TEMAT: Dwa ogródki '2014

Dwa ogródki '2014 14 Lip 2014 11:38 #282991

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Krysiu,
pewna nie jestem, choć mam ją od lat... żurawka drżączkowata. :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki '2014 21 Lip 2014 22:00 #285103

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Człowiek czasem narzeka, że to, tamto, niekończący się remont...
Wspominałam kiedyś, że nasze ROD zostały podzielone budową Kolei Metropolitalnej. Dzisiaj kilka zdjęć z naszej sobotniej inspekcji budowlanej. ;)

Nasyp kolei wznosi się na najwyższe tereny działek. Za nasypem nie widzimy naszych działkowych znajomych.


Budowany jest dla nas tunel, przez który będzie można przejść bezpiecznie pod nasypem kolejowym


Dalej mniejszy tunel dla zwierząt, gdy z potoku będzie spływać więcej wody, w umocnionym korycie będzie płynęła rzeczka


Po przejściu tunelu Tadeusz pozował, żeby widać było skalę budowli


Po przejściu na drugą stronę wyłania się widok na dawny zbiornik retencyjny i estakadę obwodnicy. Zapowiada się, że zbiornik będzie bardzo powiększony, bo teren jest już wstępnie uformowany


Niewielki lasek przy zbiorniku retencyjnym został uporządkowany, zniknęły chaszcze pokrzyw i innych chwastów

:)

Jakoś wydało mi się bardziej optymistyczne, nabrałam przekonania, ze jak skończą budowę będzie fajnie zagospodarowany teren. :)
Ostatnio zmieniany: 21 Lip 2014 22:01 przez Daniela.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 25 Lip 2014 23:39 #286469

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Wielkie zmiany ,Danielo.
Budowę kolei obserwuję bardziej w mieście , muszę przyznać ,że jest imponująca.
Bardzo jestem ciekawa końcowego efektu dworca we Wrzeszczu.

Jednak na działkach przybędzie hałasu ,prawda?
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 26 Lip 2014 09:03 #286487

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja codziennie obserwuję niekończącą się budowę obwodnicy lubelskiej :rotfl1:
A jak tam domowe remonty? Zakończone? Bo ja po budowie działkowej, teraz mam prawie budowę w domu :jeez:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 26 Lip 2014 10:06 #286498

  • Roma
  • Roma's Avatar
Na szczęście "nie taki diabeł straszny jak go malują" i krajobraz po budowie może być całkiem przyjemny.Coraz bardziej widoczne są standardy europejskie.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 28 Lip 2014 08:57 #287054

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Magdo, :)
w mieście rozmachu tej inwestycji aż tak nie widać. Choć codziennie przejeżdżam koło Strzyży i tam już przystanek kolei bardzo zaawansowany.
Co do naszych działek, to nie wiem jak będzie z hałasem. Przekonamy się jak zaczną jeździć. Gdy byliśmy na rozmowach przed rozpoczęciem inwestycji mówili nam, że nie będzie głośno. To nie będą takie ciężkie wagony jak w zwykłych pociągach. Podobno będą to pojazdy szynowe napędzane spalinowo.
Praktyka pokaże. Nasza działka jest w odległości przeszło 200 m, w dodatku jesteśmy na górce i w zasadzie zasłonięci drzewami i budynkiem sąsiadów. Z mojej działki widzę tylko wycinek nasypu kolejowego, wtedy gdy stanę przy zmywaku. ;)

Marto, :)
u nas w zasadzie główna część remontu domu skończona (na zewnątrz), choć jeszcze w sierpniu mają być wykonane drobne prace przy wykończeniu elewacji (płytki klinkierowe, gruntowanie, dokończenie malowania stolarki). Teraz czeka nas praca w środku, na poddaszu. Pewnie część prac będziemy robili podczas urlopu, ale zależy to od naszego wykonawcy. Właśnie nasz syn odebrać ma klucze od nowego mieszkania i tam będzie trzeba skierować naszą uwagę, a 6 września jego ślub... Pracy nie zabraknie, choć akurat w temacie ślubu najmniej mam do zrobienia... :dance:

Romko, :)
masz rację. Tak jak się bałam na początku tej inwestycji, widzę, że nie jest tak źle. Trudno zresztą interesowi miasta przeciwstawić interes kilkudziesięciu działkowców, nie ma porównania. Choć tych działkowców szkoda.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 29 Lip 2014 21:02 #287558

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Nie wiem jak u Was, ale u mnie ...



...gorąco! :cool3:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 29 Lip 2014 23:45 #287646

  • Roma
  • Roma's Avatar
U Was podobno choć popadało a u nas nic ani kropla :( a co najgorsze to zakwitła pierwsza chryzantema :(
nie lubię jak tak szybko zaczynają kwitnąć.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 07 Sie 2014 18:25 #289952

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Romko, :hug:
w sierpniu już zaczynają się przejawy nadchodzącej jesieni. Cieszmy się tylko tym, że u nas na północy jesień jest dłuższa.

Urlopowo spędzamy większość czasu na działce. Bardzo gorąco jak do tej pory, susza bardzo się odciska na roślinności. Z innej strony - jak dla mnie - trudno pracować w takim upale. Bardzo się ucieszyłam, gdy w końcu przeszły jakieś burze i popadało.

Tydzień temu...
Kwitła pojedynczymi kwiatami Aicha. Tym razem kwiaty nie są zjadane przez niszczylistki.


Kwitnie też Prickly red


Rabata trawiasta - największa na tym ujęciu trawa to M. Adagio, po lewej Śmiałek darniowy a po prawej M. Krater


A tu sierpniowa niespodzianka - zakwitł złotokap (jeden kwiatostan), choć wiosną mizernie wyglądał i nie kwitł wcale.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 11 Sie 2014 10:40 #290780

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Wczoraj mieliśmy okazję gościć na działce naszych forumowych przyjaciół: Romkę, Magdalę (z małżonkiem), Sylwię (strange), Pawła (rispetto), Igora i Andrzeja. bardzo było nam miło ich gościć. Co najbardziej lubię w takich wizytach, to to że mogę potem oglądać fotograficzne relacje - widziane innymi oczyma (obiektywami).

Relacja Igora.

Relacja Magdali.

:thanks:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 11 Sie 2014 14:08 #290817

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Więc Roma naprawdę się wybrała :supr3: . Danielo, a dlaczego nie mogę Ciebie na żadnym zdjęciu wypatrzyć :whistle: ?
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 11 Sie 2014 14:56 #290826

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Edytko, :hug:
jestem bardzo widoczna (ze względu na gabaryty!) na wielu zdjęciach - ciemne spodnie i bluzeczka w paski. ;)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 11 Sie 2014 20:49 #290929

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Mnie to fascynują takie wielkie inwestycje drogowe, kolejowe też ;) Człowiek ma kawałek ziemi przekopać i pot mu się leje, a tu takie nasypy, zjazdy, tunele, kładki! Potęga! Też obserwuję budowę naszej obwodnicy i jestem zafascynowana, zwłaszcza jak zdjęcia lotnicze oglądam i trochę się boję, że się nie połapię, jak to będzie po nowemu jeździć :rotfl1:
Ale jak się teraz buduje, przejście podziemne ;) również dla zwierząt!
A do ogrodniczych spraw wracając, Danielo, ten miskant Krater to już kwitł u Ciebie? Bo ja niedawno go kupiłam zachęcona tymi czerwonymi ponoć wiechami, rzeczywiście? Bo na zdjęciach w necie tak różnie, ale wiadomo, trawy trudno sfotografować ;)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 11 Sie 2014 21:46 #290966

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Marto, :hug:
u mnie trawy nie do końca czasem zdążą wykwitnąć. Czasem pojawiają się tylko młode kwiatostany, ale potem jest zimno i już do końca się nie rozwijają. :think:

Przykłady
z 2012 roku (1 sezon)




Tutaj w środku m. Krater ((przy Red Baron)
z 2013 roku - widać wytworzone kwiatostany we wczesnej fazie, czerwieniejące końcówki liści (zdjęcie z końca października)

późniejszych zdjęć nie mam, ale nie wykształciły się u mnie takie jak na zdjęciach w necie. Być może trawa potrzebuje czasu i kępa musi się rozrosnąć i niezbyt wczesna zima, by zdążyły na wietrze powiewać.
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2014 21:47 przez Daniela.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 11 Sie 2014 23:19 #291008

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Faktycznie znalazłam ;) .
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 13 Sie 2014 21:22 #291430

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Danielko
Ale masz słoneczne,ładne, rudbekie, aż bija po oczach.
U mnie chłodniej, znośnie, grunt,że podlewać nie trzba, trochę deszczeyk pośiapił, ale to wszystko jest powierzchowne ;)
Pięknie, zakwitł złotokap ,jeden ale jak cieszy, prawda ? :)
U mnie powtórnie zakwitła magnolia, dwoma kwiatkami i gubią się w gąszczu liści :P
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 17 Sie 2014 20:47 #292367

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Daniela wrote:

U sąsiada

Danielo... jak dobraś sąsiadka to powiedz sąsiadowi aby ciachną im te czubki to się zabudują te bidulki...
no chyba, że sąsiadowi nie zależy no to wtedy się zmarnują takie rachityczne będą a mają wolę, życia tylko odrobina chęci dla nich...
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 18 Sie 2014 08:18 #292456

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Danielo,
Coraz bardziej mnie urzekają róze o pojedynczych płatkach..no cudo! Wczoraj widziałam u Ewy (Gloriadei) różyczkę Bukavu i totalnie mnie zauroczyła :hearts:
Mam trawę Red Baron od wiosny, ale jsk na razie wciąż zielona...czy brak wybarwieniw to niedostatek słońca?
Smialek darniowy też zakupiłam w tym roku, ale nie kwitnie...moze za rok ;-)
Zlotokap piękny! Przypomina mi glicynię, która rownież zakwitla powtórnie :dance:
Miłego tygodnia!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.421 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum