TEMAT: Na ziemi przodków 2014

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 12:25 #257598

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pikutku, niemożliwa to jest rzecz z tą ziemią! Kupowałam właśnie z myślą o rh, paprotach, hostach. Jak zobaczyłam jaka ona jest, mocno się zmartwiłam, bo myślałam, że dla takich roślin za ciężka. Ale jak się da, to jestem ukontentowana. Dziękuję :kiss3:
Na pewno tęsknisz w sezonie za "ziemią przodków"? Kiedy następna wyprawa? Czy żródło surowca zostało pieczołowicie oporządzone?
Piękne poduchy floksowe :bravo: Mam takie zdjęcie ze swojego ogrodu sprzed 17(?)lat, jakoś potem zaniedbałam biedulki, zestarzały się, wyłysiały im środki i skończyły w kompoście.
Chwasty szaleją, w ogóle ten rok jakiś dziwny. Mulcz rozłożył się tak szybko, że zrobiło się goło, ale nie bardzo wesoło. Mało zrębków, igieł, trawy. Jakoś nie mogę nadążyć z wiosennymi pracami i pewnie jesień mnie przy nich zastanie :rotfl1:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 12:47 #257606

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Następna wyprawa z końcem czerwca, ale jeszcze trochę fotek na pocieszenie zostało :silly:
A źródło surowca :think: , coś po niedzieli ciężki umysł mam i nie wiem o co chodzi :oops:
Zrębków i u mnie ciągle mało, rozkładam kartony, a mulcz tymczasem zamniszkowany, czekam więc na kolejne koszenie ;)
Tymczasem nieco o cieniolubach. Ponieważ cienia u mnie jak na lekarstwo wykorzystałam zacienienie domem i tarasem. Tak więc pod tarasem za piwoniową rabatą przytarasową rosną sobie cienioluby :lol:









pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2014 12:49 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewogrod, EmTe

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 12:50 #257610

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Ładne te cieniolubne,ja też je :hearts:
A na ostatnim zdjątku to z ciemnymi liśćmi to jężyczka ??
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 12:57 #257615

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Tak Aniu to Języczka pomarańczowa 'Britt-Marie Crawford' :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 13:32 #257637

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pikutku, tylko patelning :club2: mi pozostał-przystojniak,owoce,nalewka=jarząb :woohoo:
Jakim cudem ( bo nie napiszę sposobem), Twoja języczka nie jest zżarta przez ślimaki? Miałam piękne, nie wiem jaka odmiana, kwitły bogato, rozrastały się ku chwale ogrodnika, ale ciągła walka tak mnie zniechęciła, że poszły w świat. Na trzecim zdjęciu, po prawo wąskie liście-co to jest? Obowiązkowo muszę nabyć jakąś łazęgę variegatkę, dąbrówkę może? Na pewno nie barwinek :hammer:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2014 13:33 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 14:25 #257670

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Patelning przyjmuję z pokorą. :oops: A przystojniak został posadzony na skraju zagajnika i podobno przymrozek go ominął :) . Języczka nie zeżarta tymczasem, bo było sucho, ale wkrótce będzie z niej sito :angry:
Wąskie liście to chyba narcyzy :think: A dąbrówki jak chcesz to chętnie podzielę, mam też łązęgę jasnotę :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 14:25 #257672

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Nie wiedziałam, że dąbrówka jest łazęgą i w dodatku tylko po ciemku się włóczy :happy4:
Może też skuszę się na taką, bo uroczo u Ciebie wygląda.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 14:32 #257677

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pikutku, jak nie znajdę w bliskich okolicach - będę się przypominać :kiss3:

Łazęgowanie po ciemku, to dopiero frajda! Każda dąbrówka Ci to powie :rotfl1:

:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2014 14:35 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 14:46 #257682

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dąbrówki łazęgami są jak trafią na dobry grunt inaczej lubią się uwsteczniać :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 15:03 #257696

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Mam dąbrówkę, taką z bordowymi liśćmi, kwitnie na szafirowo. Ma trochę sucho, to łapie ja mączniak. Jakieś były rewolucje i tylko kilka maluchów przetrwało, ale widzę, że odbija i już łazęguje. Czy to u Was zapowiadają takie ulewy w tym tygodniu? Wariactwo z tą pogodą. Marzy mi się kilka spokojnych dni w aurze. Ale mam wymagania :woohoo:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 15:43 #257708

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
U mnie glinisko (zimne) :lev: uwsteczni się bez dwóch zdań :fly:
Aura fatalna, w domu też nie lepiej, siedzę opatulona dwoma kocami i jeszcze rąsie zimne :happy3:
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 12 Maj 2014 21:26 #257990

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A ja bym chciała, żeby wreszcie dobrze wlało, bo pogoda byle jaka a w ogrodzie sucho jak pieprz.
U mnie ciężka glina ale dąbrówkom jakoś to nie przeszkadza ;) Oprócz bordowolistnej mam

Ajuga reptans 'Multicolor'



i Ajuga reptans 'Burgundy Glow'

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 14 Maj 2014 07:33 #258677

  • Ruda2011
  • Ruda2011's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 119
Witaj Wiesiu :kiss3:
Obejrzałam wszystkie zdjęcia wątku, wiem już jak wygląda "ziemia przodków" i będę odwiedzała .... oraz podziwiała :woohoo: .
Podobnie jak Hania - nie przemieszczę starych gnatów z Wa-wy w świat (dzieci, wnuki ... hipotetyczne :P , praca) Zadowalam się tym, co mam .
Twoje włości oglądam z takim ... dreszczykiem strachu :oops: . Kawał do obrobienia. Podziwiam zapał i siłę :thanks:
300m2 FRAJDY czyli w ogRODzie Rudej
JESZCZE NIE BYŁO, ŻEBY JAKOŚ NIE BYŁO - MARIOLA "R"
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 14 Maj 2014 08:24 #258696

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Witam Cię Mariolko :flower1: Dziękuję za ciepłe słowa i pozdrawiam wiosennie :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2014 08:25 przez piku.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 14 Maj 2014 08:48 #258713

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:think: Czy Wam się podobają te dziwaczne /czytaj odmianowe ;)/ dąbrówki :unsure: One wyglądają jakby były chore, poważnie chore :wink4: :rotfl1: Wiesiu, ostatni widoczek cudny :hug: Czemuś :think: nie mogę się dochować łanów niezapominajki u siebie :supr:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 14 Maj 2014 09:04 #258724

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Masz rację Marysiu, że odmianowe dąbrówki często wyglądają jak chore, ale myślę, że to sprawka nieodpowiedniego stanowiska, a jak trafią na dobry grunt to potrafią pokazać na co je stać :)
Tu kwitnąca Ajuga reptans 'Multicolor'


A niezapominajki chyba lubią glinę, u mnie białe i niebieskie sieją się gdzie popadnie, tylko niestety często łapią mączniaka :dry:

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Ewogrod

Na ziemi przodków 2014 14 Maj 2014 21:13 #259090

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dobry wieczór Pikutkowi, żebyś Ty nie powiedziała w złą godzinę o 'wlaniu' i to porządnym na dodatek :hammer: Straszą pogodą, straszą, że zgroza i złe sny :placze: Wpisałaś u Mrówki słówko do mnie o psich obyczajach sikawkowych. Kubuś chodzi na spacery rano i po południu. Prawie cały dzień urzęduje w ogrodzie (jak pogoda jest zjadliwa) i oczywiście podlewa po parę kropelek to tu, to tam. On przyszedł do nas jako roczny pies po bardzo ciężkich przejściach. Jest już teraz dobrze, rozrabia w normie i jest naprawdę dobrym stworzonkiem. Niestety nie wychowywaliśmy go od szczeniaka i trudno pewnych rzeczy go nauczyć (czy oduczyć). Powolutku się udaje, ale to dłuuuugi proces. Wracając do ogrodu, mam nadzieję, że te zapowiadane ulewy nie narobią u Ciebie szkód.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 2014 14 Maj 2014 21:47 #259125

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Na Podkarpaciu już wlało i dobrze podlało, a na Śląsku nadal posucha, spada prawie codziennie po parę kropelek ale to chyba mniej niż pies nasika :wink4: Mój Wiko przybył do nas jako sześciolatek i również po ciężkich przejściach. Już wiele osiągnęliśmy i nadal się uczy, ale szkód w ogrodzie nie robi. Na początku trochę obsikiwał ale trzy spacery dziennie robią swoje i obserwuję, że zdarza mu się to coraz rzadziej. Mój pierwszy pupil był wychowywany od szczeniaka więc było łatwiej, choć charakterek swój miał :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.446 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum