teraz taki pracochłonny...gorsze są lekko zacienione rabaty. Pogoda na razie dopisała, rabatki są oczyszczone z chwastów...przez kilka dni odchwaszczałam ;) Widać jeszcze puste przestrzenie, kwiaty wieloletnie dopiero zaczynają wychodzić z ziemi.

Nowinko :hearts: piaskowiec po zimie się kruszy, nie jest to trwały kamień...na początku większe bryły wyglądały ładniej, teraz tak jak widać cały na całym skalniaku leży drobiazg. Nawet nie można go ułożyć w odpowiedni sposób. Epimedium wiadomo, delikatna ładna roślina...zostało posadzone w ubiegłym roku...tak na próbę czy przetrwa w zimę...jest, ok... teraz można rozglądać się za innymi odmianami :garden1: :think:
Tak w ogóle to cieniolubne odmiany ostatnio dostępne w sklepach internetowych są bardzo ciekawe :dance:

























Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, dagmarazap, VERA, wxxx-a, inag1, IwOnagn, Kasionek

OGRÓD PRZY DOMU 13 Maj 2016 09:19 #468343

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Aniu ślicznie wygląda skalniak, tyle kwiecia,floksy (chyba )szaleją.Jasne kamienie nadają lekkości, jeżeli kamień może być lekki :silly: ale zapewne wiesz o co mi chodzi.Plewienia nie zazdroszczę , ale efektu końcowego i owszem :wink4: Miłego dzionka :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.846 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum